majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • IsandJoberst
    Õpihimuline Mängur
    • Dec 2008
    • 326

    #2536
    Re: majanduse offtopic

    Nüüdseks kuna leping on juba allkirjastatud siis keeruline elukaaslast käendajaks muuta. Ilmselt kaasnevad lepingu muutmise tasu, intressi ümberhindamine? Muidu kõik maksed hakkavadki minu kontolt minema ning ainult sel juhul kui minu kontol vahendid puuduvad siis elukaaslaselt.
    Hetkel huvitab just see teise kodulaenu teema, kas see on reaalne? Sisuliselt võin ju omada näiteks kahte kodu, üks Tallinnas ja teine Tartus?

    Comment

    • timz0333
      Pokkeritark
      • Mar 2009
      • 6322

      #2537
      Re: majanduse offtopic

      Selline küsimus, et kui tuttav ostab korteri ja annab selle omakorda oma tuttavale nö liisingusse (näitena 25a). Siis mis võiks olla see intressi % mida see Investor võiks küsida arvestades, et tema katab kõik kulud ja samas ei tahaks ülemäära teenida selle tehingu pealt aga ei oleks ka päris heategevus. Korteri väärtus ostuhetkel 45000

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #2538
        Re: majanduse offtopic

        Turuhinda tuleks küsida. Kui ta just heategevusega ei taha tegeleda. Üürib välja turuhinnaga ja võtab natuke hinnast maha, kuna risk jama sisse sattuda väiksem.

        Comment

        • privador
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3951

          #2539
          Re: majanduse offtopic

          Johaidii, miks krt on vaja elukaaslasege laenu võtta? Kas te olete 100-ks aastaks kokku laulatatud?Lihtsalt liiga palju on nähtud, kuidas pärast ägisetakse ühise objekti käes, kui ammu lahku mindud!
          Miks tekitatakse endale jamasi ühise pangalaenuga, käendustega jne

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #2540
            Re: majanduse offtopic



            Nagu alati

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #2541
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas privador Vaata postitust
              Johaidii, miks krt on vaja elukaaslasege laenu võtta? Kas te olete 100-ks aastaks kokku laulatatud?Lihtsalt liiga palju on nähtud, kuidas pärast ägisetakse ühise objekti käes, kui ammu lahku mindud!
              Miks tekitatakse endale jamasi ühise pangalaenuga, käendustega jne
              kõik ei biidi 7-seid ning vaja on suuremaid sissetulekuid laenu jaoks.

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #2542
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                Müüt bustitud: kinnisvara ei ole pikas perspektiivis hea investeering
                http://www.businessinsider.com/why-y...estment-2014-5
                Kui mul on 2 varianti - kas üürin korterit €600 kuus või ostan samaväärse korteri välja €120K ja võttes arvesse seda artiklit, et kinnisvara pikas perspektiivis ainult veidi üle inflatsiooni biitinud (seega ~ 4%?), kas võiks asja vaadata nii, et ma olen iseenda korteri väga hea üürnik kes on aastas 12 kuud sees, seega 'dividendidena' lisaks 7.2K/120K*100% = 6%, kokku aastane tootlus 10% miinus remondikulud?

                Lisaks üür ehk 'dividendid' tõenäoliselt tõusevad, aga see ebaoluline faktor vist ja arvestatud 4% kinnisvarahinna tõusu sisse?

                + kõik see on maksuvaba erinevalt aktsiatest. Kui alternatiiviks on üürimine, kas võib sellisest vaatenurgast öelda, et peaaegu aktsiaturu keskmise tootluse saab kätte või läksin keset ööd full retardiks?

                Comment

                • eddi
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1200

                  #2543
                  Re: majanduse offtopic

                  Osta kodu endale elamiseks imo, mitte investeeringuks. Teiseks, kui ma näen kuskil, et artikli on kirjutanud mõni "motley fool" tüüp, siis ma reeglina pealkirjast edasi üldse ei liigu.

                  aga see selleks, kunagi mainisin siin seda püramidskeemi võitlust kahe gigandi vahel, täna lubatakse verd: http://majandus24.postimees.ee/28641...e-i-suurpettus

                  Comment

                  • privador
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3951

                    #2544
                    Re: majanduse offtopic

                    Mõttetu on betooni omada, pigem lõpmatus koguses bitcoine kontol:)

                    Sten Tamkivi teeb uut "skype" teleport.http://raadio1.ee/2014/06/16-juuni-d...tist-ja-muust/ Idee väga jumekas. Sa ei pea olema kohal paigal kuskil betoonis ja seal elama, vaid lähed sinna kus tuju ja taskukohasus. Maailamle oled sa igal pool kättesaadav
                    Põhisihtrühm on progrejad, kel vaja vaid lapakat ja interneti, et kus iganes tööd teha, aga arvan, et tulevikus laieneb see paljudele aladele, sest füüsiline töökoht kaob ära

                    Raivo Hein on kunagi öelnud, et kui ostad kodu, siis pole see kunagi kallis, ostad siis buumi v masu ajal sa loe hetke turuväärtust ja loe dollareid
                    Last edited by privador; 22.07.14, 11:07.

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #2545
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas eddi Vaata postitust
                      Osta kodu endale elamiseks imo, mitte investeeringuks. Teiseks, kui ma näen kuskil, et artikli on kirjutanud mõni "motley fool" tüüp, siis ma reeglina pealkirjast edasi üldse ei liigu.

                      aga see selleks, kunagi mainisin siin seda püramidskeemi võitlust kahe gigandi vahel, täna lubatakse verd: http://majandus24.postimees.ee/28641...e-i-suurpettus
                      Huvitab lihtsalt võrdlusmoment otse välja ostmine vs üürimine - kui investeerida ei oska ja ostaks anyway S&P500 indeksit vaba rahaga, kas siis otse välja ostmine on halvem (või oluliselt halvem) arvestades, et üüriraha jääb tasku ja korter tõenäoliselt inflatsiooni slightly biidib?

                      Comment

                      • eddi
                        Vana Tegija
                        • Oct 2009
                        • 1200

                        #2546
                        Re: majanduse offtopic

                        eks pead mõtlema, kuidas endale parem on. savi see inflatsioon mu arust. osta elamine, et sul oleks kodu, mitte, et inflatsiooni biitida või veel enam, et midagi teenida (kui sul just $1M+ vaba rubla pole). ilma võimenduseta (leverage) sa nii või naa ei teeni kinnisvarast suurt midagi. aga kui ostmiseks läheb, soovitan ikka likviidset eluaset osta (mitte mingisugust 2-toalise korteri vanalinna, mis maksab 300k. kui vaja likviidsust siis sügad kukalt ja istud seal kahetoalises, välja üürida ei saa ning müüa ka raske).

                        ma ostaks igal juhul korteri välja ja siis investeeriks jooksvalt edasi. väljaostetud korter võimaldab sul ka leverage saada pangast, kui sa tahad kuskile investeerida või lihtsalt kapitali juurde vaja. igatepidi win.

                        Comment

                        • karupoeg
                          Pokkerihai
                          • Jun 2012
                          • 3823

                          #2547
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas eddi Vaata postitust
                          Osta kodu endale elamiseks imo, mitte investeeringuks. Teiseks, kui ma näen kuskil, et artikli on kirjutanud mõni "motley fool" tüüp, siis ma reeglina pealkirjast edasi üldse ei liigu.

                          aga see selleks, kunagi mainisin siin seda püramidskeemi võitlust kahe gigandi vahel, täna lubatakse verd: http://majandus24.postimees.ee/28641...e-i-suurpettus
                          any updates?

                          Comment

                          • eddi
                            Vana Tegija
                            • Oct 2009
                            • 1200

                            #2548
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                            any updates?
                            Haha, see oli ülinaljakas. tüüp päev varem ütles, et tal on presentatsioon, mis crushib selle firma täielikult. aktsia kukkus 10% alla. järgmine päev tuli presentatsioon, millele ta raiskas $50M. hakkas rääkima siis sellise väriseva häälega ja hakkas enda 300 leheküljelise presentatsiooniga pihta. kui ta lõpetas, oli aktsia +25% :D. väga fail. pmst ma kuulasin enamus presentatsioonist ära ja kui varem olin temaga samal meelel, et kunagi see firma paneb uksed kinni, siis pärast tema esitlust vaatan, et täitsa hea ja tugev müügifirma :D. jah, ebaeetiline biz, nõustun, aga nüüd vaatasin, et väga tugev firma see-eest.

                            Väga desperate presentatsioon oli. aga kusjuures ongi nii, et kui keegi hoiatab ette, et varsti tuleb eriti epic asjaga välja, siis reeglina pannakse alati võssa.




                            kellel ei ava seda viimast artiklit:
                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                            LISA: maybe the most absurd part of bill ackmans anti $hlf argument is that its premised on nanny state putting a co outta biz because ppl arent smart enough to know they wont become billionaires selling protein shakes
                            Last edited by eddi; 23.07.14, 14:57.

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #2549
                              Re: majanduse offtopic

                              Ta vist põrus sellega täiega siis. Kusjuures huvitav kas nii saaks tegelt seaduslikult turgu solkida? Algul shordid ja räägid et mul hea presentatsioon, miks ettevõte rämps või feik on, pärast just enne seda katad shordid ära, võtad optsioonid peale, kused korra avalikkuse ees püksi, teed margi täis aga oled mõlema poole sõidu pealt võitnud? :D äkki ta tegi ka nii?

                              Edit: Efekti lisaks obv tõik, et ütled, et raporti koostamine läks maksma dekaziljon.
                              Last edited by muruntau; 23.07.14, 13:15.

                              Comment

                              • eddi
                                Vana Tegija
                                • Oct 2009
                                • 1200

                                #2550
                                Re: majanduse offtopic

                                ei tea jah, mis tal peas toimus. aga ta on varem sellise asjaga vahele jäänud, et oli kahe pharmafirma vahel takeover jutud, mis ei olnud avalikud, siis kuskil klubis kuulis ühe CEO juttu pealt, et takeover ja hakkas kohe end optsioonide ja aktsiatega koguma mitu päeva järjest. lõpuks tuli välja ja siis tüüp ütles, aaa et ma nõustasin neid firmasid hoopis ja ostsin aktsiaid kokku, et aidata seda liikumist-takoverit ja pääses sellega. ega ta loll ei ole.

                                aga ta enda nime alt küll seda teha ei saa, kuna ta tegutseb suhteliselt suures mahus, siis selline valelik manipuleerimine tuleks kohe välja ja USAs on ikka väga ränged karistused sellistele juhtumitele

                                Comment

                                Working...