majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Spewmonkey
    Seina Augustaja
    • Oct 2008
    • 2293

    #1066
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Leidsin Delfi Majanduse alt uudise: SEB juhi viis soovitust järgmiseks aastaks

    SEB Eesti juht Riho Unt tõi täna "Äriaasta 2013" esinedes välja viis mõtet või soovitust järgmiseks aastaks.

    * Eesti peamiseks tugevuseks on tugev ettevõtlik vaim, mille oleme kriisijärgselt endas taasavastanud. See on majandusliku edu saavutamiseks kõige olulisem komponent. Ettevõtjad suudavad üha enam otsida uusi võimalusi ja lähenemisi, sest ei sise- ega välisturud ise kasvu enam ei vea, seda kasvu tuleb meie ettevõtjatel ise otsida.

    Eesti ettevõtlus on väikeste ja keskmiste ettevõtete päralt, mis annab majandusele hea paindlikkuse.

    * Järjest rohkem teevad ekspordiplaane mikroettevõtted: kuni üheksa inimesega firmad, mis näevad, et nende turud asuvad väljaspool Eestit. See on kinnitus Eesti ettevõtjate potentsiaalist väljaspool koduturgu. Meie ärikultuur on oluliselt paranenud ja ka väikesed ettevõtted suudavad ennast välisturgudel partneriks pakkuda.

    * Võrreldes lõunanaabritega on Eesti ettevõtjad majanduskriisist varem väljunud ning valmis järgmisel aastal rohkem investeerima. Tsüklist väljumine teistest varem annab eelise, kuid toob kaasa ka ohte, seega tasub suurte plaanide finantsmõju mitu korda üle arvutada, kuna eksimine võib peatada ettevõtte arengu mitmeks aastaks.

    * Tööturg on eelduste kohaselt järgmine aasta üsna stabiilne, kerge positiivse varjundiga. On oodata mõningast keskmise palga kasvu.

    * On hea näha, et järjest rohkem ettevõtjaid näeb konkurentsieelisena panustamist oma töötajate arendamisse. See annab head eeldused oma toodete ja teenuste lisandväärtuse suurendamiseks. Esmaklassilised tooted ja teenused on kasvu eelduseks.



    Kuidas saab NII ebareaalset mulli ajada, kui tegelik olukord on hoopis midagi muud? Panin sinna ka järgneva kommentaari:

    Paraku pole selle tugeva ettevõtliku vaimuga suurt midagi peale hakata riigis, kus maksukoormus (eriti kõikvõimalike varjatud maksude näol) on üks Euroopa ja kogu maailma kõrgemaid ning ettevõtteid kägistavamaid.

    Absoluutselt letaalne on see määratu maksukoormus aga just väikestele ja mikroettevõtetele. Nii et mingist majanduse paindlikkusest jahuda selle põhjal on äärmiselt naiivne ja nõrgamõistuslik.

    Kõige sinisilmsem on aga loota, et just need ekspordile suunatud ettevõtted siin midagi tegema hakkaksid. Miks nad peaksid, kui igal pool mujal on mõõtmatult paremad tingimused?

    Kui siia lisada turu väiksus ja kõikvõimalikud suurettevõtteid ja kartelle soosivad tingimused, siis on selge, miks kõik vähegi ettevõtliku vaimuga inimesed on sellest riigist lahkuma sunnitud või siis mitte kaalumagi ettevõtlusega alustamist.
    Tüüpiline Delfi kommentaar, lauseehitus on põhikooli tasemel(kui sedagi).

    Comment

    • erplander
      ekrelander
      • Oct 2008
      • 1029

      #1067
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
      Selles osas olen endiselt arvamusel, et raha napib kuna avalik sektor on meil lihtsalt üle mõistuse suur.
      Seda muidugi ka, aga see haldusaparaadi poolne osa, sest avaliku sektori alla kuuluvad ka korrakaitse, päästeteenistused, haridusasutused jms.

      Samas seda on omajagu juba kokku tõmmatud ka viimastel aastatel, tean, et keskkonnaametnike hulka on näiteks oluliselt vähendatud.

      Aga vaadates kasvõi Riigikogu Kantselei osakondade koosseise, siis jääb küll mõistatuseks, mida imet kõik nad seal sehkendavad, nt haldusteenistuse majandustalituses mingid kolm perenaist, isegi ametijuhendit ei leidnud nende kohta. Kokku seal kantseleis üle paarisaja (!) inimese, sellest saaks lõdvalt kolmandiku kokku tõmmata. Nagu ka Riigikogust endast, 71 on piisav.

      Lisaks on viimasel ajal algatatud arutul hulgal potjomkinlikke projekte, pööraseid kolossehitisi, näiteks statistikaameti uus hoone, sellele valdkonnale nii suure tähelepanu pööramine oleks mõeldav kommunistlikes režiimides, et kunstlikult toota ja hämada igasuguse statistikaga, aga Eesti suguses miljoniriigis? Teine näide Eesti Rahva Muuseum, kellele seda absurdselt modernset monstrumehitist püstitatakse, kas poleks mõistlikum olnud Vabaõhumuuseum ümber kujundada ERM-iks? Kolmas näide rahandusministeeriumi uus hoone. ERR-i omale vist tõmmati hetkel pidurit.

      Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
      Tüüpiline Delfi kommentaar, lauseehitus on põhikooli tasemel(kui sedagi).
      Oo, sa näikse päris hästi tundvat seda Delfi kommentaaride keelelist taset ja süntaktilist struktuuri, räägi meile veel midagi sellest, müstiliselt põnev valdkond. Äkki mõistad isegi morfoloogilise ja semantilise analüüsi osas paar vihjet visata, mida silmas pidada?

      Comment

      • Spewmonkey
        Seina Augustaja
        • Oct 2008
        • 2293

        #1068
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas erplander Vaata postitust
        Oo, sa näikse päris hästi tundvat seda Delfi kommentaaride keelelist taset ja süntaktilist struktuuri, räägi meile veel midagi sellest, müstiliselt põnev valdkond. Äkki mõistad isegi morfoloogilise ja semantilise analüüsi osas paar vihjet visata, mida silmas pidada?
        Ükski su fancydest sõnadest ei pressi kuidagi õigesse konteksti ennast. Ega need fancyd sõnad su eelnevat kohutavat kirjapilti ei paranda ka tagantjärgi.

        Comment

        • erplander
          ekrelander
          • Oct 2008
          • 1029

          #1069
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
          Ükski su fancydest sõnadest ei pressi kuidagi õigesse konteksti ennast. Ega need fancyd sõnad su eelnevat kohutavat kirjapilti ei paranda ka tagantjärgi.
          Care to elaborate, milles see kirjapildi kohutavus siis täpsemalt väljendub? :)
          Üksainuski näide?

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #1070
            Re: majanduse offtopic



            Erplander, sellest olen ma ka varem kirjutanud, aga ei väsi kordamast ehk üldarvust kolmandik, kuid korrakaitse ja päästeteenistuse reaametnikud tuleks rahule jätta. Haridusasutuste puhul on kolmandik suhtkoht oki-doki, sest sündivus on viimasel ajal siiski vähenenud ja lähiaastatel väheneb see lausa katastroofiliselt, kui 90+ sündinud naised keskmiseks sünnitajaks muutuvad. Lisaks on meil karjade kaupa igasuguseid SA ja MTÜ tüüpi asutusi, kes on nagu kaanid maksumaksja raha küljes kinni.

            Comment

            • Spewmonkey
              Seina Augustaja
              • Oct 2008
              • 2293

              #1071
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas erplander Vaata postitust
              Care to elaborate, milles see kirjapildi kohutavus siis täpsemalt väljendub? :)
              Üksainuski näide?
              Kui siia lisada turu väiksus ja kõikvõimalikud suurettevõtteid ja kartelle soosivad tingimused, siis on selge, miks kõik vähegi ettevõtliku vaimuga inimesed on sellest riigist lahkuma sunnitud või siis mitte kaalumagi ettevõtlusega alustamist.

              Comment

              • Vandalar
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3577

                #1072
                Re: majanduse offtopic

                Selleks, et ette võtta, tuleb kõigepealt taha panna.

                Comment

                • Cash87
                  Vana Tegija
                  • Feb 2009
                  • 1402

                  #1073
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                  Selleks, et ette võtta, tuleb kõigepealt taha panna.
                  Nüüd said küll natuke valesti aru. Kõigepealt võtad ette, siis paned taha ning lõpuks lased üle!

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #1074
                    Re: majanduse offtopic



                    Saan ma õigesti aru, et Kreeka võttis 100 "senti" X-lt võlgu, hiljem X müüs võla Y-le 17 sendiga ja lõpuks Kreeka maksis Y-le võla 31 sendiga kinni?

                    Comment

                    • Rage
                      Klubi Liige
                      • Nov 2008
                      • 6853

                      #1075
                      Re: majanduse offtopic

                      win-lose-win situation:)

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #1076
                        Re: majanduse offtopic

                        tundub, et majandusel läheb hästi... täna pangakontoris enne mind pani vanapaar 165k deposiithoiusele

                        Tekkis sularaha mida oli vaja panka viia. Sissemakse automaadis kõva järjekord. Väljamakse automaat järjekorrata...

                        Comment

                        • leits
                          Hundinui
                          • Apr 2009
                          • 9562

                          #1077
                          Re: majanduse offtopic

                          priva räägi parem kuidas aktsiatega läheb

                          Comment

                          • vsiu100
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4253

                            #1078
                            Re: majanduse offtopic

                            ei usu, et hästi läheb. turud pses.

                            Comment

                            • BuildUp
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 2547

                              #1079
                              Re: majanduse offtopic

                              jep priva..ostsid zyngat ka ikka?

                              Comment

                              • inward
                                Klubi Liige
                                • Sep 2009
                                • 6275

                                #1080
                                Re: majanduse offtopic

                                Heido Vitsur, Eesti majandusest. Teda on alati huvitav kuulata, mis tal öelda on.

                                Comment

                                Working...