majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #1651
    Re: majanduse offtopic

    Ja mõne aasta pärast kui Euro kapitaalselt bustos siis kiidate siin foorumis taevani Olympicut, et suutis tänu oma kullale mängu biitida.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #1652
      Re: majanduse offtopic

      Sa üldse loed ka mis kirjutatakse?

      Comment

      • kallekusta
        Grinder
        • May 2012
        • 603

        #1653
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
        Sa üldse loed ka mis kirjutatakse?
        Sa 7 seid üldse biidid?

        Comment

        • karupoeg
          Pokkerihai
          • Jun 2012
          • 3823

          #1654
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
          Sa üldse loed ka mis kirjutatakse?
          eino ega igat asja ei pea tõe pähe võtma eksole. tavaliselt kõige parem info kesknädalast, sest teada, et asju ei võeta õhust ning tuginetakse kindlatele faktidele/tõepärasele analüüsile.

          mingi lol tolmuahv siin räägib mingit äraostetud juttu eksole - raudselt on vabamüürlane

          Comment

          • kallekusta
            Grinder
            • May 2012
            • 603

            #1655
            Re: majanduse offtopic

            See mees on ikka küll kuuma saanud.

            Majandus- ja kommunikatsioonimister Juhan Parts ütles riigikogus arupärimistele vastates, et elektrihinna tõus oli küll ebameeldiv, kuid nii väiketarbijale kui ka Eesti majandusele tervikuna vajalik.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #1656
              Re: majanduse offtopic

              Peaminister Andrus Ansip ütles, et pole maha matnud mõtet, et Eesti võiks jõuda Euroopa viie rikkama riigi hulka. Seda vaatama sellele, et eurotsoonis on Eesti hetkel Slovakkia ees eelviimasel kohal.


              Miks kuuma saanud. valitsusel on lihtsalt juba kevad hinges.

              Muide oskab keegi öelda, millal ja millega Eesti Slovakkiast möödus?

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #1657
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Muide oskab keegi öelda, millal ja millega Eesti Slovakkiast möödus?
                Võib-olla tavapärase arenguga? Viimase 3 aasta jooksul on Eestil olnud kogu Euroopa kõige kiiremini kasvav majandus. Pikapeale hakkavad teised riigid lähemale jõudma. Tõenäoliselt umbes pool Eesti "eduloost" saabki olema see, et Kreekadel-Portugalidel-Küprostel-Hispaaniatel hakkab sotsiaaldemokraatliku võlguelamise räme pohmell kohale jõudma, mis tähendab, et neile jõuame lähemale ka siis, kui Eesti majandus paigal seisab.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #1658
                  Re: majanduse offtopic






                  Pigem oli ta kursis esimese lingi teemaga ja kuna teise ning kolmanda lingi puhul on tegu "vingu ja hala" teemadega, siis need olid ebaolulised.

                  Vähemalt ei ole midagi hullemaks läinud ja võibolla saab üks hetk tõesti teiste pohmelli Eesti tulevaseks lendstardiks ära kasutada.

                  Comment

                  • Rage
                    Klubi Liige
                    • Nov 2008
                    • 6853

                    #1659
                    Re: majanduse offtopic

                    Potsataja.. mis sa arvad, kas elu Eestis on paremaks muutunud või halvemaks muutunud võrreldes nõukogude ajaga? ja miks sa arvad, et üks väike riik peaks suutma 20 aastaga teha seda, mida mõned teised riigid 50-70 aastaga?

                    Comment

                    • Cash87
                      Vana Tegija
                      • Feb 2009
                      • 1402

                      #1660
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas Rage Vaata postitust
                      Potsataja.. mis sa arvad, kas elu Eestis on paremaks muutunud või halvemaks muutunud võrreldes nõukogude ajaga? ja miks sa arvad, et üks väike riik peaks suutma 20 aastaga teha seda, mida mõned teised riigid 50-70 aastaga?
                      Kuidas siis Singapur seda suutis?

                      Comment

                      • vsiu100
                        Moderaator
                        • Oct 2008
                        • 4253

                        #1661
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Cash87 Vaata postitust
                        Kuidas siis Singapur seda suutis?
                        kohatu võrdlus.
                        1. ta on vaba juba ca 50a.
                        2. ta geograafiline asukoht on üks maailma parimaid.
                        3. ta asukoht on maailma kiireimini tõusev ja arenev regioon viimastel aastakümnetel.

                        Comment

                        • kallekusta
                          Grinder
                          • May 2012
                          • 603

                          #1662
                          Re: majanduse offtopic

                          Nõuka ajal arenes Eesti tohutult. Terve riigi infra ehitati tava inimese jaoks tasuta. Terve riigi elektrifitseerimine, sievõrk, veevarustus, suured maanteed, kaugküte jne. Suudaks praegune Eesti seda teha?

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #1663
                            Re: majanduse offtopic

                            Singapur arenes väga kiiresti jah erinevatel põhjustel, ma ise tooks välja just Aasia väga kiire arengu ja enda positsioneerimise sinna logistika ja finantskeskuseks, lisaks on riigivalitsemise vorm diktatuuri laadne, kus ei pea iga asjaga demokraatiat tegema. See on lasknud neil väga palju jama ära hoida, teha majanduslikult ratsionaalseid otsuseid. Toon lihtsa näite, kuidas see töötab:

                            Singapuris on maailma suurim messikeskus. Äri ise on kahjumlik ja kõik teavad seda. Keskmiselt iga investeeritud $1 toob messiäris tagasi $0.9. Aga arvestades kogu kasu majandusele (hotellid, restoranid, taksod, lisainvesteeringud jne) toob iga messindusse investeeritud dollar kogu majandusele tagasi $7-8. Ehk riigi seisukohalt väga hea äri, konkreetse ettevõtte seisukohalt täielik ikaldus ja häving. Singapuri valitsus otsustas projekti suurelt ette võtta ja kannatada messikeskuse kahjum välja.

                            Eestis on natuke sarnane projekt Estonian Air. See jääbki tõenäoliselt kahjumisse iseseisva ärina. Aga positiivne mõju riigi majandusele ületab kahjumit tunduvalt. Kedagi ei huvita, lumpen vingub ja ükski poliitik ei taha sellega end hea meelega siduda. Sest elu käib 4-aasta kaupa ja pikaajaliselt mõistlikke otsuseid ei hinda eriti paljud valijad.

                            Comment

                            • lont
                              Jube Noob
                              • Jan 2009
                              • 112

                              #1664
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                              Nõuka ajal arenes Eesti tohutult. Terve riigi infra ehitati tava inimese jaoks tasuta. Terve riigi elektrifitseerimine, sievõrk, veevarustus, suured maanteed, kaugküte jne. Suudaks praegune Eesti seda teha?
                              Mis sa tahad öelda, et kommunistlik plaanimajandus on parem kui tänapäeva kapitalistlik majandus?

                              Kogu riigis on tarbida 25 erinevat toodet, rohkem keegi kätte ei saa, aga vähemalt on kõik võrdsed? Üks selline riik on tänapäeval ka olemas mida sa kiidad - Põhja Korea

                              Ja noh arvata et NSV ajal ressursse efektiivselt kasutati...

                              Comment

                              • kallekusta
                                Grinder
                                • May 2012
                                • 603

                                #1665
                                Re: majanduse offtopic

                                tolmuahv

                                Selle EA valguses ei tunduks ju selline asigi vale, et riik hoiaks Eestis kunstlikult elektri hinda väga madalal ( ei küsi põlevkivi eest raha ja maksab peale nagu EA le jne). Siiani on valitsus rääkinud, et odavad tööjõu maksud mõjuvad majandusele kui Red Bull (Ansipi sõnad). Samas on igal suuremal tööstusettevõttel, kes midagi toodab elektri arve samas suurusjärgus tööjõu kuludega. Kas mitte ei tooks see odav elekter riiki rohkem välisraha ja töökohti ja majandusele oleks palju suurem mõju?

                                Comment

                                Working...