UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #1171
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Algselt postitas rmartin Vaata postitust
    võin küll eksida aga minu arusaamist mööda seisneb Olympicu/ipokeri bisnis selles, st Olympic kui Eestis registreeritud ja Eesti riigi haardeulatuses asuv firma sisuliselt garanteerib ipokerit. S.t, et kui ilmneb mingi jama- pettus või mingi muu Eesti seadustega vastuollu minev seik siis saab riik Olympicu vahele võtta.
    Seaduse mõte, nagu maksupoiss ka teleris ei väsinud kordamast, on ju siiski suuresti just pettuste vältimine.
    IMO on hetkel küll raha hoidmiseks turvalisem koht PokerStars kui Olympic Online. Uus alustav sait alles - mis/kes garanteerib, et ei juhtu selline asi nagu T6-ga juhtus? See, et Olympic maksis 50,000€ litsentsi saamiseks ja maksab tulust mingi % Eesti Vabariigile, ei anna ju mingit garantiid - kui OE busto läheb siis Eesti riik mulle ju seda raha ei maksa.

    Comment

    • rmartin
      Klubi Liige
      • Dec 2008
      • 175

      #1172
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      see ei ole minu, vaid seaduseloojate nägemus olukorrast internetibisnisis. Ja nagu öeldud pettus+muu Eesti seadustega vastuolus olev. See tähendab muuseas ka seda, et kõik need lapsed kes Eestis praegust usinasti raha modemisse topivad peaksid selle edaspidi ikka ilusasti pulgakommi vastu vahetama. Ipokkerit see asi Neitsisaartel ei loksuta aga Olympik peaks laste vahendamise eest oma poe Eestis kinni panema.

      Aga möönan, et mõnes mõttes on seaduseloojatel oma iva, kui asja tõesti distantsilt vaadata. Hasartmängu/pokkeri vahendamine on bisnis nagu iga teinegi, seega samad riskid.

      Pokkerituba vaatab et ajad kehvad, raha enam niipalju peale ei tule/viitsi jännata ka enam/mingi räige ühishagi kaelas/mida iganes ja pood kinni. Lihtsalt üks esmaspäev ükski telefon ei vasta, võrk maas, jne. 10 000 plakatitega Toompeal, et meie raha on kadunud riik tee midagi!
      Kui see tuba oleks läbi Eesti ettevõtte litsenseritud saaks vähemalt kellegi süüdlaseks panna, vastasel korral tuleb lihtsalt õlgu kehitada.

      Ärge seda eelmist lõiku nüüd liiga tõsiselt võtke aga mis selle USA pea usaldusväärsema väärtpaberifondi nimi nüüd oligi, kelle investeerimisgurust omanik kõige labasema püramiidskeemiga seda asja edendas?

      Comment

      • Sebastian_du
        Klubi Liige
        • Jul 2009
        • 232

        #1173
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        Ma saan aru, et sa hetkel lihtsalt väitled aga firma üks päev pillid kotti paneb siis mis seal vahet on kas on eestis regatud või mitte, selliste firmade pankroti puhul, kus sisulise vara elik kliendibaasil pole reaalset väärtust ei ole nagunii võimalik midagi tagasi saada seega on antud väide, et regamine mind pankroti eest kaitseb alusetu, otsese pettuse eest aga selgelt otsitud kui ei esitata andmeid nii petuste hulga kui suht arvude suhtes näiteks neti-poodide või minu pärast pornolehekülgedega. Ei saa panna peale keelde(just keelde sest tingimused on suuresti ebareaalsed) tulenevalt kellegi arvamusest. Kui heroiini ja viina vahelits kahju seost on võimalik mõõta ja seetõtu on esimene keelatud siis hetkel tekkib meil olukord kus pagar ütleb et ainul leib on toit ja muud süüa ei tohi, isegi kui oled nõus kahju kannatama muru järamise eest

        Comment

        • seep
          Grinder
          • Dec 2009
          • 698

          #1174
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Ütleme nii, et kui mõni internetipokkeri sait pankrotti peaks minema, siis mitte sittagi ei saa pmst need kliendid, isegi kui see on läbi eesti tehtud. Seega see seadus ei kaitse mitte p***etki! Krediitkaardi pealt läheb raha nkn juba enne ära kui seda jõutakse chekkida ja siis on kaputt nkn kui pettusega on tegu. Vähemalt nii olen mina asjast aru saanud.

          Comment

          • Firzen
            Grinder
            • Oct 2008
            • 605

            #1175
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            Algselt postitas rmartin Vaata postitust
            see ei ole minu, vaid seaduseloojate nägemus olukorrast internetibisnisis. Ja nagu öeldud pettus+muu Eesti seadustega vastuolus olev. See tähendab muuseas ka seda, et kõik need lapsed kes Eestis praegust usinasti raha modemisse topivad peaksid selle edaspidi ikka ilusasti pulgakommi vastu vahetama. Ipokkerit see asi Neitsisaartel ei loksuta aga Olympik peaks laste vahendamise eest oma poe Eestis kinni panema.

            Aga möönan, et mõnes mõttes on seaduseloojatel oma iva, kui asja tõesti distantsilt vaadata. Hasartmängu/pokkeri vahendamine on bisnis nagu iga teinegi, seega samad riskid.

            Pokkerituba vaatab et ajad kehvad, raha enam niipalju peale ei tule/viitsi jännata ka enam/mingi räige ühishagi kaelas/mida iganes ja pood kinni. Lihtsalt üks esmaspäev ükski telefon ei vasta, võrk maas, jne. 10 000 plakatitega Toompeal, et meie raha on kadunud riik tee midagi!
            Kui see tuba oleks läbi Eesti ettevõtte litsenseritud saaks vähemalt kellegi süüdlaseks panna, vastasel korral tuleb lihtsalt õlgu kehitada.

            Ärge seda eelmist lõiku nüüd liiga tõsiselt võtke aga mis selle USA pea usaldusväärsema väärtpaberifondi nimi nüüd oligi, kelle investeerimisgurust omanik kõige labasema püramiidskeemiga seda asja edendas?

            Oled sa ehk seda seadust ka kunagi ise sirvinud? Selgitan sulle väga kähku ära mida riik üritab teha. See pole kliendite kaitsmine vaid monopoli loomine. Eesti maksustab pokkerituba 5%-ga (ei tea, kas käibest, tulust või mida iganes) samas, kui Maltal või kuskil mujal on see protsent kordi väiksem. Riik ei huvitu maksutulu teenimisest vaid konkreetse teenuse väljasöömisest ning teatud monopoli loomisest.

            See seadus vähendab riigi tulu märgatavalt. Küll mitte pokkeritubade maksustamise suhtes vaid üldiselt. Mida väiksemat ja piiratumat tulu teenivad pokkerimängijad, seda vähem nad ka raiskavad seda Eesti riigis. Sellega seoses on 2 varianti. Elukutseline pokkerimängija kolib riigist ära või hakkab vähem raiskama(söök, väljas käimised, tehnika ostmine jms), mis tähendab, et riik saab isiku pealt vähem makse ja kokkuvõttes tänu seadusele teenib riik vähem.

            Ma tahaks teada, kes kavatseb nüüd seaduse pärast hakata regulariks Olympic Online'is? Mitte keegi! See tuba ei paku isegi rakebacki, mis on ülioluline aspekt pokkerimängija sissetulekus. Olympicu seisukoht affiliate deal'ide kohta, mida neile pakuti oli selline: "Me oleme nii tuntud ja kasutusele võetav seadus suunab mängijad meile. Tänu sellele pole meil vaja vahendajaid." Palun öelge, et see on normaalse firma käitumismall?

            Comment

            • rmartin
              Klubi Liige
              • Dec 2008
              • 175

              #1176
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              õige, natuke nagu selline mõtetega müramise moodi asi jah aga siiski mitte päris õhust imetud.
              Inimene on juba selline, et tahab leida süüdlast. Esmajärjekorras on vaja kellegi peale näidata näpuga, keegi konkreetselt kohtusse kaevata ja vähemalt tema vara formaalselt arestida, see rahustaks inimesed mingiks ajaks maha, pahameel oleks kanaliseeritud. Kui aga nö. süüdlane on riigi haardeulatusest väljas siis on ainuke sõnum rahvale, et ise olite nii juhmid ja vaadake nüüd ka edasi ise, meie ei saa siin teid aidata. Valitaval ametikohal on selline jutt aga -EV.
              Samuti on sellise suhtumise juures, et nagunii enam midagi tagasi ei saa, ka mõttetu mõrvareid karistada, kadunukest ju nagunii tagasi ei saa?

              P.S. kas mitte siitki foorumist raha T saidile ei jäänud?

              Comment

              • rasmer
                Vana Tegija
                • Oct 2009
                • 1306

                #1177
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Algselt postitas Firzen Vaata postitust
                Olympicu seisukoht affiliate deal'ide kohta, mida neile pakuti oli selline: "Me oleme nii tuntud ja kasutusele võetav seadus suunab mängijad meile. Tänu sellele pole meil vaja vahendajaid." Palun öelge, et see on normaalse firma käitumismall?
                Eeldusel, et Olympic oleks ainuke tuba ja mängijad ei julge/taha/oska seadust rikkuda, siis ma teeks täpselt samamoodi.

                Seaduse eesmärk on tegelikult asja reguleerida ja makse koguda, mis ei ole halb eesmärk, aga asja elluviimine õnnestus lihtsalt sitalt.

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #1178
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Siin nii palju huvitavaid mõtteid ja toredat arutelu, et minu jaoks on see kohe liig mis liig...

                  Comment

                  • rmartin
                    Klubi Liige
                    • Dec 2008
                    • 175

                    #1179
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    Iseenesest põnev teooria aga ei saa aru, mis on riigi huvi selle monopoli loomisel? Iga teenistuja saab Olympsis palgapäeval tasuta õlle?

                    Comment

                    • Firzen
                      Grinder
                      • Oct 2008
                      • 605

                      #1180
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Algselt postitas rmartin Vaata postitust
                      õige, natuke nagu selline mõtetega müramise moodi asi jah aga siiski mitte päris õhust imetud.
                      Inimene on juba selline, et tahab leida süüdlast. Esmajärjekorras on vaja kellegi peale näidata näpuga, keegi konkreetselt kohtusse kaevata ja vähemalt tema vara formaalselt arestida, see rahustaks inimesed mingiks ajaks maha, pahameel oleks kanaliseeritud. Kui aga nö. süüdlane on riigi haardeulatusest väljas siis on ainuke sõnum rahvale, et ise olite nii juhmid ja vaadake nüüd ka edasi ise, meie ei saa siin teid aidata. Valitaval ametikohal on selline jutt aga -EV.
                      Samuti on sellise suhtumise juures, et nagunii enam midagi tagasi ei saa, ka mõttetu mõrvareid karistada, kadunukest ju nagunii tagasi ei saa?

                      P.S. kas mitte siitki foorumist raha T saidile ei jäänud?
                      Paljudel jäid rahad kinni T6 Pokeri lehele, kuid kõik olid teadlikud sellest ohust ning sellest hoolimata mängisid rõõmuga edasi. On olnud pikad diskussioonid erinevates foorumites selle kohta eksisteerimise ajal ja pärast eksisteerimist.

                      Antud juhul on seadus väga auklik ja sellest pääseb mööda väga kergelt ja seaduslikult.

                      Inimesed võiks aru saada, et selliseid seadusi ei teha inimeste kaitseks ja suurema tulu teenimiseks. Kui riik tahaks tulu teenida teenuse pealt teeks ta selleks soodsad tingimused, et meelitada teenusepakkujaid oma firmasid Eestisse istutama, kuid praeguse seadusega on see täielikult absurdne väide, et riik saab kokkuvõttes teenida suuremat tulu tänu sellele seadusele.

                      Comment

                      • Rage
                        Klubi Liige
                        • Nov 2008
                        • 6853

                        #1181
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Algselt postitas rmartin Vaata postitust
                        Iseenesest põnev teooria aga ei saa aru, mis on riigi huvi selle monopoli loomisel? Iga teenistuja saab Olympsis palgapäeval tasuta õlle?
                        vastavad erakonnad saavad anonüümseid toetusi.. ja mõned asjapulgad võibolla ka reisifirmade kinkekaarte või olympsi sviiti vms... üldiselt tavaline ärimeeste huvide esindamine...

                        Comment

                        • janek174
                          Vana Tegija
                          • Mar 2009
                          • 1078

                          #1182
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          Algselt postitas rmartin Vaata postitust
                          Iseenesest põnev teooria aga ei saa aru, mis on riigi huvi selle monopoli loomisel?
                          Riigil polegi siin mingit huvi (a la rahvast kaitsta vms). See on kõige pesuehtsam korruptsioon.

                          Comment

                          • Firzen
                            Grinder
                            • Oct 2008
                            • 605

                            #1183
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Algselt postitas rmartin Vaata postitust
                            Iseenesest põnev teooria aga ei saa aru, mis on riigi huvi selle monopoli loomisel? Iga teenistuja saab Olympsis palgapäeval tasuta õlle?
                            Keegi saab kindlasti kuskilt mingit kasu selle eest. Eesti riik on nii väike, kõik on omavahel sõbrad ja aitavad üksteist. See seadus aitab rohkem eraettevõtteid ja individuaalseid isikuid, kui tavainimest, kes mängib meelelahutuseks/teenimiseks pokkerit. Riik oma tulusid minu arvamuse kohaselt kahjuks ei suurenda. Ühte kohta laekub küll rohkem makse, aga samas teisest, kolmandast ja neljandast kohast see väheneb.

                            Võtame siia kõrvale võrdluseks selle, et Eesti riik pidevalt vähendab arstide ja õdede palku. Loogiline, et perearst, kes teenib Eestis töötades alla keskmise palga kolib esimesel võimalusel Soome, kus tema palk oleks kümme korda suurem. Kokkuvõte: Riik peletab inimesed minema ning maksutulu väheneb. Täpselt sama on ka selle uue seadusega, kuid tänu sellele ei saa nad enam ka nii palju maksutulu inimeste pealt, kes ka siia jäävad, sest nad lihtsalt ei saa enam oma tavapärast tööd(loe: pokkerit mängida) jätkata. Kõik raha, mis ükskõik, mis moel teenitakse tuleb ju riigile mingil määral mõne maksu pealt ikkagi tagasi!

                            Comment

                            • rmartin
                              Klubi Liige
                              • Dec 2008
                              • 175

                              #1184
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              respect, riik üritab korrastada turgu ja kaitsta rahvast ja kõik on kidlad, et korruptsioon ja altkäemaks.
                              Ei ole ju monopoli, seaduse järgi kõigil võimalik oma pokkeribisnisi siin edasi ajada.
                              kui näiteks PS peaks sellest võimalusest loobuma siis minu järeldus on, et seesinane eesti pokkerimängia on nii allla EV tegelane, et ei suuda saidi huvi äratamiseks piisavalt võita/rake teenida.

                              Comment

                              • Pahvak
                                Pastilaa?? Ei!
                                • Dec 2008
                                • 4431

                                #1185
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                Algselt postitas rmartin Vaata postitust
                                kui näiteks PS peaks sellest võimalusest loobuma siis minu järeldus on, et seesinane eesti pokkerimängia on nii allla EV tegelane, et ei suuda saidi huvi äratamiseks piisavalt võita/rake teenida.
                                Ma ei suuda sellest järeldusest midagi järeldada? Kas see on põhjendus riigi tegevusele või midagi veel peenemat?
                                Fullstacks have more fun.

                                Comment

                                Working...