Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Marek K.
    Klubi Liige
    • Oct 2008
    • 1477

    #46
    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    tarbin sitaks ja kiirelt nagu hiiglane!

    Comment

    • Tigrano
      Administraator
      • Oct 2008
      • 7614

      #47
      Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

      Ma räägin, et soovitasin eile rankal rohkem seksida, peaks päris hea vaheldus jõusaalile olema. Samuti, treeningu mõttes ei ole üldse paha, eks targemad osakvad pikemalt rääkida, mis valdkonda parandab või kahjustab, kõva trenniga on tegu igal juhul ;D

      Comment

      • Marek K.
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 1477

        #48
        Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

        Kusjuures jah, regulaarne seks paar x päevas on sitaks hea trenn. Ma mäletan ka, et kui mul kunagi taoline hobi veel oli, siis mindset ja füüsiline vorm oli palju parem.

        Comment

        • leits

          #49
          Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

          paar x päevas, öak rutiiniks kisub .. ja rutiin ei ole hea

          Comment

          • gert23
            Klubi Liige
            • Oct 2008
            • 6695

            #50
            Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

            hästi ikka panete paar korda päevas ehk 60* kuus. Mhh nagu juba prantslased.
            Kuidas teil nii palju aega on seksida?
            kes siis grindib?
            Mis ajal te seksite?
            tõsiselt :)

            Comment

            • Marek K.
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 1477

              #51
              Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

              Ma ütlesin et kunagi kui palju aega ja viitsimist oli siis oli selline hobi. Nüüd olen 100% loobunud seksist. Mitte iialgi enam.

              Comment

              • Lutzky
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 1829

                #52
                Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                Algselt postitas rankapoeg
                Kusjuures jah, regulaarne seks paar x päevas on sitaks hea trenn. Ma mäletan ka, et kui mul kunagi taoline hobi veel oli, siis mindset ja füüsiline vorm oli palju parem.
                +1

                Aga sellest aeroobse ja anaeroobse asjast. Ei ole kunagi jälginud seda. Olen tegelenud nii kergejõustiku, ujumise, saalihoki kui ka poksiga. Viimasega juba 7 aastat ning tunne on great ja see peaks olema olulisim.

                L.

                Comment

                • your_naked_mom
                  FPP Pro
                  • Oct 2008
                  • 212

                  #53
                  Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                  helmpsi jutt on õige.

                  sisuliselt saavad rakud energiat(antud juhul lihasrakust rääkides) peamiselt glükoosist. et glükoosist energiat(ATP - adenosiintrifosfaat) kätte saada, on vaja glükoos lõhustada. selleks on 2 varianti: anaeroobne tee ja aeroobne tee.

                  aeroobne toimub hapniku juuresolekul ja energia hulk, mis sellel puhul ühest glükoosimolekulist saab, on 14 ATP molekuli.

                  anaeroobne toimub ilma hapniku juuresolekuta, mille puhul lõhustatakse 1 glükoosi molekul 2 ATP investeerimisega kaheks laktaadimolekuliks. Sellisel viisil saab 4 ATP-d, st kasum oli 2 ATP-d.

                  kokkuvõtlikult toimub asi järgmiselt: kui hapnikurikka vere juurdevool lihasesse on piisav, et täita energiavajadust aeroobsel teel, siis seda ka tehakse(kerge koormus - sörkjooks vms). kui anda lambist lihasele suur ja kestev koormus, siis veresoonkond(süda ja lihases olevad veresooned) ei ole sellise ülesandega harjunud, st lihasrakku ei pääse piisavalt hapnikku, st lülitatakse ümber anaeroobsele glükolüüsile ja hakkab tekkima laktaat.

                  lihastes on ka kreatiini. põhimõtteliselt pannakse sinna n.ö. ATP külge ja nõndamoodi salvestub lihasrakkudes kreatiinfosfaat, mis on lihasele energiavaruks. seda kasutatakse järsku algava koormuse talumiseks ja kreatiinfosfaadi varud kuluvad suhteliselt kümnete sekunditega ära ja asi lülitub ümber jällegi anaeroobsele glükolüüsile.

                  seda trombide juttu ma ei oska hetkel kommenteerida kuid võin targematelt inimestelt uurida, tundub kahtlane, varem pole küll midagi taolist kuulnud.
                  aga kestev anaeroobne koormus: mis tekib? sitaks laktaati ja muid jääkaineid, laktaat on hape. inimkeha pH väärtus(st happe ja aluse tasakaal) on suhteliselt kitsastes piirides 7.38-7.42. Kui see piiridest välja ajada siis võib suhteliselt keeruliseks minna, sitt on olla jms. Väikeste muutustega saab inimkeha obv hakkama ja üks väike jalkamäng üle 10 aasta trennita ei tee midagi. samuti võib robustse kehalise koormuse käigus saada kahjustada mingil määral lihas. siinkohal pean silmas üksikuid rakke ... ning see on samuti inimkehale koormuseks. vabanevad igasugu toksilised ained, mis võivad inimkeha kahjustada.

                  ega igavesti ei suuda lihas niimoodi töötada - miks tekib infarkt? südames mõni väike veresoon ummistub ja südamelihas ei saa selletõttu enam teatud piirkonnas hapnikku ja anaeroobsel viisil ta kaua vastu ei pea - tekib lihasrakkude surm, mis tekitab omakorda valu ja mida kõike veel.

                  et anaeroobset koormust taluda, nagu juba ka eespool mainiti, peaks olema kehal all aeroobne põhi - st süda oleks harjunud pikaaegse koormusega, et lihastes areneksid paremini veresooned, mis suudaksid tuua kohale rohkem hapnikurikast verd jne jne.

                  see on see, mis mina asjast arvan oma teadmiste põhjal.

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #54
                    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                    Ma ei tea, kuidas neid ülesjoone märke tehakse aga sinu_alasti_ema kommentaar on kuld :) Isegi, kui vale jutt on vägagi loogiline ja sain viimaks aru!

                    thänks.

                    Comment

                    • Tisko
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 163

                      #55
                      Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti

                      Algselt postitas rankapoeg
                      Ma tahaks kaalus miski 10kg juurde võtta, andke nõu kuidas võimalik :)
                      +1
                      a pole kunagi regulaarselt suitsetanud, ei ole mida maha jätta :-\

                      Comment

                      • Klamber®
                        Õpihimuline Mängur
                        • Sep 2008
                        • 335

                        #56
                        Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                        ma läksin regulaarsesse jõusaali alguses 3 aastat tagasi, siis aasta käisin ja jõulude aeg sai selleks lolliks miinuseks kus tekkis ülesöömine, laiskus jne kõik muu sinna juurde kuuluv, sealt jäi ka treening katki. sai siis 2 aastat pausi peetud ja nüüd läksin uuesti aprillis. põhjuseks siis see et lisakilosid tuli 8 ning trenniminek sai otsustatud täiesti tavalise päeva homikul kui pidin kingapaelu siduma ja ei saanud normaalselt kummaruda ja paelu siduda kuna kõht oli nii suureks paisunud. lisaks raskendas asja ka see et mul oli loll komme tarbida vedelikke - kuskil 2 liitrit päeva ajal ja kuskil 1,5 liitrit mahlasid otsa õhtusel perioodil. mis teatavasti venitavad magu sellistes kogustes. ja kui söömiseks läks siis tõmbasin kah ikka nii üle et ägisesin, kuna magu oli suur.

                        läksin trenni ja tegin kuni dets. alguseni vanat kava, võtisn esimese 1,5-2 kuuga kohe 8 kilo maha. nüüd lasin endale teha uue, lihasekasvatamise kava, täieliku toitumise ja kasutan ka toidulisandeid vastavalt nii nagu ette on nähtud (valk, kaseiin, süsivesikud jne jne)

                        viimase kuuga on lihasmassi juurde tekkinud, kaal tõusis 2 kg ja jäi pidama. vedelikke enam üle mõistuse ei tarbi.

                        kogu selle asja kokkuvõtteks tahaks öelda lihtsalt kogemustest - see et keegi läheb "jõusaali" ja on "omasta arust jube sportlik" ei anna teile mitte midagi peale selle et teete asju valesti, väsitate ennast ära ja karmimate stsenaariumite korral võite ennast isegi vigastada.

                        Kui on soov teha trenni, võtta kaalus maha, võtta kaalus juurde, kasvatada lihast või siis teha võhma - KINDLASTI võtke treener kes tegeleb teiega peronaalselt, teeb teile kava ja toitumise ja annab näpunäiteid ning kontrollib kuidas te harjutusi teete ja parandab kui vaja.

                        ja selle hetkel saate aru mis vahe on niisama 5 km jooksmisel nii et tunnete mandlite maitset suus, või punnitamine mõttetult - teadmata mida te täpselt teete - jõusaalis, kui et võtate treeneri kes on oma ala sptets ja ütleb mida täpselt just TEILE vaja on.

                        Comment

                        • RudiTurbo
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 4167

                          #57
                          Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                          irw, see vahepealne artikkel, mis siin postitati, oli küll täielik ila :)

                          Ja muide, neid ATP molekule saab kehasse juurde , kui võtta sellist pulbrit nagu kreatiin monohüdraat!

                          See talletab lihastesse vett ning lühikese ajaga tuleb kaalus kuskil 3kg juurde ning lisab natukene extra jõudu anaeroobse tegevuse lõpuosasse :)
                          Võistluste perioodil võtan alati seda, mulle igatahes meeldib ! :P

                          Comment

                          • arvamusliider
                            Jube Noob
                            • Oct 2008
                            • 183

                            #58
                            Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne




                            Kindlasti saab sealt vajaliku info kätte, kui viitsimist on. Kõige parem on muidugi tellida teadjatelt treening/toitumiskava ja treenida nn. eesmärgiga.

                            Comment

                            • Supsti
                              Grinder
                              • Dec 2008
                              • 863

                              #59
                              Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                              Kokkuvõtteks võib õelda, et aeroobne treenib vastupidavust ja anaeroobne jõudu (jõusaali puhul). Kui kasvatada endal lihasmassi pole väga vajalik anaeroobne (oled ennem teinud sporti). Aga soovitakse teha aeroobset pärast igat trenni peale. Nii 20-40 minutit, kas siis ergomeetril või rattal.


                              Väike kokkuvõtte siis enda sportlaskarjäärist ka. 6 aastat kergejõustikku, samal ajal 8 aastat korvpalli. Mõlemaga sai tehtud lõpparve kuna hüppeliigesed olid liiga deformeerunud ning arstid keelasid ära. Lootsin siis võrkpallist endale sobiva ala leida. Sai 2 aastat trenni tehtud kuni õlaliigese rebend, mis lõpetas ka selle. Hetkel olen pühapäeva sportlane. Nädalas saab paar korda jalgpalli/korvpalli mängimas käidud, aga see on ka kõik. Aa suusatamine ka, vot see on tõesti tore ala. Elan Saaremaal, kus lund näeb kui kuuvarjutust, aga Praeguse viie päevaga, mil lund oli sai 40km maha sõidetud.

                              Comment

                              • jrgn hell
                                Klubi Liige
                                • Oct 2008
                                • 3328

                                #60
                                Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                                kui ennast veebruaris saalitrenni vead (väike võimalus on, et leiad 2x nädalas aega. ), siis saad nii aeroobset trenni, et ise ka ei usu. Muiud, osta omale lõpuks hüppenöör ära ja hakkad ujumas ka käima koos minuga. Ujumine on eriti hea selles suhtes ja hüppenööri võib nii ka teha, et hingad läbi kõrre

                                Comment

                                Working...