Re: majanduse offtopic
Tüüpiline Delfi kommentaar, lauseehitus on põhikooli tasemel(kui sedagi).
Algselt postitas erplander
Vaata postitust
Leidsin Delfi Majanduse alt uudise: SEB juhi viis soovitust järgmiseks aastaks
SEB Eesti juht Riho Unt tõi täna "Äriaasta 2013" esinedes välja viis mõtet või soovitust järgmiseks aastaks.
* Eesti peamiseks tugevuseks on tugev ettevõtlik vaim, mille oleme kriisijärgselt endas taasavastanud. See on majandusliku edu saavutamiseks kõige olulisem komponent. Ettevõtjad suudavad üha enam otsida uusi võimalusi ja lähenemisi, sest ei sise- ega välisturud ise kasvu enam ei vea, seda kasvu tuleb meie ettevõtjatel ise otsida.
Eesti ettevõtlus on väikeste ja keskmiste ettevõtete päralt, mis annab majandusele hea paindlikkuse.
* Järjest rohkem teevad ekspordiplaane mikroettevõtted: kuni üheksa inimesega firmad, mis näevad, et nende turud asuvad väljaspool Eestit. See on kinnitus Eesti ettevõtjate potentsiaalist väljaspool koduturgu. Meie ärikultuur on oluliselt paranenud ja ka väikesed ettevõtted suudavad ennast välisturgudel partneriks pakkuda.
* Võrreldes lõunanaabritega on Eesti ettevõtjad majanduskriisist varem väljunud ning valmis järgmisel aastal rohkem investeerima. Tsüklist väljumine teistest varem annab eelise, kuid toob kaasa ka ohte, seega tasub suurte plaanide finantsmõju mitu korda üle arvutada, kuna eksimine võib peatada ettevõtte arengu mitmeks aastaks.
* Tööturg on eelduste kohaselt järgmine aasta üsna stabiilne, kerge positiivse varjundiga. On oodata mõningast keskmise palga kasvu.
* On hea näha, et järjest rohkem ettevõtjaid näeb konkurentsieelisena panustamist oma töötajate arendamisse. See annab head eeldused oma toodete ja teenuste lisandväärtuse suurendamiseks. Esmaklassilised tooted ja teenused on kasvu eelduseks.
Kuidas saab NII ebareaalset mulli ajada, kui tegelik olukord on hoopis midagi muud? Panin sinna ka järgneva kommentaari:
Paraku pole selle tugeva ettevõtliku vaimuga suurt midagi peale hakata riigis, kus maksukoormus (eriti kõikvõimalike varjatud maksude näol) on üks Euroopa ja kogu maailma kõrgemaid ning ettevõtteid kägistavamaid.
Absoluutselt letaalne on see määratu maksukoormus aga just väikestele ja mikroettevõtetele. Nii et mingist majanduse paindlikkusest jahuda selle põhjal on äärmiselt naiivne ja nõrgamõistuslik.
Kõige sinisilmsem on aga loota, et just need ekspordile suunatud ettevõtted siin midagi tegema hakkaksid. Miks nad peaksid, kui igal pool mujal on mõõtmatult paremad tingimused?
Kui siia lisada turu väiksus ja kõikvõimalikud suurettevõtteid ja kartelle soosivad tingimused, siis on selge, miks kõik vähegi ettevõtliku vaimuga inimesed on sellest riigist lahkuma sunnitud või siis mitte kaalumagi ettevõtlusega alustamist.
SEB Eesti juht Riho Unt tõi täna "Äriaasta 2013" esinedes välja viis mõtet või soovitust järgmiseks aastaks.
* Eesti peamiseks tugevuseks on tugev ettevõtlik vaim, mille oleme kriisijärgselt endas taasavastanud. See on majandusliku edu saavutamiseks kõige olulisem komponent. Ettevõtjad suudavad üha enam otsida uusi võimalusi ja lähenemisi, sest ei sise- ega välisturud ise kasvu enam ei vea, seda kasvu tuleb meie ettevõtjatel ise otsida.
Eesti ettevõtlus on väikeste ja keskmiste ettevõtete päralt, mis annab majandusele hea paindlikkuse.
* Järjest rohkem teevad ekspordiplaane mikroettevõtted: kuni üheksa inimesega firmad, mis näevad, et nende turud asuvad väljaspool Eestit. See on kinnitus Eesti ettevõtjate potentsiaalist väljaspool koduturgu. Meie ärikultuur on oluliselt paranenud ja ka väikesed ettevõtted suudavad ennast välisturgudel partneriks pakkuda.
* Võrreldes lõunanaabritega on Eesti ettevõtjad majanduskriisist varem väljunud ning valmis järgmisel aastal rohkem investeerima. Tsüklist väljumine teistest varem annab eelise, kuid toob kaasa ka ohte, seega tasub suurte plaanide finantsmõju mitu korda üle arvutada, kuna eksimine võib peatada ettevõtte arengu mitmeks aastaks.
* Tööturg on eelduste kohaselt järgmine aasta üsna stabiilne, kerge positiivse varjundiga. On oodata mõningast keskmise palga kasvu.
* On hea näha, et järjest rohkem ettevõtjaid näeb konkurentsieelisena panustamist oma töötajate arendamisse. See annab head eeldused oma toodete ja teenuste lisandväärtuse suurendamiseks. Esmaklassilised tooted ja teenused on kasvu eelduseks.
Kuidas saab NII ebareaalset mulli ajada, kui tegelik olukord on hoopis midagi muud? Panin sinna ka järgneva kommentaari:
Paraku pole selle tugeva ettevõtliku vaimuga suurt midagi peale hakata riigis, kus maksukoormus (eriti kõikvõimalike varjatud maksude näol) on üks Euroopa ja kogu maailma kõrgemaid ning ettevõtteid kägistavamaid.
Absoluutselt letaalne on see määratu maksukoormus aga just väikestele ja mikroettevõtetele. Nii et mingist majanduse paindlikkusest jahuda selle põhjal on äärmiselt naiivne ja nõrgamõistuslik.
Kõige sinisilmsem on aga loota, et just need ekspordile suunatud ettevõtted siin midagi tegema hakkaksid. Miks nad peaksid, kui igal pool mujal on mõõtmatult paremad tingimused?
Kui siia lisada turu väiksus ja kõikvõimalikud suurettevõtteid ja kartelle soosivad tingimused, siis on selge, miks kõik vähegi ettevõtliku vaimuga inimesed on sellest riigist lahkuma sunnitud või siis mitte kaalumagi ettevõtlusega alustamist.
Comment