majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Majandaja
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 2133

    #2296
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    No sellega ongi see et üür on suurem kui laen tihtipeale. Aga maru keeruline on 20 protsenti sissemaksu palgast kõrvale panna.
    Kui oled alla 30 aasta vana, siis saad ka 10% sissemaksuga ja ülejäänud 10% käendab Credex. Vähemalt SEB-s selline võimalus. Teistest pankades pole veel uurinud, sest korteri ost suure tõenäosusega plaanis järgmise aasta esimeses kvartalis.

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #2297
      Re: majanduse offtopic

      Tuttav tegeleb üüripindade äriga. Iga aasta pm ostab uue korteri paneb üürniku sisse ja üürnik maksab pm 10 aastaga objekti välja-easy money. Raha saab pangalt. Objekte valib hoolikalt ja pm ostab sellise hinnaga et kohe saaks sarnase hinnaga ka lahti-ehk siis turuhinnast odavamalt. Kui objektilt 10% tootlust ei saa siis pass
      Nüüd juba kirub veidi turgu sest turule on tekkinud palju tegelasi, kes ostavad kortereid välja üürimiseks ja bidivad korterite hinnad ülesse. Samuti nn wannabe tegelasi, kes ostavad kv-aga tootlus selle pealt ehk 2-3%. Seega on sõber hakanud ostma nn raskeid objekte-kaasomandis, äripinnad, pankrotivarad jne, mida mainstream ei jälgi

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #2298
        Re: majanduse offtopic

        sellise skeemi eelduseks on muidugi maksude maksmata jätmine

        Comment

        • peete82
          Vana Tegija
          • Jan 2010
          • 1310

          #2299
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas Rage Vaata postitust
          sellise skeemi eelduseks on muidugi maksude maksmata jätmine
          ja isegi siis tundub "üürnik maksab pm 10 aastaga objekti välja" kahtlasevõitu

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #2300
            Re: majanduse offtopic

            Kas keegi eraisikutest üldse makse maksab sellise asja pealt? :D

            Comment

            • VisaHing
              mees nagu orkester
              • Dec 2009
              • 6718

              #2301
              Re: majanduse offtopic

              Kui ma ei eksi, siis tulumaksu maksad sa ju kinnisvara objektist saadud tulu pealt?

              Kui korter maksis ütleme 10k eur ja 5 aasta pärast müüd ta 15k eur, siis maksustamisele läheb 5k eur?

              Maksuvabalt saab vist müüa, siis kui oled atleast 2 aastat sissekirjutatud olnud sinna.


              Krdi rohkem ei postita äkki väga valesti meeles. :D

              Comment

              • hakkameimema
                Õpihimuline Mängur
                • Aug 2011
                • 349

                #2302
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Kas keegi eraisikutest üldse makse maksab sellise asja pealt? :D
                Kõik maksavad, kes ametliku üürilepingu teevad, samuti on igal üürnikül õigus seda nõuda (Iseasi, kui kasulik see talle on).

                Kui ma ei eksi, siis kõik/enamus maakleri vahendusel üüritavad korterid on ametliku üürilepinguga.

                Comment

                • Rage
                  Klubi Liige
                  • Nov 2008
                  • 6853

                  #2303
                  Re: majanduse offtopic

                  99% ei maksa ka ametliku üürilepinguga.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #2304
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                    Kui ma ei eksi, siis tulumaksu maksad sa ju kinnisvara objektist saadud tulu pealt?

                    Kui korter maksis ütleme 10k eur ja 5 aasta pärast müüd ta 15k eur, siis maksustamisele läheb 5k eur?

                    Maksuvabalt saab vist müüa, siis kui oled atleast 2 aastat sissekirjutatud olnud sinna.


                    Krdi rohkem ei postita äkki väga valesti meeles. :D
                    Õige jutt, aga veidi vale teema...
                    Algselt postitas hakkameimema Vaata postitust
                    Kõik maksavad, kes ametliku üürilepingu teevad, samuti on igal üürnikül õigus seda nõuda (Iseasi, kui kasulik see talle on).

                    Kui ma ei eksi, siis kõik/enamus maakleri vahendusel üüritavad korterid on ametliku üürilepinguga.
                    Ma 3x teinud ametliku üürilepingu, 2 eraisikut makse ei maksnud, 1 seepärast pidi maksma, et korter oli firma nimel. Üks põdes ja lasi sullis maksta, teine lasi savilt iga kuu kanda arvele, lihtsalt selgitusse "ülekanne".

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #2305
                      Re: majanduse offtopic

                      90% ei maksa

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #2306
                        Re: majanduse offtopic

                        sellise skeemi eelduseks on muidugi maksude maksmata jätmine
                        OÜ nimel kõik

                        Comment

                        • donkament
                          Pokkerihai
                          • Apr 2009
                          • 1945

                          #2307
                          Re: majanduse offtopic

                          otsin ettevõtjat, kellega ühe õppeaine raames teha väike intervjuu lähiajal. Lives intervjuu läbi viimine toimuks Tartu piires (kahjuks siin sobivad mulle üsna vähesed päevad, aga see selleks), võib teha ka skypes, mis iseenesest oleks mugavam. Pakun obv ka sümboolset tasu, kas siis pokkerialaselt micro/low stakes mängijatele või mõnel muul moel.

                          Comment

                          • Platinum
                            FPP Pro
                            • Jan 2010
                            • 248

                            #2308
                            Re: majanduse offtopic


                            Teemakohane.

                            Soovitan üürikorterit osta ka Tallinna kesklinna, sest kesklinna korterit saab alati müüa, kuid samas on need kallimad. 50 m2 korter sadama lähedal maksab umbes 80 000 eurot ja võimaldab küsida 400 eurot kuus – see tähendab 8-protsendilist tootlust.
                            Siin on vist viga artiklis. 6% tootlus kui 400 küsida. 8% soovides peab küsima 533.- mu arust.
                            Need % toimivad hästi kui taskust raha võtta on ja välja osta. Ilma lepingu ja intressi jms. kuludeta.

                            Comment

                            • TaistoJ
                              Grinder
                              • Aug 2010
                              • 787

                              #2309
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas donkament Vaata postitust
                              otsin ettevõtjat, kellega ühe õppeaine raames teha väike intervjuu lähiajal. Lives intervjuu läbi viimine toimuks Tartu piires (kahjuks siin sobivad mulle üsna vähesed päevad, aga see selleks), võib teha ka skypes, mis iseenesest oleks mugavam. Pakun obv ka sümboolset tasu, kas siis pokkerialaselt micro/low stakes mängijatele või mõnel muul moel.
                              Teed kvant. meetodite vms kodutööd? endal ka sarnane asi teha vist

                              Comment

                              • donkament
                                Pokkerihai
                                • Apr 2009
                                • 1945

                                #2310
                                Re: majanduse offtopic

                                ei, see on üks valikaine.

                                Comment

                                Working...