Avaldatud: 9. jaanuar 2015
Kategooria: Uudised / Välisuudised

Cepheus nimeline pokkeriprogramm, mille vastu inimene enam ei saa

Cepheus TeamFoto: Cepheus arendusmeeskond – Oskari Tammelin, Michael Bowling ja Neil Burch. Allikas: http://poker.srv.ualberta.ca/

Eile andis rühm Kanada Alberta Ülikooli arvutiteadlasi teada, et suutsid leida Fixed Limit heads-up Hold’em strateegia, mille halvim tulemus pikas perspektiivis on viiki jäämine (break-even).

«Meil on Cepheus nimeline strateegia, mis garanteerib, et pikas perspektiivis mängija ei kaota», ütles tiimi juht Michael Bowling. «Strateegia on rajatud viiki jäämisele, aga kui keegi teeb vea, siis pikas perspektiivis ta ka kaotab.»

Tänu strateegiale selgus ka huvitavaid käike, mida reeglina Fixed Limit pokkerimängijad ei tee, nagu näiteks tuleks enne floppi teha ületõste madalate taskupaaridega.

Lahenduse leidmine

Fixed Limit heads-up on üks lihtsamaid pokkerivorme, aga siiski on seal üle 10 000 miljardi erineva võimaliku otsuse. Kasutusele võeti uus algoritm CFR+, mis vähendas arvutite mälukulu 523 terabaidilt «kõigest» 11 terabaidini, mis on ka suhteliselt suur andmete hulk. Näiteks kogu Vikipeedia artiklite andmebaas on hetkel 372GB ehk umbes 30 korda väiksem.

Uus algoritm oligi üheks tähtsamaks võtmeks leidmaks lahenduskäiku, millele enam keegi vastu ei saa. Arvutamiseks kasutati üle 4000 arvutiprotsessori, mis töötasid järjest 70 päeva ning ühes sekundis arvutati üle 24 trillioni käe.

Perfektne strateegia?

Strateegia ei ole veel perfektne, aga võita selle vastu tänasel päeval on võimatu, sest keegi ei tea perfektset ega paremat strateegiat.

Analoogne lahenduskäik toimus ka kabes. 1989. aastal alustati kabe lahendamist, viis aastat hiljem oli inimene alistatud, aga perfektne lahenduskäik leiti alles 13 aastat hiljem.

Aga soovid tõestada, et oled parem kui Cepheus? Ära isegi mitte ürita. Kui mängiksid 60 miljonit pokkerikätt täiesti perfektse strateegiaga, isegi siis ei saaks statistiliselt tõestada, et sa oled Cepheusest parem, sest Cepheus on väga lähedal perfektsele strateegiale.

No Limit Texas Hold’em

Cepheus arendusmeeskonna juhi sõnul võib arvuti ühel päeval võita parimaid No Limit mängijaid, aga on väga ebatõenäoline, et praeguste vahenditega suudaks keegi lahendada No Limiti, sest seal on lihtsalt liiga palju erinevaid võimalusi.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal