Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • adam_q
    Vana Tegija
    • Feb 2009
    • 1453

    #46
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Algselt postitas kuco Vaata postitust
    Kas mitte tulumaks ei läinud omavalitsusele ja riigieelarve täidetakse ikka käibemaksude ja aktsiisidega?
    Tulumaksuseadus-->
    (1) Residendist füüsiliste isikute makstud tulumaks laekub järgmiselt:
    1) arvestamata 4. peatükis sätestatud mahaarvamisi, laekub maksumaksja elukohajärgsele kohaliku omavalitsuse üksusele 11,4% residendist füüsilise isiku maksustatavast tulust;

    Ülejäänud riigile siis

    Comment

    • nomerlot
      Klubi Liige
      • Sep 2009
      • 2233

      #47
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

      Erplander, sa ikka tead, et delfis kommenteerivad poliitikat peamiselt noorpoliitikud (kõikide erakondade omad, ma arvan), et see on standard rutiin?

      Comment

      • yolpa
        Pokkerihai
        • Jun 2009
        • 2669

        #48
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        IRL

        Comment

        • Rage
          Klubi Liige
          • Nov 2008
          • 6853

          #49
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          ei poolda astmelist tulumaksu, kui võrrelda suvalist lambalohhi, kes terve põhikooli ja keskkooli seanahka vedas ja kuskil ametikoolis siis lõpuks sai omale mingi müürimehe ameti.. siis miks mina kes ennast keskkoolis haigeks õppis, ülikoolis laenu eest makarone süües veel hullemalt vaeva nägin ja mõtlesin juba varasest noorusest peale oma tulevikule ja võtsin asju tõsiselt ja tegin karjääri jms, peaksin nüüd saama karistatud ja maksma oma kukrust suuremat pajukit kui mingi lohh, kes pool oma nooruspõlve elust on ainult pidudele ja joomisele kulutanud? kui tahate nö madalapalgaliste hulgas raha või toimetulekut suurendada, tõstke maksuvaba miiniumit või miiniumpalka. punkt.

          Olen siiani IRLi valinud, see aasta vast valin RE, pooldan IRLi ja RE koalitsiooni. Kui keegi siin rägib et valimistel läheb hääl kaotsi kui hääletad Roheliste vms luuserite poolt... siis mõelge selle peale, erakonnad teevad valimislubadusi oma valijatele, on erinevad ringkonnad, pensiokad, noored, tudengid, keskealised töölisperekonnad, haritlased jms. Selleks et vastavates ringkondadest hääli saada on vaja neile nö pakkumised teha, loomulikult nähakse vaeva nende osadega kus on rohkem valijaid. Seniks kuni kõik eesti tudengid ei käi valimas on loomulik, et erakonnad näevad vaeva rohkem pensiokate õiguste eest seismisega kui 5000 tudengist hääletaja eest. Seega iga hääl loeb, loeb puhtalt juba selle pärast, et sinu huvigrupi suurus paistaks välja ja nende eest seistaks. Omaette on teema muidugi erakondadest, kes napsavad neid hääli mis loevad seepärast, et vastasleer ehk just sina ei hääleta.

          ahjaa.. kuna enamus inimestest on siiski keskmise või alla keskmise palgaga.. ja sealt järelduvalt ka madalama haridustasemega, siis on minu aravtes astmeline tulumaks suures osas lihtsalt lollide häälte püüdmine.. kogu seda asja serveeritakse nagu krdi nõuka aegset teemat.. et las pursuid (rikkamad ehk suurema sissetulekuga inimesed) maksavadki rohkem.. fcku..
          Last edited by Rage; 04.01.11, 10:54.

          Comment

          • LuuK
            Vana Tegija
            • Dec 2008
            • 1138

            #50
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            Algselt postitas erplander Vaata postitust
            igal juhul ootab huviga triobeti koefe valimisteks, eelmistel oli ikka päris mahlaseid asju:
            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
            Väga hea postitus! Krt, miks pidevalt poliitika peale panustada ei saa? Võimalusi ju oleks, ala mitu parandusettepanekut KE teeb, mitme häälega miski läbi läheb jne :)

            Comment

            • nikitheone
              Mr. Puujalg
              • Aug 2009
              • 6446

              #51
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.
              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #52
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.
                ega ikka ei tule küll, ma ei soovi, et minu maksudest sotsiaaltöökohtasid ja muud jama supporditaks..

                Comment

                • ok2aa
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 1903

                  #53
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
                  ainuke loogiline valik on sotsiaaldemokraadid
                  LOL

                  Comment

                  • peete82
                    Vana Tegija
                    • Jan 2010
                    • 1310

                    #54
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                    ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.
                    Täpselt siin tulekski argumendid ja mingidki arvestused välja tuua. Muidu jääb see jutt mingi savierakonna demagoogia tasemele. Võib-olla tõesti on ühel hetkel astmeline tulumaks ühiskonnale kasulik.
                    Aga millegipärast kipuvad rikkad minema kolima, ei taha eriti keegi solidaarne olla. Isegi meie Markko Märtin on Monaco resident.
                    Eks siis surutakse keskklassile makse juurde. Taani - ca 50% tulumaks. Normaalne?

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #55
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?



                      Edaspidi võib-olla viitsin üles otsida ka paar vanemat artiklit, kus Ligi ja Pevkur süüdimatult valetavad ja ajakijandus avaldas selle tõe pähe.


                      Muide peale 2007 pronksiööd olin ma tulihingeline Ansipi toetaja.

                      Comment

                      • Rage
                        Klubi Liige
                        • Nov 2008
                        • 6853

                        #56
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        p.s. Taanis elavad inimesed on uuringute järgi Euroopa kõige õnnelikumad... + huvitav on ka fakt et ca 80% taanlastest suitsetavad.. mine sa võta kinni miks nad nii õnnelikud on..

                        küsitluse speaks olema ka valik stiilis: Ei täida oma kodaniku õigust ja kohustust ja ei lähe valima.

                        Comment

                        • peete82
                          Vana Tegija
                          • Jan 2010
                          • 1310

                          #57
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                          Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?



                          Edaspidi võib-olla viitsin üles otsida ka paar vanemat artiklit, kus Ligi ja Pevkur süüdimatult valetavad ja ajakijandus avaldas selle tõe pähe.

                          Muide peale 2007 pronksiööd olin ma tulihingeline Ansipi toetaja.
                          Noh, ajas natuke lolli juttu majanduskasvu kohta. Mis see alternatiiv oleks? Savisaar on parem või?
                          Ise valin ilmselt IRL, ega nemadki puhtad poisid pole, aga kedagi muud ju eriti pole.

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #58
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            Algselt postitas Rage Vaata postitust
                            p.s. Taanis elavad inimesed on uuringute järgi Euroopa kõige õnnelikumad...
                            Hakkab looma. Senini pole ühtegi erakonda, kellel oleks mingisugunegi visioon selles suunas. Mingisugusest USA dokumentaalist jäi meelde, et Norra palkas endale riikliku psühholoogi, et see kah poliitilistele otsustele oma hinnangu annaks. Mulle sobiks selline riik. Selline reformierakonna suhtumine "anna õng, mitte kala" viib USA variandini, kus hakkajal inimesel on piiramatud võimalused, aga veits saamatumal suht nullilähedased sansid enamvähem hakkama saada. Ja eestis on juba nõukogude mineviku tõttu seda saamatumat poolt rohkem.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #59
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                              Algselt postitas peete82 Vaata postitust
                              Noh, ajas natuke lolli juttu majanduskasvu kohta. Mis see alternatiiv oleks? Savisaar on parem või?
                              Ise valin ilmselt IRL, ega nemadki puhtad poisid pole, aga kedagi muud ju eriti pole.
                              Kahjuks/õnneks me ei saa kunagi teada, kas alternatiivid oleks paremad olnud. Küll saame me juba lähitulevikus teistele võimaluse anda, sest Reformierakonnal on viimane aeg natuke võimul olekust puhata, muidu varsti ei oskagi teised enam pilvedest alla tulla. Ise valiks ma ka tõenäoliselt IRL´i aga ei saa, sest meie valimisringkonna nr.1 on geoloogist siseminister, kes armastab luuletada.

                              Comment

                              • rasmer
                                Vana Tegija
                                • Oct 2009
                                • 1306

                                #60
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                                Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?
                                Fakt on see, et Eesti sai majanduskriisiga hakkama suht kõige paremini ja kiiremini Euroopas.

                                Comment

                                Working...