Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond 2024. aastal
Kirjutasin pika kommentaari, aga jäi poolikuks ja kadunud ning polegi enam tähtis.
Tulemegi siia "diskrimineerimise" juurde ja oletame, et kõik nõustuvad, et väga tore ning las täiskasvanud inimesed siis teevad, mis tahavad. Olgu need kaks ka õnnelikud, keda nad siis häirivad jne, kuid see avabki koheselt uued probleemid.
Kui nüüd kaks inimest on abielus, siis hakkavad nad tundma, et see on diskrimineerimine, kui teised abielupaarid saavad lapsendada lapsi ja näiteks nemad ei saa. Siit me jõuamegi sinna, et seda sama "diskrimineerimise" argumenti saab kasutada ja siin me ei saa enam öelda, et "see on kahe täiskasvanud inimese asi".
Ei ole. Seal on laps, kes on kolmas. Lisaks peale selle, et on lesbibaarid, on geybaarid, soovivad ka igasugu muud "kummalised" inimesed omale "last" - näiteks kaks paksu vanameest, kes peavad end naiseks, on "lesbidena" abielus, käivad naiste dušširuumides ja tahavad nüüd armunud abielupaarina saada omale last, sest mitteandmine on diskrimineerimine.
Kui aga ei nõustu andmaks, sest nad ei ole "normaalne" abielupaar ega perekond, siis see on vaenu - ja vihakõne ning vihaõhutamine - karistatav. Ja vaikimis tekivadki neil õigused asjadeks, milleks tegelikult neil olla ei tohiks. Tegu on haigete inimestega, aga kuna oleme lasknud asjad sinnani viia ühele "väikesele" uksele, mille avasime kuna "ei tohi diskrimineerida", siis see saab olema paratamatus. Aja küsimus.
Muuseas, seda kõike alustades T+ ja nende kõikide tähtedega (lisatäht LGB-tle), igasugu erinevad 70+ sugu ja vaenu - ja vihakõne seadustamiseni välja, toetabki ja propageeribki sama värske abieluemees.
Seega, kas ei oleks mõttekam mõelda mitu sammu ette? Lisaks me kõik teame, et ajalooliselt on siiski abielu olnud, kas perekonnaloomise sümbol s.t. tähendas perekonda selle klassikalises mõistes kui ka teatud määra liitude loomises kahe suguvõsa vahel. Kuid see oli mehe ja naise vahel ning see oligi see mõte.
Lahendus? Mis oli minu arvates väga mõistlik - tehagi referendum põhiseaduse muutmiseks, kus defineeritakse abielu meie põhiseadusesse. Sel juhul rahvas ehk enamus otsustab ja ongi vaidlus laualt maas.
Abieluvõrdsuse vastased on ju referendumi pooldajad ja nõus isegi "kaotust" aktsepteerima; kuid kes referendumiga nõus ei ole - üllatus üllatus - just need, kes abieluvõrdust propageerivad. Minu arvates oleks referendum igati adekvaatne lahendus. Aga seda ei tule, sest siis on ju EKRE "võitnud".
Olgu ääremärkusena öeldud, et ka minul on abielust pohhui, aga teerullimeetodiga ja kolme sammu ette mõtlemata, laseme me ühiskonnana väga valusalt jalga ning saame selle bumerangina tagasi. Seetõttu sellised tundlikud teemad võiksid enne vastuvõtmist, kas 100% täielikult lõpuni ära vaielda ja saada täielik konsensus enne kui need vastu võetakse. Võtku või kümneid aastaid see vaidlus aega ja kui tõesti ei suudeta või ei taheta vaielda, siis korraldada referendum ja otsuse teeb enamus.
Ja need, kellel abielust on pohhui (nagu mina ja sina) on Eestis sitaks, kuid me kõik teame, mis nuppu me referendumil vajutame. Ja see pole seetõttu, et me tahaks geisid ja lesbisid "diskrimineerida", vaid me teame, et see on moraalselt ja eetiliselt õige valik, sest vastasel juhul need Odinetsid avavadki ukse ebanormaalsuse normaalseks muutmisele ja neid, kes julgevad ebanormaalsust kritiseerida, vaigistatakse läbi vaenu - ja vihakõne ning muude "töötavate" meetodite ning sanktsioonidega.
EDIT: Aa ja pedede vastu mul ka ei ole midagi. Omal ajal sai Angelis ikka sitaks käidud ja kui ka tänasel päeval see klubi lahti oleks, käiks ka siiani. Aga vot, mida ei ole - on Angel ja tõenäoliselt mitte kunagi ei tule ka, sest nende kümente aastatega on ühiskond nii muutunud, et õiged peded ka tõenäoliselt mingites LGBT+ seltskondades ei hängi. Hoiavad omaette.
Algselt postitas donkament
Vaata postitust
Tulemegi siia "diskrimineerimise" juurde ja oletame, et kõik nõustuvad, et väga tore ning las täiskasvanud inimesed siis teevad, mis tahavad. Olgu need kaks ka õnnelikud, keda nad siis häirivad jne, kuid see avabki koheselt uued probleemid.
Kui nüüd kaks inimest on abielus, siis hakkavad nad tundma, et see on diskrimineerimine, kui teised abielupaarid saavad lapsendada lapsi ja näiteks nemad ei saa. Siit me jõuamegi sinna, et seda sama "diskrimineerimise" argumenti saab kasutada ja siin me ei saa enam öelda, et "see on kahe täiskasvanud inimese asi".
Ei ole. Seal on laps, kes on kolmas. Lisaks peale selle, et on lesbibaarid, on geybaarid, soovivad ka igasugu muud "kummalised" inimesed omale "last" - näiteks kaks paksu vanameest, kes peavad end naiseks, on "lesbidena" abielus, käivad naiste dušširuumides ja tahavad nüüd armunud abielupaarina saada omale last, sest mitteandmine on diskrimineerimine.
Kui aga ei nõustu andmaks, sest nad ei ole "normaalne" abielupaar ega perekond, siis see on vaenu - ja vihakõne ning vihaõhutamine - karistatav. Ja vaikimis tekivadki neil õigused asjadeks, milleks tegelikult neil olla ei tohiks. Tegu on haigete inimestega, aga kuna oleme lasknud asjad sinnani viia ühele "väikesele" uksele, mille avasime kuna "ei tohi diskrimineerida", siis see saab olema paratamatus. Aja küsimus.
Muuseas, seda kõike alustades T+ ja nende kõikide tähtedega (lisatäht LGB-tle), igasugu erinevad 70+ sugu ja vaenu - ja vihakõne seadustamiseni välja, toetabki ja propageeribki sama värske abieluemees.
Seega, kas ei oleks mõttekam mõelda mitu sammu ette? Lisaks me kõik teame, et ajalooliselt on siiski abielu olnud, kas perekonnaloomise sümbol s.t. tähendas perekonda selle klassikalises mõistes kui ka teatud määra liitude loomises kahe suguvõsa vahel. Kuid see oli mehe ja naise vahel ning see oligi see mõte.
Lahendus? Mis oli minu arvates väga mõistlik - tehagi referendum põhiseaduse muutmiseks, kus defineeritakse abielu meie põhiseadusesse. Sel juhul rahvas ehk enamus otsustab ja ongi vaidlus laualt maas.
Abieluvõrdsuse vastased on ju referendumi pooldajad ja nõus isegi "kaotust" aktsepteerima; kuid kes referendumiga nõus ei ole - üllatus üllatus - just need, kes abieluvõrdust propageerivad. Minu arvates oleks referendum igati adekvaatne lahendus. Aga seda ei tule, sest siis on ju EKRE "võitnud".
Olgu ääremärkusena öeldud, et ka minul on abielust pohhui, aga teerullimeetodiga ja kolme sammu ette mõtlemata, laseme me ühiskonnana väga valusalt jalga ning saame selle bumerangina tagasi. Seetõttu sellised tundlikud teemad võiksid enne vastuvõtmist, kas 100% täielikult lõpuni ära vaielda ja saada täielik konsensus enne kui need vastu võetakse. Võtku või kümneid aastaid see vaidlus aega ja kui tõesti ei suudeta või ei taheta vaielda, siis korraldada referendum ja otsuse teeb enamus.
Ja need, kellel abielust on pohhui (nagu mina ja sina) on Eestis sitaks, kuid me kõik teame, mis nuppu me referendumil vajutame. Ja see pole seetõttu, et me tahaks geisid ja lesbisid "diskrimineerida", vaid me teame, et see on moraalselt ja eetiliselt õige valik, sest vastasel juhul need Odinetsid avavadki ukse ebanormaalsuse normaalseks muutmisele ja neid, kes julgevad ebanormaalsust kritiseerida, vaigistatakse läbi vaenu - ja vihakõne ning muude "töötavate" meetodite ning sanktsioonidega.
EDIT: Aa ja pedede vastu mul ka ei ole midagi. Omal ajal sai Angelis ikka sitaks käidud ja kui ka tänasel päeval see klubi lahti oleks, käiks ka siiani. Aga vot, mida ei ole - on Angel ja tõenäoliselt mitte kunagi ei tule ka, sest nende kümente aastatega on ühiskond nii muutunud, et õiged peded ka tõenäoliselt mingites LGBT+ seltskondades ei hängi. Hoiavad omaette.

Comment