Avaldatud: 18. aprill 2011
Kategooria: Uudised

PokerScout.com: Suurimad kaotajad/võitjad nädala lõikes.

Hinda artiklit: [ratings]

Online pokkeri maailma raputasid reedel kolme suurima “USA-sõbraliku” pokkerisaidi vastu tehtud süüdistused. Pokerstars’i, FullTilt’i ja Cereus võrgustiku (UltimateBet ja AbsolutePoker) pokkeritoad on nüüd silmitsi hoiatusega justiitsministeerumilt, mille kohaselt on ebaseaduslik hasartmäng föderaalne kuritegu.

Vahetult peale süüdistusi reedel, mis ristiti “Mustaks Reedeks“, keelas PokerStars Ühendriikide mängijail mängida pärisraha rahalaudu ja turniire. Full Tilt Poker tegi seda sama tunde hiljem.

Kuigi Cereus Network laseb siiani USA mängijatel mängida päris raha mänge, siis ühtki uut registreerumist USAst ei aktsepteerita. Samuti ei saa juba kontot omavad USA mängijad raha deponeerida ega ka välja kanda.

Nagu eelnevatel vastasseisudel on pokkeritubade peamine vastane Ameerika Ühendriikide New Yorki Lõuna Piirkonna Prokuratuur (SDNY), kes nüüdseks on esitanud kolme miljardi dollari suuruse kahjunõude nimetatud pokkeritubade vastu. SDNY, kes oli ka NETELLER®’i kui ka paljude teiste online pokkeriga seotud juhtumite taga, näitavad jätkuvalt ristirüütlitele omast innukust keelatud maksete töötlejate ja online pokkeri ettevõtjate takistamisel. Seda kinnitab ka asjaolu, et väidetavalt kestis uurimine neli aastat.

PokerScout.com uuris “Musta Reede” mõju online pokkeri maailmale, eriti keskendudes liiklustihedusele erinevatele pokkerisaitidel. Nagu võis ennustada, mõned online pokkeritoad saavad kasu hiljutistest sündmustest, samal ajal kui teisted kannavad väga suuri kahjusid.

Kogu maailma online pokkerituru aktiivsus kahanes koguni 23% võrra ühe nädala jooksul. Nagu arvata, enamus kaotusest pärines Pokerstarsi ja Full Tilti mängijatepagasist.

Statistika:

Süüdistuse osaliseks saanud pokkeritoad:

Pokerstars: 25%
Full Tilt Poker: 48%
Cereus Network: 39%

Pokkeritoad, mis teenendavad SIIANI USA kliente aga ei saanud süüdistuse osaliseks:
Merge Gaming Network:  23%
Bodog: 26%
Cake Poker Network: 19%
Everleaf Gaming Network: 8%

Euro Saidid – saidid, kes ei võtnud vastu USA mängijaid isegi enne Musta Reedet.

Partypoker: 9%
iPoker Network: 4%
Ongame Network: muutumatu
888Poker: 5%
PKR: 21%

Võitjad, kaotajad ja tuleviku perspektiiv

Ilmselgelt oli nädala suurim kaotaja Full Tilt Poker ja tõenäoliselt mängijate languse trend jätkub ka tulevatel nädalatel. Aga samas pärast märkimisväärset kadu nende mängijatebaasis on siiani Full Tilt veel kaks korda suurem, kui tema lähim konkurent PartyPoker.

Teadmiseks, et pokkeritoa kasv on nn. “lumepalli” efektiga. Mida rohkem mängijaid liitub, seda rohkem atraktiivsemaks pokkerituba muutub teistele mängijatele, mis omakorda tõstab uute liitunute arvu. Full Tilt kogeb nüüd vastupidist efekti: kaotades pidevalt mängijaid, mistõttu ta muutub praegustele kui ka uutele mängijatel vähem atraktiivsemaks ja see omakorda peletab eemale nii vanu kui ka uusi mängijaid. Loodame, et FTP suudab hoida oma praegust mängijatebaasi, et vältida täielikku kokku varisemist.

Samal ajal PartyPoker, kes tegi toonase otsuse lahkuda USA turult 2006-ndal aastal pärast UIGEA kehtestamist on sellest saati kurtnud PokerStarsi ning Full Tilt Pokeri ebaõiglase konkurentsi üle. Nüüd on tal võimalus end tõestada ja taastada väikese osa tollal ajal kaotsi läinud käibest.

Tõenäoliselt lühemas perspektiivis on suurimad võitjad need saidid, kes jätkavad tänasel päeval USA mängijatele teenuse pakkumist, sest USA-s on nõudlus online pokkeri järele liialt suur, mistõttu mängijad hakkavad otsima pokkeritube, kus nad saavad mängida.

Võttes arvesse suhteliselt väikest allesjäänud ettevõtjate arvu, võime oodata mõndade pokkeritubade puhul harukordset suurt mängijate arvu kasvu. Samuti on oodata mängijate “liiklustiheduse” muutumisel probleeme pokkeritubadega: osad ei suuda kiirelt kohaneda mängijate arvu kasvamisega teised samas “piinlevad” mängijate lahkumisest põhjustatud kahjumite käes.

Pikemas perspektiivis toad, mis teenindavad hetkel USA-d ning ei ole saaanud süüdistuste osaliseks ja naudivad praegust mängijate kiiret kasvu, kaotavad oma mängijad ikkagi ära, sest ei ole mitte ühtegi põhjust eeldada, et SDNY lõpetab “rünnakud” keelatud ettevõtjate ja maksete töötlejate vastu.

Pikaajaline edu sõltub USA pokkerituru regulatsioonidest. Kui praegune skandaal võib ajutiselt õigusloome pingutusi pärssida, on online pokkeri selgesõnalise legaliseerimise toetus kasvamas. Nii palju ameeriklasi ihkab mängida seda intrigeerivat oskus- ja õnnemängu, et korralikud regulatsioonid pikemas perspektiivis on vältimatu.

Info pärineb maailma pokkeritubade liiklust jälgivalt veeblehelt PokerScout.com.  Täispikk uudis: SIIN.

Kommenteeri artiklit€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal