majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Rage
    Klubi Liige
    • Nov 2008
    • 6853

    #421
    Re: majanduse offtopic

    vot Maxi, ma ei tea mis su haridusetase on, aga põmst ons ellest näha, et kui sa makromajanduse tähtsust ja nö maailmaturul liikuvate indikaatorite nt kullahinna liikumist alaväärtustad ja räägid, et see pole üldse oluline ja tähtis on jusht see mikro-lihttööline.. siis ma julgen arvata, et su töö ja tunnihind ja su teadmised on omavahel kooskõlas.

    lihttööjõud on jusht täpselt nii hinnatud kui kerge seda saada on... kui enamik elanikkonnast ongi lihtsad poisid, kel ei ole mingit muud võimalust kui paari euri eest oskusi mitte vajavat tööd teha, siis miks peakski rohkem selle eest maksma? ja see nn "eliit", on neil mingi kohustus kellegi teise elujärgu eest muretseda? "Härrad" olid kõvad poisid ja joomise ja niisama laisklemise asemel võtsid oma keskkooli ja ülikooli tõsiselt ja omandasid oskused...

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #422
      Re: majanduse offtopic

      Eelmise aasta lõpu seisuga oli meedianpalk 420€ netos, see on siis raha, mida või millest veel vähem teeinivad pooled Eesti töötajad.

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #423
        Re: majanduse offtopic

        minu arvamus on ikkagi lihtne.. haridussüsteemi peab tõhustama.. et Maxi ei peaks igapäev koos töötama võsapetsi saate vääriliste seltsimeestega.. et inimesed oleks targemad ja saaksid ise hakkama ja suudaksid ise oma peaga välja mõelda, miks ei ole mõtet SMS laenu võtta või miks ei ole mõtet võtta üle jõu käivat kodulaenu jms..

        Comment

        • Maxi
          Pokkerihai
          • Nov 2010
          • 1849

          #424
          Re: majanduse offtopic

          Et oleks sada keskastme juhti ja mitte ühtegi produktiivset töötajat?

          Comment

          • Rage
            Klubi Liige
            • Nov 2008
            • 6853

            #425
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas Maxi Vaata postitust
            Et oleks sada keskastme juhti ja mitte ühtegi produktiivset töötajat?
            sest odavat tööjõudu saab alati asendada... sinu küsimusest peegeldub mõtteviis, et toodame lolle ka, et oleks kelle seljas elada või nahk koorida?

            Süsteem on lihtne, sa konkureerid maailmas teiste inimestega, mida targem/nutikam/tugevam sa teistest konkurentidest oled, seda parem on su elujärk võrreldes teistega.. isegi siis kui kõik maailma inimesed oleksid kõrgharidusega, oleks siis madalama otsa poisid ikka madalama palga ja eluga.. ainuke vahe on selles, et antud hetkel on madalama otsa poisid nii madalal, et neil ei ole üldse mingeid oskusi ja sellest tulenevalt on nende valikuvabadus oluliselt kehvem..

            oled sa põmst nõus väitega, et mida rohkem on maailmas tarku inimesi, seda kiiremini tsivilisatsioon ja tehnoloogia areneks?

            Algselt postitas ranka Vaata postitust
            Ma ei saa hästi aru ja seega küsin. Sa väidad, et lihttöölised peavadki ja saavadki väikest palka? Ma ei ole sellega nõus. Head aga professionaalselt lihttöölist on alati vaja (auto lukksepp, potsepp, ehitaja jne) aga reeglina selliseid on väga raske leida ja kui leaiadki on tal järjekord uksest väljas. Enamus lihttöölis ongi parajad laiskvorstid, joodikud, ei ole oma tööst üldse huvitatud ehk suurt töömeest neist asja ei ole ning väärivadki oma 400-500 euri palka.

            Need, kellel huvi, oskavad, viitsivad ja tahavad teha teenivad üpriski hästi ja on tihti iseenda ülemused või hoopis omavad väiksemat või suuremat sorti ettevõtet.
            Nope ma ei väitnud tegelt seda, et nad peavadki väikest palka saama... lihtsalt küsimus on turumajanduses ja pakkumise/vajaduse suhtes... kuniks sul on sitaks palju võtta töötajaid maxima kassiiriks, sest see ei vaja väga palju teadmisi ja väheste teadmistega töötuid on palju, seniks püsivad ka need palgad madalal... see pakkumise/vajaduse suhe tuli ju buumiga ka välja.. mingi hetk oli vähe ehitajaid ja siis vähegi asisemad ehitusmehed said vabsee kõva palka.. nõudlus oli suur.. aga see oli lihtsalt erandolukord.. mida rohkem sul oskuseid või teadmisi on, seda kergem on sul tööd saada võrreldes nendega, kel neid teadmisi on vähem ja loomulikult mõjutab see ka palgataset..

            ja kahe käega olen selle poolt, et need kes tahavad ja vaeva näevad, need ka edu saavutavad..
            Last edited by Rage; 29.11.11, 09:11.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #426
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
              Ranka, enne millise buumi algust? 4-5 aastat tagasi buum lõppeski.
              Muidu ma käin siiamaani rahulikult töövestlustel ja küsin 650€ katseaja netopalgaks, sa peaks nägema seffide nägusid peale seda. Mõned tööandjad ütlevad kohe enda palganumbri, et 500€ saad kätte algul ja peale katseaega vaatame, aga selle raha eest linnas ära ei ela. 650€ on selline nibin nabin, peab natuke mujalt ka sissetulekut omama.

              Tegelikuses pakuti mulle eile 50€ päevas palka, palkhoonete ehitamisel, aga ootan ühe pealinna asja ka ära ja selle pealt otsustan. Talvel tahaks ikka kuskil kontoris olla :)
              Vot 4-5 aastat tagasi ta nüüd küll ei lõppenud või ma ei mäleta enam daatumeid korralikult, mil viimati tööl käisin. Ehk on juba 6 täis tixunud? Selle sama aasta tavel, kui töölt ära tulin ostsin pärnusse tollal üpriski odava aga samas praegu võrrelds kalli korteri. Seega buum veel käis ning kui ma töölt ära tulin, elasin paar aastat pärnus siis töötas ka sugulane samas firmas ning palgad veel tõusid. Buumilõpp tuli aasta-kaks hiljem.

              Algselt postitas Rage Vaata postitust
              vot Maxi, ma ei tea mis su haridusetase on, aga põmst ons ellest näha, et ku sa makromajanduse tähtsust ja nö maailmaturul liikuvate indikaatorite nt kullahinna liikumist alaväärtustad ja räägid, et see pole üladse oluline ja tähtis on jusht see mikro-lihttööline.. siis ma julgen arvata, et su töö ja tunnihind ja su teadmised on omavahel kooskõlas.

              lihttööjõud on jusht täpselt nii hinnatud kui kerge seda saada on... kui enamik elanikkonnast ongi lihtsad poisid, kel ei ole mingit muud võimalust kui paari euri eest oskusi mitte vajavat tööd teha, siis miks peakski rohkem selle eest maksma? ja see nn "eliit", on neil mingi kohustus kellegi teise elujärgu eest muretseda? "Härrad" olid kõvad poisid ja joomise ja niisama laisklemise asemel võtsid oma keskkooli ja ülikooli tõsiselt ja omandasid oskused...
              Ma ei saa hästi aru ja seega küsin. Sa väidad, et lihttöölised peavadki ja saavadki väikest palka? Ma ei ole sellega nõus. Head aga professionaalselt lihttöölist on alati vaja (auto lukksepp, potsepp, ehitaja jne) aga reeglina selliseid on väga raske leida ja kui leaiadki on tal järjekord uksest väljas. Enamus lihttöölis ongi parajad laiskvorstid, joodikud, ei ole oma tööst üldse huvitatud ehk suurt töömeest neist asja ei ole ning väärivadki oma 400-500 euri palka.

              Need, kellel huvi, oskavad, viitsivad ja tahavad teha teenivad üpriski hästi ja on tihti iseenda ülemused või hoopis omavad väiksemat või suuremat sorti ettevõtet.

              Comment

              • Maxi
                Pokkerihai
                • Nov 2010
                • 1849

                #427
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Rage Vaata postitust
                sest odavat tööjõudu saab alati asendada... sinu küsimusest peegeldub mõtteviis, et toodame lolle ka, et oleks kelle seljas elada või nahk koorida?

                Süsteem on lihtne, sa konkureerid maailmas teiste inimestega, mida targem/nutikam/tugevam sa teistest konkurentidest oled, seda parem on su elujärk võrreldes teistega.. isegi siis kui kõik maailma inimesed oleksid kõrgharidusega, oleks siis madalama otsa poisid ikka madalama palga ja eluga.. ainuke vahe on selles, et antud hetkel on madalama otsa poisid nii madalal, et neil ei ole üldse mingeid oskusi ja sellest tulenevalt on nende valikuvabadus oluliselt kehvem..

                oled sa põmst nõus väitega, et mida rohkem on maailmas tarku inimesi, seda kiiremini tsivilisatsioon ja tehnoloogia areneks?
                Aga probleem ongi, et ei saa alati asendada, kui kõik see odav tööjõud voolab välja skandinaaviasse ja iirimaale, siis ongi probleem. Ma ütlesin ka ennist, et tööd oleks sitaks aga selle raha eest ei ole tegijaid. Isegi kui nüüd pandaks tunnipalgale euro otsa, siis lihtsalt ei ole kedagi kes tuleks ja teeks asja ära. Kaadrivoolavus on eestis liiga suur.

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #428
                  Re: majanduse offtopic

                  Enamus inimestele on 1000€ kuus utoopia.
                  Tegelikuses pakuti mulle eile 50€ päevas palka, palkhoonete ehitamisel...
                  Äkki ikka ei ole utoopia?

                  Töötan mustalt ehituse peal, teenin 2,5€ tunnis
                  Töötan ametlikult kontoris. Teenin üle €2.5 tunnis. Ehitan praegu maja. Ehitusest ei tea midagi ise. On väga ilmne, et 95% ehitajaid ei tea ka, kuidas materjalist maja kokku saada ilma vahepeal pankrotti minemata.

                  Karbi tellisin ühest kohast, ülejäänud tööd ühekaupa mujalt. Keskmiselt maksan ühe objektil oleva võlli eest ca. €20 tunnis. Tema sellest üle 25% kätte ei saa ilmselt. Aga suure osa saab kätte teda vahendav võll, kes on OÜ teinud ja mõistab kas näppudel, kalkulaatoril või excelis numbrid kokku ajada. Kui objektil mõnelt mördiööbikult olen küsinud, kas ta otse ei tahaks edasi teha 2-3x suurema palga eest, siis on kõik ära ütelnud. Kas liiga "riskantne", "liiga palju tööd ja ei jõua" vms. Mitte ühegi reaalselt tööd tegeva mehega pole niiviisi kokkuleppele saanud.

                  Ehk: On olemas nõudlus, on olemas töö pakkuja, aga kokkuleppele nad ei saa. Minu hinnangul peamiselt seetõttu, et töövõtja ei suuda üle ühe päeva ette mõelda ja ei taha mitte mingisugust vastutust võtta oma tegevuse eest. Lisaks pole ta opportunist, nagu tema otsene ülemus (kes ka vastutust tegelikult ei võta, tööd ka ei tee, aga teenib 10x rohkem kui ehitaja ise). Selle nimi on kapitalism ja sinna pole midagi parata.

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #429
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                    Aga probleem ongi, et ei saa alati asendada, kui kõik see odav tööjõud voolab välja skandinaaviasse ja iirimaale, siis ongi probleem. Ma ütlesin ka ennist, et tööd oleks sitaks aga selle raha eest ei ole tegijaid. Isegi kui nüüd pandaks tunnipalgale euro otsa, siis lihtsalt ei ole kedagi kes tuleks ja teeks asja ära. Kaadrivoolavus on eestis liiga suur.
                    Soomlased käivad Rootsis tööl. Eestlased lähevad Soome. Poolakad, lätlased või minu pärast somaalid tulevad meile ja teevad kohaliku turu jaoks tööd. Kus siin täpselt probleem on? Siinne tellija ei otsusta ise, mis ta töö eest maksab tegijale. Tegija ütleb hinna ja siis kas läheb tööks või ei lähe. Viimased paar aastat pole läinud eriti, sest Skandidel on raha rohkem ja eestlane ei jaksa sellega konkureerida. Siis tulebki poolakat oodata või niikaua raha koguda, kuni lubada saab endale jälle.
                    Last edited by tolmuahv; 29.11.11, 09:35.

                    Comment

                    • Rage
                      Klubi Liige
                      • Nov 2008
                      • 6853

                      #430
                      Re: majanduse offtopic

                      oehh mulle ikka meeldivad need tolmuahvi postitused.. väga lihtsas ja muhedas keeles elutõed selgeks tehtud:-)

                      +1

                      Comment

                      • Maheaatom
                        Grinder
                        • Oct 2008
                        • 958

                        #431
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                        Äkki ikka ei ole utoopia?

                        Töötan ametlikult kontoris. Teenin üle €2.5 tunnis. Ehitan praegu maja. Ehitusest ei tea midagi ise. On väga ilmne, et 95% ehitajaid ei tea ka, kuidas materjalist maja kokku saada ilma vahepeal pankrotti minemata.

                        Karbi tellisin ühest kohast, ülejäänud tööd ühekaupa mujalt. Keskmiselt maksan ühe objektil oleva võlli eest ca. €20 tunnis. Tema sellest üle 25% kätte ei saa ilmselt. Aga suure osa saab kätte teda vahendav võll, kes on OÜ teinud ja mõistab kas näppudel, kalkulaatoril või excelis numbrid kokku ajada. Kui objektil mõnelt mördiööbikult olen küsinud, kas ta otse ei tahaks edasi teha 2-3x suurema palga eest, siis on kõik ära ütelnud. Kas liiga "riskantne", "liiga palju tööd ja ei jõua" vms. Mitte ühegi reaalselt tööd tegeva mehega pole niiviisi kokkuleppele saanud.

                        Ehk: On olemas nõudlus, on olemas töö pakkuja, aga kokkuleppele nad ei saa. Minu hinnangul peamiselt seetõttu, et töövõtja ei suuda üle ühe päeva ette mõelda ja ei taha mitte mingisugust vastutust võtta oma tegevuse eest. Lisaks pole ta opportunist, nagu tema otsene ülemus (kes ka vastutust tegelikult ei võta, tööd ka ei tee, aga teenib 10x rohkem kui ehitaja ise). Selle nimi on kapitalism ja sinna pole midagi parata.
                        Heh, päris hästi kirjutatud. Ei vaidle vastu, nii ongi :)

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #432
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                          Ja kes arvab et ma niisama vingun siin siis minge elage natuke, ma näen iga päev sellist kaadrit mida Teie ainult võsapetsis iga esmaspäeva õhtul telekast vaatate. Ma naeran iga päev selle teema peale kus siin härrased arutavad majandusküsimusi.
                          Tegelik majandusseis ka tööturg on selline, et kui need härrad kes ükspäev enam pokkeriga ei teeni peavad tööle minema siis on suht kusine seis, kuna Maxima ongi selline ainuke reaalne valik
                          Kurb lugu, aga taust on teadmata. Koolis käisid? Mingi kutsehariduse vähemalt oled omandanud?

                          Eks see kapitalistlik maailm karm ole - ise peab varakult rabelema hakkama ja ennast kehtestama. Keegi sinu eest midagi ära ei tee. Kommunism selles osas mõnus muidugi - koolis õppida ei viitsinud, lasid muidu peeru ja elasid ikka nagu Miska. Sama hästi kui need, kes rabelesid.

                          Eliit ja Ansip on süüdi ilmselt!

                          Comment

                          • Maxi
                            Pokkerihai
                            • Nov 2010
                            • 1849

                            #433
                            Re: majanduse offtopic

                            Ei ole ju kurb lugu iseenesest, mul on arvuti, internet ja järelikult ka elekter, et ma saan siia postitada. Mul on variante lähitulevikus kolida linna korraliku töö peale ning mul on variant jääda maale. Mul on olemas piisavalt haridust ning töökogemust.
                            Aga enamus kaadril ei ole mitte midagi, pole tööd, haridust. Rage muidugi jätaks selle osa inimesi nälga surema, oma mure miks omal ajal ei õppinud.

                            Comment

                            • Rage
                              Klubi Liige
                              • Nov 2008
                              • 6853

                              #434
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                              Aga enamus kaadril ei ole mitte midagi, pole tööd, haridust. Rage muidugi jätaks selle osa inimesi nälga surema, oma mure miks omal ajal ei õppinud.
                              ei jätaks surema nälga, selleks on meil igasugu toetused jms kraam, ma rääkisingi, et minu arvates oleks vaja juurpõhjuseid ravida, ehk haridussüsteemi muut jms.. ma mäletan oma keskkooli ajast.. krt meie kool oli täielik peldik... kehaline kasvatus kooli koridorides, arvutid olid aastaid ja aastaid vanad, õpetajad ebapädevad, vahendid nõukaaegsed jms...

                              Comment

                              • Maxi
                                Pokkerihai
                                • Nov 2010
                                • 1849

                                #435
                                Re: majanduse offtopic

                                Need toetused on tegelikult ikka päris nali. Aga selles mõttes on sul õigus, et süsteemi tuleb parandada rohujuure tasandil. Selline pärast toetustega lappimine läheb kordades kallimaks.

                                Comment

                                Working...