[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #6871
    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

    Lisana tahaks öelda, et me ei ole droonisõjaks absoluutselt valmis. Ma pole elu sees isegi ühtegi tsiviildrooni katsunudki, rääkimata siis lennutamisest või hoopis selle "vastu võitlemisest".

    Kui praegu tekiks kontakt, siis vaataks neid sumisevad droone suu ammuli ja ei oskaks mitte midagi teha. Oleksin järjekordne videomaterjal mõnes venemeelses Telegrami kanalis, kus mõne minutiga hunnik sõdureid õhku lastakse, sest nad lihtsalt ei tea, mida teha ja kuidas käituda.

    Pole ju mõtet arvata seda, et Ukraina on erand ja maakera ei olegi ümmargune Venemaal. Vaid droonide suurusjärgud - ostmisel ja valmistmaisel on seal samad või suuremad ning kui sõda peaks lõppema, siis ega laoruumid neil tühjaks jää.

    Ja meie ikka ja jälle ainult passime ja passime.

    Tegelikult tänasel ajastul peaks ajateenistus olema kohustuslik 100% kõikidele meestele, kellel on käed-jalad-silmad-kõrvad korras. Lihtsalt, kui vana ei taha minna metsa (miks peakski), siis läheb drooniväkke ja iga päev käib nagu koolis - 8 tundi päevas, õpib droone ja samuti droonivastast tegevust. Mitte ühtegi põhjust ei ole tänapäeval ajateenistusest viilida.

    Ja neid ajateenijaid praktikana kaastakse metsa eksinud seenelisi otsima, erinevaid üritusi turvama, spordiüritusi filmima, erinevad otsingud, tuletõrjel abiks jne., et nad saaksid ka päriselt oskusi kasutada.

    Lisana. See võib pärast ajateenistuse lõppu avadagi võimaluse töötada droonifotograafina või operaatorina tsiviilis.

    Muidugi õppe pikkus ei peaks olema kaheksa kuud, nagu Herem oma jonni ajas, sest olgem ausad ajateenistuses on enamik õpet munni laiaks istumine. Tegelikult peaks olema hoopis kompaktsem, intensiivsem, lühem kui ka paindlikum.

    Aga pole mõtet lootagi, et midagi sellist juhtuks. Meil sitaks hea kaitsetahe ju.... Hakklihamasin.ee.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #6872
      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

      Ja veel. Kõige enne New York Timesist, 7 päeva uudis, mida on vaja rõhutada:

      Drones, not the big, heavy artillery that the war was once known for, inflict about 70 percent of all Russian and Ukrainian casualties, said Roman Kostenko, the chairman of the defense and intelligence committee in Ukraine’s Parliament. In some battles, they cause even more — up to 80 percent of deaths and injuries, commanders say.

      70 kuni 80% kõikidest vigastustest põhjustavad droonid. Ja just 44 minutit tuli välja Kyiv Independetis uudis: Ukrainian drones mark 22% increase in Russian target destruction in February, Syrskyi says



      Need numbrid on juba liiga "jubedad" ja see viibki selleni, et armee, millel puudub droonivõimekus ja teadlikus, on eos kaotanud. Tegu on sisuliselt juhitavate kuulidega ja see, kes seal edu saavutab, on võitja.

      See, milline on lahendus, mina ei tea, sest nagu kirjutasin, et mina reservväelasena peaksin olema üks, kes nende droonide vastu hakkab, kuid selliseid numbreid vaadates, siis tekib tunne, et sellel ei ole ju mingit mõtet, kui tulemus on teada. Kus on meie kaitseplaan?

      EDIT: Lisaks kus on reservkogunemised? Tegelt peaks olema väga kiire õpe igale reserväelasele, et tuleb paaril õhtul välja, saab vähemalt algteadmisedki. Aga nope. Pole. Ei saada aru, et sõjategevuses on toimunud räige pööre ja kõik, mis on eelnevalt õpitu, võib olla isegi mitte vale, vaid isegi surmavatwe tagajärgedega (näiteks rühma koossseissus liikumine või laagris olek).

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #6873
        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

        Ja häid uudiseid ka :D

        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

        Comment

        • Söönlusikast
          Pokkerihai
          • Feb 2024
          • 3255

          #6874
          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

          Algselt postitas ranka Vaata postitust
          Ja häid uudiseid ka :D

          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
          ma oleks veel õnnelikum, kui eesti200 ka visataks sinna kus nad kuuluvad.

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #6875
            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

            Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
            ma oleks veel õnnelikum, kui eesti200 ka visataks sinna kus nad kuuluvad.
            Eesti200? Mis asi see on? Pakun, et kahe aasta pärast ei viitsita isegi enam domeeni uuendada, sest erakond lakkab olemast.

            Comment

            • Söönlusikast
              Pokkerihai
              • Feb 2024
              • 3255

              #6876
              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

              Algselt postitas ranka Vaata postitust
              Eesti200? Mis asi see on? Pakun, et kahe aasta pärast ei viitsita isegi enam domeeni uuendada, sest erakond lakkab olemast.
              kui kunagi reinasiga peaks lauda sattuma, ütlen talle, et eesti200 on üks sitemaid asju mis eestis juhtunud pärast bolti tõukse

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #6877
                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                Olen täna pool päeva Telegrammi sõjakanaleid jälginud. Ei liialda, kui 99% sisust on droonisisu ja see täpsus on ikka muljetavaldav. Paarisaja meetri kõrguselt kukutatakse granaat või mürsk liikuvale märkalauale sisuliselt lagipähe.

                Ronitakse drooniga igast august läbi ja sisse, vajadusel kasvõi tanki ning kui korras pea välja pistetakse punkrist, on droon juba seljas.

                Lisaks, mida olen tähele pannuid võrreldes näiteks aasta tagusega. Kui varem kasutati väiksemaid lõhkejõuga granaate, siis nüüd on ilmselgelt plahvatusejõud kasvanud. Käsi ja jalgu lendab ning ellujäämise tõenäosus või vähemalt prognoos normaalsele elule olematu.

                Kuna muidugi ei tea iga video sisu ja ülesannet, kuid mõlemal pool on "juhme", kus liigutakse pundiga või ollaksegi pundiga koos. Väga väga lihtne sihtmärk droonidele ja kuna lõhkejõud on läinud suuremaks, siis seetõttu ka kahjud.

                Ja kui on "drooniväline" sisu, kus pooljagu läheb positsiooni puhastama ja satutakse vastasega kontakti, siis tegelikult ei puudu sealt ka droonid. Droonid jälgivad ülevalt nii enda kui vastase positsioone ja vajadusel sekkuvad. Ilma taevasilmadeta ei tee tänapäeva sõjas enam mitte kui midagi.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #6878
                  Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                  Lisan ka ühe video. Ideaalne näide tänapäeva sõjast. Sa oled kaevunud nagu mutt, kuid sul lihtsalt ei jää mitte midagi muud üle, kas mõttetult surra või alla anda.



                  Neil kahel okupandil on eelis alla andmisel, seda seepärast, et nad jäävad ellu. Ukrainlastel nii hästi ei pruugi minna, sest venelane on jälle hakanud sõjavange hukkama või "üks-kaasa, teised maha" meetodit kasutama.

                  Comment

                  • Söönlusikast
                    Pokkerihai
                    • Feb 2024
                    • 3255

                    #6879
                    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                    Huvitav kas venelased üldse teavad miks nad seal surema viiakse. Või see rahvuslikkus sisse tambitud kultuuri ikka madalast peast-muud põhjust polegi vaja

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #6880
                      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                      Miks sellist sitta ajada, et vesisalvestid on majanduslikud kasulikud. Kui nad oleksid majanduslikud kasulikud, oleks nad juba ammu ehitatud ja ei soovitaks 700 miljonit eurot toetust. Elementaarne.

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #6881
                        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                        Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                        Huvitav kas venelased üldse teavad miks nad seal surema viiakse. Või see rahvuslikkus sisse tambitud kultuuri ikka madalast peast-muud põhjust polegi vaja
                        Venemeelses Telegrammis on ikka nad suured "vabastajad" ja "rahu" maale toojad ning ukrainlased sellised sitapead, kes ka omasid tapavad.

                        Ma ei taha oma YouTube venemeelset sitta uploadida ja siia ka venemeelset Telegrammi linkida, aga olukord oli järgnev, et kus kaks venkut võtsid ühe ukrainlase vangi (vähemalt nende stoori oli selline)

                        Üks venku käib ees, tema järgi käed kinniseotud Ukraina vang ja tema taga venku. Kaugelt droon filmib, kuidas neid ründab nende väidete kohaselt Ukraina droon. Selle peale vangi taga olev venelane viskab vangi pikali ja päästab drooni eest. Droon sõidab vasut maad, ei lõhke.

                        Ja videole on lisatud tekst (tõlkisin Deepliga). Kandilistes sulgudes on lisatud minu täpsustused.

                        Orekhivskõi suunal viisid kaks Dnipro võitlejat [Vene võitlejad] kapituleeruva mässulise [Ukrainlane] meie [Vene] positsioonidele. Saatmise ajal suunas üks vaenlase [Ukraina] operaator meie sõduritele drooni ja... üks neist kattis vangi. Üks, kes veel paar tundi tagasi oli vaenlane ja oleks seetõttu pidanud olema hävitatud. Sama hämmastav on see, et drooon ei plahvatanud.

                        Raske on ette kujutada, mida [Ukraina] vang tol hetkel tundis: need, keda ta pidas omadeks, olid otsustanud teda hävitada, sest ta tahtis ellu jääda [vihjates siin, et droon ründas ukrainlast, kuna andis alla]. Need, keda ta pidas vaenlasteks, riskisid endaga, et teda surmast päästa.

                        See juhtum ei ole ainult tunnistus meie sõdalaste kangelaslikkusest. See peegeldab täielikult konflikti tõelist olemust: vaenlane ei istu mitte kaevikus, vaid Kiievi südames. Ja niipea, kui te lõpetate tema eest võitlemise, lakkate te olemast meie vaenlane.

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #6882
                          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                          Ehk kokkuvõttes ongi vastuseks, et vana hea propaganda. Omast arust minnakse vabastama ja sellek kasutatakse sotsiaalselt nõrgemaid inimesi - kas siis kehvem haridustase, finantsiline olukord jne. Lisaks veel vangid. Elukutselistel muidugi võimalust ei ole, sest nemad on selle elukutse valinud, ja paramatult peavad minema.

                          Rindele jõudes on olukord hoopis midagi, mida ei osatud arvata. Esiteks ei ole seal ei fašiste ega natse. Üleüldse pole inimesi, vaid droonid ning saadetakesegi lainetena külasid, linnu ning positsioone "vabastama". Paraku saavad kahjud olema suured, sest teadlikus ja õpe on madal.

                          Võiksime natuke õppida sellest.

                          Samuti on väga palju videoid, kus sõdurid teevad ise enesetappe. Osad on päris karmid ja taaskord näitab ka seda, et isegi surra ei lasta "privaatselt", sest alati on lahinguväljal, kes sind jälgib. Seega see ülaltoodud video, kus anda parem alla, on tõesti kõige mõistlikum variant, eriti kui tunned, et pettusega on rindele meelitatud.

                          Lisaks. Kui varem võis töötada surnu mängimise taktika või kuskil puu all oodata, siis mulle nüüd nii väga tundub, et droone on nii palju, et kui sihtmärk on leitud, siis enne ei lõpetata, kui ta on likvieeritud. Isegi "laibale" lastakse igaks juhuks paar portsu veel otsa, et olla kindel ,et vaenlane on eksistentsi lõpetanud.

                          Tänane uudis, kus tellitakse 2,2 korda rohkem droone juurde kui eelmine aasta, siis ma ütleksin ,et need rinded ei liigu varsti enam kuskile poole ja kes tahab rinnet liigutada, peab räigelt mehi kulutama hakkama, sest 4,6 miljonit drooni on ikka väga väga julm kogus...

                          Comment

                          • Söönlusikast
                            Pokkerihai
                            • Feb 2024
                            • 3255

                            #6883
                            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                            Hea ,et seda madalama haridustasemega asja mainisid. Eesti võiks jaurata maast madalast ,et lätit vaja minna vabastama-no saadaks pucci selle jutuga(lihtsalt näide)

                            Comment

                            • Söönlusikast
                              Pokkerihai
                              • Feb 2024
                              • 3255

                              #6884
                              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                              Ma maininud vb ,et lapsena olin taekwondo(mis iganes see õigekiri on) laagris kuu aega venemaal. Nad on täiesti teistmoodi inimesed,nad tajuvad ka,et sa pole päris venelane isegi kui oskad vene keelt-see vastupidi valab õli tulle neile. Haiged inimesed,üritada neid mõista loogilisel tasemel lootusetu.

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #6885
                                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal

                                Sick video koos kommentaariga.

                                I hope JD Vance watches this video. Yesterday, JD Vance complained that his 3-year-old daughter was scared by a group of protesters shouting “Slava Ukraini.” He even went so far as to call some of them “sh*t.” The hypocrisy in his statement is staggering. His and Trump’s https://t.co/wBPLPuc55Z


                                JD Vance kohati tundub olevat USA Kaja Kallas. Tõesti, mitte nii ära hellitatud, aga maailmavaatelt ja silmaringilt küll väga kitsas. Tema ja maailm.

                                Isegi nõbu raputab pead, et mis tegelane ta on:

                                Comment

                                Working...