majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • KristjanLaas
    Pokkeritark
    • Oct 2009
    • 6450

    #316
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas JaanusX Vaata postitust
    Ja üldiselt hr Tolmuahv - müts maha su ees, et viitsid meile seletada ja selgeks teha neid asju:)
    Mhm see.

    Comment

    • alaska
      forever
      • Oct 2008
      • 6599

      #317
      Re: majanduse offtopic

      Viimaste kuulduste järgi tuleb pankadel 60% nendest laenudest korstnasse kirjutada, mis need pankurid on natuke lollid või? Peaks ju olema suht ühiskonna koorekiht ja targemad inimesed, aga välja küll ei paista. Nagu ameerikas see kinnisvarajama alles oli, kus pankurid üksteise võidu kinnisvaralaenu pakette kokku ostsid, vaatamata sellele, et enamus majaomanike oli täiesti maksejõuetud.

      Comment

      • inward
        Klubi Liige
        • Sep 2009
        • 6275

        #318
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas JaanusX Vaata postitust
        Türgi ja Kreeka on pärast USA-d järgmised, kelle kaitsekulutused SKT kohta on suurimad NATO liikmesriikide seas. Ja ühtlasi ka mõlema riigi kuulumine NATO-sse on ära hoidnud varasemad relvastatud konfliktid. Ja need viimased 400 tanki, mis Kreeka osta plaanib...(mille jaoks?), see on muidugi äärmiselt ebatõenäoline ja suitsiidne Kreeka jaoks astuda sõtta Türgiga (aga mingis hullemas stsenaariumis täiesti välistatud ei ole). EL ise tahab ju laenata triljon dollarit Venemaalt ning Hiinalt, kui esimene mingi osa laenu andmisega oleks nõus siis seevastu Hiina eriti positiivselt meelestatud selles osas ei ole obv.

        Kui Eesti on rõhutanud nii enne kui ka pärast EL astumist liikmesriigi valitsuse ja poliitilisele autonoomsusele, siis nende sündmuste valguses loob küll eeldused tsentraliseeritusele ja ühtse Euroopa valitsuse loomisele nö föderaalvalitsusele.

        Ja üldiselt hr Tolmuahv - müts maha su ees, et viitsid meile seletada ja selgeks teha neid asju:)
        +1

        Comment

        • IamAllin
          Pokkerihai
          • Aug 2009
          • 1653

          #319
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
          Raamatuid soovitada ei oska, aga ma arvan, et ega see mingi eriline raketiteadus eraisiku seisukohalt ei ole. Pigem tuleb turgu tunda ja osta siis kui hinnad on madalad. 2008-2009 kursavend ostis Veerenni 4 toalise korteri veidi alla 3 mill eegu eest, mille väärtus nüüdseks 1,5-2 milli tõusnud. Printing...
          eiei, mul erialase inglise keele tunni jaoks vaja.

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #320
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
            Raamatuid soovitada ei oska, aga ma arvan, et ega see mingi eriline raketiteadus eraisiku seisukohalt ei ole. Pigem tuleb turgu tunda ja osta siis kui hinnad on madalad. 2008-2009 kursavend ostis Veerenni 4 toalise korteri veidi alla 3 mill eegu eest, mille väärtus nüüdseks 1,5-2 milli tõusnud. Printing...
            Kas sinna on mingi superlux maja ehitatud või on korter ülisuur ? Tornimäe 7 korterid on praegu selles hinnaklassis.

            Comment

            • privador
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3951

              #321
              Re: majanduse offtopic

              2008-2009 kursavend ostis Veerenni 4 toalise korteri veidi alla 3 mill eegu eest, mille väärtus nüüdseks 1,5-2 milli tõusnud. Printing...
              3m korter? ja nyyd 5milli?
              See peab võimas 4´toaline olema siis

              Teiseks kui inimesel oli masu ajal juba 3 milli taskus, siis tootlus iseenesest kyll pole selline millega kilgata
              Aktsiad on teindud 10x hyppeid vt nt silvanot

              PS kas keegi teab, mis ajal aastas on kõige parem kinnisvara soetada. Viitan sessoonsusele
              Pakun lambist et mingid talvekuud?

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #322
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas privador Vaata postitust
                Teiseks kui inimesel oli masu ajal juba 3 milli taskus, siis tootlus iseenesest kyll pole selline millega kilgata
                Aktsiad on teindud 10x hyppeid vt nt silvanot
                Aktsiad on üks asi aga kui tema kinnisvara on tõesti selle mõne aastaga 50%-66% tootlust saavutanud, siis on tegu päris geeniusega kohe ja kilkamiseks on põhjust enam, kui küll. http://spot.city24.ee/spot/user/publ...sactionType=67 pole kindlasti kõige täpsema infoga, kuid 2008 ja isegi 2009 keskmise hinnataseme saavutamiseni läheb minu arust veel omajagu aega. Kusjuures ka keskmise Veerenni korteri hind on 2008-2011 pigem natuke langenud, kui tõusnud.

                Comment

                • JaanusX
                  Õpihimuline Mängur
                  • Sep 2010
                  • 392

                  #323
                  Re: majanduse offtopic

                  Vaatasin just ETVst Foorumi saadet ja sain enam vähem kõigi enda küsimuste vastuse kätte... aga kas ma sain asjast õieti aru seal, et nagu midagi hullu polegi tegelt st lahendusi on mitmeid igale variandile ja väga suurt pasatormi ei tule? Juhtus keegi nägema?

                  Comment

                  • Martinl009
                    Räme Fish
                    • Apr 2011
                    • 5

                    #324
                    Re: majanduse offtopic

                    Leidsin artikli, mis seletab pikemalt lahti hetkel Eurotsoonis toimuvat ning kogu võlaprogrammi. Põhiidee seisneb selles, et nn "abipaketid" on mõeldud suuremas osas varasemate võlgade katmiseks ning vaid väike osa sellest rahast läheb nt. riigi sotsiaalsüsteemi parandamiseks ehk reaalselt ei parane inimeste jaoks suurt midagi. Seal lahatakse veel üldist pankade käitumist kriiside ajal jne. Artikkel on küll pikk, kuid minu arvates oli päris kasulik lugemine. Eks igaüks otsustab ise kui objektiivne see tekst on.

                    Comment

                    • Rage
                      Klubi Liige
                      • Nov 2008
                      • 6853

                      #325
                      Re: majanduse offtopic

                      Comment

                      • SR1337
                        Õpihimuline Mängur
                        • Aug 2011
                        • 348

                        #326
                        Re: majanduse offtopic

                        Hilarious! ty

                        Comment

                        • Priito
                          Jube Noob
                          • Mar 2009
                          • 121

                          #327
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Martinl009 Vaata postitust
                          Leidsin artikli, mis seletab pikemalt lahti hetkel Eurotsoonis toimuvat ning kogu võlaprogrammi. Põhiidee seisneb selles, et nn "abipaketid" on mõeldud suuremas osas varasemate võlgade katmiseks ning vaid väike osa sellest rahast läheb nt. riigi sotsiaalsüsteemi parandamiseks ehk reaalselt ei parane inimeste jaoks suurt midagi. Seal lahatakse veel üldist pankade käitumist kriiside ajal jne. Artikkel on küll pikk, kuid minu arvates oli päris kasulik lugemine. Eks igaüks otsustab ise kui objektiivne see tekst on.
                          http://decivitate.ee/?news_id=719
                          Kirjutaja tahab maru palju ühte lausesse mahutada. Esimene lause näiteks:
                          Kuigi riigikogus äsja vastu võetud otsus krediidimulli kollapseerumisel vaesunud rahva maksutulude lubamisest Euroopa suurpankade kahjumite kattevaraks (vt lähemalt siit) oli samm, mida siinkinkirjutaja pidas ootuspäraseks, ei olnud plaanis lühikokkuvõtet protsessi olemusest avaldada enne “Majanduslike mõtiskluste” artiklitesarja teise (raha, panganduse ja olemust põhjalikumalt seletava) osa ilmumist (artiklitesarja sissejuhatust ja esimest osa vaata vastavalt siit ja siit).

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #328
                            Re: majanduse offtopic

                            Lugesin esimese lõigu läbi sellest decivitate.ee lingist. Täiesti küündimatu, faktide ja tõlgendustega meelevaldselt ringi käiv tekst. Meenutab natuke Tammingu juttu kullast, Kondratievi tsüklitest jms.

                            Sellise tegelase jutt vajub laiali kui temalt diskussiooni käigus mõni konkreetne küsimus küsida. Ma ei julgeks seda artiklit mitte kellelegi soovitada lugeda. Sealt võib väga valesti asjadest aru saada või järeldusi teha. Radikaalide arvamusi ei tasu lugeda oma arvamuse kujundamiseks esimesena, vaid viimasena.

                            Comment

                            • Godspeed_EJ
                              Klubi Liige
                              • Nov 2009
                              • 3049

                              #329
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
                              Raamatuid soovitada ei oska, aga ma arvan, et ega see mingi eriline raketiteadus eraisiku seisukohalt ei ole. Pigem tuleb turgu tunda ja osta siis kui hinnad on madalad. 2008-2009 kursavend ostis Veerenni 4 toalise korteri veidi alla 3 mill eegu eest, mille väärtus nüüdseks 1,5-2 milli tõusnud. Printing...
                              LOL.

                              Mis tal on valamud kullast tehtud, et korteri väärtus on sellel ajal tõusnud? Kui arvestada, et keskmine 4 toaline korter on ca 100-110m2, siis on su sõbra korteri m2 hind tõusnud (ajal mil turg olnud languses) viimase 2-3 aasta jooksul ca 1000€?. Igast jama ei tasu ka uskuda.

                              Comment

                              • con
                                Pokkerihai
                                • Jul 2010
                                • 1954

                                #330
                                Re: majanduse offtopic



                                miks pangad seda soosivad?

                                Comment

                                Working...