majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • raidov
    Õpihimuline Mängur
    • Mar 2009
    • 436

    #1741
    Re: majanduse offtopic

    Kui vajadus meelelahutuse järgi on nii suur, siis paraku ei olegi midagi muud teha kui meelt lahutama jäädagi...

    Comment

    • erplander
      ekrelander
      • Oct 2008
      • 1029

      #1742
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
      Kas te vingujate üle vingujad seda ka mõistate, et enne kui midagi saab muutuda isiklikul või suuremal struktuuri tasandil peab olema mingi rahulolematus praeguse olukorraga ehk "vingumine"
      +1

      ROHKEM VIRISEMIST!!!

      P.S. Lisaks kirjutan ka omalt poolt alla kõigile kallekusta postitustele ja soovin ainult jõudu, et viitsid selle "majandusekspertidest" nähvitsakarjaga edasi vaielda ja "viriseda" :)

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #1743
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas erplander Vaata postitust
        +1

        ROHKEM VIRISEMIST!!!

        P.S. Lisaks kirjutan ka omalt poolt alla kõigile kallekusta postitustele ja soovin ainult jõudu, et viitsid selle "majandusekspertidest" nähvitsakarjaga edasi vaielda ja "viriseda" :)

        pole sõnu lihtsalt...

        Comment

        • Rigged
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 2535

          #1744
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
          mis teema nende bitcoinidega on? 2 kuuga 4x kasvanud väärtus...



          Sp, et neid saab olla maximum 21M.

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #1745
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas erplander Vaata postitust
            +1

            ROHKEM VIRISEMIST!!!

            P.S. Lisaks kirjutan ka omalt poolt alla kõigile kallekusta postitustele ja soovin ainult jõudu, et viitsid selle "majandusekspertidest" nähvitsakarjaga edasi vaielda ja "viriseda" :)
            et erplanderi lemmikute/lingitute - inno ja irja motiive veidi ka teemakaugemale selgitada: LINK

            kiire pilk ka blogi teemadesse ja maailmavaatesse:

            Putinit armastatakse kritiseerida ...
            ... aga teisest küljest on tegemist pärast viikingite valitsemist üle tuhande aasta esimese valge Vene riigi juhiga. Vahepealsed on olnud eri masti tšurkad, vabandan väljenduse eest.

            Putin peaks isegi olema eesti soost, kuigi ta ise seda ilmselt tunnistada ei taha. Igal juhul on selline olukord Eesti jaoks ajalooliselt unikaalne.


            Eesti tulevik on abipalve Moskvale
            Eesti naudib praegu oma eelarvest 20%-lisi eurotoetusi, mis moodustavad aastas peaaegu miljard eurot. Kreeka, Küprose, Portugali jt Lõuna-Euroopa majanduste puhul on näha, kuhu on viinud selline toetuste poliitika. Lõuna-Euroopas kadusid toetused ära seoses nende riikide majanduste jõudmiseni 75% tasemele ELi keskmisest, kuhu Eesti jõuab 2020. aastaks või isegi rutem kui EL laieneb uute vaesemate riikide võrra. Mis tähendab, et kui midagi ette ei võeta, tabab Eestit samasugune kriis ja Eesti peab hakkama Küprosega sarnaselt Venemaalt abi paluma.

            Läbi suurte toetuste satuvad majandused toetustest sõltuvusse ja ei suuda ilma toetusteta enam hakkama saada. Kreeka on sellise poliitika suurepärane näide. Kui Eesti tahab end päästa, peab ta loobuma toetustest ja võimalikult ruttu. Juba praegu tugineb suur osa Eesti majandusest, eriti maapiirkondades ainult toetustele, ehk elatub nn projektirahadest. Mis tähendab, et ilma toetusteta kukub kogu süsteem kokku. Mis juhtub siis, kui toetused 2020. aastal otsa saavad. Eestil pole endal kusagilt miljardit eurot aastas võtta, sellega peab juba praegu arvestama.


            Euroopa Liit meenutab üha rohkem Nõukogude Liitu

            Kirjamees Rein Raud võrdles mõni aeg tagasi elu Eestis NSV Liiduga. Nõukogude Liitu sarjati muu hulgas seepärast, et seda juhtisid lõpupoole tehnokraadid, nagu näiteks Eestis Bruno Saul, kes soovis suure osa Põhja-Eestist fosforiidikaevanduseks muuta. Teiseks kaotasid NSV Liidus paljud elanikud raha odavnemise tõttu oma säästud. Euroopa Liidu kohta on öeldud, et selles liidus midagi NSV Liidu taolist ei saa juhtuda. Nüüd, nagu selgub Küprosel juhtunust, meenutab Euroopa Liit üha enam NSV Liitu. Ütleks isegi, et meenutab karme Stalini aastaid, mil rahvalt lihtsalt vara ära võeti, nagu nüüd Küprosel juhtus. Ai-ai-ai! Asi lõhnab juba väegade pahasti. Ja Brüsselis ning ELi riikides on juba tükimat aega võimul tehnokraadid, kelle jaoks valitsemine tähendab ainult numbreid.


            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

            Comment

            • Provoker
              Pokkerihai
              • Jan 2009
              • 3067

              #1746
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
              Alkohol ongi vaese inimese meelelahtus, kuna teatri pilet on tema jaoks liiga kallis.
              jätad nädal aega õlle joomata ja saadki teatrisse. Etenduste valik ja hinnad on seinast seina ning kohati isegi tasuta. Ometi ei ole ma näinud, et need vingatsitest õllemehed isegi sellisesse kohta ennast kohale veaks. Arusaadav muidugi, et kõigile ei meeldigi teater, kuid point jääb samaks. Asi on alati tahtmises mitte milleski muus.
              Last edited by Provoker; 28.03.13, 06:43.

              Comment

              • pastilaa
                kuum poiss
                • Apr 2009
                • 7518

                #1747
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                Nii palju kui alkot on, nii palju ma ka mölisen.....Minu lapsed seevastu saavad hea platvormi
                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #1748
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                  Provoker ära sa rumalat juttu küll aja. Omaette puulusikaid võib jäädagi voolima, aga ega see aita kui keegi ei osta.
                  Naise vanematega samas külas elab ühe käega vanem mees, kes varasügiseti metsas kukeseeni käib korjamas. Kuradi puhtalt korjab ja tema käest saab 2€ liiter head kukeseent alati. Selle raha eest ostab mees endale nii viina kui ka näiteks küttepuid talveks. Aga ka see on lahendus? Minu jaoks mitte. Mees elab oma väikeses majas mille eterniitkatus on juba nii 10 aastat üle ootuste elanud. Selline vegeteerimine ei tohiks olla eestis kui wannabe lääneriigis kohane. Invapinsist ei ela kuidagi moodi ära.
                  Ei tea kas sobibki kirjutada, aga väikevendki on invapinsi saaja ja töövõimetu, ime et üldse ellu jäi ja selle raha eest ei tee mitte *******. Ei ela, ei sure.
                  Ei tahaks isiklikuks minna, aga meie invapensionid ja muud sotsiaaltoetused ongi madalad. Mitte vaid sellepärast, et invaliide oleks liiga palju. Pigem on tervete käte-jalgade-mõistusega kusikuid liiga palju, kel on sotsiaaldemokraatlik utoopia meeldima hakanud ja kes ootavad, et "riik" pudru ette tooks. Kes vinguvad, kui halvasti kõik on, selle asemel, et aru saada, et nemad ongi "riik" ja invapension sõltub otseselt sellest, kui palju nemad makse maksavad. Milleks harida end ja saada hea töökoht või hakata ettevõtjaks, kui võib kusagil niisama vegeteerida ja vinguda, kui perses kõik on. Selliste häda on ka, et nad on tihti liiga abitud, et oma ähvardus "Soome ehitajaks minna" teoks teha, vastasel juhul oleks siinmail õhk puhtam ja mentaliteet edumeelsem.

                  Comment

                  • peete82
                    Vana Tegija
                    • Jan 2010
                    • 1310

                    #1749
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                    Pole siis kellegil mingeid põhjendusi Saksamaa eduloo kohta?
                    Hea asukoht; inimeste ellu- ja töössesuhtumine on kõrgest klassist, vaimne potensiaal samuti;
                    sellised ajud on seal, kes suudavad näiteks tasemel autosid välja mõelda, toota ja müüa, samuti muud tööstustoodangut.
                    Eestiga pole siin midagi võrrelda. Kanal 2 ja meie mees
                    Last edited by peete82; 28.03.13, 08:42.

                    Comment

                    • lont
                      Jube Noob
                      • Jan 2009
                      • 112

                      #1750
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                      Alkohol ongi vaese inimese meelelahtus, kuna teatri pilet on tema jaoks liiga kallis.
                      Alkoholi ja tubakaaktsiisi tuleks ka kiiremini ja rohkem tõsta. Ebareaalselt odav on meil alkohol ja sellest tuleneb nii otseselt kui kaudelt väga palju probleeme (tervishoid, kuritegevus, depressioon ja mandumine). Saadava tuluga saaks natukenegi neid paremini lahendada. Alkohol ei peaks olema odav esmatarbekaup.

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #1751
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas lont Vaata postitust
                        Alkoholi ja tubakaaktsiisi tuleks ka kiiremini ja rohkem tõsta. Ebareaalselt odav on meil alkohol ja sellest tuleneb nii otseselt kui kaudelt väga palju probleeme (tervishoid, kuritegevus, depressioon ja mandumine). Saadava tuluga saaks natukenegi neid paremini lahendada. Alkohol ei peaks olema odav esmatarbekaup.
                        teoorias hea, praktikas võimatu.

                        Comment

                        • inward
                          Klubi Liige
                          • Sep 2009
                          • 6275

                          #1752
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas lont Vaata postitust
                          Alkoholi ja tubakaaktsiisi tuleks ka kiiremini ja rohkem tõsta. Ebareaalselt odav on meil alkohol ja sellest tuleneb nii otseselt kui kaudelt väga palju probleeme (tervishoid, kuritegevus, depressioon ja mandumine). Saadava tuluga saaks natukenegi neid paremini lahendada. Alkohol ei peaks olema odav esmatarbekaup.
                          Ei ole päris nõus. Kui aktsiisi liiga hoogsalt tõsta, suureneb salakauba sissevoog. Juba praegu tuuakse ju meeletutes kogustes salaviina ja salasigarette sisse. Ida piiri pole nüüd nii lihtne kontrollida ka. Ja ma ei näe loogikat, et miks meil peaks alkohol maksma sama palju kui Austraalias, võrreldes sissetulekutega jne. Pole see kange alkohol midagi nüüd nii hirmus odav.

                          Comment

                          • muruntau
                            • Jan 2009
                            • 4325

                            #1753
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas erplander Vaata postitust
                            +1

                            ROHKEM VIRISEMIST!!!

                            P.S. Lisaks kirjutan ka omalt poolt alla kõigile kallekusta postitustele ja soovin ainult jõudu, et viitsid selle "majandusekspertidest" nähvitsakarjaga edasi vaielda ja "viriseda" :)
                            Isakesekene, virisemiseks võiks olla ka mingi õigustus. Miks teised minu asemel rohkem tööd ei tee ja mind kullahunnikusse ei uputa nagu onu Robertit ei ole siiski täiemõistusliku inimese jutt. Kui mõistus korras ja füüsis ka võiks ikka ise suuta endaga hakkama saada. Enda üles töötamiseks ja hea elatustaseme saavutamiseks on Eestis kõik võimalused olemas, ole ainult mees ja kasuta mõnda neist.

                            Halb on lugeda selliste isehakanud isakesekeste juttu. Alati on teiste pinnud mitte enda palgid süüdi, töökad inimesed on vargad ja lihtsate inimeste rõhujad, kogu jõukus maailmas tuleb kõige algelisemate oskuste ja tööde pealt ja mida veel. Raudselt arvad ka, et edukamad pokkerimängijad peaksid oma võite ka mikromeestega jagama, onju?

                            Comment

                            • erplander
                              ekrelander
                              • Oct 2008
                              • 1029

                              #1754
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas peete82 Vaata postitust
                              Hea asukoht; inimeste ellu- ja töössesuhtumine on kõrgest klassist, vaimne potensiaal samuti;
                              sellised ajud on seal, kes suudavad näiteks tasemel autosid välja mõelda, toota ja müüa, samuti muud tööstustoodangut.
                              Eestiga pole siin midagi võrrelda. Kanal 2 ja meie mees
                              Täpselt sama kehtib sõjajärgse Jaapani kohta, mis liiatigi maavarade poolest üsna vaene võrreldes Saksamaaga.

                              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                              inno ja irja motiive veidi ka teemakaugemale selgitada: LINK
                              See kesikutega flirt oli neil mingi lühiajaline aktsioon, kui ilmselt kõik muud erakonnad veelgi vastumeelsemaks olid neile muutunud, mis täiesti mõistetav. Nii et sellest ei tasu liigselt erutuda, ammu juba kirjutavad nad Edgarist jt kesikutest sama põlastavalt ja naeruvääristavalt kui oravatest, vt näiteks hiljutist "abiratta" lugu.

                              Muidu hindan neid, et nad vähesed eluterve suhtumisega, arutlevad, terava sulega ja mitte kellegi ees lömitavad ajakirjanikud, mida kuskil mujal ei kohta (EE ja ÄP väheste eranditega). Nagu öeldud, on Inno endiselt Eesti parimaid majandusajakirjanikke.

                              Neid kolme viidatud artiklit kommenteerides, siis ise muidugi ei taba, mille poolest Putin vähem tšurka on kui mõni teine, ta ehk lihtsalt paistab veidi kainem välja. Mingisse paremasse seisu Venamaa majanduslikult küll pole jõudnud tema ajal, hetkel ollakse silmitsi triljonirublase puudujäägiga eelarves.

                              Eesti tulevik paistab aga tõesti üsna lootusetu praeguses seisus, arvestades probleeme EL-is ja see, et EL üha rohkem NL-i meenutab, pole ilmselt kellelegi uudiseks.

                              Comment

                              • Godspeed_EJ
                                Klubi Liige
                                • Nov 2009
                                • 3049

                                #1755
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas erplander Vaata postitust
                                +1

                                ROHKEM VIRISEMIST!!!

                                P.S. Lisaks kirjutan ka omalt poolt alla kõigile kallekusta postitustele ja soovin ainult jõudu, et viitsid selle "majandusekspertidest" nähvitsakarjaga edasi vaielda ja "viriseda" :)


                                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                                Comment

                                Working...