Avaldatud: 3. aprill 2012
Kategooria: Intervjuud

Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas chaom1

Tervist Chaom1! Sa olid kunagi elukutseline pokkerimängija. Millal alustasid ja lõpetasid? Miks sa lõpetasid ja kuidas olid su tulemused?

Tere!

Alustasin 2007. aasta kevadel nullist. Lugesin raamatuid ja mängisin freerolle. Kusagil sel ajal kandsin ka 50 dollarit 24hpoker-sse ning peale seda juurde kandma ei pidanud enam. 2007. aasta lõpuks jõudsin NL100 Full-ringi (9 või 10 mängijat lauas) ja 2008. aasta kevadeks NL400-NL1000 6-maxi. Nendesse limiitidesse jäin kuni 2010. aastani.

Tulemused olid head. Neis limiitides jooksin ~7bb/100 sadade tuhandete käte vältel (esialgu ei kasutanud mitte mingisugust trackingu tarkvara, seega väga täpselt miskit kokkuvõtet pole). Mul on alati olnud väga täpsed märkmed mängijate kohta, mõne kohta nii palju, et ei taha märkme aknasse ära mahtuda, see oli kindlasti kasulik asi.

Miks lõpetasin? Tegelikult põlesin suht läbi 2008. aasta jooksul, kus mängisin mitme inimese eest. Mängisin liiga palju, mängisin pea iga päev ja kindlasti rohkem kui 8 tundi. Olid sellised kuud, kus mängisin iga jumala päev 10 või rohkem tundi ja nii kuu aega järjest.

Ma ei mõelnud muust ega rääkinud muust. Ärkasin kella peale üles aegadel, kui lauad olid kõige fishisemad (Pacificus miskipärast kell 5 hommikul tollal). Nädalavahetustel ei käinud eriti väljas, kuna arvestasin alati mitu tuhat nüüd saamata jääb juhul, kui reedel ja laupäeval välja lähen.

Seadsin endale väga rasked eesmärgid ja püüdsin nendest kinni pidada. Üks eesmärk oli saada iga päeva keskmiseks tulemuseks vähemalt 1000 dollarit

Ranka ja Chaom1

kasumit medium stakesis. Vahel sain selle tunniga, vahel ei saanud ka 15 tunniga. Kuna aga keskmine kuu lõikes pidi olema 1k päevas, siis nt 500.- kaotuse korral tuli järgmine päev võita 2500$, et püsida graafikus. Lõpuks saavutasin oma eesmärgid.

Mõistagi ei ole rahanumbri peale mängimine õige, ega ole ka õige liiga palju mängida ja nii ühel hetkel ei viitsinud enam. Kui ennem suutsin keskenduda ka 12 tundi järjest siis nüüd oli juba poole tunniga siiber… Hakkasin teiselt monitorilt seriaale vaatama, pidevalt MSN ja Skype lahti jne. Mängisin ka kordades vähem kui varemalt ja hakkasin rohkem reisima.

2009. aasta alguses läksid ka mängud raskemaks kuna ka pokkerisse oli kohale jõudnud USA 2008. aasta lõpu kinnisvara krahh. Seda oli väga selgelt tunda. Neid regulaarseid kuus ca. nädala mängivaid tõelisi fishe polnud enam. Heaks näiteks enne 2009. aasta oli üks Austraalia kinnisvaratädi, kes lasi rahulikult NL600-nl1000 6maxi.

Ta oli ca 50/5 statsidega ja suur kaotaja. Ta ütles mulle kord chatis, et tal on seatud limiit, et võib kaotada 10 000 dollarit kuus. See oli tema jaoks aktsepteeritav. Selline kontingent oli aga nüüdseks kadunud. Mäng oli veel biiditav kuid mitte enam nii suure winratega.

Sealt alates hakkasin rohkem tähelepanu pöörama affiliate businessi poolele ning pokkerit mängisin väheke edasi kuskil 2011 aasta alguseni. Sealt edasi vaid korra kuus kuskil laivi või mõni üksik turniir.

Siin üks huvitav gif-de kogumik, kust on näha milline action parimatel tundidel sel ajal valitses: http://chaom1.planet.ee/poker_hands/

Praegu tegelete ainult affiliate businessiga ehk värbate teisi pokkerimängijad ning pakute neile häid rakeback diile. Kui kaua olete affiliatendusega tegelenud ja see on Sinu ainus sissetuleku allikas?

Hakkasin sellega tegelema kuskil 2007. aasta lõpu poole. Esialgu küll vaid enda ja lähedaste tarbeks. Edasi kasvas vaikselt asi suuremaks ning sellest sai pokkeri kõrvale juba väike lisasissetulek. www.chaom1.com , www.poker.ee kõrval on ka n.ö. reaalse elu tegemised tekkinud nagu www.ledlamp.ee ning plaanin lähitulevikus natuke ka hiina rahvameditsiini promoda. Tooteid mis reaalselt aitavad paljude vaeguste vastu ja mida on Euroopast pea võimatu saada. Tegelikult on palju ideid, kahju ainult, et ööpäevas vaid 24 tundi on 🙂

Mis eelised ja miinused on affiliatenduses kui töökohal võrreldes pokkerimängimisega?

Eelis on muidugi selles, et stressi on vähem ja lugemine, mängijatega suhtlemine, veebi tegemine hakkas rohkem pakkuma kui mängimine. Miinuseks on see, et mõnikord tuleb olukordi kus võid suure summa kaotada ja pead omast taskust ju mängijatele siiski maksma. Näiteks on olnud olukordi kus pokkeri ja kasiino traffic on ühes kompotis ning siis mõni suvaline kasiinomängija otsustab võita 15 000 dollarit ning see viib affiliate konto miinusesse. Pokkerimängijatele tuleb aga ikka maksta. Kõik see on aga üks longrun äri. Just nagu ka pokkeris üks päev või kuu ei määra veel midagi. Üldiselt olen olukorraga rahul.

Kuna sa puutud tänu oma praeguse tööga kokku tihti pokkeritubade köögipoolega siis oskad ehk öelda, milline pokkerituba käitub nii mängijate ja värbajatega (affiliate) kõige paremini ning milline kõige halvemini?

Kõige halvemini käitub nii mängijatega kui ka affiliatedega 888poker. Nüüdseks on 888poker saavutanud üldiselt maailma halvima supportiga pokkeritoa kuulsuse. Lihtsatele ja konkreetsetele mängijate küsimustele tuleb tihtilugu 3-4 ööpäeva pärast mingi copy-paste vastus millest mingit abi ei ole. Live chat supportis on inimesed kes ei oska eriti hästi inglise keelt ning kes on seal vaid selleks, et su mure kuhugi edasi suunata millele siis vastatakse “72h jooksul”.

Ledlamp.ee omanik chaom1

chaom1

888poker-l on ka uus halb hoiak affiliatede suhtes. Nimelt nad arvavad, et tänu affiliatedele on 888pokeris kuldaegadega vähem fishe. 888poker üritab tagasi tuua vanu aegu lihtsalt sellega, et sulgeb affiliatede kontosid ja alandab nende diile erinevate otsitud põhjustega. Mängijatel alandatakse boonusleveveleid, vähendatakse laudade hulka mida nad saavad mängida, rahade väljakandmine on tihtilugu tehtud parajaks kadalipuks.

Näide: Juhul kui mängija panustab spordiennustuses ja võidab näiteks 3000$, siis läheb see sama summa miinusesse affiliate kontol. Juhul kui mängija kaotab, ei ole plussi kusagil. Kahjuks ei tea osad mängijad, et 888-l on turu ühed halvimad spordiennustuse oddsid, see on kahtepidi lihtsalt röövimine.

Tihtilugu on neil enda serveri läägid ja mängijad kaotavad tuhandeid, millest tagasi antakse vaid käputäis – neile kes kõige rohkem pinda käivad… Need selgelt nende oma vigadega tekkinud tagasimaksed tõlgendatakse boonustena ning varastatakse affiliate kontodelt.

Mäletan olukorda, kus mängija võitles endale lõpuks tagasi suure sisseostuga turniiri sisseostu raha. Kuigi tal oli printscreen näidata kus pea terve laud oli disconnected ning see lihtsalt pidi olema 888 poolne viga… Jah ta sai selle raha tagasi kuid affiliate kaotas kohe ka sama summa.

Parima supportiga saidiks nimetaks Muchos Poker-it. See on tegelikult nagu 1 cashier kuuele pokkeri networkile:  Merge, Entraction, Cake, Everleaf, Enet, Poker in Venice Live. Varsti lisanduvad ka Boss, Ongame ja iPoker pokkerivõrgustikud. Muchos Pokeri klienditoest töötavad ka meie oma Eesti tüdrukud. 24/7 saate otse support chati kaudu abi. Supporti koha pealt siis tugev number 2 oleks Pokerstars 🙂

Millist pokkerituba soovitad mängijale tänasel päeval ja miks?

Muchos Poker kuna hetkel on seal 6 tuba ja varsti 9, ning see on eestikeelse parima toega suurim pokkerisait.

Sinu kui pokkeritubade köögipoole nägija – pean silmas siis mängijate arvu, tendentse jne. siis tahaks sinu arvamust tuleviku pokkeri suhtes. Kas sellel on tulevikku ja kui kauaks? Mis pokkeritoad võivad lähitulevikus laineid lüüa ja millised kokku kuivada?

Pokker on languslainel. Elu puhuks sellele aga sisse uus meeletult suur aasia traffic, või kui seda ei tule siis ehk uus kinnisvarabuum või ehk mingi uus mänguformaat selle väga kulunud holdemi asemel.

Pokkeritubade kasvust või kahanemisest: Ma tahaks uskuda, et klienditoe kvaliteet on oluline… Pokerstarsi näite varal võib ju nii eeldada. Samas aga on suhteliselt populaarsed ka naeruväärselt halva klienditoega toad nagu näiteks 888poker…

Ma eeldan, et PokerStars kasvab veelgi ning paljudel teistel saitidel ei jää muud üle kui omavahel ühineda.

Oled ka suur reisimees ja tihti oled Eestist väga kaugel. Mis on sinu meelispaigad ja miks?

Siiani on meelispaigaks olnud Aasia. Olen siin enamiku riike läbi käinud aga kõige rohkem meeldib Hiina. Mulle meeldib siin: suurepärane toit, kliima, ärivõimalused ja kollased neiud.

On sul tulevikus ka plaane liikuda mõnda muusse maailmajakku nagu näiteks Austraalia, Põhja – või Lõuna-Ameerika?

Tahan sel sügisel minna Lõuna-Ameerikasse mitmeks kuuks. Tean ka mitmeid pokkerimängijaid seal ning läheks nagu külla. Austraalia ega Põhja-Ameerika ei tõmba.

Küsiks ka natukene laiemahaardelisi küsimusi. Kust pärineb su hüüdnimi «chaom1»?

Kunagi ammu enne pokkerit mängisin quake 3 arenat, selline huvitav 3D tulistamismäng. Kuskilt siis tuli nickname «kaomi» (kahjuks ei mäleta enam kust, mul halb mälu ka), siis selle edasiarendus «kauumi», siis «chaomi» ja lõpuks veel vingem Chaom1. Selle tõin siis pokkerisse üle.

Külastad mõnda Eesti või välismaist pokkerifoorumit aktiivselt? Kui jah siis millist?

Külastan vahel pokkeriprosid ja 2+2, peamiselt loen ja ei kirjuta.

Ja lõpetuseks standard küsimus. Kui sa saaksid muuta midagi oma pokkeriga seonduvas elus – olgu selleks eelnev pokkerikarjäär või praegune affiliatendus siis mida ja miks muudaksid? Alustaksid mängijate värbamisega varem või jääksid just pokkerimängija liistude juurde või midagi muud?

Oleks ehk pidanud affiliate businessiga  alustama veel varem ning ei oleks pidanud medium stakes-ga oma arengus piirduma. Kuna aga nendes limiitides tundsin end hästi kodus olevat ja safe, siis hakkasin vana rasva pealt laskma. Oleks pidanud proovima sama energiaga õppida ja edasi minna nagu tegin nl10st nl400sse… Tegelikult oleksin võinud hoopis rohkem ka turniiride peale tähelepanu pöörata… Nüüdisajal see vist juba tasuvam kui cash. Aga see on kõik tagantjärele tarkus ja oleks on paha poiss.

Tänud

Edu kõigile ja ärge tööga üle pingutage, meil on kõigil 1 elu 🙂

Hinda intervjuud: [ratings]

Kommenteeri foorumis või küsi küsimusi
€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal