majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #1816
    Re: majanduse offtopic

    Selle astmelise tulumaksu ja edukate riikide nimekirja ühtimise taga on üks vanemaid demagoogiavõtteid. See, et edukates riikides on astmeline tulumaks, ei tähenda, et nad on saanud edukaks selle tõttu ja vastupidi. Edukad on olnud edukad loomuliku majandusarengu tõttu, proportsionaalse tulumaksuga riikidel on olnud siin ülaltoodud nimekirja järgi üks vägagi sick ja twisted periood, kus just propageeritud sotsialistlikke meetmeid tõsiselt üle vindi keerati. Kummalisel kombel on suur enamus sitast välja roomata üritavaid riike jõudnud samale arusaamisele, et arengu kiirendamiseks on proportsionaalne maks parem. See näitab just, et Eesti on õigel teel oma maksusüsteemiga, sellises majandusetapis riigi jaoks see on sobivaim.

    Või tahab kallekusta äkki väita, et maksustame töökad (rikkad) surnuks ja siis oleks taevamanna kõigi vaeste ja rõhutute õue peal?

    Comment

    • rahvavaenlane
      Klubi Liige
      • Dec 2009
      • 3040

      #1817
      Re: majanduse offtopic

      tegelikult on see täiesti uskumatu, et eesti on 20 aastaga sellissest perseaugust nii üles rabelenud ennast. mõned skeptikud võiksti statse võrrelda euroopa ja muude maailma riikidega.

      Comment

      • kallekusta
        Grinder
        • May 2012
        • 603

        #1818
        Re: majanduse offtopic

        Kui sa vaatad pokkeri videosid kus mängib sinust parem mängija siis üritad sa temalt õppida ja võrrelda ka tema statse jne.. Samamoodi on ka selle maksusüsteemiga. Astmeline tulumaks on olnud edukas teiste riikide näitel. Jah tänasel päeval on EU omadega perses aga majandus ongi aastasadu käinud tõusude, mõõnade ja pankrotidega. See on majanduse normaalne osa. Astmeline tulumaks ei tähenda alati surnuks maksutamist. Kui vaatame ka nende riikide kus on kindel tulumaks ja võrdleme nende maksu % meie omaga siis maksustame juba praegu kõik surnuks. Ja selle 20 aasta teemal tõin Saksamaa näite, mis on TÕESTI korduvalt perseaugust välja rablemine. Olen kes mida perseagust välja rabelemiseks peab. Mina ei pea selleks, seda mitme reaaline maantee on kahe linna vahel, mitut sorti lasanje plaate müüakse kuskil külapoes, kui kiire internet on kodus. Varem oli perseauk see, et me elasime EU ga võrreldes allapoole igasugust vaesuspiire, praegu on totaalne perseauk kus lisaks perseaugule on enamus meist ka pankadele järgmised 20 või 30 aastat võlgu kordades suurema summa kui laenuga ostetud kinnisvara väärt on. Olukorras kus toasoe ja elekter on 21 sajandil EU riigis lukskaubad väga paljudele on ikkagi totaalne perseauk.

        Lihtsalt infoks Soome riik peab madala sissetulekuga leibkonnaks, kus ühe liikme kohta teenitakse kuus alla 1140 euri kuus. Elekter on neil odavam, kütus ja toit sama kallis.

        Comment

        • inward
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 6275

          #1819
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas muruntau Vaata postitust
          Selle astmelise tulumaksu ja edukate riikide nimekirja ühtimise taga on üks vanemaid demagoogiavõtteid. See, et edukates riikides on astmeline tulumaks, ei tähenda, et nad on saanud edukaks selle tõttu ja vastupidi. Edukad on olnud edukad loomuliku majandusarengu tõttu, proportsionaalse tulumaksuga riikidel on olnud siin ülaltoodud nimekirja järgi üks vägagi sick ja twisted periood, kus just propageeritud sotsialistlikke meetmeid tõsiselt üle vindi keerati. Kummalisel kombel on suur enamus sitast välja roomata üritavaid riike jõudnud samale arusaamisele, et arengu kiirendamiseks on proportsionaalne maks parem. See näitab just, et Eesti on õigel teel oma maksusüsteemiga, sellises majandusetapis riigi jaoks see on sobivaim.

          Või tahab kallekusta äkki väita, et maksustame töökad (rikkad) surnuks ja siis oleks taevamanna kõigi vaeste ja rõhutute õue peal?
          Ma ei tea, Müür eks maailmavaated ja eelistused on erinevad. Siiski siinkohal tahaks toonitada, et antud härra pakub välja palju pehmema versiooni astmelisest tulumaksust, kui nö "kesikud" sotsid jne. See, et astmeline tulumaks ei ole majandusliku eduvõti ei olegi otseselt selle eesmärk. Millegipärast, aga nendes riikides see kasutusel, aga miks siis ? Asjaolu, et praegune maksusüsteem ei ole jätkusuutlik - seda on kinnitanud ka Riigikontroll. Seega antud küsimuses ma selgelt oponeerin.

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #1820
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
            Kui sa vaatad pokkeri videosid kus mängib sinust parem mängija siis üritad sa temalt õppida ja võrrelda ka tema statse jne.. Samamoodi on ka selle maksusüsteemiga. Astmeline tulumaks on olnud edukas teiste riikide näitel. Jah tänasel päeval on EU omadega perses aga majandus ongi aastasadu käinud tõusude, mõõnade ja pankrotidega. See on majanduse normaalne osa. Astmeline tulumaks ei tähenda alati surnuks maksutamist. Kui vaatame ka nende riikide kus on kindel tulumaks ja võrdleme nende maksu % meie omaga siis maksustame juba praegu kõik surnuks. Ja selle 20 aasta teemal tõin Saksamaa näite, mis on TÕESTI korduvalt perseaugust välja rablemine. Olen kes mida perseagust välja rabelemiseks peab. Mina ei pea selleks, seda mitme reaaline maantee on kahe linna vahel, mitut sorti lasanje plaate müüakse kuskil külapoes, kui kiire internet on kodus. Varem oli perseauk see, et me elasime EU ga võrreldes allapoole igasugust vaesuspiire, praegu on totaalne perseauk kus lisaks perseaugule on enamus meist ka pankadele järgmised 20 või 30 aastat võlgu kordades suurema summa kui laenuga ostetud kinnisvara väärt on. Olukorras kus toasoe ja elekter on 21 sajandil EU riigis lukskaubad väga paljudele on ikkagi totaalne perseauk.

            Lihtsalt infoks Soome riik peab madala sissetulekuga leibkonnaks, kus ühe liikme kohta teenitakse kuus alla 1140 euri kuus. Elekter on neil odavam, kütus ja toit sama kallis.
            See ei tähenda, et kõike peab kopeerima. Mul mõned high-stakes mängijatest tuttavad, kelle mängust sitaks õppida, aga mindset on endal palju parem nt.

            Miks sa valid välja Soome-Eesti hinnavõrdluseks ainult oma näidet toetavad asjad? Kuhu jäävad kinnisvara, üür, automaksud, väljas söömised, alkohol, teenused?

            Comment

            • kallekusta
              Grinder
              • May 2012
              • 603

              #1821
              Re: majanduse offtopic

              Codecci sul oleks ka aeg üle saada sellest elu etapist, kus elab Staockmani vastas olevas üürikas ja kogu elu probleem ongi sinu jaoks üüriraha kokku grindimine

              Comment

              • Spewmonkey
                Seina Augustaja
                • Oct 2008
                • 2293

                #1822
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                Codecci sul oleks ka aeg üle saada sellest elu etapist, kus elab Staockmani vastas olevas üürikas ja kogu elu probleem ongi sinu jaoks üüriraha kokku grindimine
                Milline järgmine etapp on?

                Comment

                • karupoeg
                  Pokkerihai
                  • Jun 2012
                  • 3823

                  #1823
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                  Codecci sul oleks ka aeg üle saada sellest elu etapist, kus elab Staockmani vastas olevas üürikas ja kogu elu probleem ongi sinu jaoks üüriraha kokku grindimine
                  sul endal ei ole täiskasvanud mehena piinlik sellist solki suust välja ajada?

                  Mis puutub siia see, kus keegi elab? Kui sa ei oska oma väiteid kaitsta nii, et inimesed sellest aru saaksid, siis on see sinu probleem, mitte teiste. Kobi delfisse ja kogu oma heakskiitu seal. Hull vajadus siin "ärahellitatud top 1%-ga", kes rahva viletsust ei taju, jageleda päevast päeva.

                  päevast päeva topid mingeid lambiväiteid, mis sinu teooriaid sinu arvates toetavad. Nii kui kellelgi on vastuväiteid, siis lendad ad hominem pasarahega peale.

                  fcking lifetilt
                  Last edited by karupoeg; 29.03.13, 01:24.

                  Comment

                  • Kahololani
                    Julm Donk
                    • Mar 2013
                    • 32

                    #1824
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                    karupoeg sa võtad kinni sõnast ROHKEM mis on väga subejktiivne argument. Oleneb sellest kuidas seda kahjustust võtta. Kui sa võrdled 1gramm suhkrut vs 1 gramm kartulit siis on sinul õigus. Aga asja point on selles, et keskmine inimese sööb Eestis aastas 100 kilo kartulit. Samas ei tarbi 100 kilo suhkrut.
                    Kõvasti lihtsam oleks vaidlusele alus ka anda.

                    Hujoel heitis 1. juulil ajakirjas Journal of Dental Research avaldatud aruandes uue pilgu dieedi, hambahaiguste ja krooniliste süsteemsete haiguste vahelistele suhetele. Ta vaagis kaht vastandlikku seisukohta dieedis sisalduvate süsivesikute rolli teemal inimese tervisliku seisundi juures. Vaidlus käib ümber kääritatavate süsivesikute ehk selliste toitude, mis suus lihtsateks suhkruteks muutuvad. Kääritatavad süsivesikud pole siiski ainult koogid, saiakesed, tort ja kommid. Sellesse kategooriasse kuuluvad ka banaanid ja mitmed troopilised viljad, kleepuvad puuviljad nagu rosinad ja muud kuivatatud viljad, ning tärkliserikkad toidud nagu kartul, rafineeritud nisujahu, jamss, riis, makaronitooted, soolakringlid, sai ja mais.

                    The reason is that sugar doesn't rot your teeth. Surprised to hear that? Tooth decay is caused by acid-producing bacteria in your mouth that feast on carbohydrates, be it sugar from candy or starch from wholesome foods such as bread.

                    Comment

                    • Kahololani
                      Julm Donk
                      • Mar 2013
                      • 32

                      #1825
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                      Codecci sul oleks ka aeg üle saada sellest elu etapist, kus elab Staockmani vastas olevas üürikas ja kogu elu probleem ongi sinu jaoks üüriraha kokku grindimine
                      Sulle käib väga hinge pihta see, kus keegi elab? Kadedus on üks kole-kole asi!

                      Comment

                      • muruntau
                        • Jan 2009
                        • 4325

                        #1826
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas inward Vaata postitust
                        ...Millegipärast, aga nendes riikides see kasutusel, aga miks siis ? Asjaolu, et praegune maksusüsteem ei ole jätkusuutlik - seda on kinnitanud ka Riigikontroll. Seega antud küsimuses ma selgelt oponeerin.
                        See on seal kasutusel inertsist ja seetõttu, et sellest saadav raha on juba lubatud ära kulutada. Läänes on palju raskem tagasi võtta juba toimivaid sotsiaalseid hüvesid kui siin neid kehtestamata jätta. Ometi on ilmselge, et Lääs sellisel tasemel (protsendina SKP'st) ei saa pikalt jätkata neid sotsiaalseid programme, see ongi neid sellesse kriisi viinud. See maksusüsteem töötas hästi mõnekümne aasta taguse demograafilise situatsiooni tingimustes, praeguseks on see selgelt vananenud/vananemas. Ka sotsialismi üks kantse Rootsi liigub selgelt parempoolsuse suunas juba mõnda aega.

                        Riigikontrolli ma pigem ei peaks majanduse alal kuigi suureks autoriteediks. Ma ei viitsi hetkel linke otsida, aga siitki korduvalt läbi käinud idee proportsionaalsest tulumaksust ja kõrgemast maksuvabast miinimumist tundub täitsa mõistlik, lihtne ja kõiki vajadusi täitev ning samas ei satuks kahtluse alla Eesti maksusüsteemi stabiilsus, mis on investeeringute jaoks äärmiselt oluline.

                        Comment

                        • inward
                          Klubi Liige
                          • Sep 2009
                          • 6275

                          #1827
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                          See on seal kasutusel inertsist ja seetõttu, et sellest saadav raha on juba lubatud ära kulutada. Läänes on palju raskem tagasi võtta juba toimivaid sotsiaalseid hüvesid kui siin neid kehtestamata jätta. Ometi on ilmselge, et Lääs sellisel tasemel (protsendina SKP'st) ei saa pikalt jätkata neid sotsiaalseid programme, see ongi neid sellesse kriisi viinud. See maksusüsteem töötas hästi mõnekümne aasta taguse demograafilise situatsiooni tingimustes, praeguseks on see selgelt vananenud/vananemas. Ka sotsialismi üks kantse Rootsi liigub selgelt parempoolsuse suunas juba mõnda aega.

                          Riigikontrolli ma pigem ei peaks majanduse alal kuigi suureks autoriteediks. Ma ei viitsi hetkel linke otsida, aga siitki korduvalt läbi käinud idee proportsionaalsest tulumaksust ja kõrgemast maksuvabast miinimumist tundub täitsa mõistlik, lihtne ja kõiki vajadusi täitev ning samas ei satuks kahtluse alla Eesti maksusüsteemi stabiilsus, mis on investeeringute jaoks äärmiselt oluline.
                          Sotsiaaltoetused ja nende maht on ju hoopis teine tera. Vaevalt, et astmeline tulumaks nendes riikides ära kaotatakse.
                          Ehk et sa tahad öelda, et Riigikontrolli ja TTÜ õppejõudu ei tasuks pidada majanduse autoriteediks, aga sind küll ? No ma ei tea...
                          Last edited by inward; 29.03.13, 12:17.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #1828
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas kallekusta Vaata postitust

                            Lihtsalt infoks Soome riik peab madala sissetulekuga leibkonnaks, kus ühe liikme kohta teenitakse kuus alla 1140 euri kuus. Elekter on neil odavam, kütus ja toit sama kallis.
                            Võtame nüüd "normaalse" neljaliikmelise leibkonna ja saame summaks 1140+0,5*1140+0,3*1140+0,3*1140=2394 eurot. Kusjuures ma isegi ei tea, miks seekord on mainitud madalat sissetulekut, sest tegu on ka suhtelise vaesuse piiriga. Eestis on selleks summaks ümmarguselt 600 eurot.

                            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                            Miks sa valid välja Soome-Eesti hinnavõrdluseks ainult oma näidet toetavad asjad? Kuhu jäävad kinnisvara, üür, automaksud, väljas söömised, alkohol, teenused?


                            Sõltuvalt asikohast on elukalliduse vahe maksimaalselt kahekordne, kuid sissetulekute vahe on minimaalselt kolmekordne. See Soome suhteliselt vaene leibkond maksab oma maksud ära ja ikka jääb neil rohkem raha kätte, kui Eesti suhteliselt vaesel perel üldse kasutamiseks on.

                            Tulumaksuga on selline lugu, et hetkel annab see 7,05% riigieelarve tuludest. Astmelise tulumaksu juurutamisel tõuseks see protsent ehk 10% peale. Seega kindlasti ei ole tegu mingi imerohuga rahva üldise heaolu tõstmisel. Lisaks kasvaks omajagu maksupetturite arv, keda praegugi on üle mõistuse palju. Pigem oleks vaja mõnda seadusemuudatust ja "aukude" parandamist ning siis EMTA efektiivset tööd.

                            Comment

                            • ok2aa
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 1903

                              #1829
                              Re: majanduse offtopic

                              tõsta tulumaksuvaba miinimumi, langetada töötuskindlustusmakse, tõsta protsendi jagu tulumaksu, tõsta tarbimismakse.

                              miks ei võiks nii teha?

                              Comment

                              • kallekusta
                                Grinder
                                • May 2012
                                • 603

                                #1830
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
                                tõsta tulumaksuvaba miinimumi, langetada töötuskindlustusmakse, tõsta protsendi jagu tulumaksu, tõsta tarbimismakse.

                                miks ei võiks nii teha?
                                Plaanil polegi väga viga, aga tarbimismaksud on meil praegugi väga kõrged, alustades aktsiiside, toiduainete käibemaksu ja lõpetades riigilõivudega. Madala palgaline saab siis täpselt sama palju endale lubada kui praegu. Kui arvestada ka seda kuidas meeldib meie riigil tõsta aeg ajalt igasugu makse siis kaldun arvama, et isegi lõppkokkuvõttes saab veel vähem.

                                Maksude jaotus EUs.
                                http://statistikaamet.files.wordpres.../03/joonis.png
                                Last edited by kallekusta; 29.03.13, 09:22.

                                Comment

                                Working...