Avaldatud: 19. august 2018

Pokerstars kinnitab DDoS rünnakute kõlakad

Pokerstars kinnitas, et viimase kümne päeva jooksul on neid ja Partypoker’it kimbutanud DDoS rünnakud.

Kolmapäeval vabandas online-pokkeri operaator Twitteris:

Esimene rünnakulaine PokerStarsis leidis aset pühapäeval 12. augustil. Suur osa mängijaid kogesid probleeme ühenduvusega. Suurturniir Sunday Million oli üks paljudest mängudest, mille oli PokerStars sunnitud katkestama.

Mängijad said vastavalt operaatori turniiri katkestamise tingimustele raha tagasi, kuid ka sellega seoses tekkis probleeme. Nimelt arvestatakse kompensatsiooni mängu operaatoripoolse katkestamise hetkest, ent paljud kasutajad olid ühenduse serveritega juba enne seda kaotanud. Tähendab, et kasutajad jooksid pimepanustest tühjaks enne kui mäng ametlikult kinni pandi, ning said vähem kompensatsiooni, või kaotasid selle sootuks.

Samas osasid riike rünnakud ei puudutanud, ning nemad said mitteaktiivsetelt mängijatelt pimepanuseid varastada, ning tänu sellele said rohkem kompensatsiooni kui turniiri esikoht.

Kuigi PokerStars kinnitas, et probleemid said lahenduse, leidis teine rünnakulaine PokerStarsis aset esmaspäeval 13. augustil, sundides operaatorit taas turniirid katkestama. Stars vabandas taaskord Twitteris:

Kahe lainega rünnakud ei piirdunud. Probleeme esines terve selle nädala jooksul.

Hiljutised DDoS rünnakud samas valdkonnas

PokerStars pole ainus ohver. Probleemid hakkasid USA saidi America’s Cardroom’is 5. augustil, ning vältasid terve nädala. Operaator pidi paljud turniirid edasi lükkama. Kui jalule tagasi saadi, lõõbiti PartyPokeri suunal:


PartyPoker’i direktor Tom Waters kirjutas 10. augustil ametliku vabanduskirja, tunnistusega, et neid tabas DDoS rünnak. Operaator hoidis mängijaid sotsiaalmeedia ja pokkerifoorumite kaudu pidevalt kursis kordusrünnakutega, mitigatsiooniüritustega ja rahatagastusprotsessidega. Paljud on väga positiivselt meelestatud PartyPokeri läbipaistvuse osas.

Nüüdseks tunduvad probleemid lahenenud olevat.

Kuidas toimib DDoS rünnak?

DDoS seisneb serveri päringutega ülekoormamises, et seda kättesaamatuks muuta. Küberkriminaalid ja väljapressijad saadavad paljudest arvutitest korraga sihtmärki päringuid, mis tolle kokku jooksutavad. Arvutid pole enamasti kriminaalide omad, vaid pahaaimamatu suvalise inimese viirusesse nakatunud arvuti. Mitu samasse viirusesse nakatunud arvutit teevad kokku botnet’i. Kuna päringud ei tule ühest kindlast asukohast, on neid rünnakuid peaaegu võimatu peatada.

Pommitamised kestavad tavaliselt, kuni lunarahanõuded on täidetud, või kuni operaator leiab viisi, kuidas rünnakut leevendada.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal