Blogis sai kirjutatud lõiguke spordist ning härra arvamusliider lausus kuulsad sõnad: "jõusaal on anaeroobne tegevus, mis vajab kõrvale kindlasti ka aeroobset tegevust. Muidu tervis varsti hukas, eelkõige süda."
Täiesti tõene lause ja ei mitte midagi uut mulle. Tean, et tuleb teha aeroobset ja olen selle kohta uurinud ka väga palju kodumaist kirjandust ja mulle tundub, et enamus spordipoistest kangirebijaid ei saa ise ka aru "aerboosest" ja "anaeroobsasest" treeningust. Olen leidnud teemasid, kus on konkreetne küsimus aga vastatakse väga pikalt ja täiesti mõttetu pala. Ühes kohas üks donk jahus 3 lehte piimhappest aga küsimusele, et kui tihti ja mida võiks teha sellele ei vastatud.
Sama teema mõtlesin teha ühte teisse treeningfoorumisse aga mõtlesin, et äkki paneks enne siia. Kes krt teab, ehk saab siit abi :)
Minu küsimus on ka konkreetne: Käin jõusaalis 3 korda nädalas (E, T, R - vahest mõni päev muutub), teen väga lihtsat kava (eesmärk ei ole saada kulturistiks või lihamäeks vaid lihtsalt oma pekki liigutada) ja ma tahaks teha ka aeroobset. Kas ükskord nädalas (eeldavalt NV-l) jooksmine (40-60 minutiline sörk) on piisav aeroobne treening? Kui ei, siis kas peaks tegema nädlaas tihedaminii? Kauem/vähem?
Ja lisaküsimus: Mis on parim aeroobne trenn? Kumb on parem areroobne trenn kas ujumine või jooksmine? Ka rattasõit (jõusaali trenazöör) on aeroobne trenn (?) ja kui ma enne (kui ka peale) jõutreeningut sõidan ratast 15m on see piisav/vajalik?
Ühesõnaga kõik aeroobsest siia.
Täiesti tõene lause ja ei mitte midagi uut mulle. Tean, et tuleb teha aeroobset ja olen selle kohta uurinud ka väga palju kodumaist kirjandust ja mulle tundub, et enamus spordipoistest kangirebijaid ei saa ise ka aru "aerboosest" ja "anaeroobsasest" treeningust. Olen leidnud teemasid, kus on konkreetne küsimus aga vastatakse väga pikalt ja täiesti mõttetu pala. Ühes kohas üks donk jahus 3 lehte piimhappest aga küsimusele, et kui tihti ja mida võiks teha sellele ei vastatud.
Sama teema mõtlesin teha ühte teisse treeningfoorumisse aga mõtlesin, et äkki paneks enne siia. Kes krt teab, ehk saab siit abi :)
Minu küsimus on ka konkreetne: Käin jõusaalis 3 korda nädalas (E, T, R - vahest mõni päev muutub), teen väga lihtsat kava (eesmärk ei ole saada kulturistiks või lihamäeks vaid lihtsalt oma pekki liigutada) ja ma tahaks teha ka aeroobset. Kas ükskord nädalas (eeldavalt NV-l) jooksmine (40-60 minutiline sörk) on piisav aeroobne treening? Kui ei, siis kas peaks tegema nädlaas tihedaminii? Kauem/vähem?
Ja lisaküsimus: Mis on parim aeroobne trenn? Kumb on parem areroobne trenn kas ujumine või jooksmine? Ka rattasõit (jõusaali trenazöör) on aeroobne trenn (?) ja kui ma enne (kui ka peale) jõutreeningut sõidan ratast 15m on see piisav/vajalik?
Ühesõnaga kõik aeroobsest siia.
Comment