Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS
NB! Allolev positus on võetud pokernews foorumis, kuid arvan, et kõik peaksid seda lugema. Väga mõistlik jutt.
Paneme siis kõik uuesti kirja ning inimesed, kes kibelevad pokkerisaitidele kirjutama, lugegu enne need punktid läbi.
1) Eestis ei tohi pakkuda online-pokkerit alates 01.01.2010 mitte keegi, kellel litsentsi ei ole. Mitte keegi. Erandeid ei tehta ei Starsile, Triobetile ega ka mitte Olympicule. Seadus kehtib teenusepakkujatele, mitte mängijatele. Eesti riik peab hoolitsema, et inimesed keelatud kohtades mängida ei saa, mitte mängijad "paluma", et neil seal mängida ei lastaks Happy
2) Taotlusi hakatakse vastu võtma ning litsentse väljastama alates 01.01.2010. Mis päev täna on, vaadake kalendrist Wink
3) Igasugused Towerid jms. ei hakka never praeguste seadustega Eestis litsentsi taotlema. Selleks tuleb luua Eestis ettevõte 15,65M aktsiakapitaliga, kulutada umbes paar miljonit, tuua siia KÕIK oma serverid, pakkuda 24/7 eestikeelset supporti ja läbi rida bürokraatilikke samme. Arvake 10 korda, kas see on sellisele saidile kasulik? Laghing
Mina igatahes arvan, et enamik saitidest pole sellest seadusest mitte midagi kuulnud. Lisaks olen ma ka kindel, et nende meeskonnas töötab vaevalt kaks-kolm inimest, kes üldse teavad, et selline riik nagu Eestis olemas on. Ja kui nad ka hoiaksid igal päeval hinge kinni hoides ja küüsi närides silma peal neile hiiglaslikke kasumeid kindlustaval Eesti turul, oleks neil sellest tõenäoliselt lihtsalt ükskõik. Eesti riik ei hakka mingit Tšingatškuki reservaadis paiknevat pokkerituba kohtussse kaebama, et saada sealt kätte osa kolme eestlase poolt makstud 187$ reigist. Nad saavad selle saidi jah blokeerida eestlaste jaoks aga kuidas ja millal, seda ju saidi töötajad ei tea! Aga kui iga päev saadab kari puupäid kirju, kes vihjavad otseselt, et "kas IKKA TEATE, et olete siin varsti keelatud" ning nõuavad veel et see kiri edastatakse kõrgemale juhtkonnale (!), võib ka kõige rahulikumal tüübil lõpuks kuul kokku joosta ja pauk tulebki sealt ära, kust muidu poleks seda elu sees tulnud. Mulle tuletab see meelde seika filmist "Die Hard3", kus Bruce Willis läks Harlemi linnaossa sildiga "I hate n...gers" Smile
Ja toome ühe näite ka: kõik me teame, et juuatäis peaga autoga sõita ei tohi. Meie näitel tuleks nüüd juua ära liiter viina, sõita esimese politseiniku juurde ning paluda seejärel oma joovet kontrollida, küsides "kas ma nüüd tohin edasi sõita või pean auto ära parkima?"
NB! Allolev positus on võetud pokernews foorumis, kuid arvan, et kõik peaksid seda lugema. Väga mõistlik jutt.
Paneme siis kõik uuesti kirja ning inimesed, kes kibelevad pokkerisaitidele kirjutama, lugegu enne need punktid läbi.
1) Eestis ei tohi pakkuda online-pokkerit alates 01.01.2010 mitte keegi, kellel litsentsi ei ole. Mitte keegi. Erandeid ei tehta ei Starsile, Triobetile ega ka mitte Olympicule. Seadus kehtib teenusepakkujatele, mitte mängijatele. Eesti riik peab hoolitsema, et inimesed keelatud kohtades mängida ei saa, mitte mängijad "paluma", et neil seal mängida ei lastaks Happy
2) Taotlusi hakatakse vastu võtma ning litsentse väljastama alates 01.01.2010. Mis päev täna on, vaadake kalendrist Wink
3) Igasugused Towerid jms. ei hakka never praeguste seadustega Eestis litsentsi taotlema. Selleks tuleb luua Eestis ettevõte 15,65M aktsiakapitaliga, kulutada umbes paar miljonit, tuua siia KÕIK oma serverid, pakkuda 24/7 eestikeelset supporti ja läbi rida bürokraatilikke samme. Arvake 10 korda, kas see on sellisele saidile kasulik? Laghing
Mina igatahes arvan, et enamik saitidest pole sellest seadusest mitte midagi kuulnud. Lisaks olen ma ka kindel, et nende meeskonnas töötab vaevalt kaks-kolm inimest, kes üldse teavad, et selline riik nagu Eestis olemas on. Ja kui nad ka hoiaksid igal päeval hinge kinni hoides ja küüsi närides silma peal neile hiiglaslikke kasumeid kindlustaval Eesti turul, oleks neil sellest tõenäoliselt lihtsalt ükskõik. Eesti riik ei hakka mingit Tšingatškuki reservaadis paiknevat pokkerituba kohtussse kaebama, et saada sealt kätte osa kolme eestlase poolt makstud 187$ reigist. Nad saavad selle saidi jah blokeerida eestlaste jaoks aga kuidas ja millal, seda ju saidi töötajad ei tea! Aga kui iga päev saadab kari puupäid kirju, kes vihjavad otseselt, et "kas IKKA TEATE, et olete siin varsti keelatud" ning nõuavad veel et see kiri edastatakse kõrgemale juhtkonnale (!), võib ka kõige rahulikumal tüübil lõpuks kuul kokku joosta ja pauk tulebki sealt ära, kust muidu poleks seda elu sees tulnud. Mulle tuletab see meelde seika filmist "Die Hard3", kus Bruce Willis läks Harlemi linnaossa sildiga "I hate n...gers" Smile
Ja toome ühe näite ka: kõik me teame, et juuatäis peaga autoga sõita ei tohi. Meie näitel tuleks nüüd juua ära liiter viina, sõita esimese politseiniku juurde ning paluda seejärel oma joovet kontrollida, küsides "kas ma nüüd tohin edasi sõita või pean auto ära parkima?"
Comment