majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #301
    Re: majanduse offtopic

    Mitte eriti, me oleme selle pasa külge anyway laulatatud juba oma geograafilise positsiooni tõttu. Regiooni teised vabalt kauplevad valuutad (Rumeenia, Poola, Ungari) on isegi euro suhtes kõvasti peksa saanud. Sest kedagi ei huvita, et nad Eurotsoonis pole. One big phukup. Kui Lääne-Euroopa jääb vaesemaks, siis jääb Ida-Euroopa ka vaesemaks, seega võime oma valuutat siduda või mitte siduda, efekti on vähe.

    Comment

    • Tylos
      Õpihimuline Mängur
      • Oct 2008
      • 340

      #302
      Re: majanduse offtopic

      Hmm,arvestades,et Itaalia,Hispaania,Belgia,Iirimaa on mudas ja nüüd Kreeka ütleb "ei",kui suur on peale seda tõenäosus väljapakutud stsenaariumile,et Saksamaa tõmbub võimalikult kiiresti eurotsoonist välja?

      Comment

      • Tarq666
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 814

        #303
        Re: majanduse offtopic

        Mul on plaanis aasta pärast Austraaliasse Working Holiday Visa võimalusi kasutama minna ennem, kui 30 aastaseks saan. Mida oleks mõtekam teha, kas oma säästude eest aktsiaid osta või mul nagunii tuleb seal Austraalias panga konto avada ja äkki kannan säästud ümber näiteks Austraalia panka, AUD vääringusse?

        ps: vabandan ette kui kellegi jaoks tundub loll küsimus olevat:)

        Comment

        • mikk2468
          Vana Tegija
          • Nov 2009
          • 1039

          #304
          Re: majanduse offtopic

          Tõenäoliselt see tõmbab ka omakorda ju räige pasatormi peale, kui kõik inimesed hakkavad mõtlema, et peaks oma säästud nüüd kuhugi mujale paigutama vms? Pangad crashivad siis?

          Comment

          • rahvavaenlane
            Klubi Liige
            • Dec 2009
            • 3040

            #305
            Re: majanduse offtopic

            lõin googlise "real estate in ... " II variandina pakkus kreekat. kas rahvas haistab odavat kinnisvara? mis seal üldse kinnisvaraga toimub? kas seal hakkab kv odavalt pankroti varana müüki minema?

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #306
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas mikk2468 Vaata postitust
              Tõenäoliselt see tõmbab ka omakorda ju räige pasatormi peale, kui kõik inimesed hakkavad mõtlema, et peaks oma säästud nüüd kuhugi mujale paigutama vms? Pangad crashivad siis?
              Misiganes juhtub mujal, siis Eurotsoonis garanteeritakse ECB poolt deposiitide säilimine. Muul juhul on perfect shitstorm täiesti kindel. ECB trükib lihtsalt niipalju raha, et kõik deposiidid tagada saaks. Kui usaldus süsteemi põhimõttelise toimimise osas kaob, siis on kadunud pool meie tänapäevasest elustiilist.

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #307
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                lõin googlise "real estate in ... " II variandina pakkus kreekat. kas rahvas haistab odavat kinnisvara? mis seal üldse kinnisvaraga toimub? kas seal hakkab kv odavalt pankroti varana müüki minema?
                See on suht random fact minu arust. Pane näiteks "moving to" ja 2. variant on Berliin. Kas maailm tahab Berliini kolida? :) Või "home prices" pakub Kanadat.

                Kreeka kinnisvara ei ole täna veel odav. Odavaks läheb ta siis, kui Eurotsoonist lahkutakse (kui see juhtub). Aga seal on ka sõjalise konflikti tõenäosus päris suur sel juhul. Kreeka ajalugu uurides võib leida, et sõjalised riigipöörded, kommunistide võimu haaramine jms toredad nähtused pole neile kaugeltki mitte võõrad. Meie ega Euroopa ei taju seda olukorda adekvaatselt, kõik vahivad oma mätta otsast ja teevad endale sobivaid järeldusi. Main stream meedia on suhteliselt sama ebapädev. Hea näide on, et eile oli rahvusvahelises meedias vaid 1 uudis: Kreeka korraldab referendumi. Täiesti tähelepanuta jäeti uudis, et erakorralisel kabineti koosolekul vahetati kogu riigi sõjaväeline juhtkond välja. Guess what's cooking? (viide: http://www.network54.com/Forum/24806...+ALL++REPLACED)

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #308
                  Re: majanduse offtopic

                  Tundub et ka meedia proovib paanikat vältida juba.

                  Comment

                  • IamAllin
                    Pokkerihai
                    • Aug 2009
                    • 1653

                    #309
                    Re: majanduse offtopic

                    E itea kas sobib siia, aga küsin siiski.
                    Kas keegi oskab soovitada mõnda head kinnisvaraga seotud raamatut(inglise keeles), mis oleks mõeldud algajatele ning mida oleks suhteliselt kerge lugeda(st, et ei oleks liiga palju erialaseid sõnu vms). Hea raamat on "Building Wealth: From Rags to Riches Through Real Estate New edition", kuid see on üsna raskes tekstis. Kuna pean mitukümmend lehekülge pmst pähe õppima sealt, siis eelistaks pigem midagi kergemat. Ehk keegi oskab soovitada midagi, oleks väga tänulik :)

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #310
                      Re: majanduse offtopic

                      Allpool toome ära Kreeka majanduse peamised näitajad ning rahvusvaheliste võlausaldajate nõutavad kärped, mille peaminister Goergos Papandreou otsustas rahvahääletusele panna.


                      Avaliku sektori võlg: 329,351 miljardit eurot (144,9% SKP-st, 2010. aasta hinnang)

                      Muffigi ei saa aru. Kas see võlg sisaldab juba ka esimest 110 miljardi euro suurust abipaketti osaliselt või täielikult ? Nüüd räägitakse 200 miljardi euro suurusest abipaketist ja samas ollakse valmis maha kandma 40-60% Kreeka võlakirjadest. Minu jaoks nagu numbrid ei klapi ja Kreekale nagu tahetaks anda rohkem raha (maha kandmist arvestades), kui ta üldse võlgu on.

                      Comment

                      • BuildUp
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 2547

                        #311
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas IamAllin Vaata postitust
                        E itea kas sobib siia, aga küsin siiski.
                        Kas keegi oskab soovitada mõnda head kinnisvaraga seotud raamatut(inglise keeles), mis oleks mõeldud algajatele ning mida oleks suhteliselt kerge lugeda(st, et ei oleks liiga palju erialaseid sõnu vms). Hea raamat on "Building Wealth: From Rags to Riches Through Real Estate New edition", kuid see on üsna raskes tekstis. Kuna pean mitukümmend lehekülge pmst pähe õppima sealt, siis eelistaks pigem midagi kergemat. Ehk keegi oskab soovitada midagi, oleks väga tänulik :)
                        Raamatuid soovitada ei oska, aga ma arvan, et ega see mingi eriline raketiteadus eraisiku seisukohalt ei ole. Pigem tuleb turgu tunda ja osta siis kui hinnad on madalad. 2008-2009 kursavend ostis Veerenni 4 toalise korteri veidi alla 3 mill eegu eest, mille väärtus nüüdseks 1,5-2 milli tõusnud. Printing...

                        Comment

                        • tolmuahv
                          Klubi Liige
                          • Feb 2009
                          • 2502

                          #312
                          Re: majanduse offtopic

                          See abipakett tähendab sisuliselt, et raha läheb olemasoleva võla refinantseerimiseks. Turult saab Kreeka laenata 2-ks aastaks ca. 80% intressiga täna. S.t. võlaturud on nende jaoks kinni ja keegi peab väljaspool turutingimusi raha andma.

                          350B on täna total outstanding debt. 110B oli esimese paari aasta abi, millega refinantseeriti aeguvaid võlakirju (igal aastal aeguvad osad, igal võlakirjal on oma tähtaeg, mis on 1-40 aastat), samuti toetati sellega valitususe kulusid osas, mida valitsus ise ei jaksa maksulaekumistest finantseerida.

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #313
                            Re: majanduse offtopic

                            Huvitav mis nad ise arvavad, et juhtub juhul kui ei hääletavad? Et saavad Euroliidult mingi parema diili?

                            Comment

                            • JaanusX
                              Õpihimuline Mängur
                              • Sep 2010
                              • 392

                              #314
                              Re: majanduse offtopic

                              Imelik... Kuidas on võimalik, et praktiliselt enamus Kreeka rahvast (kaasa arvatud poliitiline opositsioon) ei saa aru asja tõsidusest. Ok hetkel pole veel selge selle referendumi sõnastus millele nad Jah/Ei hääletama hakkavad aga kui tõsiselt pannakse hääletusele reformid ja kärpemeetmed siis mis moodi nad üldse saavad mõelda EI peale? See tähendaks neile ju 1000x halvemat tulemust selle asemel, et teha kõik mis vaja ja pääseda lihtsalt suurte "sinikatega".

                              Kui nüüd tõesti juhtub halvim - öeldakse kärbetele jne EI ja usaldus hääletusel tuleb sama vastus - jääb neil siis üldse mingigi võimalus midagi muuta või järgneb kerjuse staatus jägmiseks kurat teab mitmeks aastaks? Mingeid maavarasid ega muud head neil ei paista nagu olevat, et Venemaa moodi pärast 98a nö pankrotti tuhast tõusta...
                              Üleüldse - ma saan aru mis on firma pankrot aga riiklik st kas ja kuidas siis "võlglase" varad jagatakse nö?

                              Kas on üldse võimalik siis nii riiklikel kui finants sektoril see üle elada ilma metsiku pasata?
                              Ntx Itaalia võtab jalad kõhualt välja ja viib vajalikud reformid läbi (k.a teised hädas riigid) ning enam ühtegi riiki ei peaks päästma...

                              Kui ECB peab hakkama raha trükkima siis selle otsene mõju meile on inflatsioon ning kaupade jne kallinemine või saan ma valesti aru?

                              PS.
                              Tolmukas rääkis siin Kreeka sõjaväest... kuradima suur teine...



                              Ja üldiselt hr Tolmuahv - müts maha su ees, et viitsid meile seletada ja selgeks teha neid asju:)

                              Comment

                              • andu_andu
                                Pokkerihai
                                • Jan 2009
                                • 4050

                                #315
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                                Huvitav mis nad ise arvavad, et juhtub juhul kui ei hääletavad? Et saavad Euroliidult mingi parema diili?
                                Lisaks tundub suht lollus küsida rahva käest asju, mille koha rahval igasugune teadmine puudub ehk mille alusel peaks rahvas õige otsuse tegema..

                                Comment

                                Working...