Re: majanduse offtopic
Sisult peaaegu jah. Põhimõtteliselt on absurd see, kui riikidel on ühine monetary union (Eurotsoon), aga puudub ühine fiscal union. Võrrelda võiks seda justkui sellega, et Tallinna linn võtab üha enam Eesti kroonides laenu ja kõik teised omavalitsused käituvad mõistlikult. Ühel hetkel oleks valik, kas devalveerida valuuta (sisult "default") või maksta ühiselt Tallinna võetud laenud tagasi. Kui Tallinn defaultib, siis kannatavad kõik koos, sest välisvaluutas vaadatuna nende jõukus langeb ja keegi ei anna hiljem ka neile enam laenu.
Kõige tõenäolisem on, et edaspidi jääb riikidele vabadus oma eelarve kokku panna, aga Brüsselis peab see saama heakskiidu. See heakskiit võib olla kinnitus, et riik ei kuluta üle võimete. Karistusmehhanism oleks trahv või EL-i erinevatest toetusrahadest ilma jätmine piisavalt suures ulatuses. See on täiesti tehtav asi. Saastekvootide jms sodiga on seda juba tehtud ja kõik toimib.
Algselt postitas SR1337
Vaata postitust
Kõige tõenäolisem on, et edaspidi jääb riikidele vabadus oma eelarve kokku panna, aga Brüsselis peab see saama heakskiidu. See heakskiit võib olla kinnitus, et riik ei kuluta üle võimete. Karistusmehhanism oleks trahv või EL-i erinevatest toetusrahadest ilma jätmine piisavalt suures ulatuses. See on täiesti tehtav asi. Saastekvootide jms sodiga on seda juba tehtud ja kõik toimib.
Comment