[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #1651
    Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

    oioioi, see aeroobne pulss ja rasva põletamine on 10 aastat vana teooria, selle mägedest üles alla rapsimisega sa põletad rasva tunduvalt effektiivsemalt kui madala pulsi ja 2 tunnise jooksuga.

    Comment

    • virukunn
      Pokkerihai
      • Jul 2010
      • 2036

      #1652
      Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

      Algselt postitas alaska Vaata postitust
      oioioi, see aeroobne pulss ja rasva põletamine on 10 aastat vana teooria, selle mägedest üles alla rapsimisega sa põletad rasva tunduvalt effektiivsemalt kui madala pulsi ja 2 tunnise jooksuga.
      Newtoni II seadus on 325 a vana teooria. Aga äkki seletad kuidas anaeroobne töö põletab rasva efektiivsemalt kui aeroobne ?

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #1653
        Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

        Mida rohkem rapsid, seda rohkem kulutad ju. Terve net on täis seda teksti, ei hakka kopima siia.

        Comment

        • RudiTurbo
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 4167

          #1654
          Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

          Algselt postitas virukunn Vaata postitust
          Newtoni II seadus on 325 a vana teooria. Aga äkki seletad kuidas anaeroobne töö põletab rasva efektiivsemalt kui aeroobne ?
          Ma söön palju jäätist ja käin jõusaalis, aeroobset ei tee ja rasvaprotsent aastaringselt 11 :D

          Comment

          • virukunn
            Pokkerihai
            • Jul 2010
            • 2036

            #1655
            Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

            Algselt postitas alaska Vaata postitust
            Mida rohkem rapsid, seda rohkem kulutad ju. Terve net on täis seda teksti, ei hakka kopima siia.


            E: nvm, mingi mõttetu OT tuleb siin muidu :D Vaidleks PM-s huviga edasi.

            E2: 1. link googlest: http://www.buildingbodies.ca/Cardio/...naerobic.shtml

            Kõik arstid ja treenerid on siiani mulle sama juttu rääkinud
            Last edited by virukunn; 25.07.11, 21:53.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #1656
              Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

              Algselt postitas alaska Vaata postitust
              Mida rohkem rapsid, seda rohkem kulutad ju. Terve net on täis seda teksti, ei hakka kopima siia.
              nii see nüüd küll ei ole. aeroobne trenn = lihaste energiaga varustamiseks kasutatakse hapniku ja enamasti rasvu. anaeroobne = ilma hapnikuta, kui lihased on suure pinge all ning energiat saadakse maksast, vist oli glükogeenist ja isegi vajadusel lõhustatakse lihaseid. teisisõnu kui sa rapsid end mäest üles siis ei suuda enam vana hea aeroobne su lihaseid ära toita ning vajatakse kiriemat energiat.

              Mine loe enne: http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=526

              Sinu jutu järgi võiks jõusaalis ka rasva põletada aga päris nii see ei ole. Rasv muidugi põleb aga on effektiisemaid viise.

              Comment

              • WeThePeople
                Vana Tegija
                • Mar 2010
                • 1163

                #1657
                Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                Algselt postitas alaska Vaata postitust
                Mida rohkem rapsid, seda rohkem kulutad ju.
                Maksimaalse tulemuse saavutamiseks on soovitatav läbida terve rada nii (from 0:48):

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                ise jooksen pirital koguaeg nii, kaalun 45kg ning ei jää ka klubi tantsupõrandal hätta!!!

                Comment

                • fyte
                  Pokkerihai
                  • Jun 2010
                  • 3378

                  #1658
                  Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                  Kehatüübid tulevad ka siinkohal mängu - tean isegi siukseid inimesi, kes püsivad suht samas kaalus kogu aeg olenemata sellest kui palju trenni teevad / kuidas söövad. Aga jep, ei mäleta mitu % täpselt see oli, et mis vahemikus max pulsist pidi aeroobse trenni ajal pulss olema, et rasvapõletamine efektiivseim oleks.

                  Comment

                  • Tarmonator
                    Lingiparandaja
                    • Oct 2008
                    • 3274

                    #1659
                    Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                    Algselt postitas fyte Vaata postitust
                    Kehatüübid tulevad ka siinkohal mängu - tean isegi siukseid inimesi, kes püsivad suht samas kaalus kogu aeg olenemata sellest kui palju trenni teevad / kuidas söövad. Aga jep, ei mäleta mitu % täpselt see oli, et mis vahemikus max pulsist pidi aeroobse trenni ajal pulss olema, et rasvapõletamine efektiivseim oleks.
                    No vot siin see kogu vaidluse point ongi. Iga liigutus põletab sul midagi...küsimus on max EV's

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #1660
                      Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                      Algselt postitas Tarmonator Vaata postitust
                      Kõvad poisid seal valitsuses. Ansip ka papist poiss just ei ole. Ons meil siin foorumis üldse üle 5'e inimese kes talle suusa- või jalgrattarajal vastu saaks? Kui sedagi. Ja Ansip on juba 54...
                      Leits peaks olema. Oma 5nda seeria paugupilliga tõmbab nii suusa kui rattarajal neil kere p*saseks.

                      Comment

                      • fyte
                        Pokkerihai
                        • Jun 2010
                        • 3378

                        #1661
                        Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                        Googeldades sain vastuseks, et 60-70% maxist ning maksimaalne pulss on inimestel pmtl 220-vanus (ligikaudne vastus obv, aga ajab asja ära).

                        See Alaska jutt kohe kindlasti ei saa paika pidada.

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #1662
                          Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                          Algselt postitas fyte Vaata postitust
                          Kehatüübid tulevad ka siinkohal mängu - tean isegi siukseid inimesi, kes püsivad suht samas kaalus kogu aeg olenemata sellest kui palju trenni teevad / kuidas söövad. Aga jep, ei mäleta mitu % täpselt see oli, et mis vahemikus max pulsist pidi aeroobse trenni ajal pulss olema, et rasvapõletamine efektiivseim oleks.
                          Loe mu antud linki, seal kirjas:

                          Fitness tsoon (Fitness Zone)

                          Järgmine intensiivsustsoon on nn. fitness tsoon. Töö intensiivsus selles tsoonis on 60-70% maksimaalsest SLS - st. Ka siin tsoonis läheb ca. 85% põletatud kaloritest rasvade arvelt, 10% süsivesikute arvelt ja 5% proteiinide arvelt.

                          Uuringud ja katsed on näidanud, et aeroobne treening selles intensiivsusvahemikus stimuleerib kõige enam rasvade mobiliseerimist ja põletamist. Mobiliseerimine tähendabki seda, et rasvhappe molekul kisutakse” ladestunud rasvaraku küljest lahti ja vere vahendusel transporditakse ta lihasesse, mis teda energiaks kasutab.

                          Selles tsoonis on rasvade mobiliseerimise kiirus kõige suurem. Kuna töö intensiivsus, võrreldes eelmise intensiivsustsooniga, on suurem, põletatakse selles tsoonis ka tunduvalt rohkem kaloreid. See tsoon on rasvapõletamiseks sobivaim.

                          Fytega täiesti nõus, et see oleneb kehatüübist. Mõni võib süüa igapäev burgereid, trenni ei tee ja ei võta juurde (point@estpatrick), teine jällegi iga päev käib jooksmas, jälgib mida sööb aga kaal kukub väga vaevaliselt.

                          Alaska jutt ajab veitsa tilti. Mul ei pruugi olla õigus aga argumendiga "Mida rohkem rapsid, seda rohkem kulutad ju. Terve net on täis seda teksti, ei hakka kopima siia." ei tõesta sa mitte midagi vaid kuulud rohkem erplanderi taimetoitluse ja tervislikkuse kategooriasse.

                          Sõbrad ka täpselt samasugused. Teevad jubedalt jooksutrenne ja värke ning siis küsin, et mis su trenni eesmärk on? Kaalu langetada. Siis küsin, et no aga miks me siis mägedes täie tambiga jookseme? No, et kaalua langetada. Vaidlema ei ole mõtet hakata, sest tulevad alaska tsitaatid. Need mäest üles ja alla on väga head kui sa oled tõsine sprotlane, oled saavutanud tõsise tipu ja siis tahad endast veel rohkem välja pigistada.

                          Meiesugused hobijooksjad võiksid ikka rahulikult sirgel maal ühtlast tempot hoida ja kui tunned, et jääb väheks siis osta omale pulsomeeter ja saad sellega koormust suurendada niig, et ei ületaks aeroobset läve ja üleüldse on mõtekam suurendada vahemaad, kui kiirust rasvade põletamise jaoks.

                          Comment

                          • redskruf
                            Jube Noob
                            • Nov 2010
                            • 168

                            #1663
                            Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                            Kui sa trummis jooksmas käid ja tahad pehmel rajal joosta, jookse ainult yleval ringe ja seal saad ka suuremad tõusud(mis ei ole seal nii suured, kui alt yles minnes) välja "lõigata" ja asfaltil jooks lõhub põlvi. Niiet mine ja proovi (Y)

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #1664
                              Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                              Algselt postitas redskruf Vaata postitust
                              Kui sa trummis jooksmas käid ja tahad pehmel rajal joosta, jookse ainult yleval ringe ja seal saad ka suuremad tõusud(mis ei ole seal nii suured, kui alt yles minnes) välja "lõigata" ja asfaltil jooks lõhub põlvi. Niiet mine ja proovi (Y)
                              Jup see on võimalus ja asfalt lõhub põlvi aga mulle ei ole aastatega midagi teinud, võib-olla kunagi annab tunda aga samas ma ei ole ka end kunagi peale ühe korra ületreeninud.

                              Comment

                              • bluelite
                                Vana Tegija
                                • Nov 2010
                                • 1190

                                #1665
                                Re: Blogi: Ranka [400NL Heads-Up]

                                Põlvede säästmise kohapealt on üks võimalus harrastada nö ChiRunningut. Ja kui põhjalikumalt jooksmise tehnikast ja filosoofia vastu kellegil huvi peaks tekkima, siis on üks asjalik mees nimega Kristjan Puusild, kes selle koha pealt kindlasti ülimalt hea meelega nõu annab.

                                Comment

                                Working...