Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ristijeesus
    Klubi Liige
    • Oct 2009
    • 2533

    #61
    Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

    Novembris hakkab kehtima rootslastelt üle võetav maaklerite teenusstandard.

    Teenusstandardi kehtestamine võib praegust turuolukorda tõsiselt muuta. Näiteks maakleritasu, mis on üüriturul praegu üürniku kanda, jääks teenusstandardi kohaselt teenuse tellija ehk korteri või maja omaniku maksta. „Maksma peab teenuse eest see osapool, kes selle tellib. Kui maakler esindab lepingu alusel omanikku, siis peab teenuse eest maksma viimane. Kui maakler otsib korterit üürnikule, siis peab teenuse eest maksma üürnik,” ütles Eesti kinnisvaramaaklerite koja juhatuse liige Ingmar Saksing.

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #62
      Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

      Novembris hakkab kehtima rootslastelt üle võetav maaklerite teenusstandard.
      See on positiivne, sest varem ju omanikud pm toetasid neid libamaaklereid. Ostja,üürija maksab ju kõik maakleri kulud

      Comment

      • Kotkas1000
        Pokkerihai
        • Nov 2009
        • 2305

        #63
        Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

        Maakleri hind võib tunduda kallis teenuse tellijale, maakleri arvates on see obv alati liiga väike. Neid kortereid, kuhu on tung suur (a´la 10in tuleb korraga kohale ja läheb kohe ära), neid on vähe. Enamus on siiski üleval kuude kaupa ja korterit käiakse näitamaks 10-15x enne kui kaubaks läheb. Kui siiski läheb. Kuna iga korteri näitamisega ja kuulutamisega kaasnevad kulud (bens., telefoni arved, kuulutuste hoidmine mitmes portaalis, kontori kulud), siis see sööbki selle teenuse hinna lõpuks ära ja maaklerile jääb kätte suhteliselt vähe seal. Mingeid pudrumägesid ei ole ja hea maakler teenib kuu lõikes keskmiselt 1,5-2k euri ja seda kindlasti mitte üürikate pealt vaid siis peab juba ka paar müügitehingut toimuma. Tean, kuna üks sõber peab kinnisvara bürood ja teised sõbrad on enamus seal tööl ning kuulen neid jutte iga päev :) Lisaks on tore see, et põhilised näitamised on õhtusel ajal ja laup.-pühapäeviti. Kokkuvõttes väga tüütu ja närve sööv bisnes.

        Comment

        • leits
          Hundinui
          • Apr 2009
          • 9562

          #64
          Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

          No see on ajuvaba et küsitakse 1 kuu üür + kohait väänatakse 20% käive sinna otsa ka veel .. ei saa ju asjad balansis olla kui 200-300e korteri eest kysitakse ka vastavalt 2-300 ning 600 eurise korteri pealt tahetakse 600 .. my ass need kulud nii suured on .. pigem rip off
          Last edited by leits; 05.11.12, 16:25.

          Comment

          • Kotkas1000
            Pokkerihai
            • Nov 2009
            • 2305

            #65
            Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

            Eks asi taandub sellele, kui mitu 600€ tehingut sa teed kuu lõikes. Neid vääääga vähe. Standardina läheb kaubaks ikkagi 200€ musta-lasna-õismäel asuv korter.

            Comment

            • leits
              Hundinui
              • Apr 2009
              • 9562

              #66
              Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

              Üldiselt imo on need maakleri "tasud" kiiresti räägitavad ka .. ala kui omanik kohal ja läheb lepingu tegemiseks ning öelda tuimalt maaklerile et 50% saad oma tahetust .. mitmed tuttavad nii teinud ning kellelegi pole veel ära öeldud ..

              Comment

              • Oliverk
                Moderaator
                • Nov 2008
                • 3016

                #67
                Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                Praegust korterit üürima hakkasin siis maakler korraldas asja nagu orjaturu. Kõik vennad olid rivis, 15 minuti vahedega ja vaatasid korterit järjest. Omanik siis valis sobiliku välja. Taks oli tavaline üür+1 kuu+maakleri tasu. Ehk kolme kuu üür kokku. Kauplesin maakleri tasu poolepeale ja siis hakkas ka ähvardama et terve järjekord uksetaga ja iga vend kes see õhtu käis võtaks korteri ära. Lõpuks lõi käega ja oli nõus. Reaalne kulu oli 2 korda korteris külaskäik. Esimene kord piltide tegemiseks ja teine kord kui rahvas vaatama tuli. Plus 3 portaali 1 päeva kuulutuse kulu(dunno see mby kuu kaupa käib)

                Comment

                • Kotkas1000
                  Pokkerihai
                  • Nov 2009
                  • 2305

                  #68
                  Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                  nojah, eks tegu oli lihtsalt hea objektiga. Ma räägin, et see ei ole mingi standard :) Standard on see, et maakleril on 150 objekti ja vahest on terve nädal nii mööda läinud, et mitte ühtegi lepingut ei ole sõlmitud ja käid bensuraha laenamas küla pealt, et saad tööd teha (obv see on tingitud inimese oskamatusest rahadega ümber käia, kuid siiski). Ja see ei ole liialdus vaid minu kõrvu jõudnud hala mu maakleritest sõprade suust.

                  Comment

                  • privador
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3951

                    #69
                    Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                    No ma ei tea, kui maakler müüb mingit objekti, siis tal peaks visioon olema, kuidas on huvi. Kui ta müüb mingit urgast miljoni euriga, lootes, et mõni loll võtab ära, siis ta võibki autoga sõitma jääda.
                    Pigem tunduks, et maakler on müüja poole kaldu. Ostja on see loll, kes üle maksab(enamus ka laenurahaga)
                    Oletame, et korter on 50k(kus maakleri tasu on ehk ca 5k). Sa nt pole nõus 50k ja pakud 46k näiteks. Nüüd peaks omanik langetama hinda 46k-ni(millest reaalselt saaks 41ki). Maakler on nagu puuk vahel, kes ohustab tehingut. Tehingut ei toimu, kuigi müüjaga me hinnarange kattuks
                    Last edited by privador; 05.11.12, 17:00.

                    Comment

                    • leits
                      Hundinui
                      • Apr 2009
                      • 9562

                      #70
                      Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                      Kas maakleri ja omaniku vahelist lepingut saab päeva pealt ka üles öelda? Ala leitakse ostja korterile .. müüa saadab maakleri vahelt nahhui ja müüb ütleme järgmine päev ostjale maha vms ?

                      Comment

                      • leits
                        Hundinui
                        • Apr 2009
                        • 9562

                        #71
                        Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?



                        Päris kasulik kiiruskaamerate APP androidi jaoks .. sai testitud ning töötab

                        Comment

                        • MartinGarcia
                          Grinder
                          • Nov 2009
                          • 517

                          #72
                          Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                          Maakleritasu peab maksma üürileandja, mitte üürnik.See on isegi seaduses kirjas.Lihtsalt mainin.

                          Comment

                          • Oliverk
                            Moderaator
                            • Nov 2008
                            • 3016

                            #73
                            Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                            Algselt postitas MartinGarcia Vaata postitust
                            Maakleritasu peab maksma üürileandja, mitte üürnik.See on isegi seaduses kirjas.Lihtsalt mainin.
                            Seaduste abiga sa endale normaalset üürikorterit praeguselt turult naljalt ei leia.

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #74
                              Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                              Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
                              Maakleri hind võib tunduda kallis teenuse tellijale, maakleri arvates on see obv alati liiga väike. Neid kortereid, kuhu on tung suur (a´la 10in tuleb korraga kohale ja läheb kohe ära), neid on vähe. Enamus on siiski üleval kuude kaupa ja korterit käiakse näitamaks 10-15x enne kui kaubaks läheb. Kui siiski läheb. Kuna iga korteri näitamisega ja kuulutamisega kaasnevad kulud (bens., telefoni arved, kuulutuste hoidmine mitmes portaalis, kontori kulud), siis see sööbki selle teenuse hinna lõpuks ära ja maaklerile jääb kätte suhteliselt vähe seal. Mingeid pudrumägesid ei ole ja hea maakler teenib kuu lõikes keskmiselt 1,5-2k euri ja seda kindlasti mitte üürikate pealt vaid siis peab juba ka paar müügitehingut toimuma. Tean, kuna üks sõber peab kinnisvara bürood ja teised sõbrad on enamus seal tööl ning kuulen neid jutte iga päev :) Lisaks on tore see, et põhilised näitamised on õhtusel ajal ja laup.-pühapäeviti. Kokkuvõttes väga tüütu ja närve sööv bisnes.
                              Täielik peldik Lasnamäel, üür €350. Maakler küsib €350.
                              Normaalne place kesklinna €500, maakler küsib €500.
                              Kõva koht vanalinnas, hind €550, maakler küsib €550.

                              Viimastele on rohkem huvilisi, sest ülemakstud peldiku eest ei taha keegi maksta, maakler saab kahest viimasest paremini lahti aga küsib krõbedamat hinda.

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #75
                                Re: Novembri offtopic, kas FreakyJason murdub see kuu?

                                Algselt postitas privador Vaata postitust
                                No ma ei tea, kui maakler müüb mingit objekti, siis tal peaks visioon olema, kuidas on huvi. Kui ta müüb mingit urgast miljoni euriga, lootes, et mõni loll võtab ära, siis ta võibki autoga sõitma jääda.
                                Pigem tunduks, et maakler on müüja poole kaldu. Ostja on see loll, kes üle maksab(enamus ka laenurahaga)
                                Oletame, et korter on 50k(kus maakleri tasu on ehk ca 5k). Sa nt pole nõus 50k ja pakud 46k näiteks. Nüüd peaks omanik langetama hinda 46k-ni(millest reaalselt saaks 41ki). Maakler on nagu puuk vahel, kes ohustab tehingut. Tehingut ei toimu, kuigi müüjaga me hinnarange kattuks
                                Ostu-müügi hinna tagab ikkagi pakkumise-nõudluse suhe ja müügi tehingutel see % nii vänge ei ole, et ta su hinda nii palju mõjutaks. Kui sa müüd €100k eest, maakler võtab omale 2-4k, see ei ole nii suur hind, et tehing tegemata jääks. Oskab ostja tingida ja müüa vastu tulla, kui ta teab, et tal ei ole lähitulevikus võimalik seda paremini müüa. Kui huvilisi ei ole, ajad sa ostjana ise hinda alla ja loomulikult mitte €10k kaupa vaid ikka mõne kilo kaupa, et leida see õige koht.

                                Comment

                                Working...