Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • pastilaa
    kuum poiss
    • Apr 2009
    • 7518

    #1381
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Algselt postitas donkament Vaata postitust
    ei maksa nii tõrjuv ka olla. Igal pool mujal Euroopas on samuti äärmuslikumad parempoolsed oma populaarsust mingil määral kasvatanud ja eks see oli senise liiga sotsiaalliberaalse poliitika tulemus. Kui rahvas näeb, et suund on teatud valdkondades liiga vasakule kaldu, siis tekivad juba mänguteooriast tulenevalt teise äärmusesse osalist populaarsust koguvad jõud. Ma küll ütleks, et demokraatia seisukohalt on EKRE esindatus pigem hea kui halb. Ja vene meedia kohta ütleks seda, et igasugu natsimöla Eesti kohta tuleb sealt nii või naa, hoolimata EKREst.
    mõõdukat äärmuslust/rahvuslust on IRLi näol juba omajagu - nad ju esindavadki IRLi seisukohti (on nad ka ise öelnud, et IRL nendega vaadetelt väga lähedane) + omaltpoolt lisavad natsimöla ja radikaalsemad vaated. ei leia küll, et neist mingit kasu võiks tõusta. kremli propagandale puude allaviskamine mitmekordistub eesti osas - oma toreda marsiga ja madisoni statementidega juba näeme, mida nad toovad

    Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Püüan siin lihtsalt mõelda, et milles ikkagi see kartelliparteide ja nende toetajate meeletu viha EKRE vastu seisneb. Küllap on põhjus lihtsalt selles, et EKRE on kõige "vihasem" korruptsioonivastane erakond ja nüüd on kartelliparteidel selge, et endistviisi labaselt riiki varastada enam ei saa.
    vastus on lihtne: see natsivärk väga OK ei ole tegelikult

    Comment

    • lont
      Jube Noob
      • Jan 2009
      • 112

      #1382
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Mul on väga hea meel, et nüüd 6 erakonda Riigikogus, aga üliaktiivsed EKREd võiksid aru saada, et nad siiski esindavad 7% EV elanikkonnast, et see pole päris see jõud millega hakata maailma muutma, olgugi et neid vaadates ja lugedes tundub nagu nüüd oleks jube pauk lahti läinud.

      Lisaks see vihkamine mis siin EKREl erplanderi näol on REFi ja Sotside vastu mängib teid endeid nurka ju, kui nii väljendute ei võta teid keegi koalitsiooni, seega ei saa te läbi viia ühtegi osa oma programmist ja suunast ja seega polegi ju nagu vahet kas olla opositsioonis või kodus. Kui midagi tahate muuta, siis esmalt õppige ära sõnad diplomaatia ja kompromiss, siis sammhaaval saab mingi osa äkki tehtud ka. Kui aga plaan lihtsalt Reformi valijaid ajupestud idiootideks sõimata ja väita et valimised on rigged, siis noh, tleme nii et sõnadest kaugemale te ei jõua.

      Kusjuures mulle isegi meeldiks kui konservatiivsust oleks meie Riigikogus rohkem, aga mitte selliselt sappi pritsides

      Comment

      • Maxi
        Pokkerihai
        • Nov 2010
        • 1849

        #1383
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        IRL ideena on täiesti tore, aga seal on kaader näiteks Juhan "Majandusguru" Parts ja Maire "mind tegelikult poliitika ei huvita" Aunaste. Lisaks näitasid nad koalitsioonis olles et oskavad ainult Refi sülekoerad olla ja kui oli vaja kedagi tanki lükata siis lihtsalt visati ukse taha. EKRE on IRL suutmatusest tekkinud erakond ja kogub nii kaua jõudu kuni radikaalid otsa saavad või siis erakond muutub sujuvalt IRLi asemele.

        Ei ütle et EKRE on praegusel kujul hea ja õige valik, aga muutust nad toovad. Teine variant oli VABA, aga see erakond juba käärib seest arvestades Elver Loho väljaütlemisi Talviku kohta.

        Comment

        • donkament
          Pokkerihai
          • Apr 2009
          • 1945

          #1384
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
          mõõdukat äärmuslust/rahvuslust on IRLi näol juba omajagu - nad ju esindavadki IRLi seisukohti (on nad ka ise öelnud, et IRL nendega vaadetelt väga lähedane) + omaltpoolt lisavad natsimöla ja radikaalsemad vaated. ei leia küll, et neist mingit kasu võiks tõusta. kremli propagandale puude allaviskamine mitmekordistub eesti osas - oma toreda marsiga ja madisoni statementidega juba näeme, mida nad toovad
          Oluline pole siin, kas sulle ekre meeldib või mitte, oluline on see, et kogu poliitiline spekter oleks esindatud, äärmused on ja jäävad nii või naa marginaalseteks (välja arvatud kui keskkond muutub ise samuti äärmuslikuks). Mina näen ekret siinkohal kui loomulikku jõudu paremas ääres, mille jättis tühjaks IRL, kes on veidi rohkem tsentri poole liikunud. Ega siin ole ka muid poliitilisi põhjuseid (a.la milline usaldus on erakonna poliitikutel üldiselt jne), aga IRLis on just see konservatiivne Isamaa pool ära kadunud ja partei poliitikat kujundavad ikka respublikaanid.

          Comment

          • erplander
            ekrelander
            • Oct 2008
            • 1029

            #1385
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
            Sest nad on natsid, täpselt nii lihtne see ongi. Laseks enne Toobali, Tuiksoo ja Reiljani valitsust juhtima kui need inimesed.
            Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
            vastus on lihtne: see natsivärk väga OK ei ole tegelikult
            Natsid, natsid, natsid. Mida te ketrate seda natside plaati, kui teil pole ühtainustki näidet tuua, milles see natsism siis väljendub?

            Algselt postitas lont Vaata postitust
            Mul on väga hea meel, et nüüd 6 erakonda Riigikogus, aga üliaktiivsed EKREd võiksid aru saada, et nad siiski esindavad 7% EV elanikkonnast, et see pole päris see jõud millega hakata maailma muutma, olgugi et neid vaadates ja lugedes tundub nagu nüüd oleks jube pauk lahti läinud.

            Lisaks see vihkamine mis siin EKREl erplanderi näol on REFi ja Sotside vastu mängib teid endeid nurka ju, kui nii väljendute ei võta teid keegi koalitsiooni, seega ei saa te läbi viia ühtegi osa oma programmist ja suunast ja seega polegi ju nagu vahet kas olla opositsioonis või kodus. Kui midagi tahate muuta, siis esmalt õppige ära sõnad diplomaatia ja kompromiss, siis sammhaaval saab mingi osa äkki tehtud ka. Kui aga plaan lihtsalt Reformi valijaid ajupestud idiootideks sõimata ja väita et valimised on rigged, siis noh, tleme nii et sõnadest kaugemale te ei jõua.

            Kusjuures mulle isegi meeldiks kui konservatiivsust oleks meie Riigikogus rohkem, aga mitte selliselt sappi pritsides
            Jälle üks vihakõneleja. Miks sa ei lähe viharavile? Ära alahinda tänapäeva meditsiini võimalusi, see võib anda häid tulemusi. Rääkimata alternatiivmeditsiini poolt pakutavast.

            Vaat kes tuleb rääkima diplomaatiast ja kompromissist – lõpeta ise sildistamine ja siis räägime edasi. Kui tahad, et sinuga räägitaks sappi pritsimata, siis miks ise teed seda?

            Valimistulemus oli 8,1%. Oleks olnud kindlasti kõrgem, kui erakondade rahastamine oleks Eestis õiglasem.

            Ja nagu juba palusin, siis minge ja lugege rahva kommentaare nende kartellimeedia poolt vihaselt EKRE-t materdavate artiklite alt. Näete, et väga suur enamus on EKRE poolel ja näeb läbi selle meedia kallutatuse.

            EKRE seisukohalt on see tegelikult kõik suurepärane, aitab kindlasti kokkuvõttes tõsta nende populaarsust, kui meedia nii läbinähtavalt nende tümitamist jätkab.
            Last edited by erplander; 03.03.15, 14:21.

            Comment

            • viki
              Grinder
              • Apr 2010
              • 893

              #1386
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
              vastus on lihtne: see natsivärk väga OK ei ole tegelikult
              Sellega olen nõus.Ega see kommunismivärk ka ok ei ole.Samas juhtis endine kommunist meid 9a euroopa viie rikkama riigi hulka ja see polnud RE jaoks mingi probleem.
              Last edited by viki; 03.03.15, 14:27.

              Comment

              • erplander
                ekrelander
                • Oct 2008
                • 1029

                #1387
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Comment

                • vsiu100
                  Moderaator
                  • Oct 2008
                  • 4253

                  #1388
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas lont Vaata postitust
                  Mul on väga hea meel, et nüüd 6 erakonda Riigikogus, aga üliaktiivsed EKREd võiksid aru saada, et nad siiski esindavad 7% EV elanikkonnast, et see pole päris see jõud millega hakata maailma muutma, olgugi et neid vaadates ja lugedes tundub nagu nüüd oleks jube pauk lahti läinud.

                  Lisaks see vihkamine mis siin EKREl erplanderi näol on REFi ja Sotside vastu mängib teid endeid nurka ju, kui nii väljendute ei võta teid keegi koalitsiooni, seega ei saa te läbi viia ühtegi osa oma programmist ja suunast ja seega polegi ju nagu vahet kas olla opositsioonis või kodus. Kui midagi tahate muuta, siis esmalt õppige ära sõnad diplomaatia ja kompromiss, siis sammhaaval saab mingi osa äkki tehtud ka. Kui aga plaan lihtsalt Reformi valijaid ajupestud idiootideks sõimata ja väita et valimised on rigged, siis noh, tleme nii et sõnadest kaugemale te ei jõua.

                  Kusjuures mulle isegi meeldiks kui konservatiivsust oleks meie Riigikogus rohkem, aga mitte selliselt sappi pritsides
                  suht +1
                  kuigi mulle mõned ekre seisukohad meeldivad, siis eneseväljendusoskus vajab ikka tublisti tööd.

                  Comment

                  • Fabulous
                    Pokkerihai
                    • Jan 2010
                    • 2674

                    #1389
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                    suht +1
                    kuigi mulle mõned ekre seisukohad meeldivad, siis eneseväljendusoskus vajab ikka tublisti tööd.
                    Millised neist? Ma polnud varasemalt nende platformi väga keskendunud, aga eile leidsin postkastist nende voldiku kuhu ka kõik nende lubadused kirja olid pandud ja ütleks küll, et üks idiootsem kui teine.

                    Mõned eriti magusad kirsid sellel tordil:

                    "Vähendada maksukoormust, alandades käibemaksu 10%-le, et anda majandusele jõuline kasvutõuge"
                    "Kehtestada tulumaksupreemia, kus iga kasvatatava lapse pealt võetakse vanemalt 5% vähem tulumaksu"
                    "Korraldada elektriturg ümber nii, et Eestis oleks Euroopa odavaim elekter"
                    "Teha kohtunikud, prokurörid ja politseiperfektid rahva poolt valitavaks"


                    Esimese kahe puhul tundub, et pole täpselt selge kuidas maksud ja riigi eelarve omavahel suhtestuvad. Kolmas pole mitte kuidagi teostatav (ja nagu näha pole nad pakkunud ka ühtegi võimalikku plaani kuidas seda teostada). Viimane on nii rumal, et seda on isegi suhteliselt raske kommenteerida. Esiteks pole nendele ametitele sisuliselt konkurssi, teiseks peab kehtima sõltumatuse põhimõte ja kahtlemata see enam ei kehti kui toimuksid valimised ja kolmandaks ning kõige tõsisemaks vastuväiteks on see, et miks peaks mingi suvaline Vladimir Ida-Virumaalt teadma milline kandidaatidest sobiks kõige paremini vastavas ringkonnas ametisse. C'mon Simmo.

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #1390
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
                      Kõige suurem fopaa on see, et vana Helme nii loll on, et ei suutnud isegi näiliselt hukka mõista oma erakonnakaaslase postitust. Pole veel jõudnud ametisse astuda ja sihuke ämber. Uskumatu.
                      Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) saatis Jaak Madisoni blogipostituse kommentaariks välja pressiteate, milles teatas, et erakonna meelest on meedia üles kütnud hüsteeria ja laimukampaania, millega püütakse erakonda seostada natsismiga.


                      Erakonna aatele on vastuvõetamatud kõik totalitarismi vormid, nii kommunism, natsism kui fašism. Peame pressis ja sotsiaalmeedias levitatud hüsteeriat teadlikuks ja küüniliseks katseks seostada rahvuslikke ja konservatiivseid väärtusi kandvat erakonda õõvastavate ajaloosündmustega ning selle läbi lülitada äsja parlamenti valitud uus jõud poliitilisest diskussioonist välja.

                      Peame arusaamatuks seda hüsteerilist tooni, millega käsitletakse noore inimese poolt mitu aastat enne poliitikasse minekut tehtud blogipostitusi, kus arutletakse ajaloosündmuste teemal. Leiame, et vahetult peale valimisi peaks keskenduma tänase päeva Eesti probleemidele.

                      Comment

                      • Kotkas1000
                        Pokkerihai
                        • Nov 2009
                        • 2305

                        #1391
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Potsataja, see ei ole hukkamõist, selge kaitsepositsioon ju helmel. Eks nad arenevad vaikselt. Sverigedemokraterna (ilus nimi, eksju?) partei on EKRE analoog Rootsis. Mõned aastad tagasi veel korraldati pidusid, kus poseeriti haakristilippude taustal ja aeti väga hämaraid asju veel hämaramas seltskonnas. Ja üsnagi avalikult. Nüüd, kui on ennast suutnud pildile pressida, siis on mõistust peas nii palju, et vähemalt üritavad distanstseerida tolleaegsest maailmavaatest (ilmselgelt vufloo, kuna sellised inimesed ei muutu) ja on lipsu ette saanud ja soengu ilusti ära kamminud ja näevad igati viksid välja. Umbes nagu Helmed. Mõni idioot veel kuulab, et ajab ju tarka juttu suust välja, kui arvab, et mustale tuleb ust näidata ja valibki selle erakonna. Süvenemata sellesse, kellega tegu ja mis ilmavaadet aetakse. Sellest ongi kõige rohkem kahju, et inimsesed ei saa tegelikult aru, keda või mida valitakse. Lähtutakse mingitest lühiajalistest lubadustest arusaamata sellest, et need lubadused on lihtsalt odavad lõksud. Tuttav reformi valija küsis, et "mis su elul siis viga on praegu, et sa muutusi tahad ja reform ei sobi?" Mida sellistega üldse arutada on.
                        Muidu võin kinnitada läbi tuttava, kes teda isiklikult elu aeg on tundnud, et noorem Helme on tõeline, elus nats. Vanema kohta ei oska öelda, kuid ma ei arva, et ta sisimas siiralt leiaks, et holocaustis midagi põlastusväärset oleks.

                        Comment

                        • Kotkas1000
                          Pokkerihai
                          • Nov 2009
                          • 2305

                          #1392
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          "See moment, kui värske riigikogu liige Jaak Madison tahab riigikogus sõna võtta ja spiiker ütleb talle "oota nats" #valimised2015"

                          Muhahahaaa

                          Comment

                          • vsiu100
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4253

                            #1393
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Millised neist?
                            Käivitame tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse, kus on ühendatud kannatanule rahalise hüvitise maksmine, tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamine ja rehabilitatsioon.

                            Kuna perekondade purunemise, madala iibe ja kuritegevuse üheks põhjuseks on liigne alkoholi tarvitamine, siis piirame oluliselt alkoholireklaami ning tõhustame alkoholivastast ennetustööd. - iibe osas pole kindel

                            Töötajate tervist ja töökeskkonda kahjustavate tegurite mõju vähendamiseks toetame ettevõtetes ja asutustes regulaarse töötervishoiukontrolli läbiviimist, tööandjate ühist vastutust, suutlikkust ja püüdlusi töötajate tervise parandamisel ning haiguste ennetamisel.

                            Võitleme korruptsiooni, bürokraatia ja avaliku võimu kuritarvitamise vastu. Lõhume maksumaksjate kulul käiva poliitikute ja ärimeeste ringkäenduse. Seadustame riigiametnike vastutuse ametikohustuste täitmise eest ja tekitatud kahjude hüvitamise.

                            Vähendame valitsemissektori kulusid ja koosseisu. Vaatame üle riigiametnike tasustamise ja muudame selle läbipaistvaks. Kaotame palgale lisanduvad põhjendamatud hüvitised ja lisatasud. Kaotame dubleerivad riiklikud asutused ja tarbetud menetlused, optimeerime riigiasutuste koosseise.

                            Karmistame liiklushuligaanide ja roolijoodikute karistusi kuni sõiduvahendi konfiskeerimiseni raske rikkumise korral.

                            Peame oluliseks riigikaitse finantseerimist tasemel, mis võimaldaks tagada esmase iseseisva kaitsevõime. Rahaliste vahendite ratsionaalse kasutuse läbi leiame täiendavaid võimalusi riigikaitse tõhustamiseks.


                            Üldiselt on nende seisukohad 90% paras jama, halvasti väljendatud/ei osata põhjendada või liiga ultra-parempoolsed(mis soovitud kasu asemel ilmselgelt kahjustavad riiki), kuid mõni asi/suund on ok imo.

                            Lisaks selline rusikaga rinnale tagumine ja loosungid "kui meie oma nõudmisi ei saa, siis oleme rõõmuga opositsioonis"(btw vabaerakond on sama lammas selle koha pealt), on ikka omajagu lühinägelik ja näitab nende rumalust. Nad ei saa ühtki oma lubadust ellu viia ja saavad järgmiste valimisteni pildis olla ainult skandaalide ja näpuganäitamisega.

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #1394
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                              tldr
                              kogu programmi ja ideed võib kokku võtta stiilis "muudame elu paremaks, riigieelarves on raha olemas". Piiks piiks ja hääled tulevad.

                              Comment

                              • ristijeesus
                                Klubi Liige
                                • Oct 2009
                                • 2533

                                #1395
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Äkki teeks sellest ka skandaali?
                                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                                Comment

                                Working...