majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #1801
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    vale.
    Niivõrd kuivõrd kuna ROHKEM poleks just õige sõna kuna inimene sööb kõike ja kindlat kahjustajat on raske kindlaks teha. Lihtsalt peale kartuli Euroopasse jõudmist on inimeste hammastega toimunud muutused väga trastilised. Seda kinnitavad ka välja kaevatud skeletid ja kasvõi Pompei linna välja kaevamised, kus vulkaanituhk säilitas väga hästi skeletid ja inimeste hambad olid hämmastavas korras ning kartul polnud veel euroopasse jõudnud.

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #1802
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
      Kui astmeline tulumaks tuleb, siis karistatakse edukaid palgatöölisi ehk keskklassi - OÜ/AS võllid võtavad oma rahad dividendidena välja ja maksavad 21% ja seda ei saa oluliselt tõsta, muidu kolitakse firmad mujale riiki ja kannatab riik kõvasti rohkem kui võidab.

      Kas olen asjadest üldiselt õigesti aru saanud?
      üldiselt jah - kui selliseid makse tõstma hakata, siis väheneb kindlasti investeerimishuvi ja otsitakse soodsamaid/paindlikumaid riike. eriti puudutab see just firmasi, kes plaanivad reaalselt siin kohapeal ka tööd andma hakata. sellest muidugi enamasti tihtipeale palgatöölised aru ei saa/ taha saada.

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #1803
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
        kui sa midagi tsiteerid siis kedagi ei huvita su ei-ja vastus. kuidagi võiks nagu põhjendada ka. ja see on sinu postitustes läbiv olnud.
        vale. (sest ei ole läbiv olnud)

        ja teiseks. Kui inimene omistab mingile asjale teatud omadust (kartul kahjustab rohkem kui suhkur), millega ta tahab oma pointi tõestada, siis ta võiks sellele ka korrektselt viidata. Kui ta seda ei tee, siis ma ei näe suurt pointi teistmoodi vastata.

        p.s. saan aru, et pühade aeg, aga kui sisulist inputi arutellu üldises plaanis ei ole, siis mine ava parem uus õlle.

        Comment

        • kallekusta
          Grinder
          • May 2012
          • 603

          #1804
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
          Kui astmeline tulumaks tuleb, siis karistatakse edukaid palgatöölisi ehk keskklassi - OÜ/AS võllid võtavad oma rahad dividendidena välja ja maksavad 21% ja seda ei saa oluliselt tõsta, muidu kolitakse firmad mujale riiki ja kannatab riik kõvasti rohkem kui võidab.

          Kas olen asjadest üldiselt õigesti aru saanud?
          Mitte päris. Tahame ja ka pidime suure juhi sõnul saama EU 5 rikkama riigi hulka ning üritame alati ka sinna jõuda. Kuid eranditult kasutavad kõik EU edukad riigid (esikümme vähemalt) astmelist tulumaksu.

          Hea lugemine
          Demagoogilised väited, et astmeline tulumaks ning riigi konkurentsivõime ja majanduslik edukus on pöördvõrdelises seoses, ei vasta tõele. Sama eksitav on laialt propageeritav seisukoht, et progressiivse tulumaksuga riigid on vähem edukad.

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #1805
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
            Niivõrd kuivõrd kuna ROHKEM poleks just õige sõna kuna inimene sööb kõike ja kindlat kahjustajat on raske kindlaks teha. Lihtsalt peale kartuli Euroopasse jõudmist on inimeste hammastega toimunud muutused väga trastilised. Seda kinnitavad ka välja kaevatud skeletid ja kasvõi Pompei linna välja kaevamised, kus vulkaanituhk säilitas väga hästi skeletid ja inimeste hambad olid hämmastavas korras ning kartul polnud veel euroopasse jõudnud.
            saad mõne lingi ka selle kohta anda? loogiline oleks, et probleem on ikka pigem suhkur, kui keskajal see euroopasse jõudis (ka sellele järgnev alkoholi laialdasem levik)

            Comment

            • rahvavaenlane
              Klubi Liige
              • Dec 2009
              • 3040

              #1806
              Re: majanduse offtopic

              keskerakond ja sotsid räägivad asja ju kuratlikult idiootseks. min. palga saajad maksavad eestis ju niikuinii ca 5%? või tean ma valesti?

              Comment

              • kallekusta
                Grinder
                • May 2012
                • 603

                #1807
                Re: majanduse offtopic

                2010 aasta andmed astmelise tulumaksu kasutajatest EU ja muu maailm

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #1808
                  Re: majanduse offtopic

                  veel parem lugemine. forbes tundub mulle isiklikult majandusasjades autoriteetsem kui vassiljev.
                  Laupäeval paariks tunniks Tallinna põiganud omanimelise majandusajakirja omanik ja peatoimetaja Steve Forbes tunnistab eksklusiivintervjuus Priit Pulleritsule, et kui Euroopa tahab end raskest majandusseisust päästa, tuleb võtta hoolega õppust, mis Eestis on õigesti tehtud.

                  Comment

                  • karupoeg
                    Pokkerihai
                    • Jun 2012
                    • 3823

                    #1809
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                    Niivõrd kuivõrd kuna ROHKEM poleks just õige sõna kuna inimene sööb kõike ja kindlat kahjustajat on raske kindlaks teha. Lihtsalt peale kartuli Euroopasse jõudmist on inimeste hammastega toimunud muutused väga trastilised. Seda kinnitavad ka välja kaevatud skeletid ja kasvõi Pompei linna välja kaevamised, kus vulkaanituhk säilitas väga hästi skeletid ja inimeste hambad olid hämmastavas korras ning kartul polnud veel euroopasse jõudnud.
                    long story short - kartul sisaldab tärklist, mis on polüsahhariit. Hammastele on kahjulik sahhariit.

                    seega sinu teooria kartuli mõjust tulenevalt kahjustustele (väljatoodud ajaloolised näited) on tõene, kuid sinu väide, et "rohkem" (esimeses postituses) on vale.
                    Last edited by karupoeg; 28.03.13, 21:41.

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #1810
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                      Kui astmeline tulumaks tuleb, siis karistatakse edukaid palgatöölisi ehk keskklassi - OÜ/AS võllid võtavad oma rahad dividendidena välja ja maksavad 21% ja seda ei saa oluliselt tõsta, muidu kolitakse firmad mujale riiki ja kannatab riik kõvasti rohkem kui võidab.

                      Kas olen asjadest üldiselt õigesti aru saanud?
                      dividendide pealt ei lähe mitte 21% vaid 21/79

                      Comment

                      • Codecci
                        Luuramas Naisteturniire
                        • Nov 2008
                        • 7574

                        #1811
                        Re: majanduse offtopic

                        huh?

                        Comment

                        • kallekusta
                          Grinder
                          • May 2012
                          • 603

                          #1812
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                          veel parem lugemine. forbes tundub mulle isiklikult majandusasjades autoriteetsem kui vassiljev.
                          http://arvamus.postimees.ee/899774/m...eesti-eeskuju/
                          Vaata parem seda riikide nimekirja võrdlust fikseeritud vs astmeline tulumaks ja võrdle nende riikide arengut. Fikseeritud tulumaksuga riikide nimekirjas pole ühtegi riiki kelleks me oma arengus tahaks saada.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #1813
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                            huh?
                            tra. sorry, minu viga. põhimõtteliselt sama arv. ma lihtsalt võtsin teistpidi. vabandused

                            kallekusta, sa kommenteeri õliste kardulate kohta palun. Või nii ongi, et loobid veksleid välja ning kui paika ei pea, siis lähed muudel teemadel edasi?
                            Last edited by karupoeg; 28.03.13, 21:53.

                            Comment

                            • kallekusta
                              Grinder
                              • May 2012
                              • 603

                              #1814
                              Re: majanduse offtopic

                              karupoeg sa võtad kinni sõnast ROHKEM mis on väga subejktiivne argument. Oleneb sellest kuidas seda kahjustust võtta. Kui sa võrdled 1gramm suhkrut vs 1 gramm kartulit siis on sinul õigus. Aga asja point on selles, et keskmine inimese sööb Eestis aastas 100 kilo kartulit. Samas ei tarbi 100 kilo suhkrut.

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #1815
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                                karupoeg sa võtad kinni sõnast ROHKEM mis on väga subejktiivne argument. Oleneb sellest kuidas seda kahjustust võtta. Kui sa võrdled 1gramm suhkrut vs 1 gramm kartulit siis on sinul õigus. Aga asja point on selles, et keskmine inimese sööb Eestis aastas 100 kilo kartulit. Samas ei tarbi 100 kilo suhkrut.
                                tänan. arusaadav.

                                Oma mõju on ka sellel, et tollal ei olnud siiski hammaste hooldamiseks vahendeid (hambapasta) ning kartulist tulenev halb mõju oli suur. Kuid kui me tuleme tänapäeva, siis need võimalused on olemas. Ma nüüd tunnistan, et räägin subjektiivselt, sest ei oska ega tea ühtegi teaduslikku tõestust, kuid eeldan, et hammaste regulaarne hooldamine tasakaalustab need negatiivsed mõjud. Samas on nt glükoosi mõju väga palju suurem kartuli mõjule ning sa ei saa siiski siinkohal võrrelda 100kg kartulit=100kg suhkrut. Nagu sa ütlesid, siis see on subjektiivne.

                                Aga kui me nüüd hüpoteetiliselt võtame, siis purk cocat kahjustab hambaid rohkem kui 1 päevane kartulikogus. Seega vähemalt selles osas on inimesel olemas mõju piirata oma hammaste kahjustamist (+ regulaarne hooldamine ja hambaniit)

                                Comment

                                Working...