majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • eddi
    Vana Tegija
    • Oct 2009
    • 1200

    #1036
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
    Kellelgi mõnda head lõputöö teemat (baka) oleks pakkuda müügi või turunduse valdkonnast?
    Kui keeruliseks minna tahad? Lihtsalt lõputööga ühele poole saada või korralikult midagi uut/huvitavat (eesti mastaabis) uurida?

    Comment

    • BuildUp
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 2547

      #1037
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas eddi Vaata postitust
      Kui keeruliseks minna tahad? Lihtsalt lõputööga ühele poole saada või korralikult midagi uut/huvitavat (eesti mastaabis) uurida?
      Oleneb. Ideaalis võiks olla võimalik saadud teadmisi ka tööturul rakendada.

      Comment

      • Pahvak
        Pastilaa?? Ei!
        • Dec 2008
        • 4431

        #1038
        Re: majanduse offtopic

        Mis praegu on "normaalne" kodulaenu intress (väga individuaalne ilmselt)? Huvitab just marginaal. Euribor ju nagunii muutub.
        Fullstacks have more fun.

        Comment

        • eddi
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1200

          #1039
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
          Oleneb. Ideaalis võiks olla võimalik saadud teadmisi ka tööturul rakendada.
          https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?22713 loe seda raamatut, siis saad kindlasti paar head ideed. Ehk impulsiivsete ostude uurimine-analüüsimine.
          Eestis ka olemas ettevõte, kellel olemas ka tehnika, kust saaks analüüsida seda. Aga nüüd iseasi, kui väga sa viitsid sellega pressida, kuna lihtne see ei ole :-). esiteks sellest aru saada, siis organisatsioonide nõusoleks koostööks antud uurimises jne. aga kui sellega hakkama saad, siis lööd suure tõenäosusega komisjoni pahviks ja tulemusi saab kindlasti ka ettevõtetes kasutada

          Comment

          • Tarmonator
            Lingiparandaja
            • Oct 2008
            • 3274

            #1040
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
            Mis praegu on "normaalne" kodulaenu intress (väga individuaalne ilmselt)? Huvitab just marginaal. Euribor ju nagunii muutub.
            Kodulaenu kohta ei oska kommenteerida, aga liisingutel on küll marginaalid eriti rõvedaks aetud. Tundub. Kõige rohkem küsivad kaks suuremat ja Sampo. Nordea on veel selline, mis teeb mõistlike pakkumisi.

            Comment

            • muruntau
              • Jan 2009
              • 4325

              #1041
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
              Mis praegu on "normaalne" kodulaenu intress (väga individuaalne ilmselt)? Huvitab just marginaal. Euribor ju nagunii muutub.
              Üks tuttav sai paar nädalat tagasi pakkumise kusagil 2,5% juurde. Euribor ise on küllaltki nullilähedane, nii et marginaal just madal ei ole. Kindlasti sõltub ka paljudest asjadest, nt sissemakse osakaal, kui suure osa palgast moodustab laenumakse, kaua töötanud oled praeguse palgaga, laenu tähtaeg, tõenäoliselt veel midagi. Samas on praegu tõenäoliselt ikka mõistlik kodulaenu võtmisel laenuintress ära fikseerida, sest praegune Euribor on väga palju alla ajaloolist taset, kui nt aasta-kahe pärast euribor 3% peale tõuseb, võib makstav summa hoopis teine, kõrgem olla. Kindlasti tolmuahv teab rohkem teemast, ise pole aastaid jälginud huviga seda teemat. Samuti saaks ka LHV foorumist mõistlikumat infot.

              Comment

              • pikk28
                Klubi Liige
                • Oct 2008
                • 6695

                #1042
                Re: majanduse offtopic

                heh, mul intress 0,6% ja 2.5% on ikka suht overkill imo.

                Comment

                • muruntau
                  • Jan 2009
                  • 4325

                  #1043
                  Re: majanduse offtopic

                  Hmm, see paneb mõtlema. Siin ok ikka väga tõsine vahe sees. Tõenäoliselt on asi selles, et tal sissemakse väike, laen suur % sissetulekust, summa suurus ka just väike ei ole ja ta pole väga pikka aega nii kõrget palka teeninud. Tahaks veel kuulda, millised hetkel intressid olla võivad.

                  Comment

                  • Tupsik
                    Klubi Liige
                    • Mar 2009
                    • 497

                    #1044
                    Re: majanduse offtopic

                    See 0,6% on buumi ajal võetud nikuinii. Ei usu, et hetkel sellist pakutakse.

                    Endal ka buumi ajast 0,5%.

                    Comment

                    • pikk28
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 6695

                      #1045
                      Re: majanduse offtopic

                      jah, buumi ajal küll, pigem oli see buumi lõpp, aga 2,5 tundub ikka liiga kõrge....

                      Comment

                      • Konso
                        Grinder
                        • Nov 2009
                        • 936

                        #1046
                        Re: majanduse offtopic

                        Kevadel käisime naisega pankade vahet ning parima saime lõpuks SEB-st 1,9%. summa polnud väga suur, 28700 juurikut. Kindlasti tuleb võtta erinevatest pankadest pakkumised ning võrrelda. Seejärel lähed SEB pakkumisega SWEDi ning nad hakkavad üksteist seal üle trumpama.

                        Comment

                        • Tupsik
                          Klubi Liige
                          • Mar 2009
                          • 497

                          #1047
                          Re: majanduse offtopic

                          Küsisin sõbralt ja ta juuli-aug võttis 1,7 marginaaliga + tema tuttav olevat ka just samaga saanud.
                          Aga reaalselt eks see ikkagi sõltub inimese sissetulekust/kohustustest jne.

                          Comment

                          • Rage
                            Klubi Liige
                            • Nov 2008
                            • 6853

                            #1048
                            Re: majanduse offtopic

                            las asjatundjamad kommenteerivad intressi fikseerimist... seal on see rõõm ka, et saad fikseerida ainult kindla ajaperioodi peale.. üldiselt 5 ja 10 aastat.. ja loomulikult 10 aastase laenu fix on sitem kui 5 aasta oma.. viimati kui võtsin 5ks aastaks laenu, siis fikseerisin ära, rahulik uni oli küll, et laenumakse suurus ei muutu, aga kokkuvõttes sain ikka vastu pükse:)

                            Kuidas praeguse olukorraga on, kas praegu laenu võttes tasuks fikseerida, plaanis jälle kinnisvara osta, aga seekord mingi 20+ aasta peale..

                            Comment

                            • pastilaa
                              kuum poiss
                              • Apr 2009
                              • 7518

                              #1049
                              Re: majanduse offtopic

                              head tutvused laenuosakonnas ühes suurpangas. fix intressiga saad 90% kindlusega vastu pükse - selliselt see peen "toode" on juba planeeritud.

                              Comment

                              • Provoker
                                Pokkerihai
                                • Jan 2009
                                • 3067

                                #1050
                                Re: majanduse offtopic

                                mul sel ajal kui euribor oli 5% juures sai võetud ning marginaal tehti 0,9. Laenuhalduri agarusest sai fikseeritud ning pool aastat hilljem oli euribor juba alla 3%. Pool aastat veel kannatada, siis läheb ujuvaks tagasi ja laenumakse väheneb pea 2x mul. Kokku selle ajaga olen ma nn vastu pükse saanud fikseeringuga vähemalt 3k €.

                                Comment

                                Working...