Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne
Kuna olen kõik need südameprobleemid ja ilma aeroobseta kangisikutamised läbi elanud, siis kirjutaks oma nägemuse.
Noor algaja jõusaalis, kes ei sõida prügikasti välja viima autoga, kes jalutab piisavalt, mängib palli ja on üldse aktiivne liikuja noore inimese mõistes, see ei pea küll vaevama oma pead "jõusaal koormab südant" probleemiga. Teine äärmus on kontorirott või arvutisõltlane, kes avastab jõusaali ja hakkab seal 7x nädalas lahmama. Need jagunevad kaheks; ühed, kellel ei ole eriti suured lihased, kes panevad kangile väikesed raskused ja vaikselt kasvatavad lihast ja võhma seal. Nemadki ei pea eriti muretsema, kuna nad ei suuda lihtsalt üle pingutada hullusti, et südamele mõjuks.
Teine tüüp kontorirotte on need, kes on varem olnud spordimehed, viimastel aastatel aga laisaks läinud. Kui nemad lähevad jõusaali, siis raskused, millega alustatakse, on suuremad, kuna lihased on siiani suuremad ja nendel on väga kerge ennast ülepingutada. Nemad peavad kindlasti alustama aeroobsega, kõige optimaalsem oleks vähemalt paar kuud mingisuguse liikumisega, umbes kahekordse pulsisagedusega, mingi 130 näiteks. Südamelihas harjub tihedamalt lööma ja jõusaalis, kui pulss pidevalt lakke läheb, pole see südamele niisuur koormus.
Põhiline siis see, et peale pikemat pausi sportimist jätkates alustataks aeglaselt.
Niiet mina ei näe probleemi, kui uni korras ja jõudu on, hakata elueest kilomeetreid taga ajama rattaga või joostes. Halba ta ei tee, ülepäeva 4km ring tuleks kasuks ikka.
Üks asi veel; jõusaaliga peab käima kaasas raudselt väga hea uni/puhkus, ma ei tea, kuidas pokkerimängijal sellega on, tõenäoliselt mitte piisav.
Algselt postitas ranka
Noor algaja jõusaalis, kes ei sõida prügikasti välja viima autoga, kes jalutab piisavalt, mängib palli ja on üldse aktiivne liikuja noore inimese mõistes, see ei pea küll vaevama oma pead "jõusaal koormab südant" probleemiga. Teine äärmus on kontorirott või arvutisõltlane, kes avastab jõusaali ja hakkab seal 7x nädalas lahmama. Need jagunevad kaheks; ühed, kellel ei ole eriti suured lihased, kes panevad kangile väikesed raskused ja vaikselt kasvatavad lihast ja võhma seal. Nemadki ei pea eriti muretsema, kuna nad ei suuda lihtsalt üle pingutada hullusti, et südamele mõjuks.
Teine tüüp kontorirotte on need, kes on varem olnud spordimehed, viimastel aastatel aga laisaks läinud. Kui nemad lähevad jõusaali, siis raskused, millega alustatakse, on suuremad, kuna lihased on siiani suuremad ja nendel on väga kerge ennast ülepingutada. Nemad peavad kindlasti alustama aeroobsega, kõige optimaalsem oleks vähemalt paar kuud mingisuguse liikumisega, umbes kahekordse pulsisagedusega, mingi 130 näiteks. Südamelihas harjub tihedamalt lööma ja jõusaalis, kui pulss pidevalt lakke läheb, pole see südamele niisuur koormus.
Põhiline siis see, et peale pikemat pausi sportimist jätkates alustataks aeglaselt.
Niiet mina ei näe probleemi, kui uni korras ja jõudu on, hakata elueest kilomeetreid taga ajama rattaga või joostes. Halba ta ei tee, ülepäeva 4km ring tuleks kasuks ikka.
Üks asi veel; jõusaaliga peab käima kaasas raudselt väga hea uni/puhkus, ma ei tea, kuidas pokkerimängijal sellega on, tõenäoliselt mitte piisav.
Comment