majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Majandaja
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 2133

    #2416
    Re: majanduse offtopic

    Lükkasin sinna esijalgu 150 eurot ja panen 5-20 eurot per laen. Hajutada tasub korralikult ja lähtusin loogikast, et kel maksuhäired või vähe vabaraha, siis neisse vähem ja osadesse Soome laenudesse panin 20 eurot, mis tundusid suht kindlad. Laenud, millese mina panin, siis 22-33% tulusus aastas. Iga kuu plaanin lisada vähemalt 50 eurot sinna juurde.

    Nagu privador ütles, siis kogu bankrolli sinna investeerida kindlalt ei tasu. Kuid hetkel on laenunõudlust kindlasti rohkem kui pakkumist ja osad laenud ei lähe isegi täis. Üks tuttav on tegelenud eksperimendi osas 1 aasta ja tootlus oli 20% aastas.

    Aga eks aeg näitab, palju laene hapuks läheb. Hetkel oli laenude statistika küll väga roosiline hapuks läinud laenude osas.

    Comment

    • Majandaja
      Pokkerihai
      • Jun 2012
      • 2133

      #2417
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas privador Vaata postitust
      Keegi võiks parandada mind, aga deklaleeritakse ju ainult nn maksustatavat tulu. Seda enam tekitab kõhedust MA reklaamlause" Et tasub ikka IGAKS juhuks kõik ära deklaleerida". St samahästi võiks olla ju lause "anna kõik raha ära MA-le"
      No point on selles, et kui tuludeklaratsiooni ära esitad ja ei pane osasid tulusid, mis peaks ja maksuamet leiab selle, siis oled paugust mustas nimekirjas maksuametis ja kontroll edaspidi väga korralik ja põhjalik sinu puhul.

      Comment

      • leits
        Hundinui
        • Apr 2009
        • 9562

        #2418
        Re: majanduse offtopic

        vaatasin ,et enamus laenud ongi 3a+ mis võetakse .. kui oleks aala 6 kuud kuni aasta max siis vist veel viitsiks tegeleda

        Comment

        • marcoloco
          FPP Pro
          • Nov 2010
          • 203

          #2419
          Re: majanduse offtopic

          Isepankuris on ka järelturg - seega võid algselt investeerida 5a laenu ning selle hiljem edasi müüa, ilmselt isegi väikese juurdehindlusega.

          Comment

          • Majandaja
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 2133

            #2420
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas leits Vaata postitust
            vaatasin ,et enamus laenud ongi 3a+ mis võetakse .. kui oleks aala 6 kuud kuni aasta max siis vist veel viitsiks tegeleda
            Ongi ju hea. Leits mõtle ikka pikas perspektiivis Kes viitsiks iga 6 kuu tagant oma finatse uuesti paigutada? Just ideaalne.

            Comment

            • privador
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3951

              #2421
              Re: majanduse offtopic

              iseenesest mulle meeldis see süsteem. Laenata on hea renomeega sitaks raske ilma tagatiseta. Praegu pank houistajatele ei maksa midagi, aga laenaja käest võtab mingi 20%. Vaheraha paneb tasku. Lahe kui isepankur hakkaks konkureerima pankade tarbimsialenudega vms

              Intervjuust teeb ettevaatlikuks juhi väide, et hapusi laenusi on vaid mõni % ja see väheneb. Too good to be true

              Praegu tundub, et enamus alenajaid on mingi 1000 euriga sees, aga kui tahetakse panna nt miljon euri?

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #2422
                Re: majanduse offtopic

                Tänases Äripäevas oli vist pikem artikkel Isepankurisse või omarahasse investeerimisel.

                Comment

                • Majandaja
                  Pokkerihai
                  • Jun 2012
                  • 2133

                  #2423
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas privador Vaata postitust
                  iseenesest mulle meeldis see süsteem. Laenata on hea renomeega sitaks raske ilma tagatiseta. Praegu pank houistajatele ei maksa midagi, aga laenaja käest võtab mingi 20%. Vaheraha paneb tasku. Lahe kui isepankur hakkaks konkureerima pankade tarbimsialenudega vms

                  Intervjuust teeb ettevaatlikuks juhi väide, et hapusi laenusi on vaid mõni % ja see väheneb. Too good to be true

                  Praegu tundub, et enamus alenajaid on mingi 1000 euriga sees, aga kui tahetakse panna nt miljon euri?
                  No sa saad ju hajutada. Kui suuremad summad, hajutad veel rohkem. Miljon eurot obv raske seal paigutada. Pead kõik laenud ära mahutama, aga nad plaanivad USA turule ka laieneda. Vähemalt kuskilt kuulsin.

                  Comment

                  • rahvavaenlane
                    Klubi Liige
                    • Dec 2009
                    • 3040

                    #2424
                    Re: majanduse offtopic

                    mul selline küsimus. kui firma ei ole km kohuslane, aga esitab arve koos km-ga. arve saaja on korteriühistu. enamvähem tahaks selle km lihtsalt tasku toppida, aga millised on ohud?

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #2425
                      Re: majanduse offtopic

                      Hea küsimus, ei teagi kohe, Aga sellisel juhul registreeri ennast parem käibemaksukohuslaseks, lase lastel mõned kulutsekid joonistada ja küsi riigilt nende pealt käibekas tagasi.

                      Comment

                      • alaska
                        forever
                        • Oct 2008
                        • 6599

                        #2426
                        Re: majanduse offtopic

                        Hea küsimus, ei teagi kohe, Aga sellisel juhul registreeri ennast parem käibemaksukohuslaseks, lase lastel mõned kulutsekid joonistada ja küsi riigilt nende pealt käibekas tagasi.

                        Aga muidu kui maksuametisse kutsutakse pistelise kontrolliga näiteks, siis vaadatakse mõnikord kõik tsekid ühekaupa üle, kui seal kusagil sõna käibemaks kirjas, eks mingi trahv tuleb.

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #2427
                          Re: majanduse offtopic

                          pangad on laenuveski koormale tõmmanud. Endal mitu tuttavat pole saanud laenu. 100k objektile sisulsielt nõutakse 200keuri eest lisatagatisi! Ühemehefirmadel tehakse firmadele taustaanalüüsid ja kui sa aastas 100k+euri ei teeni siis kõrvale
                          Käisin ka kv objekti vaatamas ja maakler samat asja rääkis. Pangad oluliselt koomale tõmmanud. Huvitav kas kinnisvaraturg tõmbab nüüd hinge tagasi?

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #2428
                            Re: majanduse offtopic

                            Alles see uudis oli, et 75% kinnisvaratehingutest tehakse väljaspool pangalaenu. Teine uudis oli see, et panga jaoks kasvab nende mõistes rahaliselt heas seisus inimeste arv iga aastaga 3000? inimese võrra. Aga mingid regulatsioonid vist tulevad kah pankadele järjest peale EL-ist.

                            Comment

                            • privador
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3951

                              #2429
                              Re: majanduse offtopic

                              no kui kõik sulas ostavad siis raha ilmselt liigub v siis varimajandus lokkab eestis. Pakun, et kv indeks järgmist aastat enam tõusu ei tee, kui siis ehk 1-2%. Eelmisel aastal mõned objektid tõusid 20%.Paljud müüjad juba nõus nn hinnaga "alla tulema"

                              Comment

                              • Provoker
                                Pokkerihai
                                • Jan 2009
                                • 3067

                                #2430
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                                mul selline küsimus. kui firma ei ole km kohuslane, aga esitab arve koos km-ga. arve saaja on korteriühistu. enamvähem tahaks selle km lihtsalt tasku toppida, aga millised on ohud?
                                Kui firma ei ole km kohuslane, siis ta ei tohi arvele käibemaksu lisada. Kui tundub, et saad liiga vähe. siis tee lihtsalt arve suuremaks km võrra. Mitte km kohuslasena on mõistlik tegutseda pisiäri ajdes kus su klientideks on jaekliendid keda ei huvita see km(saad arve lihtsalt selle võrra suurema esitada). Muudel juhtudel on üldiselt kasulikum ikka km kohuslaseks registreerida.

                                Comment

                                Working...