Fotograafia

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Cheating
    Õpihimuline Mängur
    • Mar 2009
    • 447

    #121
    Re: Fotograafia

    Kui mälu ei peta, siis olid sellised mudelid

    *Sony Cyber-shot DSC-HX9V
    *Canon Ixus 230 HS

    Comment

    • Relamz
      Vana Tegija
      • Jan 2010
      • 1467

      #122
      Re: Fotograafia

      Algselt postitas Cheating Vaata postitust
      Kui mälu ei peta, siis olid sellised mudelid

      *Sony Cyber-shot DSC-HX9V
      *Canon Ixus 230 HS
      Ma tean jah, et need mudelid. Ei näe lihtsalt mõtet reviewd teha kui need 2 listist eemaldasid.

      Comment

      • Relamz
        Vana Tegija
        • Jan 2010
        • 1467

        #123
        Re: Fotograafia

        Omapärane stiil mis nõuab tohutult töötlemist ja ettevalmistust. Tahaks isegi kunagi midagi taolist luua.

        -
        Pixelhunteritele väike imemasin.
        Nokia has released a set of sample photographs in order to show off the camera quality of its new 41MP 808 PureView camera phone. The 33.3MB ZIP file

        Comment

        • harryahven
          Pokkerihai
          • Dec 2009
          • 1964

          #124
          Re: Fotograafia

          räägi parem kuidas timelapse edeneb? ja kuidas sa täpsemalt seda teed?! ja kuidas tehakse neid nagu et pilt on veel liikuv aeglaselt vasakult-paremale või vastupidi/üles-alla. ise sai ka kunagi näpitud adobe premierei ja after effectsi, küll aga väga kaudselt. kui üldse kasutatakse neid progesid

          Comment

          • Relamz
            Vana Tegija
            • Jan 2010
            • 1467

            #125
            Re: Fotograafia

            Algselt postitas harryahven Vaata postitust
            räägi parem kuidas timelapse edeneb? ja kuidas sa täpsemalt seda teed?! ja kuidas tehakse neid nagu et pilt on veel liikuv aeglaselt vasakult-paremale või vastupidi/üles-alla. ise sai ka kunagi näpitud adobe premierei ja after effectsi, küll aga väga kaudselt. kui üldse kasutatakse neid progesid
            Tulin võrru tädi pulma ja mõtlesin, et jään mõneks nädalaks siia. Mõned pildiplaanid on mida tahaks siin kuskil metsavahel teha. Näiteks tahaks terasvillaga natuke linnast eemal püromaanitseda(click me).

            Ei hakanud enne võrru tulekut timelapsiga kiirustama. Üritan korraga midagi korralikku valmis saada.

            Teen nii, et valin sobiva koha, panen statiivi püsti, sätin kaameras kõik manuaalselt paika(ava, säriaeg, fookus, white balance) ja hakkan pulti klõpsates pildistama. Tavaliselt teen 1 pildi iga 5-15 sekundi tagant, oleneb kohast. Kokku panen ma adobe lightroomiga. Seal saab timelapsei ülimalt lihtsalt kokku panna. 24 kaadrit võrdub 1 sekund video. Keskmiselt saan ma 1 sekundit materjali ~2-3 minutit pildistades.

            Eriti mõnus oli siis kui ma alustasin selle timelapsei teemaga. Siis oli väljas see mõnusalt näpistav -15 kuni -20 külm. See külm sõi ikka mõnusalt akut. Mäletan kuidas läksin vabakale ja sain mingi 13 sekundi eest materjali. Ehk siis pildistasin mingi 30 minutit seda. Terve aeg pidin ma muidugi kaamera juures olema ja iga 10 sekundi tagant puldi nuppu vajutama. 10 minutit suutsin kohapeal paigal seista. Siis hakkasin kükke tegema ja hüppasin niisama kohapeal, et sooja saada.
            Koju jõudes laadisin pildid arvutisse ja panin lightroomiga kokku. Videot vaadates oli selgelt näha kuidas pilt vibreeris. Auto fookus oli peale jäänud . Ehk siis täiesti kasutut materjali sain. Mõnus õppetund ja järgmine kord kontrollisin kõik settingud ja asjad vähemalt 3 korda üle.

            Hetkel on 77 sekundi eest materjali olemas. Laul on juba timelapsei jaoks valitud. Vaja veel natuke üle 100 sekundi eest materjali. Ehk siis 2400 pilti, keskmiselt 10 sekundit iga pilt....= üle 6 tunni kaamera taga seismist .
            -
            Õppisin selle video järgi timelapsei tegema.
            Timelapse photography tips from start to end
            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

            -
            Timelapse proffid kasutavad spetsiaalseid raame mille hinnad algavad 300$(nii palju kui mulle silma on jäänud).
            Selle artikli esimeses videos on kohe näha kuidas need asjad töötavad.
            Above is an older video from Dynamic Perceptions LLC. I just heard a rumor that Dynamic Perceptions will be releasing their long awaited motion controlled timelapse rig. Ok, i'm lying they emailed me, I was on a newsletter list. It's not a rumor. I hope this isn't top secret guys! Soon to be released and ...continue reading →

            Aga alati on võimalus meisterdada taolisi asju ise.
            Kitchen Timer DSLR Time Lapse Rig
            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

            Diy timelapse slider
            -
            Ahjaa...mainin veel, et on olemas ka spetsiaalseid vidinaid mis lihtsustavad timelapsei tegemist. Näiteks intervalometeriga, ühendad selle kaameraga ja saad valida täpselt millise intervalliga pildistab ja blablabla.
            Uuemate digipeeglitega saab selle funktsiooni netist alla laadida ja väga lihtsalt menüüst kõik paika panna.
            -
            WALL OF TEXT....loodan, et leidsid sellest postitusest midagi kasulikku ja huvitavat .

            Comment

            • alaska
              forever
              • Oct 2008
              • 6599

              #126
              Re: Fotograafia

              Kuidas see terasvill töötab? Paned põlema midagi sinna sisse?

              Comment

              • nikitheone
                Mr. Puujalg
                • Aug 2009
                • 6446

                #127
                Re: Fotograafia

                http://www.ted.com/talks/erik_johans...otography.html see on päris hästi tehtud
                &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                Comment

                • harryahven
                  Pokkerihai
                  • Dec 2009
                  • 1964

                  #128
                  Re: Fotograafia

                  ty relamz, kunagi kui pusida viitsin, proovin ka ära, aastaid juba paar ideed peas kuidas ja kus võiks

                  Comment

                  • Relamz
                    Vana Tegija
                    • Jan 2010
                    • 1467

                    #129
                    Re: Fotograafia

                    Algselt postitas alaska Vaata postitust
                    Kuidas see terasvill töötab? Paned põlema midagi sinna sisse?
                    Nope, see süttib lihtsalt.
                    Kõige levinumas õpetuses on öeldud, et läheb vaja terasvilla, visplit ja nööri/ketti millega keerutada. Terasvilla paigutad vispli sisse, paned põlema ja lihtsalt keerutad seda.

                    BURN STEEL WOOL
                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                    Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                    Hehe...vaatasin seda video mõned nädalat tagasi ja endal hakkasid kohe näpud sügelema, et tahaks ka midagi ulmekat kokku panna. Õhtul toas passides suutsin ainult sellise pildi kokku meisterdada.
                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                    Kindlasti oleks vaja tegelikult natuke rohkem ette valmistada ja mingi hea pildiidee peale tulema. Kombineeriks siis Erik Johanssoni stiili Dave Hilli stiiliga, siis saaks midagi ägedat. Iseasi kui originaalseid ideaid tuleb ja kui hea on töötlemise pildistamise skill.

                    Algselt postitas harryahven Vaata postitust
                    ty relamz, kunagi kui pusida viitsin, proovin ka ära, aastaid juba paar ideed peas kuidas ja kus võiks
                    Good luck

                    Comment

                    • Cheating
                      Õpihimuline Mängur
                      • Mar 2009
                      • 447

                      #130
                      Re: Fotograafia

                      Suutsin siis endale soetada sellise masina nagu Canon PowerShot SX230 HS
                      Aga nüüd tekkis küsimus, millise mälukaardi peaksin sellele ostma?
                      Ise arvan, et see võiks olla vähemalt 16Gb aga mis firma omad on parimad, ehk keegi teab aidata!?

                      Comment

                      • Relamz
                        Vana Tegija
                        • Jan 2010
                        • 1467

                        #131
                        Re: Fotograafia

                        Meisterdasin endale katkisest canoni 50mm f/1.8'sast tilt shift obje. Lähedalt näiteks inimesi pildistades tuleb iga neljas pilt välja. Tegelikult harjumise asi algul, et õiget fookust kätte saada.

                        Eemaldasin objekraami obje korpusest. Lõikasin ära korpuse tagumise osa, et saada jubin kaamera ühendamiseks. Vanadest teksapükstest lõikasin välja paraja jupi. Selle liimisin atackiga kaamera kinnitus teema ja obje fookusrõnga külge. Jätsin parajalt ruumi, et objektiivi ilusti liigutada.

                        Kui tulevikus seda uuendama hakkan siis tahan midagi taolist valmis saada -> http://maciekpp.blogspot.com/.
                        -

                        Mõned pildid kah.
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                        Comment

                        • inward
                          Klubi Liige
                          • Sep 2009
                          • 6275

                          #132
                          Re: Fotograafia

                          Väga viis. Muidu Relamz, sa võiksid kunagi tulla FC Pokkeriprode mängu pildistama, saaks meie amatöör võtete kõrvale mõned päris asjalikud kaadrid ma usun .

                          Comment

                          • Relamz
                            Vana Tegija
                            • Jan 2010
                            • 1467

                            #133
                            Re: Fotograafia

                            Algselt postitas inward Vaata postitust
                            Väga viis. Muidu Relamz, sa võiksid kunagi tulla FC Pokkeriprode mängu pildistama, saaks meie amatöör võtete kõrvale mõned päris asjalikud kaadrid ma usun .
                            Ma ei tea kas mu lühikesed torud on piisavad jalka pildistamiseks. Tegelikult kui ma tallinnasse tagasi tulen siis võin klõpsima tulla. Mõni mees ikka eksib väljaku kõrvale kelle ma saan kaameraga kinni püüda :P. Eks ma PMin kui aeg on õige.

                            Comment

                            • Relamz
                              Vana Tegija
                              • Jan 2010
                              • 1467

                              #134
                              Re: Fotograafia

                              Nutitelefoni omanikele mõnus uudis.
                              Trigger Happy is a new product that lets you use your iOS or Android smartphone as a fancy camera remote. It consists of an app and a one-meter-long cable


                              EDIT: ai kurat, ei pannud tähelegi, et teema eest peab maksma...oh well.

                              Comment

                              • wanapagan
                                Õpihimuline Mängur
                                • Dec 2010
                                • 310

                                #135
                                Re: Fotograafia

                                Kas keegi targem oskab öelda kas on võimalik eestist sellist: http://www.amazon.com/Canon-PowerSho.../dp/B004J41T7Q elukat osta kusagilt ?

                                Comment

                                Working...