Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • KristjanLaas
    Pokkeritark
    • Oct 2009
    • 6450

    #226
    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
    See asi sinnapaiku jäigi tegelt. Kuna vahendaja sõber, kes seal Turkus asub ( 100 km eemal ) ei saanud meile sobivat aega, kuna meie tööandja ei saanud meid ära lasta. Siis ta ütles, et las olla. Et oleksite vb maksude pealt võitnud, muud ei midagi.
    Natuke on asju selgunud ka. Sain kõige suurema ülemusega rääkida. Läksime mingeid asju tooma kaubikuga. Ütles, et 4 korda tolle vahendaja kaudu käidud siin ja pole probleeme olnud rahadega. Need vennad, kes siin 3 päeva must varem olid, küsisid 3me päeva eest avanssi ka ja said ka selle. Tolle kohta isegi saadeti palgaleht, kus näidatud palju kuskilt võetud ja mida võetud.
    15 saatsime uuesti tunnid ja ootame uut palka. Arvatavasti enam kaua siin ei pea olema, kuna meid ei vajata enam kuu lõpu poole.

    Paar huvitavat asja, mis selgusid siin veel. See, kes selle suure kanafarmi omanik on too teeb ise sama tööd sisuliselt mida meie iga päev E-P. Samuti nagu tema 2 poega ja ta naine. Sickolt wierdo. Igapäev rabavad nagu hullud kuigi too, kes seda firmat omab on jõhkralt vana ja haige. Mingi 70+. Saime tolle tegelase garaazi uurida ükspäev. 70-80k+ EUR maksev mersu passis seal(tolmu kihi all) ja teine kuskil 20k EURine. + igast väga kalleid harley davidsone ja mingi suur haagiselamu ka. btw nende 2 mersuga sõidetakse aastas paar korda. Nii väitsid kõik töötajad. Lihtsalt koguvad tolmu seal. Siis veel, et sisuliselt kogu terve linn/küla on nende oma. Jõhkralt maju, maad, veokeid jne.. Üle Soome igast kanalaid ja asju veel. Aga jah samamoodi ei saa keegi töölistest aru, et miks kogu pere igapäev 7 kuni 18-19ni (laup-pühap. kaa.arvatud) rabavad tööd nagu hullud. Sisuliselt sama tööd mida meie kõik teeme. Töölisi nagu oleks sitaks siin, kes saaksid töö ära teha. Huvitav jah.

    Veits segane jutt vb, saunast ja õlled sees ei saa eriti midagi aru ;P. Edu
    iga pereliige säästab ütleme €3k väljaminekuid. see on €12k kuus ja €144k aastas.
    Sealt need mersud tulevad.

    Comment

    • alaska
      forever
      • Oct 2008
      • 6599

      #227
      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

      Söögiraha lahuta maha.

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #228
        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal



        No problem, kui on vaja Soomele õdesid koolitada. Lisaks veel need, kes muu meditsiiniga seotud alal valivad. Naise vennanaine oli mõned aastad õde, siis hakkas hoopis ravimite müügiesindajaks. Samas eks see lahkumine ole eelkõige kaugema nurga haiglate probleem, Tallinn ja Tartu peaksid kasvõi ülejäänud Eesti arvelt kogu aeg 100% varustatud olema. Ida-Viru Keskhaigla SA näiteks pakub hetkel 20-le arstile/õele töökohta ja Narva Haigla SA 8-le.

        Comment

        • VisaHing
          mees nagu orkester
          • Dec 2009
          • 6718

          #229
          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

          Muidu endal oli 24. sept siis viimane tööpäev ja 3 venda, kes minuga veel olid läksid peale viimast tööpäeva oma teed ja mina jäin majja. Plaan oli siis ööseks majja jääda ja hommikul kell 6 asudat teele, et 10:30 laevale jõuda. Aga kõige pullim oli siis see, et peale tööpäeva tegin sauna seal, koristasin ja siis läksin poodi. Ostsin viimase sulli eest sööki ja jooki kokku. Läksin, siis bena võtma automaattanklast. Ei lase, nagu wtf . Siis läksin raha välja võtma sularahaautomaadist. Annab checki, et -60EUR ja muud ei midagi. Tegin veel korra ja sama teema. Mõtlesin, et noo omfg ongi perses. Võtab mult raha järjest maha ja ma raha ei saagi. Hellasin Eestisse ja lasin emal panka hellata, et äkki mu kaart lukus ja mingi nuss. Kontrolliti ja öeldi, et kaart korras aga siuke teema, et Visa kaardid olid millegipärast kasutuskõlbmatud Soomes sel hetkel. Öeldi, et ei tea kuna saab korda.

          Õnneks õhtuks tegid ära korda asja ja sai bena võtta, et Eestisse ära sõita. Siis otsutasin, et mis ma ikka passin siin ja koristasin maja ära ja jätsin võtme ukse ette kivi alla ja sõitsin Helsinki ( 250 km ) ämmale külla ja hommikul laeva peale ja korras. Kulges libedalt tagasitulek.

          Tõsi muidu, muru oli rohelisem ja plaan ikka tagasi minna kui võetakse.

          Comment

          • Maxi
            Pokkerihai
            • Nov 2010
            • 1849

            #230
            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

            Visa, kuidas palgaga oli, said ilusti kätte kõik?

            Comment

            • VisaHing
              mees nagu orkester
              • Dec 2009
              • 6718

              #231
              Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
              Visa, kuidas palgaga oli, said ilusti kätte kõik?
              Ee. Vahendaja viivitas viimase hetkeni 1-15 teenitud palgaga. Ja kui selle 22 kätte saime, siis bronnisime käbe piletid ära. Palk oli täpselt selline nagu pidi olema :). Ise arvestasin, et oleks pidanud vähem saama isegi. Palgalehed ka pidavat too saatma e-mailile.
              Aga teine osa palgast 16-24. sept. Seda ootab siiamaani. Sai hellatud eile, et kuna tuleb. Ta ütles, et ta ei ole veel ära saatnud aga varsti peaks nagu saatma. Ei tea, kuna see varsti on talle. Muidu noh 23 tööpäeva eest kuskil 1,4k-1,5k puhtalt kätte kokku tuleb. Tean, et vähe aga noh parem kui mitte midagi. Nüüd kui tagasi võetakse, siis kindlalt ilma vahendajata ja otse sommi alla. Siis palk ka vähe teine ja rahadega pole siukest huiamist.

              Comment

              • vennike
                Pokkerihai
                • Mar 2009
                • 1958

                #232
                Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                lihttöölise elu on ka mõnes kohas ilus.

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #233
                  Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                  Njaa tuleb hüljata pere vist väga pikaks ajaks. Sommile hellasin ja too olevat minuga rahul olnud ja ütles, et üks inimene läheb sõjaväkke ja võin tema koha saada kui soovin. Nii ongi, et tuleb vastu võtta töökoht. Paljud ütlesid, et ei jätaks elusees pere maha Eestisse aga mis teed raisk.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #234
                    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                    Võta pere kaasa siis, laps kasvab, läheb lasteaeda vms. ja ehk leiab ka naine mõne aja pärast seal tööd.

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #235
                      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                      Statistikaameti andmetel on Eestist viimase 11 aasta jooksul lahkunud umbes 19 000 inimest rohkem kui sisse rännanud. Eelmisel aastal rändas Eestist välja umbes kaks korda nii palju inimesi kui sisse.


                      Tundub, et muru on siin siiski rohelisem, kuigi minule isiklikult tundub, et ühe nulliga pannakse mööda.

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #236
                        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                        Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                        rahata saab väga palju asju teha, rahaga veel rohkem
                        +1

                        Comment

                        • rahvavaenlane
                          Klubi Liige
                          • Dec 2009
                          • 3040

                          #237
                          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                          +1
                          mida tead sina rahast, sa sa viiekümpsist üldse näinud oled?

                          Comment

                          • VisaHing
                            mees nagu orkester
                            • Dec 2009
                            • 6718

                            #238
                            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                            Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                            mida tead sina rahast, sa sa viiekümpsist üldse näinud oled?

                            Comment

                            Working...