UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • marguzz22
    Vana Tegija
    • Oct 2008
    • 1458

    #961
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    NB! Allolev positus on võetud pokernews foorumis, kuid arvan, et kõik peaksid seda lugema. Väga mõistlik jutt.


    Paneme siis kõik uuesti kirja ning inimesed, kes kibelevad pokkerisaitidele kirjutama, lugegu enne need punktid läbi.
    1) Eestis ei tohi pakkuda online-pokkerit alates 01.01.2010 mitte keegi, kellel litsentsi ei ole. Mitte keegi. Erandeid ei tehta ei Starsile, Triobetile ega ka mitte Olympicule. Seadus kehtib teenusepakkujatele, mitte mängijatele. Eesti riik peab hoolitsema, et inimesed keelatud kohtades mängida ei saa, mitte mängijad "paluma", et neil seal mängida ei lastaks Happy
    2) Taotlusi hakatakse vastu võtma ning litsentse väljastama alates 01.01.2010. Mis päev täna on, vaadake kalendrist Wink
    3) Igasugused Towerid jms. ei hakka never praeguste seadustega Eestis litsentsi taotlema. Selleks tuleb luua Eestis ettevõte 15,65M aktsiakapitaliga, kulutada umbes paar miljonit, tuua siia KÕIK oma serverid, pakkuda 24/7 eestikeelset supporti ja läbi rida bürokraatilikke samme. Arvake 10 korda, kas see on sellisele saidile kasulik? Laghing

    Mina igatahes arvan, et enamik saitidest pole sellest seadusest mitte midagi kuulnud. Lisaks olen ma ka kindel, et nende meeskonnas töötab vaevalt kaks-kolm inimest, kes üldse teavad, et selline riik nagu Eestis olemas on. Ja kui nad ka hoiaksid igal päeval hinge kinni hoides ja küüsi närides silma peal neile hiiglaslikke kasumeid kindlustaval Eesti turul, oleks neil sellest tõenäoliselt lihtsalt ükskõik. Eesti riik ei hakka mingit Tšingatškuki reservaadis paiknevat pokkerituba kohtussse kaebama, et saada sealt kätte osa kolme eestlase poolt makstud 187$ reigist. Nad saavad selle saidi jah blokeerida eestlaste jaoks aga kuidas ja millal, seda ju saidi töötajad ei tea! Aga kui iga päev saadab kari puupäid kirju, kes vihjavad otseselt, et "kas IKKA TEATE, et olete siin varsti keelatud" ning nõuavad veel et see kiri edastatakse kõrgemale juhtkonnale (!), võib ka kõige rahulikumal tüübil lõpuks kuul kokku joosta ja pauk tulebki sealt ära, kust muidu poleks seda elu sees tulnud. Mulle tuletab see meelde seika filmist "Die Hard3", kus Bruce Willis läks Harlemi linnaossa sildiga "I hate n...gers" Smile

    Ja toome ühe näite ka: kõik me teame, et juuatäis peaga autoga sõita ei tohi. Meie näitel tuleks nüüd juua ära liiter viina, sõita esimese politseiniku juurde ning paluda seejärel oma joovet kontrollida, küsides "kas ma nüüd tohin edasi sõita või pean auto ära parkima?"

    Comment

    • alaska
      forever
      • Oct 2008
      • 6599

      #962
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      seda on küll palju loota, et keegi ei teata eesti seadusemuudatustest pokkeritubadele. Aga nagu ma aru saan, siis kui pokkerituba mingeid piiranguid ei teeks eestlastele, siis pole riigil mittemidagi peale hakata? Näiteks kui eestis ei tohi maksumärkideta ukraina firma sigarette müüa, aga keegi ikka ostab hulgi ja müüb mustalt, siis eesti ei saa selle firma vastu midagi teha?

      Comment

      • Rahapada
        Vana Tegija
        • Oct 2008
        • 1178

        #963
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        väga tore post, eem, mis see litsents üldse maksab?
        ps. ja tegelt peaks saidil vaid ÜKS server eestis paiknema, MITTE KÕIK... aga no see selleks

        ja mu teada saab küll, seada ka riiklikud piirangud välisettevõttele

        Comment

        • Maheaatom
          Grinder
          • Oct 2008
          • 958

          #964
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Algselt postitas alaska
          seda on küll palju loota, et keegi ei teata eesti seadusemuudatustest pokkeritubadele. Aga nagu ma aru saan, siis kui pokkerituba mingeid piiranguid ei teeks eestlastele, siis pole riigil mittemidagi peale hakata? Näiteks kui eestis ei tohi maksumärkideta ukraina firma sigarette müüa, aga keegi ikka ostab hulgi ja müüb mustalt, siis eesti ei saa selle firma vastu midagi teha?
          Kes peaks teatama? Maailmas on 500 pokkerituba ja tuhandeid online-kasiinosid. Arvad et mõni rahandusministeerium töötaja hakkab nende supportidesse e-maile saatma? Isegi kui ta seda teeks, loetakse vähemalt pool nendest tõenäoliselt rämpspostiks ega jõuaks Vietnami päritolu teenindaja Tuk'ist edasi. Starsi, Triobeti ja Unibetiga on mõistagi lood teised aga ka nendega pole mingit pointi suhelda, kuna need inimesed, kes peavad asjast teadma, teavad seda nagunii. Ning 01. jaanuar pole ka nendest firmades veel kätte jõudnud

          Sinu suitsunäide on selles mõttes õige, et kui keegi müüb Eestis mustalt maksumärgita sigarette, siis pole see tootjafirma asi. Hasartmänguseadust võib sisuliselt võrrelda alkoholimüügi keeluga - kui näiteks Statoil sulle öösel viina müüb, siis saavad karistada nemad, mitte sina. Sest alkoholi omamine või joomine (ei päeval ega öösel) ei ole Eestis keelatud. Nagu ka pokkeri mängimine (veel).

          Comment

          • Maheaatom
            Grinder
            • Oct 2008
            • 958

            #965
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            Algselt postitas Rahapada
            väga tore post, eem, mis see litsents üldse maksab?
            ps. ja tegelt peaks saidil vaid ÜKS server eestis paiknema, MITTE KÕIK... aga no see selleks

            ja mu teada saab küll, seada ka riiklikud piirangud välisettevõttele
            50000 eurot on litsents + hunnik muid kulusid, mis lähevad firma asutamisega. Pluss igakuine reik. Leedus on see summa näiteks 1000 eurot, Tony G tegi näiteks suured silmad kui kuulis Eesti riigi ahnusest. Viimase info kohaselt peavad kõik serverid paiknema Eestis, mis on taas absurd. Miks ei võiks olla Eestis just nimelt üks server, mis kopeeriks vaid Eesti mängijate tegevust?

            Üks asi on piirangute seadmine, teine asi on nende kontrollimine. Eestis on hordide viisi alaealisi, kes joovad viina, teevad suitsu ja mängivad pokkerit. Mõni neist jääb vahele, mõni mitte aga lakutakse ikka edasi ning kuidagi suudetakse hankida nii viin, suitsud kui teha pokkeritubades kontod.

            Comment

            • Ajuvaba
              Grinder
              • Oct 2008
              • 634

              #966
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Tere,

              Vabandan, et ei ole jõudnud 20 lehekülge teemat läbi lugeda. Mida soovitavad "teadjad inimesed", kui mul on päris korralik bankroll Fulltilt kontol. Kas peaksin selle igaks juhuks välja laskma? Mis on võimalused konto blokeerimisel jne?

              Comment

              • jrgn hell
                Klubi Liige
                • Oct 2008
                • 3328

                #967
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Algselt postitas Ajuvaba
                Tere,

                Vabandan, et ei ole jõudnud 20 lehekülge teemat läbi lugeda. Mida soovitavad "teadjad inimesed", kui mul on päris korralik bankroll Fulltilt kontol. Kas peaksin selle igaks juhuks välja laskma? Mis on võimalused konto blokeerimisel jne?
                küll saadetakse mail, kui tahavad, et nahhui sa tõmbaks, rahast ei jäta sind keegi ilma

                Comment

                • leits
                  Hundinui
                  • Apr 2009
                  • 9562

                  #968
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Algselt postitas Ajuvaba
                  Tere,

                  Vabandan, et ei ole jõudnud 20 lehekülge teemat läbi lugeda. Mida soovitavad "teadjad inimesed", kui mul on päris korralik bankroll Fulltilt kontol. Kas peaksin selle igaks juhuks välja laskma? Mis on võimalused konto blokeerimisel jne?
                  cash out ... ja kanna triobetim, neid ei puudu keegi

                  Comment

                  • vinney
                    Õpihimuline Mängur
                    • Oct 2008
                    • 473

                    #969
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    võtsin just triost välja , idi?

                    Comment

                    • Rigged
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 2535

                      #970
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Aga tegelikult, peaks rahasid hakkama äkki välja kandma?

                      Pole 21 ka veel.

                      Ainult mõistlikke vastuseid sooviks.

                      Comment

                      • mihkel7
                        FPP Pro
                        • Oct 2008
                        • 259

                        #971
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Masendus tuli peale...

                        Comment

                        • McFoldberg
                          Grinder
                          • Nov 2008
                          • 731

                          #972
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          No tõesti inimesed... Kui te ei viitsi mitte ainsatki lehekülge siin teemas läbi lugeda, siis pole te ka mitte mingit mõistliku vastust väärt. Igal leheküljel siin teemas on 1234141421421 korda öeldud, et kui pole just eriti random urkasait, pole mõtet eriti karta. Samuti on 12409175075748 korda öeldud, et ärge tekitage ise probleemi kuni probleemi veel pole... Vastasel juhul tekib probleem lihtsalt kõvasti kiiremini.

                          Comment

                          • Pahvak
                            Pastilaa?? Ei!
                            • Dec 2008
                            • 4431

                            #973
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Kardan, et Ajuvaba leveldas.
                            Fullstacks have more fun.

                            Comment

                            • BuildUp
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 2547

                              #974
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Algselt postitas Pahvak
                              Kardan, et Ajuvaba leveldas.
                              Aga miks sa kartma pead? :( :)

                              Comment

                              • Rigged
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 2535

                                #975
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                Algselt postitas McFoldberg
                                No tõesti inimesed... Kui te ei viitsi mitte ainsatki lehekülge siin teemas läbi lugeda, siis pole te ka mitte mingit mõistliku vastust väärt. Igal leheküljel siin teemas on 1234141421421 korda öeldud, et kui pole just eriti random urkasait, pole mõtet eriti karta. Samuti on 12409175075748 korda öeldud, et ärge tekitage ise probleemi kuni probleemi veel pole... Vastasel juhul tekib probleem lihtsalt kõvasti kiiremini.
                                Vähem ülbust, rohkem abivalmidust, aitäh.

                                Comment

                                Working...