Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal
Esialgsetel andmetel panin TPS pokkeriliiga kinni. Siinkohal ongi hea rääkida "kahe punnist". Täpsemalt seda, miks on mõned punnid ülitähtsad.
Lõplik edetabel
Lihtmatemaatikaga saame teada, et esikolm oli enne eilset turniiri: ThoughtCrime 423 punni, friidrich 415 punni (vahe esikohaga 8 punni) ja zalupa 413 punni (vahe 10 punni).
Punne saavad TOP16 ja selliselt: 20, 18, 16, 14, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 ja 1.
See tähendab seda, et kui ma oleksin saanud neljanda koha (14 punni), mis oleks teinud tulemuseks 437 punkti, siis friidrich ei oleks mind kätte saanud (maksimum 20 punni, ja tal oli 415 punni) ning zalupa puhul oli vahe 10 punkti, mis tähendab, et ma oleks pidanud saama rohkem kui 434 punni ehk mul oleks piisanud 5 või 6. kohast.
Kõik suht jeli-jeli. Kuna mina ei osalenud sellel aastal kahel turniiril (olin Bangkokis), siis näiteks isegi lisa 4 punkti, oleks olukorda kardinaalselt muutunud.
See oleks sellisel juhul tähendanud, et 427 punniga oleks alustanud, mis oleks friidi suhtes vahe teinud 12 punniseks ja zalupaga 14 punniseks ehk juba vastavalt 8 ja 10. koht oleks taganud mulle võidu. Kehvema tulemusega oleks pidanud emb-kumb neist turniiri võitma.
---
Peale selle oli päris pingeline olukord finaalis, kus oligi olukord, kus alguses 4 punni vahe, siis 3, kaks ja 1 ehk kui ma oleks välja kukkunud ja zalupa võitnud, oleks tema liiga võitnud.
---
Ma suht taktilaiselt blaindsin end surnuks, et saada võimalikult kõrge koht ja nii kindlustada liiga võit, kuid see oli suht kobadega siiski, sest enam ei rajanenud mängustrateegia oskustel, vaid taktikal ja juhusel. Taaskord need mõned punktid oleks seda olukorda vältinud.
---
Ja kui teiselt poolt otsast vaadata, siis zalupa on ka ühe turniiri vahele jätnud ning kui tema oleks seal saanud kasvõi 2 punni, oleks olukord olnud teine.
Mis veel nendes punnides tähtis. Miks peaks liider hoidma ja koguma punne? Sest kui minnakse eest ära, siis tagant olijad peavad hakkama riskima, et järele jõuda ja võidakse teha taktikaliselt vigu - näiteks liiga vara surnuks blaindima, liiga palju gamblema, liiga nittima jne jne.
Seega liigaturniirdel, kui aetakse taga punne, siis iga punkt loeb ja TPS-sugusel turniriil ICM-mäng, kui mängida liigapunnide peale, ei ole teatud olukordades õigustatud.
Esialgsetel andmetel panin TPS pokkeriliiga kinni. Siinkohal ongi hea rääkida "kahe punnist". Täpsemalt seda, miks on mõned punnid ülitähtsad.
Lõplik edetabel
(Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
Lihtmatemaatikaga saame teada, et esikolm oli enne eilset turniiri: ThoughtCrime 423 punni, friidrich 415 punni (vahe esikohaga 8 punni) ja zalupa 413 punni (vahe 10 punni).
Punne saavad TOP16 ja selliselt: 20, 18, 16, 14, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 ja 1.
See tähendab seda, et kui ma oleksin saanud neljanda koha (14 punni), mis oleks teinud tulemuseks 437 punkti, siis friidrich ei oleks mind kätte saanud (maksimum 20 punni, ja tal oli 415 punni) ning zalupa puhul oli vahe 10 punkti, mis tähendab, et ma oleks pidanud saama rohkem kui 434 punni ehk mul oleks piisanud 5 või 6. kohast.
Kõik suht jeli-jeli. Kuna mina ei osalenud sellel aastal kahel turniiril (olin Bangkokis), siis näiteks isegi lisa 4 punkti, oleks olukorda kardinaalselt muutunud.
See oleks sellisel juhul tähendanud, et 427 punniga oleks alustanud, mis oleks friidi suhtes vahe teinud 12 punniseks ja zalupaga 14 punniseks ehk juba vastavalt 8 ja 10. koht oleks taganud mulle võidu. Kehvema tulemusega oleks pidanud emb-kumb neist turniiri võitma.
---
Peale selle oli päris pingeline olukord finaalis, kus oligi olukord, kus alguses 4 punni vahe, siis 3, kaks ja 1 ehk kui ma oleks välja kukkunud ja zalupa võitnud, oleks tema liiga võitnud.
---
Ma suht taktilaiselt blaindsin end surnuks, et saada võimalikult kõrge koht ja nii kindlustada liiga võit, kuid see oli suht kobadega siiski, sest enam ei rajanenud mängustrateegia oskustel, vaid taktikal ja juhusel. Taaskord need mõned punktid oleks seda olukorda vältinud.
---
Ja kui teiselt poolt otsast vaadata, siis zalupa on ka ühe turniiri vahele jätnud ning kui tema oleks seal saanud kasvõi 2 punni, oleks olukord olnud teine.
Mis veel nendes punnides tähtis. Miks peaks liider hoidma ja koguma punne? Sest kui minnakse eest ära, siis tagant olijad peavad hakkama riskima, et järele jõuda ja võidakse teha taktikaliselt vigu - näiteks liiga vara surnuks blaindima, liiga palju gamblema, liiga nittima jne jne.
Seega liigaturniirdel, kui aetakse taga punne, siis iga punkt loeb ja TPS-sugusel turniriil ICM-mäng, kui mängida liigapunnide peale, ei ole teatud olukordades õigustatud.


Comment