Re: majanduse offtopic
Tolmuahv - aga paku siis "taksojuhile" hea alternatiiv investeerimiseks. Teades, kellena ja kus sa töötad, on imo kogu su jutu point sama, mis:
- Tammingul, kes annab selgelt mõista, et ostke kulda,
- Kinnisvaraärikal, kes räägib, et ainuke hea investeering on kinnisvara (sealhulgas rämpsarendused kolhoosipõldudel),
- või...PokerStarsil, kes väidab et igaühest võib saada pokkeristaar.
Sa oled kaitsnud aastaid erinevaid finantstooteid ning toonud kahtlemata välja väga häid argumente, millele ei suudetagi üldiselt vastu vaielda põhjusel, et inimestel pole sinuga võrreldavaid teadmisi. Täpselt seda teevad inimesed ka teistel elualadel ning reaalsuses on see otsene müügitöö, mida nimetatakse "tarbijate harimiseks".
Mina olen selles mõttes taksojuht, et mul puuduvad süvateadmised investeerimisest, kuid halbu pikaajalisi investeeringuid pole veel teinud. Vastupidiselt professionaalsetele finantshaidele, kelle poolt juhitavad fondid langevad. Mis on nende sõnum "taksojuhtidele", kes on sinna viimastel aastatel investeerinud?
Ja lõppude lõpuks - keda ma olen kutsunud kulda ostma? Ma kaitsen oma arvamust, mille kohaselt majanduse stabiliseerumiseni raha väärtus kulla suhtes jätkuvalt langeb. Loomulikult ei kesta see igavesti ning mitte keegi ei oska praegu täpselt prognoosida murdpunkti - ei sina ega mina.
Tolmuahv - aga paku siis "taksojuhile" hea alternatiiv investeerimiseks. Teades, kellena ja kus sa töötad, on imo kogu su jutu point sama, mis:
- Tammingul, kes annab selgelt mõista, et ostke kulda,
- Kinnisvaraärikal, kes räägib, et ainuke hea investeering on kinnisvara (sealhulgas rämpsarendused kolhoosipõldudel),
- või...PokerStarsil, kes väidab et igaühest võib saada pokkeristaar.
Sa oled kaitsnud aastaid erinevaid finantstooteid ning toonud kahtlemata välja väga häid argumente, millele ei suudetagi üldiselt vastu vaielda põhjusel, et inimestel pole sinuga võrreldavaid teadmisi. Täpselt seda teevad inimesed ka teistel elualadel ning reaalsuses on see otsene müügitöö, mida nimetatakse "tarbijate harimiseks".
Mina olen selles mõttes taksojuht, et mul puuduvad süvateadmised investeerimisest, kuid halbu pikaajalisi investeeringuid pole veel teinud. Vastupidiselt professionaalsetele finantshaidele, kelle poolt juhitavad fondid langevad. Mis on nende sõnum "taksojuhtidele", kes on sinna viimastel aastatel investeerinud?
Ja lõppude lõpuks - keda ma olen kutsunud kulda ostma? Ma kaitsen oma arvamust, mille kohaselt majanduse stabiliseerumiseni raha väärtus kulla suhtes jätkuvalt langeb. Loomulikult ei kesta see igavesti ning mitte keegi ei oska praegu täpselt prognoosida murdpunkti - ei sina ega mina.
Comment