UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • blah
    Jube Noob
    • Jul 2009
    • 185

    #1216
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Algselt postitas Rage Vaata postitust
    keegi ei pane pokkerimängija kontot kinni.. pannakse kinni FTP jms saitide kontod kinni mis eesti pankades asuvad.
    see poh ju.

    mulle starsist viimane transfer tuli iiri pangast hoopis

    Comment

    • Sebastian_du
      Klubi Liige
      • Jul 2009
      • 232

      #1217
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      See ongi jutu mõte aga mõned, kes lugeda ei viitsi sattuvad paanikasse ja lähevad cash-outima ja ei tea mida

      Comment

      • janek174
        Vana Tegija
        • Mar 2009
        • 1078

        #1218
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        Algselt postitas marguzz22 Vaata postitust
        Maksud ei ole kõrged, eelpool kirjutasin, et jälgitud on euroopa praktikat ning maks on 5% tehtud panustelt.
        Mis maks on 5% tehtud panuselt? Ja räägitakse siin litsentside ja tegevuslubade maksudest, mis nüüd euroopa praktika küll kusagilt otsast pole, vaid laest võetud sobiv number.

        Comment

        • rmartin
          Klubi Liige
          • Dec 2008
          • 175

          #1219
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          ma veel ei pärgaks Olympicut monopoli seisusega, taotlusi bõib veelgi tulla ja ega need 200+ saiti kuhugi ei kao.

          Netis on tõenäoliselt miljoneid mingis vormis hasartmängu pakkuvat saiti, Maksuamet ei jõua neid iial blokkida ega leida. Nii et kui kuskil saidil pakuvad mingid Uganda poisid, et neil siin iga kolmapäev selline tore kõige kõrgema kaarega kusemise võistlus ja et praegust on seis Jorhi kasuks 3:1, siis panusta aga julgelt, seda Eesrti riik segama ei tule.

          Kui kusagil Aafrikas kolm või kümme eestlast täis kustakse ei ole riigi jaoks probleem, kui aga kolm tuhat siis küll. Sellepärast see seadus ka nüüd, mitte 7 aastat tagasi. Kuna pokker on massidesse läinud, siis on ilmne, et riik peab kuidagi asjal silma peal hoidma, muidu ei saa ta probleemide korral ka kuidagi sekkuda/aidata.

          Tõenäoliselt monitoorib Maksuamet välja saidid kus eestlaste liiklus ületab mingi tetud numbri ja siis ka selle saidiga tegeletakse, ehk püütakse tagada et sealt ka riigile midagi kukub ja et tuhanded kobanikud petta ei saaks.

          Comment

          • Firzen
            Grinder
            • Oct 2008
            • 605

            #1220
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            Algselt postitas marguzz22 Vaata postitust
            Maksud ei ole kõrged, eelpool kirjutasin, et jälgitud on euroopa praktikat ning maks on 5% tehtud panustelt.
            Maks on ülimalt kõrge võrreldes muude riikidega, kus serverid asuvad. Võta näiteks Malta.

            Four classes of licenses

            Class 1 – Online Gaming License;
            Class 2 – Online betting office license or an online betting exchange office license;
            Class 3 – License to promote and abet gaming from Malta (includes betting exchanges & poker operations)
            Class 4 – License to host and manage online gaming operators, excluding the licensee himself.

            Taxation on all Three Classes

            Online Gaming License - a sum of LM 2000/month in the first six months after the issue of the license & Lm3,000 per month for the entire duration of the of the license period.

            Online gaming operated by a Class 4 Remote Gaming licensee, licensee who operates the hosting platform shall not pay any tax for the first six months after the issue of the license, then he pays one thousand Maltese Liri (Lm1,000) per month for the subsequent six months and subsequently two thousand Maltese Liri (Lm2,000) per month for the entire duration of the license.

            Licensees operating from the hosting platform - a sum of Lm500/month.

            Online Betting Operations - a sum equivalent to 0.5% on gross amounts of bets.

            Online Betting Exchanges - a sum equivalent to 0.5% on the sum of all net winnings calculated per player

            Pool betting – a sum equivalent to half of one per centum (0.5%) on the aggregate of stakes paid.

            Provided that in all cases the total maximum of tax payable per annum by one licensee in
            respect of any one license shall not exceed Lm200,000.

            The Malta Remote Gaming Regulations 2004 have undergone a major revamp.

            The proposed new regulations were publicly presented by the Lotteries and Gaming Authority (LGA) in mid-October 2005. The LGA commissioned the Malta Remote Gaming Council (MRGC) to lead the consultation process and the Legal & Regulatory Workgroup of the MRGC has actively worked on suggestions for presentation to the LGA. These were presented to the LGA in November 2005 and are now awaiting final approval. [More info]

            Nüüd ütle mulle, et Eesti maksud ei ole utoopiliselt kõrged.

            Comment

            • Northernwind
              Räme Fish
              • Jul 2009
              • 23

              #1221
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Algselt postitas marguzz22 Vaata postitust
              Maksud ei ole kõrged, eelpool kirjutasin, et jälgitud on euroopa praktikat ning maks on 5% tehtud panustelt.
              Teenusepakkuja teenib vähem kui 5% panusest.

              Comment

              • Recon
                Jube Noob
                • Nov 2009
                • 103

                #1222
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Algselt postitas Sebastian_du Vaata postitust
                Sul on täiesti õigus kahjuks aga valelt suunalt. Ühtlustamise all peetakse silmas, et KÕIK hakkavad maksustama ja sel juhul oleksime me näiteks mitte pahapoisiks. Kuna näide võiks olla täiuslik ongi oluline et järk järgult asjad selgeks vaieldakse ja ka juriidilisele tasandile jõuba meie tagasihoidlikust diskusioonist ühtteist
                Kõik hakkavad maksustama? EU on 27 riiki, oletame, et firma nimega HilliamWill pakub teenust sportsbook/casino/poker ja soovib seda teha kõigis liikmesriikides. Igale riigile kasvõi ainult 2% makstes kaotab ta äri mõtte ju, ei ole võimalik selline ärimudel... ainus võimalus on, et riigid tunnustavad teistes liikmesriikides välja antud litsentse mingitel kindlatel EUs paika pandud alustel.

                Comment

                • ment52
                  Politseidokumendiga kusjuures!
                  • Oct 2008
                  • 1270

                  #1223
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Algselt postitas Firzen Vaata postitust
                  Maks on ülimalt kõrge võrreldes muude riikidega, kus serverid asuvad. Võta näiteks Malta.

                  Four classes of licenses

                  Class 1 – Online Gaming License;
                  Class 2 – Online betting office license or an online betting exchange office license;
                  Class 3 – License to promote and abet gaming from Malta (includes betting exchanges & poker operations)
                  Class 4 – License to host and manage online gaming operators, excluding the licensee himself.

                  Taxation on all Three Classes

                  Online Gaming License - a sum of LM 2000/month in the first six months after the issue of the license & Lm3,000 per month for the entire duration of the of the license period.

                  Online gaming operated by a Class 4 Remote Gaming licensee, licensee who operates the hosting platform shall not pay any tax for the first six months after the issue of the license, then he pays one thousand Maltese Liri (Lm1,000) per month for the subsequent six months and subsequently two thousand Maltese Liri (Lm2,000) per month for the entire duration of the license.

                  Licensees operating from the hosting platform - a sum of Lm500/month.

                  Online Betting Operations - a sum equivalent to 0.5% on gross amounts of bets.

                  Online Betting Exchanges - a sum equivalent to 0.5% on the sum of all net winnings calculated per player

                  Pool betting – a sum equivalent to half of one per centum (0.5%) on the aggregate of stakes paid.

                  Provided that in all cases the total maximum of tax payable per annum by one licensee in
                  respect of any one license shall not exceed Lm200,000.

                  The Malta Remote Gaming Regulations 2004 have undergone a major revamp.

                  The proposed new regulations were publicly presented by the Lotteries and Gaming Authority (LGA) in mid-October 2005. The LGA commissioned the Malta Remote Gaming Council (MRGC) to lead the consultation process and the Legal & Regulatory Workgroup of the MRGC has actively worked on suggestions for presentation to the LGA. These were presented to the LGA in November 2005 and are now awaiting final approval. [More info]

                  Nüüd ütle mulle, et Eesti maksud ei ole utoopiliselt kõrged.
                  Mina loen siit välja et maltal asuvad saidid peavad maksma 0.5% kogu korjatavast rakest. Eesti litsentsiga sait peab maksma 5% ainult eesti mängijate rakest maksudeks. Ei saa nagu eriti võrrelda neid kaht asja.

                  Comment

                  • timukasr
                    Vana Tegija
                    • Nov 2008
                    • 1099

                    #1224
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    Mõned kuulsused nagu Villu Arrak ja Kristjan Lepik nurisevad samuti twitteris lehtede blokkimise üle:

                    Algselt postitas Villu Arrak
                    Lisaks netikasiinodele palun blokeerida ka Amazon, Skype, Google, PayPal, YouTube, Hotmail ja NYTimes. Parem elu Eesti Oma Mullis.
                    Algselt postitas Kristjan Lepik
                    Juhuslikult just siis hakatakse välismaa pokkerisaite kinni keerama kui Olympic on oma portaali püsti saanud?

                    Comment

                    • Firzen
                      Grinder
                      • Oct 2008
                      • 605

                      #1225
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Algselt postitas ment52 Vaata postitust
                      Mina loen siit välja et maltal asuvad saidid peavad maksma 0.5% kogu korjatavast rakest. Eesti litsentsiga sait peab maksma 5% ainult eesti mängijate rakest maksudeks. Ei saa nagu eriti võrrelda neid kaht asja.
                      Mitte rake'ist vaid panustest. Asja mõte on selles, et miks peaks firma tooma siia enda serverid, kui ta peab maksma 5%? Suurfirmade jaoks on siin olematu turg. Maksutulu teenimisel on minu arust eesmärk firmasid siia meelitada? Selleks peaks olema võimalikult väike maks, isegi kui see on vaid Eesti mängijate pealt. Malta seadus kehtib küll kõigi mängijate peale, aga seda võib võrdluseks tuua küll numbrilisel eesmärgil. Kui Eesti tahaks kõva maksutulu teenida peaks ta tegema analoogse seaduse ja sätestama maksuks 0,3%. Plaksti oleks kõik firmad siia kolitud!

                      Selle seaduse ebaloogilised kohad on see, et riik loodab kõva maksutulu kaotada, kuigi loogiliselt võttes nad kaotavad rohkem, sest mängijad kaovad(loe: kaob raha) ja nad ei raiska muude asjade peale kust laekuvad muud maksud. Ühte potti pannakse ühe käega juurde, aga teisest potist võetakse nelja käega ära! Teine ebaloogiline koht on see, et vaja on kliente kaitsta - Minu arust kõige ebaloogilisem väide üldse. On inimesed, siis tõesti nii massiliselt kaotanud, et tekkimas on paanika ja hüsteeria? Kas kaitseks on vaja ära blokeerida terve interneti valdkond?

                      Seadusest õigesti arusaamiseks tuleb lugeda ridade vahelt ning osata 2 ja 2 kokku panna.

                      Teine variant on muidugi see, et riik tõepoolest usub, et see suurendab nende maksutulu ja kõik on rahul. Sellise variandi puhul peaksid seal töötavad inimesed ikka väga algelise haridusega olema ja mitte omama arvutusoskusi. Ma tõesti siiralt usun, et kõrgharidusega inimesed ei ole nii lollid, et nende arust uus seadus toob kokkuvõttes suuremat maksutulu.
                      Last edited by Firzen; 02.03.10, 15:53.

                      Comment

                      • Recon
                        Jube Noob
                        • Nov 2009
                        • 103

                        #1226
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Algselt postitas rmartin Vaata postitust

                        Kui kusagil Aafrikas kolm või kümme eestlast täis kustakse ei ole riigi jaoks probleem, kui aga kolm tuhat siis küll. Sellepärast see seadus ka nüüd, mitte 7 aastat tagasi. Kuna pokker on massidesse läinud, siis on ilmne, et riik peab kuidagi asjal silma peal hoidma, muidu ei saa ta probleemide korral ka kuidagi sekkuda/aidata.

                        Tõenäoliselt monitoorib Maksuamet välja saidid kus eestlaste liiklus ületab mingi tetud numbri ja siis ka selle saidiga tegeletakse, ehk püütakse tagada et sealt ka riigile midagi kukub ja et tuhanded kobanikud petta ei saaks.
                        Kui see naiivsus tuleb südamest on küll väga armas :)
                        ''tuhanded kobanikud' on ka muidugi tore freudian slip
                        Tõesti, reaalses elus on oht Tallinna tänaval rahakotist ilma jääda või lihtsalt pasunasse saada kümneid või isegi sadu kordi suurem kui online pokkerit mängima minna oma rahast pettuse läbi ilma jääda. Ei ole mitte midagi üle mõistuse ohtlikku online pokerdamises kui sa just sinna uganda saidile kontot esimeseks ei tee ja neid kirjasid ei maksa ka 100% tõe pähe võtta, et oled nigeeriast pärinud 20 milli $.

                        Comment

                        • Firzen
                          Grinder
                          • Oct 2008
                          • 605

                          #1227
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          Algselt postitas Recon Vaata postitust
                          Kui see naiivsus tuleb südamest on küll väga armas :)
                          ''tuhanded kobanikud' on ka muidugi tore freudian slip
                          Tõesti, reaalses elus on oht Tallinna tänaval rahakotist ilma jääda või lihtsalt pasunasse saada kümneid või isegi sadu kordi suurem kui online pokkerit mängima minna oma rahast pettuse läbi ilma jääda. Ei ole mitte midagi üle mõistuse ohtlikku online pokerdamises kui sa just sinna uganda saidile kontot esimeseks ei tee ja neid kirjasid ei maksa ka 100% tõe pähe võtta, et oled nigeeriast pärinud 20 milli $.
                          Kõige lahedam on see, et tänu seadusele ei saa riik nagunii mitte midagi ette võtta. Pankroti avaldused käivad ikka samamoodi, võlausaldajad saavad kontori mööbli müügist 1% oma võlast kätte ja ongi vsjo. Ega kliendid ei näe tuhkagi. Näiteks, kui Maa Pank pankrotti läks kaotas mu peretuttav sadu tuhandeid, mis tal kontol olid. Tagasi sai täpselt 0 krooni ja 0 senti.

                          Antud seadusele saab riik näidelda, et ta midagi teeb. Ütlevad, et jah anname kohtusse ja nõuame inimeste rahasid tagasi, aga ega keegi raha ei saa. Iga inimene teab seda. Esimesena saavad siiski mingi osa tagasi investorid ja 99% juhtudel ei jää sealt kohe mitte midagi üle klientide jaoks.

                          Comment

                          • ment52
                            Politseidokumendiga kusjuures!
                            • Oct 2008
                            • 1270

                            #1228
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Algselt postitas Firzen Vaata postitust
                            Mitte rake'ist vaid panustest. Asja mõte on selles, et miks peaks firma tooma siia enda serverid, kui ta peab maksma 5%? Suurfirmade jaoks on siin olematu turg.
                            Ta peab maksma 5% vaid eesti mängijate rakest ju?! Palju parem alternatiiv üldse mitte (ebaseaduslikult eestis) teenuse pakkumisele eestlastele.

                            Samuti sa väidad igas postis, et eesti turg on olematu, aga see ei ole ju tõsi. Mina üksi maksin eelmine aasta kaugelt üle 20k$ reiki starsile ja 10k$ FTPle. Eestlastest NL100-200+ grindereid nendel saitidel on rohkesti, rääkimata tuhandetest mikrogrinderist ja müürsepast.

                            Lisaks kui Stars ja FTP tõesti muretseks eesti litsentsi, saaksid nad endale kõik kliendid tubadest, millel tõesti pole +ev eesti litsentsi muretseda (cakes/pacificus/everestis on eestlasi arvukalt).

                            Comment

                            • Kaitz20
                              FPP Pro
                              • Oct 2008
                              • 289

                              #1229
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Firzen, eedan, et Sa ise mängid ka kuskil välismaises võrgus.
                              Mida Sa ise lähinädalatel ette võtad?
                              Sain aru, et ilmselt mingi aeg peatatakse pangaülekanded pokkerisaitide poolt, kuid ilmselt jääb endiselt alles moneybookers.
                              Samas vaadates põhiseadust või ükskõik millist Euroopa seadustakti (praegu küll lahmin suvaliselt), kuid sealt ma arvan, et saab piisavalt palju alust, et pöörduda kas otse riigi vastu kohtusse piirangu lõpetamiseks, mis ei ole kohane ega proportsionaalne seaduse eesmärgiga (või mõni teine tähtis jutt, mida ma olen haldusõigusest õppinud). Ehk siis kokkuvõttes ma ei taha uskuda, et saab piirata inimestele juurdepääsu kuskile mängukeskkondadele.

                              Comment

                              • seep
                                Grinder
                                • Dec 2009
                                • 698

                                #1230
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                5% tehtavatelt panustelt... see on terve varandus ju:O Keskmine NL200 mängija maksab ühe sessiga riigile see tähendab, et 50$ kui ta kokku panustab 1000$? Rake on nagu ka väiksem kõvasti, ning siis tuleb mingi tadaamm eesti riik ja rotib raha lisaks? See pole ju reaalne! Kurat! Hakaku mingeid FPP E-Riigi punne plekkima siis ja mesasid välja maksma... xD. Igastahes ma arvan, et see on suht absurd, mis toimub! Ma mõistan tõesti nendest slotmachine reguleerimistest, kuid pokker? Miks vaja?

                                Comment

                                Working...