UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Firzen
    Grinder
    • Oct 2008
    • 605

    #1186
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Algselt postitas rmartin Vaata postitust
    respect, riik üritab korrastada turgu ja kaitsta rahvast ja kõik on kidlad, et korruptsioon ja altkäemaks.
    Ei ole ju monopoli, seaduse järgi kõigil võimalik oma pokkeribisnisi siin edasi ajada.
    kui näiteks PS peaks sellest võimalusest loobuma siis minu järeldus on, et seesinane eesti pokkerimängia on nii allla EV tegelane, et ei suuda saidi huvi äratamiseks piisavalt võita/rake teenida.
    Aga otseloomulikult võetakse arvesse ka seda, et tänu kõrgetele maksudele ja vähesele klientuurile ei too ükski suur tuba oma äri siia. Seega jääb klientuuril üle mängida lubatud kohtades(loe: Olympicus). PokerStarsi, FTP vms toa jaoks on Eesti mängijate poolt toodetav kasum väike, samas kui Olympic istub kõrval ja vaatab kuidas nende klientuur toidab teisi firmasid kasumiga, mis on nende jaoks juba arvesse võetav. Kokkuvõttes summad, mis liiguvad küll vähenevad, aga vähemalt saab kohalik äri neid jäänuseid endale kokku kraapida ja veel seaduslikult.

    Miks sinu arust seda seadust ei hakatud arutama 7-8 aastat tagasi? Inimesed ei mänginud ja liikvel polnud suuremad rahad! Pärast seda, kui pokker Eestis plahvatas hakkas kohe ka asi liikuma ja mis sa arvad kelle kasuks? Kohalike ettevõtjate kasuks otseloomulikult.

    Selles seaduses ei ole ühtegi loogilist väidet, mis näitaks, et klient on nüüd rohkem kaitstud pettuste eest. Kui tuba sulgeb oma uksed jääb tavainimene samamoodi rahast ilma, keegi ei hakka Peetrile, Mannile või Mallele eraldi nende raha tagasi maksma, kui võlausaldajad koputavad uksele. Inimesed võivad küll näpuga näidata, kes nüüd asja ajama peaks, aga kasu sellest siiski pole. Kellelgi pole olnud probleeme seaduslikult registreeritud kontolt rahade väljasaamisega mõne suurema võrgustiku pokkeritoast.

    Comment

    • Sebastian_du
      Klubi Liige
      • Jul 2009
      • 232

      #1187
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      Kui riik üritaks turgu ja rahvast kaitsta siis küsitaks eriala ekspertidel kas on vaja ja kui on vaja siis kuidas teha.
      Sest hetkel on et need kes matsu jagavad lähevad mööda ja need kes ei jaga(lambad) kelle raha just tahaks jäävad olympsile.

      Ja see seaduse järgi on kõigil lubatud paistab jubedalt selle moodi et on tõesti lubatud aga selle tingimustega et su nimi peab algama "K" tähega ja selle järgnevad "a", "r" "u" antud järjestuses.

      Kui tegelased ei suuda firmale atraktiivsed olla siis oleks riigi kohus ju "meelelahutust" soosida mitte takistada.

      Comment

      • janek174
        Vana Tegija
        • Mar 2009
        • 1078

        #1188
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        Algselt postitas rmartin Vaata postitust
        respect, riik üritab korrastada turgu ja kaitsta rahvast ja kõik on kidlad, et korruptsioon ja altkäemaks.
        Ei ole ju monopoli, seaduse järgi kõigil võimalik oma pokkeribisnisi siin edasi ajada.
        kui näiteks PS peaks sellest võimalusest loobuma siis minu järeldus on, et seesinane eesti pokkerimängia on nii allla EV tegelane, et ei suuda saidi huvi äratamiseks piisavalt võita/rake teenida.
        Panen ka oma erateele üles sildi, et kes metsa tahab saada, peab mulle miljoni maksma. Kas maksaksid, või läheksid ringiga?

        Heaküll, sõnastan natuke ümber. Stars on mets, eratee on riik. Kas stars peaks sellepärast milli (või 10 või mõne muu ulmelise summa maksma), et ma saaksin metsa minna?

        Segane jutt tuli vähe, aga vast saate mõttest aru.

        Jutu mõte on see, et küsida võid kuipalju aga tahad, iseasi, kas keegi ka maksab.
        Last edited by janek174; 02.03.10, 14:08.

        Comment

        • vsiu100
          Moderaator
          • Oct 2008
          • 4253

          #1189
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Algselt postitas rmartin Vaata postitust
          respect, riik üritab korrastada turgu ja kaitsta rahvast ja kõik on kidlad, et korruptsioon ja altkäemaks.
          Ei ole ju monopoli, seaduse järgi kõigil võimalik oma pokkeribisnisi siin edasi ajada.
          kui näiteks PS peaks sellest võimalusest loobuma siis minu järeldus on, et seesinane eesti pokkerimängia on nii allla EV tegelane, et ei suuda saidi huvi äratamiseks piisavalt võita/rake teenida.

          pole ise seda saadet vaadanud aga
          lõik PN-st, mis seda tsiteerib....

          K: "kas te loodate et need 200 võiksid seda luba taotleda?"
          V: "selle seaduse mõte on mitte sellist võimalust tekitada .."


          ootaks sinu respect-hinnangut antud vastusele.

          Comment

          • rmartin
            Klubi Liige
            • Dec 2008
            • 175

            #1190
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            kui ta usute, et riigi poolt Olympikule tagatud eelis on see, et siin on väike turg ja litsensi tasu kõrge, siis, palun seletage mulle ära mismoodi Olympic selle eelisega raha teenib? Litsensitasu on ju temale sama kõrge kui näiteks PSile? Ja turg ei puutu üldse asjasse, tegemist on ju internetiüritusega, kui Olympik oma ettevõtte Eesti peale üles ehitaks oleks kaheldav, kas ta oma kontori üürigi makstud saaks.
            Ainuketõeline lisandunud ebamugavus kõigile pokkerisaitidele(kaasa arvatud Olympiku internetisaidile) on see, et nüüdsest peab olema riigil kahtluse korras võimalus teenusepakkujate tegevusele pilk peale visata.

            Ja miks peaks see väljavaade üdini ausat ettevõtet hirmutama?

            Comment

            • janek174
              Vana Tegija
              • Mar 2009
              • 1078

              #1191
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Algselt postitas rmartin Vaata postitust
              kui ta usute, et riigi poolt Olympikule tagatud eelis on see, et siin on väike turg ja litsensi tasu kõrge, siis, palun seletage mulle ära mismoodi Olympic selle eelisega raha teenib?
              Monopoliga ta seda raha ju teenida üritabki. Või usud tõesti sinisilmselt, et riik ja olympic on rahva huvide eest ainult väljas?

              Comment

              • Sebastian_du
                Klubi Liige
                • Jul 2009
                • 232

                #1192
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Olypmsil on kaks kasu kohe võtta. Kui turg on väike ja olud keerulised siis on esimesel alati eelis. Teiseks osaline kulutuste vähenemine seoses serveri diiliga.

                Privaatsuse printsiip? Miks peaks keegi "pilku peale viskama"? Ja hetkel on vastus sellepärast et kontollida seaduse järgimist, seaduse, mida ei kasutajad ega pakkujad ei taha.

                Comment

                • levis
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 1557

                  #1193
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja
                  Egon Veermäe:"....No seadusandja on näinud ette selles mõttes kaks võimalust, et üks võimalus on siis blokeerida domeeni nime ja teine võimalus on siis makseteenuse pakkujatel, ehk siis üldjuhul pankadel sulgeda vastavad kontod, kus need rahad liiguvad...."

                  Kas ta väidab, et kui ma näiteks liigutan Pokerstarsist rahad otse Swedpanka, siis võib juhtuda, et mu pangakonto suletakse? wtf?

                  Comment

                  • Firzen
                    Grinder
                    • Oct 2008
                    • 605

                    #1194
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    Algselt postitas rmartin Vaata postitust
                    kui ta usute, et riigi poolt Olympikule tagatud eelis on see, et siin on väike turg ja litsensi tasu kõrge, siis, palun seletage mulle ära mismoodi Olympic selle eelisega raha teenib? Litsensitasu on ju temale sama kõrge kui näiteks PSile? Ja turg ei puutu üldse asjasse, tegemist on ju internetiüritusega, kui Olympik oma ettevõtte Eesti peale üles ehitaks oleks kaheldav, kas ta oma kontori üürigi makstud saaks.
                    Ainuketõeline lisandunud ebamugavus kõigile pokkerisaitidele(kaasa arvatud Olympiku internetisaidile) on see, et nüüdsest peab olema riigil kahtluse korras võimalus teenusepakkujate tegevusele pilk peale visata.

                    Ja miks peaks see väljavaade üdini ausat ettevõtet hirmutama?
                    Oma ühes postituses ma vastasin selgelt su küsimusele. Olympic ei teeninud enne mitte midagi Eesti pokkerimängijate pealt. Tänu uuele seadusele on inimesed sunnitud mängima ühes toas, kuna ükski suur firma, kel vähegi mõistust on, ei too siia oma bisnesit. Paljud ka lõpetavad mängimise, kuid Olympic siiski nüüd saab midagi, kui enne ei saanud nad mitte midagi.

                    Comment

                    • Sebastian_du
                      Klubi Liige
                      • Jul 2009
                      • 232

                      #1195
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      See on möga ja öeldi välja ainult hirmutamiseks. Sellisele käitumisele EW seadusliku alust ei ole!

                      Comment

                      • timukasr
                        Vana Tegija
                        • Nov 2008
                        • 1099

                        #1196
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Algselt postitas levis Vaata postitust
                        Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja
                        Egon Veermäe:"....No seadusandja on näinud ette selles mõttes kaks võimalust, et üks võimalus on siis blokeerida domeeni nime ja teine võimalus on siis makseteenuse pakkujatel, ehk siis üldjuhul pankadel sulgeda vastavad kontod, kus need rahad liiguvad...."

                        Kas ta väidab, et kui ma näiteks liigutan Pokerstarsist rahad otse Swedpanka, siis võib juhtuda, et mu pangakonto suletakse? wtf?
                        Jah.

                        Comment

                        • Sebastian_du
                          Klubi Liige
                          • Jul 2009
                          • 232

                          #1197
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          Algselt postitas timukasr Vaata postitust
                          Jah.
                          WTF isegi kui on võimalik tõestada et tulu on ebaseaduslik siis a)see maksustatakse b) see konfiskeeritakse kohtu otsusega. Üksi riigiamet ei saa ÜKSKÕIK missugule põhjusel sulgeda minu kontot erapangas.

                          Edit, ma eeldan et level aga nagu aru on saada ei jaga mõned välja ja seega olgem rahasid puudutavates küsimustes viisakad

                          Comment

                          • Recon
                            Jube Noob
                            • Nov 2009
                            • 103

                            #1198
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Algselt postitas rmartin Vaata postitust
                            kui ta usute, et riigi poolt Olympikule tagatud eelis on see, et siin on väike turg....
                            Ei maksa ära unustada et juba ammu ei ole Eesti Vabariik päris 100% keelan-käsen ka omaenda territooriumil.
                            Seda, kas uus hasartmänguseadus on andnud võrdsed tingimused kõigile teenusepakkujatele otsustavad varem või hiljem tähtsad härrased maalilisest belgia väikelinnast. Härrased ei pruugi sugugi olla nii pikkade juhtmetega nagu EMTA paistab arvavat. Olympicu ülehelikiirul tekkinud litsents, absoluutselt puudub internetis ingliskeelne (aga ka saksa, prantsuse jne) teave kogu litsentsi omandamise protsessi kohta. Proovige näiteks leida eilset pressiteadet ingliskeelsena?

                            Comment

                            • marguzz22
                              Vana Tegija
                              • Oct 2008
                              • 1458

                              #1199
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Kõik vinguvad seaduse üle. Minu arust tegi riik väga õigesti, et reguleeris siiani reguleerimata turu. Tegemist on tegelikult päris mõistliku seadusega (võrreldes Itaaliaga)Punktid 7 ja 8 sätestavad maksumäärad uutele hasartmänguliikidele. Punktis 7 on toodud maksumäär kaughasartmängule 5%. Kaughasartmängude maksumäära otsustamisel on põhiliseks argumendiks muude Euroopa riikide regulatsioon samas valdkonnas. Riigid, kus kaughasartmängud on lubatud, maksustavad üldjuhul kaughasartmänge tavalistest hasartmängudest märgatavalt madalama maksumääraga – nt. 2% (Šveits). Osa riikidest, kes maksustavad seni kaughasartmänge kõrgema määraga, on välja töötamas eelnõu, millega maksumäära oluliselt vähendada – nt. Belgia 10–50%lt (oleneb hasartmänguliigist) 5%le. Seega on Euroopasisese maksukonkurentsi tingimustes oluline sätestada kaughasartmängudele analoogses vahemikus maksumäär. 5%-line maksumäär on sätestatud ka õnnemänguturniiridele.

                              Kaughasartmängult võetav maks on 5% tehtud panustest.

                              Comment

                              • rmartin
                                Klubi Liige
                                • Dec 2008
                                • 175

                                #1200
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                vsiu100, vaata teinekord ikka ise ka ja ära usu iga iba mis sulle aetakse, võid väga lohku saada.
                                Need kaks lausejuppi seal on kontekstist välja rebitud ega ole isegi mitte üksteise järel, interviueeria tüdruk nendib seal vahepeal isegi: "paljud loobuvad sellisel juhul" Mispeale tuleb see PNtoodud maksupoisi rida,"selle seaduse mõte on mitte sellist võimalust tekitada .."

                                Ja ise mõtelda tasub ka, Maksuamet on ainult seaduse rakendaja, tema seda seadust ei teinud seega ei ole sellel poisil seal teleris muud rolli kui tsiteerida seadust ja kuulutada, et nüüd me asume tööle. Mitte mingi valemiga ei leia sealt seadusest kohta kus üteldakse, et me tahame teisi teenusepakkujaid ära ajada, mida ta siis otseetris võiks kuulutada. Ja rõhudes sellsle seadusele ütleb ta mitu korda, asja mõte on tulu riigile ja turvalisus kodanikele.

                                Selles klipis on ka koht kus tuleb välja, et üks uus välismaine teenusepakkuja on juba jalad kõhu alt välja tirinud ja avalduse ära toonud. Paistab, et seaduse tingimused siiski päris utoopilised ei ole?

                                Kuidas see asi neil seal Olympicus küll nii kehvalt välja kukkus, et keegi ikka üritab tulla? Mis te arvate, kas Karu hakkab isiklikult seda vaest poissi rihmama, kes nii kehva lobiga hakkama sai?

                                Comment

                                Working...