majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • mortalvombat
    Õpihimuline Mängur
    • Jul 2010
    • 412

    #181
    Re: majanduse offtopic

    Laene maksad sa ikka edasi, lähevad panga võlgade katteks

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #182
      Re: majanduse offtopic

      Codecci:
      1) Vara hakatakse likvideerima, selle saavad võlausaldajad pro-rata oma nõudele. Kui nõudeid on kokku 100 ja vara 80, siis saavad kõik 80% oma raha tagasi. See on ülimalt lihtsustatud skeem muidugi. Reaalselt on igasugused senior, supersenior, junior jms nõuded, millest sõltub, kes mida saab.
      2) Laenuportfell on ka vara "kliendilt saada olev raha" ja see müüakse muude varade likvideerimise käigus tavaliselt mõnele teisele pangale. Kui Swed pankrotti läheb, siis sina maksad varsti oma laenu edasi SEB-le ja sind see pankrot laenukliendina rohkem ei puuduta.

      Häda on selles, et pangad kipuvad pankrotti minema majanduskriisi ajal. Ja neil on roppumoodi vara bilansis. Kellelgi pole kriisi ajal raha, et seda vara mõistlike hindadega üles osta. Nii on ka pankrot rängem, kahjud suured ja jama rohkem. Suurtele pankadele peab valitsus või keskpank appi minema, muidu on kogu sektor perses. Seda arvamust jagavad praktiliselt kõik. Bankrun kogu sektoris on disaster.

      Mis viimasel ajal on halvasti läinud on see, et pankades hoitakse võõrriigi varasid suures mahus. Islandil oli miljardeid Hollandi ja UK hoiustajate raha, Läti Parexis oli venelaste raha. See võib tekitada paksu verd. Island ei tahtnud oma pankade välismaiseid seiklusi kinni maksta ja seda tegid UK ja Hollandi valitsus. Nüüd on tüli majas. Aga Island oli ka liiga väike, et nii suurt pauku endale lubada. Läti Parexis oli kohalikku raha ka nii palju sees, et ei olnud varianti eristada. See läks neile maksma 600-900m EURi maksumaksja tasandil.

      Comment

      • minbetmillionaire
        Õpihimuline Mängur
        • Jan 2010
        • 363

        #183
        Re: majanduse offtopic



        kas see vend on ka ebausaldusväärne?

        Mis saaks siis laenudest kui euro kukub?

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #184
          Re: majanduse offtopic

          What's your point? Igasuguseid arvamusi ringleb jah. Üldiselt olen ma sama meelt selles osas, et Royal Fuckup is due if Greece defaults unexpectedly. Aga seda olukorda on arutatud ja läbi näritud Euroopa valitsuste tagatubades juba üle aasta. Kui Lehman oli fuckup-out-of-nowhere ja põhjustas ilge jama, siis Kreeka puhul saavad kõik aru, et panused on kõrgemad. Mitte Kreeka enda pärast, vaid just 'nakkusriski' tõttu. Riigid on varem ka defaultinud (Argentina, Venemaa viimase 10-15a jooksul) ja pole midagi väga dramaatilist järgnenud. Kreeka default oleks triggeriks ja signaaliks, et Portugal, Iirimaa, Itaalia võivad järgmised olla. Sellepärast ei saagi seda hetkel lubada ilma konkreetset plaani omamata. Plaaniks saab olla pankade päästmine ja deposiitide garanteerimine.

          Laenud konverteeritakse euro kukkudes kohalikku rahasse sama kursiga, millega konverteeritakse deposiidid. Või kui Unicrediti härra stsenaarium realiseerub, siis ei ole see üldse probleem ega teema, sest Euroopa on sõjas anyway ja keegi laenude teenindamisega ei tegele.

          Comment

          • minbetmillionaire
            Õpihimuline Mängur
            • Jan 2010
            • 363

            #185
            Re: majanduse offtopic

            mul ei olegi pointi, ma üritan oma talupojamõistusega aru saada mis toimub

            Comment

            • RudiTurbo
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 4167

              #186
              Re: majanduse offtopic

              Seleta seda Euroopa on sõjas mõistet?

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #187
                Re: majanduse offtopic

                Kui finantssüsteem crashab ja valitsused midagi ei teeks, oleks sõda ju obvious. Kui kauaks sul kodus süüa on? Nädala elad v.o. ära. Mis edasi? Poest osta ei saa, sest ATM-st raha ei tule. Arveldada millegiga ei saa, sest kõik su varalised ressursid on pangas ja viimane on kinni. Kui riigistruktuurid/valitsus ei aita, siis ilmselt sa ise kodus nälga ka ei sure. Võtad malaka ja lähed välja lahendusi otsima.

                Bottom line: Niikaugele asi ei lähe. Ühel hetkel võtavad poliitikud jalad kõhu alt välja ja teevad vajalikud otsused ära. Need ei too küll mingit lisanduvat heaolu ja pole populaarsed, aga hoiavad ära katastroofi. A la see EFSF, millega me praegu Kreeklastele välja teeme. Kõik alternatiivid oleks palju halvemad.

                Kogu selles mängus on veel üks väga suur argument suuresti kasutamata - ECB. Neil on piiramatu võim varasid Euroopa piires laiali jagada läbi raha printimise ja võlakirjade ostmise. Seni pole nad suurt midagi teinud, aga kui asjad tõeliselt halvaks lähevad, siis hakkavad nemad ka tegutsema.

                Comment

                • RudiTurbo
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 4167

                  #188
                  Re: majanduse offtopic

                  Nu siis poleks ju sõda vaid riigisisene huligaanitsemine, laamendamine jne :)

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #189
                    Re: majanduse offtopic

                    Call it whatever you want. Big fucking mess.

                    Comment

                    • Svenza
                      Svetlana aka Buldooser
                      • Oct 2008
                      • 3591

                      #190
                      Re: majanduse offtopic

                      Nii, teeks väikse pausi sellest Kreeka teemast.

                      aasta tagasi tegin omale firma ja lasin sõbral tegutseda. Ajas oma asjad ära, nüüd mul seisab teine niisama. Soovitage, millega tegelema hakata. Ei taha otsest äriplaani, vaid lihtsalt soovitusi mis valdkonnas ja millega võiks nahistada. Algkapital on suht väike.

                      Comment

                      • adam_q
                        Vana Tegija
                        • Feb 2009
                        • 1453

                        #191
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Svenza Vaata postitust
                        Nii, teeks väikse pausi sellest Kreeka teemast.

                        aasta tagasi tegin omale firma ja lasin sõbral tegutseda. Ajas oma asjad ära, nüüd mul seisab teine niisama. Soovitage, millega tegelema hakata. Ei taha otsest äriplaani, vaid lihtsalt soovitusi mis valdkonnas ja millega võiks nahistada. Algkapital on suht väike.
                        tee 2 tk veel, siis saad ööklubis naisi juba, kui ütled et sul 3 OÜ-d. igaks juhuks pane kõigile tegevusalaks midagi lahedat, sest kui mõni chica nõuab b-kaarti, siis viskad ette libule rsk

                        Comment

                        • tolmuahv
                          Klubi Liige
                          • Feb 2009
                          • 2502

                          #192
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Svenza Vaata postitust
                          Nii, teeks väikse pausi sellest Kreeka teemast.

                          aasta tagasi tegin omale firma ja lasin sõbral tegutseda. Ajas oma asjad ära, nüüd mul seisab teine niisama. Soovitage, millega tegelema hakata. Ei taha otsest äriplaani, vaid lihtsalt soovitusi mis valdkonnas ja millega võiks nahistada. Algkapital on suht väike.
                          Kas sa oled valmis tööd ka tegema või tahaks lihtsalt pappi? Esimese variandi jaoks oleks mul ideid küll.

                          Comment

                          • Svenza
                            Svetlana aka Buldooser
                            • Oct 2008
                            • 3591

                            #193
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                            Kas sa oled valmis tööd ka tegema või tahaks lihtsalt pappi? Esimese variandi jaoks oleks mul ideid küll.
                            Obv, et olen valmis tööd ka tegema. Ammu aru saanud, et kodus istumise ja munade sügamisega rikkaks ei saa. Töö tegi ahvist inimese, aga see 5 aastat pokkerit on mu vahepeal laisaks teinud. Päris 16h päevas ei taha rabeleda higimull otsa ees, aga 8h-12h oleks suht OK. Pane PM, kui midagi asjalikku.

                            Comment

                            • privador
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3951

                              #194
                              Re: majanduse offtopic

                              Viimati kuulsin suht head äriplaani
                              Kui oli see cherry ja kloonide buum, siis tehti selline sait nagu pakkumised.ee, mis koondab kõik pakkumised ühele lehele
                              Alguses vaid tehti meedias reklmaam. Traffic saadi ülesse. Nüüd maksab iga sait neile kuus fix raha
                              Palgal on vaid itmees, (kes teeb seda ka põhitöö kõrvalt) ja hooajati ka reklaamikulud
                              Kindla rahavooga ettevõte

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #195
                                Re: majanduse offtopic

                                Midagi PM-i väärivat ei ole. Aga ma näen mitmeid valdkondi, kus organiseerimisvõimega inimesel oleks võimaik mõistlik äraelamine saavutada. Näiteks:

                                1) Ma olen 3 aasta jooksul 3 korda otsinud normaalset koristajat. Sellist, kes tuleks päevasel ajal ja teeks kodu korda. Võõrkeeli ei pea oskama, piisab lapi käes hoidmise oskusest. Olen tuttavatelt küsinud, netist otsinud ja mõned läbi proovinud. Kõik on fucking useless. Alates sellisest, kes kuldset retriiverit nähes ummisjalu ära jooksis kuni VIP-koristajani, kes oli 60 EURi eest nõus vaid 5st toast 2 tk koristama ja kel kulus €10 materjalide peale per kord. Praktiliselt kõikidelt tuttavatelt olen küsinud ja kõik ütlevad, et "hard to find". Tavalise kodu koristamisega läheb 3-5 tundi ja mustalt makstakse koristajale 500-800 krooni kätte. Ja ikka on raske leida. I don't fucking get it, sellega oleks võimalik kergelt 20-30k EEKi kuus netopalka teenida, aga teenuse ostjad ja müüjad ei leia üksteist lihtsalt üles. Samal ajal maksavad suvalised hotellid koristajale miinimumpalka. Kui mul haridust või erialaseid oskusi poleks, siis otsiks endale kõigepealt 5-10 klienti, keda ise teenindaks ja peale seda ajaks veel mõned tädid punti, kellele maksaks 50-70% summast ja kellele otsiks siis tööotsa.

                                2) Igasugused mördiööbikud ja muud loomad. Tegelen praegu maja ehitamisega. Ja neid on fucking raske leida. On kas jutumehed, kes tahavad pappi teha või kellumehed, kellega ei ole võimalik milleski kokku leppida (tähtajad, kulud, tasustamine). Peamiselt ajan asju siiski tegelastega, kel on elementaarne arvutusoskus ja suhtlusvõime ja kes on endale 3-10 "kellumeest" hankinud, kes tööd teha mõistavad. Samas nõuab 'ehitussektoris' tegutsemine vähemalt paar nädalat ettevalmistust, et endale kõige elementaarsemad asjad selgeks teha enne äri alustamist. Üle selle on juba turu keskmist ületav tase.

                                3) Sõber eile just rääkis, et naine sai vähe palka tööl. Töötab personalivaldkonnas. Mõtles, et peaks tegema midagi, et asja parandada. Hakkas siis bussijuhte jms lihttöölisi Soome tööle vahendama. Põhitöö kõrvalt, ilma eelnevaid kontakte omamata, aga saades aru soome keelest. 6 kuud hiljem töötab ikka põhikohal edasi, aga kõrvalt aetav äri toob sisse 2-3k EURi kuus. Mitte kedagi huiates ega üle lastes, mis vist muidu on valdkonnas suht levinud.

                                Ma arvan, et kui inimesel mingitki ettevõtlikust on ja natuke enda ümber ringi vaadata, siis on võimalusi küll ja veel. Ise koguks sõpradelt-tuttavatelt 10-20 ideed ja otsustaks, millesse ise kõige rohkem usun ja mis kõige vähem kapitali nõuab. Ja annaks hagu. Kui imbetsill ei ole ja süstemaatiliselt asjale läheneda, siis peaks feilamine olema võrdlemisi keeruline.

                                Comment

                                Working...