Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • rasmer
    Vana Tegija
    • Oct 2009
    • 1306

    #76
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    kas te aru ei saa, et maksud lähevad eesti riigikassasse, kust edasi jaotatakse nad laiali?
    Eks see ongi maailmavaate küsimus kes eelistab, et riik korjab kõigilt palju makse ja jagab laiali või et riik korjab vähem ja seevastu ka jagab vähem. Mulle isiklikult meeldib teine variant.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #77
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

      Algselt postitas rasmer Vaata postitust
      Eks see ongi maailmavaate küsimus kes eelistab, et riik korjab kõigilt palju makse ja jagab laiali või et riik korjab vähem ja seevastu ka jagab vähem. Mulle isiklikult meeldib teine variant.
      Ehk siis sa ei taha toimivat politseid, kiirabi, tasuta arstiabi, häid teid, puhtaid teid jms ? Kusjuures hetkel me oleme sinu soovile suhteliselt lähedal.

      Comment

      • IamAllin
        Pokkerihai
        • Aug 2009
        • 1653

        #78
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        Algselt postitas vass Vaata postitust
        täiesti nõus selle väitega. astmeline tulumaks ei ole küll nüüd mingi taevamanna, mis EV päästaks. Hetkel on jäänud üks suur probleem ja see on töötus- ja see ei saagi kaduda samakiiresti kui majanduslangus, sest ettevõtja tahab ikka ennem hakata normaalset kasumit tootma( eelnevat kahjumit tagasi teha), kui mõtleb uutele investeeringutele, mis looks uusi töökohti. Pealegi arvan, et ega kõik inimesed väga aktiivselt tööd otsigi ( varimajanduse osakaal on suurenenud). Ja oma kvalifikatsioonist madalama töökohaga ei olla jällegi nõus.

        Olles olnud RE valija jään ka nüüd sellele valikule 85% tõenäosusega kindlaks, kui just IRL huvitavate ideedega ei üllata. Arvan, et olusid arvestades on viimased 4 aastat võimul olnud valitsus normaalselt hakkama saanud.
        Esimene valitsus ka minu arust, mis täisaja vastu pidas.


        ja obv ma ei usu, et keegi saab mingi monstermandaadi ( a la 40 kohta), ainuke kes selleks võimeline oleks on KE( viimaste kohalike valimiste põhjal), sest IRL ja RE jagavad normaalsed inimesed omavahel ära:P
        seda ma kardangi, et Reformi ja Keskerakonna vahel võib ikkagi rebimiseks minna ning sellepärast ma ei anna oma häält IRLile vaid anna reformile. Peaasi et kesikud oma võitu ei hitiks.

        Comment

        • rasmer
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1306

          #79
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
          Ehk siis sa ei taha toimivat politseid, kiirabi, tasuta arstiabi, häid teid, puhtaid teid jms ? Kusjuures hetkel me oleme sinu soovile suhteliselt lähedal.
          Ei hakka su lihtsustatud (ja valele) vasakpoolsele bullshitile vastama härra Marx.

          Comment

          • atsetoon
            Joomas õlut Atsetooniga
            • May 2009
            • 1105

            #80
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            RE pooldajad on vist ära unustanud, et see sama "munade ja mõistusega" superkangelane Ansip oli mõni aasta tagasi koos Tallinna tänavate koguka kaitsjaga koos Riigikogus koalitsioonis. Astmelise tulumaksu jaoks on Eesti suguses riigis veel liiga vara, kuid 100% ei tohiks makse alandada. Minu jaoks jäävad 2 erakonda, keda valida, kas IRL või noorenduskuuri läbi teinud SDE.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #81
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
              RE pooldajad on vist ära unustanud, et see sama "munade ja mõistusega" superkangelane Ansip oli mõni aasta tagasi koos Tallinna tänavate koguka kaitsjaga koos Riigikogus koalitsioonis. Astmelise tulumaksu jaoks on Eesti suguses riigis veel liiga vara, kuid 100% ei tohiks makse alandada. Minu jaoks jäävad 2 erakonda, keda valida, kas IRL või noorenduskuuri läbi teinud SDE.
              Vägagi mõistlik postitus, ma lisaks vee niipalju, et 1 + 1 = 2

              Comment

              • muruntau
                • Jan 2009
                • 4325

                #82
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                kas te aru ei saa, et maksud lähevad eesti riigikassasse, kust edasi jaotatakse nad laiali?
                Sellest saavad siin kõik RE ja mõistlikumate parteide toetajad aru. Kõik saavad aru, et maksud on tasu, mida maksta tsiviliseeritud ühiskonnas olemise eest. Lihtsalt küsimus on selles, mis määral on organisatsioon (riik e avalik sektor), millel on vähe põhimõttelisi erinevusi maffiaga, õigustatud inimestelt niimoodi katust küsima. Noosist läheks kõigepealt omajagu gängi liikmetele, ja lõpuks midagi ka riigisektorist väljaspoole jäävatele ümber jagamiseks. Minu jaoks on positiivne, kui see maffia võtaks võimalikult vähe, a la Reform 90. aastatel. Kui peaks tulema veelgi astmelisem, oleks see minu jaoks piisavalt ebaõiglane, et ma ei näe küll rikkamatel ühiskonnakihtidel mõtet mingisugust eetilist dilemmat tunda enda raha endale jätmise pärast.

                Edit: Põhjus, miks peaks raha inimestele jääma, mitte riigi"isade" otsutada jätma on väga lihtne. Riiklik tsentraliseeritus ei suudaks kuidagi sama efektiifselt rahaga ümber käia kui inimeste endi loovus seda suudaks. Lugege Hayekit.
                Last edited by muruntau; 04.01.11, 16:20.

                Comment

                • rahvavaenlane
                  Klubi Liige
                  • Dec 2009
                  • 3040

                  #83
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
                  RE pooldajad on vist ära unustanud, et see sama "munade ja mõistusega" superkangelane Ansip oli mõni aasta tagasi koos Tallinna tänavate koguka kaitsjaga koos Riigikogus koalitsioonis. Astmelise tulumaksu jaoks on Eesti suguses riigis veel liiga vara, kuid 100% ei tohiks makse alandada. Minu jaoks jäävad 2 erakonda, keda valida, kas IRL või noorenduskuuri läbi teinud SDE.
                  kumb sa siis oled? vasak- v parempoolne? selles on küsimus.

                  Comment

                  • pastilaa
                    kuum poiss
                    • Apr 2009
                    • 7518

                    #84
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    Endal süda ja kunstimeel ütleks kah sotsid, mõistus ei lase neid siiski valida õnneks...

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #85
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                      Endal süda ja kunstimeel ütleks kah sotsid, mõistus ei lase neid siiski valida õnneks...
                      Mõistus ütleb ikka, et 11 aastaga viie Euroopa rikkaima riigi seas olek on täiesti reaalne teema ?

                      Comment

                      • atsetoon
                        Joomas õlut Atsetooniga
                        • May 2009
                        • 1105

                        #86
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        vaatan, kes minu ringkonnas kandideerivad-selle järgi otsustan.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #87
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                          Mõistus ütleb ikka, et 11 aastaga viie Euroopa rikkaima riigi seas olek on täiesti reaalne teema ?
                          Said Keskerakonna küttepuudega pähe?

                          RE ei ole kunagi eriti sümpaatne tundunud, sest liigne ülbus, egoism ja äärmuslik kapitalism imevad vilinal. Aga reaalsus on see, et Eesti on praegu seal kus ta on ja kui see ei meeldi - võid näiteks Lätis chillimas käia. Reality check kulub ära.

                          Comment

                          • janek174
                            Vana Tegija
                            • Mar 2009
                            • 1078

                            #88
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            Njah huvitav küsimus. Ise olen ka eluaeg RE pooldaja olnud, aga kuidagi ära hakkab tüütama. Peamiselt just selle kahe suure omavaheline ärapanemine, mis üldisele riigi arengul küll kusagilt otsast kasuks ei tule. Hetkel pooldaks vist IRL-i. Ka SDE oleks mingi valik (Mikser isiklikul on sümpaatne poliitik), kuid selle jaoks on ehk vara veel. Tegelikult ootaks aega, kui kõik erakonnad on korraliku noorenduskuuri läbi teinud ja siis oleks ehk midagi ka valida.

                            Edit: Ja seda tahaks ka öelda, et erakonnad võiks tõsiselt mõelda oma erakondade nimede vahetamisele. Reformierakond pole juba aastaid ühegi tõsisema reformiga maha saanud, Keskerakond pole ka keskel ammu enam, Rohelised pole vist kunagi rohelised olnudki jne...
                            Last edited by janek174; 05.01.11, 16:18.

                            Comment

                            • con
                              Pokkerihai
                              • Jul 2010
                              • 1954

                              #89
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                              Algselt postitas janek174 Vaata postitust
                              Njah huvitav küsimus.....
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                              imo reform on väga adekvaatne olnud kui võrrelda teda keskiga nagu sa mainisid. ajakirjanduses, teles jne. kohati võivad tunduda natuk heal arvamusel endast aga arvestades seda sitta mis kesk toodab siis on mõistlik lähenemine oma liini ajada ja mitte eriti süveneda. ETV pealt tuleb selline saade nagu "foorum", vaata seda mõnikord. Lisaks "Riigikogu infotund" mis annab üsna hea ülevaate sellest kes Keski esindavad.

                              Täna algas Keskerakonna valimiskampaania ja Tallinna tänavatel võib märgata esimesi Keskerakonna välireklaame, mille põhisõnumiks on – aitab!


                              kui keegi ei suuda siis kesk suudab. teeme astmelise tulumaksu nt, koorime natuke harituid ja tublimaid ja loome uusi "reisisaatja" kohti?



                              mõned meenutused 18.oktoobri devalveerimisest mida ainult keskerakond oleks suunud peatada.
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                              Last edited by con; 08.01.11, 21:52.

                              Comment

                              • janek174
                                Vana Tegija
                                • Mar 2009
                                • 1078

                                #90
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                Foorumit ja riigikogu infotundi vaatan tihti. Lihtsalt häirib see, et üsna tihti teeb ka RE samasuguseid populistlike avaldusi nagu KE, kas siis ärapanemise mõttes või mõnel muul põhjusel (üritan lihtsalt objektiivne olla). KE kõige suurem häda on tema juht. Ja kui ükskord see välja vahetatakse, saab ehk kunagi ka KE-st eestlaste hulgas üks tõsiseltvõetav erakond. Aga igal juhul pooldan sama liin jätkamist, mis on erinevalt kõvast kriitikast siiski väga hästi töötanud imo.

                                Edit: Igatahe see süsteem, et valitakse mitte kellegi poolt vaid kellegi vastu, on riigi seisukohast väga vilets. Iga valija valik peak tulema ikka maailmavaate järgi.
                                Last edited by janek174; 08.01.11, 23:13.

                                Comment

                                Working...