[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #7576
    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

    74,4 -> 73,8 (madaltipus)

    See taaskord vale kaal, sest sai jooma hakatud ja siis munnigi pole söönud. Tra ja jube pask olla, seega ei viitsigi rohkem kirjutada.

    Arvan, et viimases staadiumis vähihaigel pole ka nii pask olla. Pliita soojaks ja kiire söök - äkki hakkab parem.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #7577
      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


      Optibeti võib isegi suure surmaga biitida. €250 alustasin ja sain €500 kokku.



      Jätkan. Järgmine update €750 juures ja võtangi eesmärgiks, kas bustosse või selle aasta sees €1000. Ainult pokkerimängud.

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #7578
        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal



        Yle tõi välja, et kui 2022. aastal saabus Soome tolli andmetel väljastpoolt Euroopa Liitu riiki 850 000 saadetist, siis 2024. aastal oli see kasvanud 28,2 miljonini ning jõuab tänavu hinnanguliselt umbes 50 miljonini.

        Need on haiged kogused ikka. Sama on Eestis ja kogu EUs. Kodumaine tarbimine kaob ära, kõik pask tellitakse hiinast ja jäätmekäitlus jääb meie kanda.

        See on ka üks näide, mis on Liidu viga. Seda ei tohiks teha ei täna, homme ega ülehomme, vaid KOHE praegu ja nii, et eraisikuna tellides oleks väga karm tariif ja karmi all, et asja, mida tellid väljaspool liitu, maksad mitmekordset hinda ja minimaalselt €100.

        Kui see asi ära ei lõppe, siis pole raske ennustada, mis toimuma hakkab või jätkuma jääb.

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #7579
          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

          Üks huvitav QUORA post. Tõlgin AI-ga ja lasen selgitada lihtsamalt.

          ? KÜSIMUS: Kas on tõendeid, et tulnukad on Maad külastanud?
          VASTUS ?

          Paljud inimesed saavad valesti aru, mida tegelikult tähendab Ockhami habemenuga.

          Mis on Ockhami habemenuga? See põhimõte ütleb lihtsalt: Kui mingi asja kohta on mitu võimalikku seletust, siis tõenäolisem on see, mis nõuab kõige vähem oletusi ja ülearuseid selgitusi.

          Ehk teisisõnu — ära otsi keerulist vastust, kui lihtsam seletus juba toimib.

          Nüüd, seda meeles pidades, vaatame fakte ja vastame küsimusele, kas tulnukad on Maad külastanud.

          ? Üks füüsika põhireegleid ütleb, et mida kiiremini sa liigud, seda rohkem energiat on vaja. Ja see kasv on väga järsk. See on tõendatud fakt.

          Näiteks: kui tahaks 50 kilogrammi inimest panna liikuma 1% valguse kiirusest (valguse kiirus on 300 000 km/s), kuluks selleks umbes 200 triljonit džauli energiat. See on sama palju energiat, kui 2 miljonit ameeriklast kulutavad ühe päevaga.

          Et ükski massiga objekt jõuaks valguse kiiruseni, oleks vaja lõpmatult palju energiat, sest mida kiiremini massiga objekt liigub, seda rohkem ta mass kasvab — ja valguse kiirusele lähenedes muutub mass lõpuks ka lõpmatuks. Ainus põhjus, miks valgusosakesed ehk footonid saavad liikuda valguse kiirusel, on see, et neil pole massi.

          Et sellest füüsikaseadustest mööda hiilida, oleks vaja võimet painutada või murda loodusseadusi peaaegu jumalikul tasemel. See oleks teaduse lõpptase — viimane tase, kus pole enam midagi uut avastada. Teadus on "läbi tehtud".

          Nüüd aga tagasi Ockhami habemenoa juurde. Tuletame meelde, et Ockhami habemenuga on põhimõte, mis ütleb: kui mingi asja kohta on mitu võimalikku seletust, tuleks eelistada seda, mis nõuab kõige vähem oletusi ja keerulisi lisaselgitusi.

          Kas on mõistlik uskuda, et mõni tulnuktsivilisatsioon ehitaks kosmoselaeva, mis suudab toota sellist energiat, ainult selleks et…
          ? teha taevas valgussõusid (nagu paljudel väidetavatel “UFO”-fotodel)?
          ? ehitada püramiidid (nagu populaarne vandenõudteooria väidab)?
          ? kukkuda juhuslikult New Mexico põllule (Roswelli juhtum 1947)?
          ? sõlmida salaleppe USA valitsusega (klassikaline vandenõuteooria)?
          ? või ehmatada mõnda hävituslennukit ja siis minema lennata (tüüpilised “piloodi UFO-raportid”)?

          Ei, nalja teed või?! Kui tulnukad kunagi Maad külastavad, siis sa ei pea seda kelleltki küsima — sa tead seda kohe. Laev, mis suudaks toota terve galaktika jagu energiat, paneks hetkega kõik Maa mõõteriistad ja satelliidid särama nagu jõulupuu.



          (Pildil: kui need tõesti oleksid tulnukate kosmoselaevad, oleks see universumi ajaloo kõige suurem energia ja aja raiskamine.)

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #7580
            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

            Vaadake seda:



            Kes natuke Eesti riigist, oma kodust, perest ja lastest hoolib vaadake ülaltoodud video läbi ⬆️⬆️⬆️.

            See on väikeriigi poliitika. Diplomaatia. Kainus. Mitte ärplemine. Plähmerdamine. Räuskamine.

            Kes ei tea, siis Soome on eesti rahvaarvult 4,2x suurem, samas pindala 7,2x suurem ja Venemaaga piir 3,9x suurem. Kaotanud Venemaa vastu territooriumi talvesõjas ja sõjalõpp oli neile "alandav" -> NL tungis neile kallale, kuid süüdlaseks jäi Soome, kes pidi veel Pariisi rahulepingujärjest 8 aastat reparatsioone maksma ja mitte vähe.

            Soomel oleks Venemaad vihata 10x rohkem põhjust, kuid käituvad väga kainelt ja see ülaltoodud video on ehe näide, kuidas väikeriik saab väga hästi end maailma kõige mõjukamale riigile end väga mõjusaks ja kuuldavaks teha ning Venemaa ohtu neil põhimõtteliselt seetõttu ka ei ole. Ka juba seetõttu, et oskavad ida-naabriga sarnaselt suhelda, kuid teiste nootidega, ja need noodid pole plähmerdamine, ärplemine jne.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #7581
              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

              LOL. Uus maailmakord. Kui ütled, et pärast hauas olles on ikka ainult naise - ja meheskeletid, lihtsalt absurdse väljamõeldiga tegeleti, saad trahvi ja istud kinn



              Ja siis redditis tõsimeeli õigustatakse, et kõik mehed või naised, kes ei pea end meheks või naiseks, ei ole hullumeelsus / diagnoos. HALLO! Mees on mees, olenemata, kelleks ta end peab. Naine on naine, olenemata, kelleks ta end peab.

              Kui söönlusikast peabki end lusikaks, siis on ta ikka mees, mitte lusikas. Ja kui kakahirmutis peab end tõesti mingiks kakajunniks või miski kolliks, kes kakat hirmutab, siis on ta ikka mees, mitte kakajunn.

              Mõlemil juhul lihtsalt tekib küsimus, et kui nad tõsimeeli end kakas või lusikaks peavad, siis kas ei oleks vaja neille panna diagnoosi? Sama sooga - sa võid ju pidada end ükskõik kelleks, kuid sellest ju sugu ei muutu ja kui sa arvad, et ikkagi muutub, siis on ka ju diagnoosi vaja.

              Edaspidi ütlen mina, et ma ei ole enam näiteks 1,80cm pikk, vaid olen 2,2-meetri pikkune korvpallur. Olenemata sellest, et mu pikkust saab mõõta, siis kui te ütlete, et ma olen hulluks läinud, siis peaksite saama 500 franki trahvi (umbes 500 eurot) ja kui ei maksa lendate kinni.

              Loe ja imesta, et kuidas ei soovita aru saada, et mees on mees ja naine on naine, mõelgu kelleks ta end tahes. Ja selle eest karistada, kui julgeda seda öelda.

              Eks panen ka siis juba eile farmeri gamblemisest saadud rahad kõrvale, et tulevane trahv ära maksta selle postituse eest, mis just tegin.

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #7582
                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                Tundub, et Prantsusmaal hakkab pidu läbi saama ja juba pohmell paistab. Ja ega see 3,35 triljonit eurot riigivõlga 70 miljoni inimese kohta ja 53-67 miljardit intressikulu aastas pohmelli paremaks ei tee, eriti kui pohmellis ärgates on tohutud immigrandihordid, kes tahavad pidu edasi panna, aga mitte enda kulul.

                Comment

                • Söönlusikast
                  Pokkerihai
                  • Feb 2024
                  • 3255

                  #7583
                  Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                  Algselt postitas ranka Vaata postitust
                  LOL. Uus maailmakord. Kui ütled, et pärast hauas olles on ikka ainult naise - ja meheskeletid, lihtsalt absurdse väljamõeldiga tegeleti, saad trahvi ja istud kinn



                  Ja siis redditis tõsimeeli õigustatakse, et kõik mehed või naised, kes ei pea end meheks või naiseks, ei ole hullumeelsus / diagnoos. HALLO! Mees on mees, olenemata, kelleks ta end peab. Naine on naine, olenemata, kelleks ta end peab.

                  Kui söönlusikast peabki end lusikaks, siis on ta ikka mees, mitte lusikas. Ja kui kakahirmutis peab end tõesti mingiks kakajunniks või miski kolliks, kes kakat hirmutab, siis on ta ikka mees, mitte kakajunn.

                  Mõlemil juhul lihtsalt tekib küsimus, et kui nad tõsimeeli end kakas või lusikaks peavad, siis kas ei oleks vaja neille panna diagnoosi? Sama sooga - sa võid ju pidada end ükskõik kelleks, kuid sellest ju sugu ei muutu ja kui sa arvad, et ikkagi muutub, siis on ka ju diagnoosi vaja.

                  Edaspidi ütlen mina, et ma ei ole enam näiteks 1,80cm pikk, vaid olen 2,2-meetri pikkune korvpallur. Olenemata sellest, et mu pikkust saab mõõta, siis kui te ütlete, et ma olen hulluks läinud, siis peaksite saama 500 franki trahvi (umbes 500 eurot) ja kui ei maksa lendate kinni.

                  Loe ja imesta, et kuidas ei soovita aru saada, et mees on mees ja naine on naine, mõelgu kelleks ta end tahes. Ja selle eest karistada, kui julgeda seda öelda.

                  Eks panen ka siis juba eile farmeri gamblemisest saadud rahad kõrvale, et tulevane trahv ära maksta selle postituse eest, mis just tegin.
                  lasen end tuhastada ja hauda palun lusika panna, vot sulle uno reverse

                  Comment

                  • Kakahirmutis
                    🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                    • Oct 2010
                    • 7079

                    #7584
                    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                    Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                    lasen end tuhastada ja hauda palun lusika panna, vot sulle uno reverse
                    Lase skeletist osad jupid asendada suurte lusikatega

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #7585
                      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal



                      Rääkides occami habemenoast, siis üks esivaimulik poovib läbi lilledeväita, et nüüd teadus tõestab Looja olemasolu, kuid ta ei ei tea, et artiklis on tõlke tõttu läinud kaduma püant ning proovib meelevaldlikult leida kõige keerulisemat selgitust.

                      Tegelikult artikkel (originaalartikkel) räägib intelligentsest elu ja sellest, et intelligentne elu ei pruugigi tekkida "päris lampi" s.t. sinna, kus on niiöelda "elukõlbulik tsoon". Vaja võib minna väga spetsiifilisi tingimusi - õiget tüüpi ja stabiilne täht, välised hiidplaneedid.

                      Enamik tähti on M-tüüpi kääbustähed, kuid päike on G-tüüpi kääbustäht (haruldus) ja peale selle on meil veel muid omadusi, ala pole kaksiktähed, stabiilne jne. Seega peaksime otsima G-tüüpi tähtede juures intelligentset elu ja just süsteemides, kus on esindatud peale kivisite planeetide, mis õigetel kaugustel, ka hiidplaneedid, tõenäoliselt üksikssüsteem, täht peab olema väga stabiilne.


                      Olgu öeldud, et hiidplaneete on vaja, et oma gravitatsiooniga kaitsevad nad elukõlbulikke planeete komeetide ja asteroidide eest, mis muidu järjepidevalt hävitaksid arenevat elu. Vaatamata sellele, et meil on Jupiteri näol kilp olemas, onseda siiski juhtunud ka Maal (näiteks dinosauruste välja suremine). Kui hiidplaneete poleks, siis tõenäoliselt Maa oleks kivikamakas.



                      Komeet Shoemaker Levy-9 põrkamas kokku Jupiteriga 1994. aasta juulis, põhjustades suurima plahvatuse, mida inimkond jäädvustanud ja jättes Jupiteri "atmosfääri" Maa suuruse kraatri. See on ka hea võrdlus iseloomustamaks, kui suur on Jupiter võrreldes Maaga.

                      Ja siit occami habemenuga - tõenäoliselt universum kubiseb primitiivsest elust, kuid miks me ei ole siiis leidnud arenenud elu? Sest Looja lõi ainult inimkonna?

                      Ei. Lihtne selgitus - intelligentne elu ei teki lampi, vaid ainult ülispetsiifilistes tingimustet. Kuna me oleme praegu otsinud KÕIKI Maa-tüüpi planeete kõikide tähtede elukõlbulikkus tsoonis, siis kui teooria peab paika, olema otsinud väga valest kohast ja tõenäosus leiuks on sel juhul pm. meie lõputus universumis olematu.

                      Ja rääkides Maa-tüüpi planeetidest. Meie esivaimulikust "astronoom" ei saanud ka sellest aru, et artikkel räägib "M" ja ""G" tüüpi tähedest, mitte "Maa tüüpi planeedi olemasolust" (tsitaat: on Maa-tüüpi planeedi olemasolu statistiliselt väga veider).

                      Ei. Maa-tüüpi planeedid on väga levinud ja see on isegi artiklis kirjas, et paljude tähtede ümber neid ka leidub. Lähim näiteks on meil Proxima Centauri b, mis asub 4,25 valgusaasta kaugusel (universumi mõistes ülilähedal).


                      Potensiaalne Breakthrough Starshot projekt, kus Maa pealt laseriga kiirendatakse lasepurje, mis jõuaks Proxima Centrauri b-ni umbes 20 kuni 30 aastaga ning infot saadaks tagasi 4,25 aastat (raadiolainete levimise kiirus on sama, mis valgusel 300 000 km/s) ehk Proxima Centauri b-lt meieni jõudev valgus on 4,25 aastat tagasi "välja saadetud".


                      Peale selle, et Proxima Centuri b on meile naaber, asub ta ka elukõlblikkukus tsoonis ja isegi tänapäeva tehnoloogiaga on suur tõenäosus, et me sinna jõuaksime, kuid nüüd ongi probleem - ta tiirleb kolmiktähtede süsteemis ja lisaks ümber punase kääbuse, mis pole G-tüüpi täht, vaid M-tüüpi.

                      Ja sellest ka artikkel räägib (originaalartikkel), et võib-olla ei ole meil mõtet ressurssi raisatagi M-tüüpi tähtedele, vaid ainult G-tüüpi tähtedele. Kuid kuna G-tüüpi kääbustähed on haruldased, siis lähimad potentsiaalsed naabrid on universumi mõistes juba kaugel, mis omakorda raskendab uurimist.

                      Ahjaaa. Maa-tüüpi planeete on tänaseks kinnitatud pea pooltuhat ehk Maa-tüüpi planeedid pole statistiline veidrus, vaid pigem väga levinud ja Proxima Centauri b juurde jõudmine tänase tehnoloogiaga mõistliku aja vältel on teoreetilisel tasandil tegelikult juba olemas (näiteks Breakthrough Starshot), kus füüsikalisi takistusi ei ole,vaid tehnoloogilised ja osadel projektidel on pelgalt poliitilise rahastuse taga, mis on muidugi kallis.

                      Iseküsimus ongi, et kas selliseid retki on üleüldse mõtet ette võtta, sest raiskaksime aega ja ressurssi kohta, kus tõenäoliselt intelligentset elu ei eksisteeri. Primitiivse elu otsimiseks oleks ka see mõttetu ressurssi raiskamine, sest samade tulemuste saamiseks võiksime uurida enne oma süsteemi, kus potentsiaalseid elukohti on oma jagu ja suure tõenäosusega ka neid algeid me leiaksime. Alates Marsist kuni Saturni kaaslaseni Enceladuseni, kus mitmekümne kilomeetri paksuse kaitsva jääkihi all on vedel ookean.

                      Ja nüüd lõpuks, kui siiski läheksime lähima "Maa-tüüpi planeedi juurde, mis pidi olema veidrus", siis:

                      Proxima Centauri b
                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)



                      Kui oleksid Proxima Centauri b, siis näeksid taevas kolme tähte.

                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                      Kolmiksüsteem. Proxima Centauri b tiirleb ümber Proxim Centauri tähe (pildil punane täht), mis omakorda tiirleb ümber Alpha Centauri A ja Alpha Centauri B (alumisel pildil kollased tähed), kus omakorda Centauri B tiirleb ümber Centauri A.


                      Comment

                      • Söönlusikast
                        Pokkerihai
                        • Feb 2024
                        • 3255

                        #7586
                        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                        Algselt postitas ranka Vaata postitust


                        Rääkides occami habemenoast, siis üks esivaimulik poovib läbi lilledeväita, et nüüd teadus tõestab Looja olemasolu, kuid ta ei ei tea, et artiklis on tõlke tõttu läinud kaduma püant ning proovib meelevaldlikult leida kõige keerulisemat selgitust.

                        Tegelikult artikkel (originaalartikkel) räägib intelligentsest elu ja sellest, et intelligentne elu ei pruugigi tekkida "päris lampi" s.t. sinna, kus on niiöelda "elukõlbulik tsoon". Vaja võib minna väga spetsiifilisi tingimusi - õiget tüüpi ja stabiilne täht, välised hiidplaneedid.

                        Enamik tähti on M-tüüpi kääbustähed, kuid päike on G-tüüpi kääbustäht (haruldus) ja peale selle on meil veel muid omadusi, ala pole kaksiktähed, stabiilne jne. Seega peaksime otsima G-tüüpi tähtede juures intelligentset elu ja just süsteemides, kus on esindatud peale kivisite planeetide, mis õigetel kaugustel, ka hiidplaneedid, tõenäoliselt üksikssüsteem, täht peab olema väga stabiilne.


                        Olgu öeldud, et hiidplaneete on vaja, et oma gravitatsiooniga kaitsevad nad elukõlbulikke planeete komeetide ja asteroidide eest, mis muidu järjepidevalt hävitaksid arenevat elu. Vaatamata sellele, et meil on Jupiteri näol kilp olemas, onseda siiski juhtunud ka Maal (näiteks dinosauruste välja suremine). Kui hiidplaneete poleks, siis tõenäoliselt Maa oleks kivikamakas.



                        Komeet Shoemaker Levy-9 põrkamas kokku Jupiteriga 1994. aasta juulis, põhjustades suurima plahvatuse, mida inimkond jäädvustanud ja jättes Jupiteri "atmosfääri" Maa suuruse kraatri. See on ka hea võrdlus iseloomustamaks, kui suur on Jupiter võrreldes Maaga.

                        Ja siit occami habemenuga - tõenäoliselt universum kubiseb primitiivsest elust, kuid miks me ei ole siiis leidnud arenenud elu? Sest Looja lõi ainult inimkonna?

                        Ei. Lihtne selgitus - intelligentne elu ei teki lampi, vaid ainult ülispetsiifilistes tingimustet. Kuna me oleme praegu otsinud KÕIKI Maa-tüüpi planeete kõikide tähtede elukõlbulikkus tsoonis, siis kui teooria peab paika, olema otsinud väga valest kohast ja tõenäosus leiuks on sel juhul pm. meie lõputus universumis olematu.

                        Ja rääkides Maa-tüüpi planeetidest. Meie esivaimulikust "astronoom" ei saanud ka sellest aru, et artikkel räägib "M" ja ""G" tüüpi tähedest, mitte "Maa tüüpi planeedi olemasolust" (tsitaat: on Maa-tüüpi planeedi olemasolu statistiliselt väga veider).

                        Ei. Maa-tüüpi planeedid on väga levinud ja see on isegi artiklis kirjas, et paljude tähtede ümber neid ka leidub. Lähim näiteks on meil Proxima Centauri b, mis asub 4,25 valgusaasta kaugusel (universumi mõistes ülilähedal).


                        Potensiaalne Breakthrough Starshot projekt, kus Maa pealt laseriga kiirendatakse lasepurje, mis jõuaks Proxima Centrauri b-ni umbes 20 kuni 30 aastaga ning infot saadaks tagasi 4,25 aastat (raadiolainete levimise kiirus on sama, mis valgusel 300 000 km/s) ehk Proxima Centauri b-lt meieni jõudev valgus on 4,25 aastat tagasi "välja saadetud".


                        Peale selle, et Proxima Centuri b on meile naaber, asub ta ka elukõlblikkukus tsoonis ja isegi tänapäeva tehnoloogiaga on suur tõenäosus, et me sinna jõuaksime, kuid nüüd ongi probleem - ta tiirleb kolmiktähtede süsteemis ja lisaks ümber punase kääbuse, mis pole G-tüüpi täht, vaid M-tüüpi.

                        Ja sellest ka artikkel räägib (originaalartikkel), et võib-olla ei ole meil mõtet ressurssi raisatagi M-tüüpi tähtedele, vaid ainult G-tüüpi tähtedele. Kuid kuna G-tüüpi kääbustähed on haruldased, siis lähimad potentsiaalsed naabrid on universumi mõistes juba kaugel, mis omakorda raskendab uurimist.

                        Ahjaaa. Maa-tüüpi planeete on tänaseks kinnitatud pea pooltuhat ehk Maa-tüüpi planeedid pole statistiline veidrus, vaid pigem väga levinud ja Proxima Centauri b juurde jõudmine tänase tehnoloogiaga mõistliku aja vältel on teoreetilisel tasandil tegelikult juba olemas (näiteks Breakthrough Starshot), kus füüsikalisi takistusi ei ole,vaid tehnoloogilised ja osadel projektidel on pelgalt poliitilise rahastuse taga, mis on muidugi kallis.

                        Iseküsimus ongi, et kas selliseid retki on üleüldse mõtet ette võtta, sest raiskaksime aega ja ressurssi kohta, kus tõenäoliselt intelligentset elu ei eksisteeri. Primitiivse elu otsimiseks oleks ka see mõttetu ressurssi raiskamine, sest samade tulemuste saamiseks võiksime uurida enne oma süsteemi, kus potentsiaalseid elukohti on oma jagu ja suure tõenäosusega ka neid algeid me leiaksime. Alates Marsist kuni Saturni kaaslaseni Enceladuseni, kus mitmekümne kilomeetri paksuse kaitsva jääkihi all on vedel ookean.

                        Ja nüüd lõpuks, kui siiski läheksime lähima "Maa-tüüpi planeedi juurde, mis pidi olema veidrus", siis:

                        Proxima Centauri b
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)



                        Kui oleksid Proxima Centauri b, siis näeksid taevas kolme tähte.

                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                        Kolmiksüsteem. Proxima Centauri b tiirleb ümber Proxim Centauri tähe (pildil punane täht), mis omakorda tiirleb ümber Alpha Centauri A ja Alpha Centauri B (alumisel pildil kollased tähed), kus omakorda Centauri B tiirleb ümber Centauri A.


                        Ära pane selliseid poste,need ei lase magama jääda kui üritad seda kvantvärki ratsionaliseerida ja lihtsustada ajus

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #7587
                          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                          Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                          Ära pane selliseid poste,need ei lase magama jääda kui üritad seda kvantvärki ratsionaliseerida ja lihtsustada ajus
                          Kvantmehaanikat ei olegi võimalik ratsionaliseerida, sest ilma süvenemata on see sama ajuvaba, kui öelda, et universum on lõpmatu, enne universumit ei olnud midagi ja universum tekkis "mitte millestki". Ilma süvenemata on väga raske mõista.

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #7588
                            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal



                            Ja nii see algabki Kõik taaskord "õilsatel eesmärkidel".

                            See saab olema väga väga libe tee. Kui alguses on kõik "õilsal eesmärgil", siis järjest enam liigutakse sinna suunas, et andmete kogumine, andmebaaside ühendamine ja teiste riikidega andmebaasidega jagamine normaliseerub ja viib superandmebaasi tekkeni, kus on täielik inimese igapäeva profiil: alustades pangamaksest, lõpetades sellega mis päeval ja kuhu liigud.

                            See on juba praegu viinud selleni, et näiteks Eestis ilma digitaalset ID-ta ei olegi võimalik asju ajada. Loodud on väga suuepärane pinnas "sotsiaalkrediile" => piiratakse ID => teenused on piiratud. Toimub selle normaliseerumine.

                            Kui alguses piiratakse teenuseid näiteks elatisvõlgastele, kriminaalidele, "kahtlastele tegelastele", siis see vaikselt laieneb. Võtamegi näiteks täiturid. Täiesti "normaliseeritud" on, et kolmas osapool kontrollib pangakontot ja mitte ühtegi piiksu ei tehta.

                            Tuues sisse "vihakõne" seadused näiteks, siis saab inimest karistada räiges ulatuses ning seda ametniku suva ja tõlgenduse järgi. Sealt liigub informatsioon superandmebaasi ja sealt juba normaliseeritakse ära, et "ohtlik" inimene ja näiteks piiratakse läbi reisimisvõimalusi. Edasi juba elamis, töökoha jne. võimalusi.

                            Kontroll normaliseeritakse. Kui ei ole nõus peavoolus öeldatuga, võid saada karistada, ja see oluliselt halvendab su elukvaliteeti. See viib enesekontrolli - ja tsensuurini. Inimesed ei julge enam "teisti mõelda", sest see viib karistuseni ja karistus "sotsiaalpiiranguteni" - parem ollakse vait, et saada nii öelda kodanikehüvesid.

                            Midagi sarnast nägime COVID-19 ajal, kus enesekontroll rakendus. Enamik ei julgenud vastu hakata ja kes hakkasid, said enesetsensuuriga tegelevate kodanike hukkamõistu, rääkimata riiklikutest piirangutest (ei saanud näiteks restorani), lõpetades trahvidega (meil olid need olematud).

                            Seepärast võikski elementaarsest aru saada, et igasugune jälgimine "õilsatel eesmärkidel" viib lõppude-lõpuks alati ühte kohta - kontrollitud ühiskonnani ja sel juhul küsimus ei ole, kas viib, vaid küsimus on selles, et millal viib.

                            Kokkuvõttes: riik peaks koguma nii palju andmeid kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

                            Iga auto pildistamine ja numbrituvastamine ei ole mitte kuidagi vajalik. Samuti ei ole vajalik teave ka see, kus inimene täpselt elab, kuid vajalik teave on see, mis on inimese tervislik seisund s..t. terviselugu.

                            Ja enamik riigi kogutud andmetest peaksid olema põhjendatud riigi heaoluga ja mitte isikustatud.

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #7589
                              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                              Taaskord ochami habemenuga. Tõlge QUOARast.

                              ? KÜSIMUS: Mis on tõend Jumala mitteeksisteerimise kohta?
                              ? VASTUS: Küsimuse sõnastuse põhjal eeldan, et pead silmas aabrahamlikku Jumalat.

                              Parim tõend, mis mulle pähe tuleb selle kasuks, et Jumalat pole olemas, on Piiblis endas. Sest Piibli Jumal on uskumatult vastikult inimlik.

                              Tema viisid pole meie omadest paremad, paljuski on need halvemad. Talle ei lähe korda inimesed, kelle ta maha niidab. Talle ei lähe korda terve planeedi uputamine. Teda ei huvita kogu elu, mille ta kustutab.

                              Mitte kusagil ei palu ta vabandust enam kui 2 miljoni inimese tapmise eest. Ja miks ta peakski. Ta loodi sotsiopaatide poolt. Kadedate, ahnete ja harimatute sotsiopaatide poolt. Ja mis meil nüüd on?

                              Maailm on täis kadedaid, ahneid ja harimatuid sotsiopaate, kes on nii keskendunud oma heaolule ja varale, et neid ei huvita nende ümber olevad inimesed.

                              Neid ei huvita, kui palju see, mida nad teevad, maailma kahjustab. Kogu maailma probleemid taanduvad religiooni süüks. Sest nii see kokkuvõttes on. Ei meeldi? Karm värk. Oleme elanud üle 2000 aasta teie religiooni türannia all. Aitab!

                              Ja veel üks tähelepanuväärne aspekt Jumala puudumise juures. Pole kunagi olnud ainsatki tõendikillukest, et ükskõik millise religiooni jumal oleks kunagi eksisteerinud.

                              Kas tõendid on ajas kaduma läinud ja need jumalad ei viitsi end ilmutada, mis on väga ebatõenäoline, või polnud neid algusest peale.

                              Teaduses on printsiip nimega Ockhami habemenuga - kui mingi asja kohta on mitu võimalikku seletust (hüpoteesi), siis tõenäolisem on tõene see, mis nõuab kõige vähem oletusi ja ülearuseid selgitusi.

                              Sinu Jumalat pole kunagi olnud, ja ühtki teist ka mitte. Ja sa raiskad oma elu ja raha, võimaldades potentsiaalselt oma lapsi kuritarvitada. Äratus!

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #7590
                                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                                Täna on lootust omapärsele striimile. Rlfarmer pidi autot lammutamam inema (remontima) ja ütles, et kui saab, siis paneb sellest ka striimi käima.

                                Lubama ta ei hakanud, sest polnud kindel, aga ütles, et kui midaig, siis ehk viie paiku. Seda ütles eile. Hoiame pöialt:

                                Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.

                                Comment

                                Working...