Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • inward
    Klubi Liige
    • Sep 2009
    • 6275

    #151
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Mind huvitab, kas mõni foorumiliige esindab mõnda parteid ka nt ? Või on keegi teist tulevikus plaaninud poliitikasse astumist. Ise ei näe põhjust küll miks mitte, kõrgharidus juurde ja võiks proovida iseenesest küll.

    Comment

    • Tarmonator
      Lingiparandaja
      • Oct 2008
      • 3274

      #152
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

      Algselt postitas inward Vaata postitust
      Mind huvitab, kas mõni foorumiliige esindab mõnda parteid ka nt ? Või on keegi teist tulevikus plaaninud poliitikasse astumist. Ise ei näe põhjust küll miks mitte, kõrgharidus juurde ja võiks proovida iseenesest küll.
      Mis see kõrgharidus siia puutub?
      Too erakonnale raha, toeta ise või esinda mõnda suurt rahakat huvigruppi, ja sa oled tipus kiirelt. Teine variant, sebi ennast mõne piirkonna juhiks, organiseeri paar valimistsüklit kampaaniat kohapeal, tutvu inimestega, ole täpne, viisakas ja kohusetundlik ning ühel valimisel sead oma kandidatuuri üles ja korjad sisehääletamisel oma piirkonna hääled ja oledki nimekirjas ees.

      Comment

      • nikitheone
        Mr. Puujalg
        • Aug 2009
        • 6446

        #153
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        Algselt postitas Jack Jones Vaata postitust
        Ma täpselt neid seadusi ei tea, aga pmst tahtsin öelda seda, et poliitik kes saab 2 häält, ei tohiks esindada inimesi riigikogus, kuna vastav erakond tahab teda seal näha, vaid seal peaks esindama meid poliitik, kes sai vastavalt häältele selle koha :)
        peace!
        kahe häälega küll ei ole keegi riigkogusse saanud.
        + sa valid Eestis erakonda, mitte poliitikut.
        &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

        Comment

        • peete82
          Vana Tegija
          • Jan 2010
          • 1310

          #154
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
          Esimesed 2 sinu väidet on puhtakujuline populism, millega tegeleb mitte ainult KE, vaid kõik erakonnad. 15 aastaga 5 rikkama riigi hulka, emapalgad jms.
          Väike märkus: Savisaare lemmikargument on "aga teised tegid ju ka". Ükskõik mis jama on vaja õigustada, leitakse võrdluseks kellegi teise tehtud bläkk.

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #155
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            Algselt postitas Tarmonator Vaata postitust
            Mis see kõrgharidus siia puutub?
            Too erakonnale raha, toeta ise või esinda mõnda suurt rahakat huvigruppi, ja sa oled tipus kiirelt. Teine variant, sebi ennast mõne piirkonna juhiks, organiseeri paar valimistsüklit kampaaniat kohapeal, tutvu inimestega, ole täpne, viisakas ja kohusetundlik ning ühel valimisel sead oma kandidatuuri üles ja korjad sisehääletamisel oma piirkonna hääled ja oledki nimekirjas ees.

            Olen sinuga täiesti nõus, et poliitikas läbi löömiseks ei pea olema ilmtingimata kõrgharidusega spetsialist. Loevad paljud muud tegurid ja inimese enda iseloomujooned. Aga enda puhul arvan, et mööda külgi see maha ei jookseks ja kasuks tuleks kindlasti. Avardab silmaringi ja üleüldist haritust. Mis muidugi ei tähenda, et juba praegu algust teha ei võiks. Noorte parteide hulka saab igaüks pmst astuda.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #156
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              Algselt postitas muruntau Vaata postitust
              Kas ka keskmise USA'ka jaoks? Eesti võrdlemine 20 a. tagasi oli kindlasti õigem just viimase seltksonnaga ja praegugi ei saa unustada, kust tuldud on. Sinu kommentaar ei ole seega kohane
              Ma pole küll neis riikides käinud, kuid olen arvamusel, et keskmise eestlase olukord oli ka 20 aastat tagasi oluliselt parem, kui nendes riikides praegu. Talongiaeg ei olnud küll eriti lõbus, kuid mingit otsest nälga ei pidanud ka keegi kannatama.

              Btw, sotside lemmiklööksõna on hoolimine. Veidi täpsustavalt siis teiste inimeste raha eest (millest korralike mafiossidena võetakse kõige rammusam tükk ikka endale) hoolimine. Sellega on nende sõnum umbes sama tõsiseltvõetav kui rikkale vanamehele mehele läinud bimbo sõnum kui ta mehelt saadud miljoni viskab järgmisesse annetuskasti. Jah, ta ka hoolib!
              Näiteid ?

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #157
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema



                Rahandusminister Jürgen Ligi ütles tänasel pressikonverentsil, et töötus ei alane nii kiirelt, kui loodetud, kuna suure osa töötutest moodustab buumi ajal rakendatud hariduse ja oskusteta kontingent.

                Rahandusministeeriumi makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik lisas, et üle 70 000 töötust on enamik algharidusega ja ka kutsehariduseta.

                See siis stiilinäide RE stiilis valetamise kohta ja vassimise kohta. Seda artiklit lugedes üllatas mind aga hoopis see, et ajakirjanikud kuulasid lihtsalt suu ammuli ja avaldasid sellise jura tõe pähe.

                Kutsekeskharidus põhikoolibaasil+ töötud moodustasid siis 78,9% töötudest ja praegu 79%. Ma tõesti ei saa aru, miks oli sellist jaburat valetamist vaja ? Seda ma nüüd küll ei usu , et meie rahandusminister on koguni nii saamatu, et ei oska isegi Töötukassa ametliku statistikat vaadata.
                Last edited by Potsataja; 18.01.11, 16:59.

                Comment

                • nomerlot
                  Klubi Liige
                  • Sep 2009
                  • 2233

                  #158
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  Potsataja, aga kirjuta Ligile, kui arvad, et tal faktid võsas?
                  Peale eelmisi valimisi kirjutasin talle seoses mõne tema avaldusega koalitsioonimoodustamise teemal, ta vastas kenasti ja meil tekkis täiesti mõistlik mõnekirjaline meilivahetus.

                  Muidugi nüüd, kus ta üks olulisemaid ministreid, on tal kindlasti aega kõvasti vähem.

                  Comment

                  • muruntau
                    • Jan 2009
                    • 4325

                    #159
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                    Ma pole küll neis riikides käinud, kuid olen arvamusel, et keskmise eestlase olukord oli ka 20 aastat tagasi oluliselt parem, kui nendes riikides praegu. Talongiaeg ei olnud küll eriti lõbus, kuid mingit otsest nälga ei pidanud ka keegi kannatama.
                    Ära aja sitta, minu nimetatud riikidest ainult ühes esineb mingil määral nälga, pooltes neis riikides on täna olukord oluliselt parem kui meil 20 a tagasi ja ainult ühes on olukord märkimisväärselt kehvem kui meil tol ajal.


                    Näiteid?
                    Tead, kui ise jutlustada häda ja viletsust, on +10x enda valijaskonnast suuremat sissetulekut veidi imelik vastu võtta. Siinjuures pobiseda midagi 18. sajandi ülikule omast nagu seisus kohustab vms on ikka väga kahepalgeline.

                    Teisest küljest happy-go-lucky vennad, kes suhtuvad olevikku ja tulevikku positiivselt ja proaktiivselt ja kes sellega ka reaalselt majanduse käima tõmbavad, juhivadki in fact edukat, mitte hädapätakate riiki ja võivad ainuüksi seepärast juba endale midagi seisusekohast lubada.

                    Esimene seltskond seletab: raha pole, järelikult tuleb rahaga üle ujutada (vahet pole kas see töötab või mitte). Veidigi loogiliselt mõeldes on see seltskond ikka korraliku loogikapuuduse käes kannatavad wannabirobinhuudid.
                    Last edited by muruntau; 18.01.11, 17:11.

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #160
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                      Talongiaeg ei olnud küll eriti lõbus, kuid mingit otsest nälga ei pidanud ka keegi kannatama.
                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #161
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                        Peab vist järgmine aasta Selgeltnägijate tuleproovis osalema. Nimelt ei olnud mul uusi postitusi vaadates kahtlustki, millise järjekordse postiga pastilaa hakkama on saanud ja keda ta tsiteerib.

                        Comment

                        • $$$
                          Vana Tegija
                          • Mar 2009
                          • 1072

                          #162
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                          lol fish

                          Comment

                          • noname
                            Purjus foorumlaste kaitseingel :P
                            • Oct 2009
                            • 2366

                            #163
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                            lol fish
                            lol fish

                            Comment

                            • janek174
                              Vana Tegija
                              • Mar 2009
                              • 1078

                              #164
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                              Algselt postitas noname Vaata postitust
                              lol fish
                              lol fish (ütlen kah igaks juhuks, tundub et... )

                              Comment

                              • pastilaa
                                kuum poiss
                                • Apr 2009
                                • 7518

                                #165
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                                lol fish
                                mingi peenem huumor, ei hammusta läbi. loll vist :P

                                Comment

                                Working...