majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • privador
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3951

    #1021
    Re: majanduse offtopic

    Olen tema käekella oma silmaga vaadatanud ja uurinud...for fuck sakes, see on sick relv!!! Aga lihtsad õliste kardulate sööjad ei saagi seda kanda :(
    Tai-s saab 5 taalaga:)

    Comment

    • hotcocacola
      HTCCACLA
      • Oct 2008
      • 14473

      #1022
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas privador Vaata postitust
      Tai-s saab 5 taalaga:)
      Kahjuks pole see kell. Umbes sama, kui tõmmata kivile rihm ümber ning käepeale panna..lol

      Comment

      • Godspeed_EJ
        Klubi Liige
        • Nov 2009
        • 3049

        #1023
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
        Olen tema käekella oma silmaga vaadatanud ja uurinud...for fuck sakes, see on sick relv!!! Aga lihtsad õliste kardulate sööjad ei saagi seda kanda :(
        libiseb randmelt maha?

        Comment

        • mikk2468
          Vana Tegija
          • Nov 2009
          • 1039

          #1024
          Re: majanduse offtopic

          Kehva pilt, aga vähemalt külje pealt meenutab mingit ufo uuri, millel pulsikella rihm.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #1025
            Re: majanduse offtopic

            Tsiteerides Tooli "Mu kell on kallim kui su auto"

            Comment

            • eddi
              Vana Tegija
              • Oct 2009
              • 1200

              #1026
              Re: majanduse offtopic

              Pean referaadi tegema raha & panganduses. Teema - Maailma tuntuimad panganduskrahhid
              ja suurimad pankade pankrotistumised enne Lehmann Brothersi pankrotti?

              Ei suutnud googlist mingit saiti leida, keegi oskab mind suunata? Kuidas üldse sõna "krahh" saab kõige korrektsemalt inglise keelde tõlkida?

              Comment

              • inward
                Klubi Liige
                • Sep 2009
                • 6275

                #1027
                Re: majanduse offtopic

                Financial crisis ju peaks ka andma piisavalt vasteid. Üldiselt võib ju alustada siis 1907-1908. aastast, üks esimesi finantspaanikaid, siis Suur Depression 1930ndatel, (1925-1935). Said ju needki kriisid alguse finantssektori hädadest.

                Vb mingil määral on abiks see materjal. http://ec.europa.eu/economy_finance/...on15887_en.pdf
                Taustainfo on (lk 14-22).
                Last edited by inward; 27.11.12, 19:09.

                Comment

                • erplander
                  ekrelander
                  • Oct 2008
                  • 1029

                  #1028
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas eddi Vaata postitust
                  Pean referaadi tegema raha & panganduses. Teema - Maailma tuntuimad panganduskrahhid
                  ja suurimad pankade pankrotistumised enne Lehmann Brothersi pankrotti?

                  Ei suutnud googlist mingit saiti leida, keegi oskab mind suunata? Kuidas üldse sõna "krahh" saab kõige korrektsemalt inglise keelde tõlkida?
                  collapse, crash, chaos

                  Põhiline, mis kohe meenus neist juhtumitest, üks eepilisemaid, Barings Bank ja Nick Leeson: http://en.wikipedia.org/wiki/Barings_Bank

                  Comment

                  • privador
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3951

                    #1029
                    Re: majanduse offtopic

                    No viimane case oli http://www.independent.co.uk/news/wo...s-8225082.html
                    Tyyp peab tagasi maksma pangale 4.9B ja sai 3 aastat vanglat. Muuseas tema tegevusel oli ka mõju, suutis korraks isegi turu kõikuma panna 50B orderiga

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #1030
                      Re: majanduse offtopic

                      küsimus teadjamatele.

                      Üks pankurist sõber rääkis mõni aeg tagasi, et wall streedil oli mõni aasta tagasi selline case, kus maakler pidi müüma suuraktsionäri aktsiaid a la vääringus 1 mil usd, kogemata pani sisse aga summa 1 bil usd. Sellest tulenevalt tekkis USA ajaloo suuruselt teine (või sinna kanti) ühepäevane langus (oli vist ca 900 p).

                      võin ka numbrite-faktide-terminoloogiaga eksida, kuid situatsioon pidi vähemalt rohujuuretasandil olema enam-vähem sarnane

                      Kas kellelgi teadjamal võiks olla infot sellise juhtumi kohta? Sõber parajasti teenib aega ning ei saa täpsemalt üle ka küsida. Lihtsalt jäi kummitama.

                      tänud

                      Comment

                      • tolmuahv
                        Klubi Liige
                        • Feb 2009
                        • 2502

                        #1031
                        Re: majanduse offtopic

                        Mõtled ilmselt 2010 suve flash crashi. Seal polnud fat finger, vaid lihtsalt algoritmid läksid vähe võpsikusse.

                        Comment

                        • karupoeg
                          Pokkerihai
                          • Jun 2012
                          • 3823

                          #1032
                          Re: majanduse offtopic

                          jah, mõtlesingi seda.
                          suured tänud.

                          üks küsimus veel. Kas selline fail oli tingitud brokerist tulenevalt või süsteemist? Vaatasin youtubest ka videot, kus vist broker(?) ütleb, et "Sorry guys, theres nothing i can do about it".

                          Juhul kui tegemist on brokeri tegevuse tulemusena, siis on tegemist ju nii suure teenimiskohaga kui omad eelnevat inside infot selle aset leidmiseks. Läheb üsna kindlasti turumanipulatsiooni alla ja arvatavasti veedad paar head aastat vanglas, aga lihtsalt idee tasandil..

                          kuna ei ole antud valdkonnas eriline spetsialist, siis vabandan, kui peksan segast

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #1033
                            Re: majanduse offtopic

                            Ükski broker ei saa sellist jama üksi korraldada teadlikult ja kasumlikult. Antud juhul suudeti lihtsalt piisav hulk algoritmidel põhinevat käivet tekitada, mis omakorda tekitas käivet juurde. Illustreerimaks, kuidas selline asi tekib: Antakse sisse order "müü 1/3 volüümist, hinnalimiidita". Põhimõtteliselt paneb nüüd süsteem müüki 1 aktsia igakord kui turult on 2 tk läbi kaubeldud. Kui nüüd 3 investorit korraga seda tegema hakkavad, siis võivad nad hetkedega turu täiesti puruks müüa.

                            Flash crashi ajal võis tõesti täiesti naeruväärseid hindu näha, aga tehingud pöörati hiljem tagasi. Aga üldiselt jama korraldaja maksab selle eest. Suvel pani üks trader ka kogemata end põlema kui lasi näpuka tõttu minutitega mitme päeva planeeritud orderid turgu. Tulemuseks oli see, et tehingute tagasi pööramine maksis trading housele ca. $500m. Ehk siis turu crashimisega
                            läheb trading house pigem pankrotti kui saab rikkaks.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #1034
                              Re: majanduse offtopic



                              Uus hobi inimestel ehk üürikuulutuste hoidmine kinnisvaraportaalides.

                              Comment

                              • BuildUp
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 2547

                                #1035
                                Re: majanduse offtopic

                                Kellelgi mõnda head lõputöö teemat (baka) oleks pakkuda müügi või turunduse valdkonnast?

                                Comment

                                Working...