Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • leits
    Hundinui
    • Apr 2009
    • 9562

    #31
    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Diisel on peaaegu sama hinnaga mis meil, v2ga suurt vahet ei tohiks olla .. kui vist 24/7 kuskil tyrklaste pizza baris syya ,siis vist on jah enam vh2em sama hind ..

    Comment

    • Rage
      Klubi Liige
      • Nov 2008
      • 6853

      #32
      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

      kokkuvõtvalt, pole kuskil pudrumägesid ega piimajõgesid, kogemuse ja keele pärast tasub selliseid elumuutuseid ette võtta, eriti kui noorena on veel võimalus, hiljem kui pere ja lapsed taga, siis on asi oluliselt raskem, igal pool on nii, et targemad ja usinad inimesed elavad paremini kui lollid ja laisad inimesed.

      Eestis elades on sul siin siiki oma seltskond ja sugulased ja sotsiaalelu olemas ja garanteeritud, välismaal tunned ikkagi ennast pikalt kui võõrsil olles ja võibolla ei harjugi teistsuguse eluga ära.

      Comment

      • jrgn hell
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 3328

        #33
        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

        Mulle jälle sealne üürikas tundunud ainuksena, et on nagu KODU. A no kedagi teist ei süüdista ka. Vb ainult Fortuunat.

        Siin pole mitte kuskil, mitte kunagi ennast tundnud nagu kodus.
        Ainult ujulas vb, ja jões hulpides ROFL. Oleks 24/7 vees, kui saaks.

        See ikka igal inimesel konkreetselt individuaalne.

        Comment

        • JohannesJ
          Grinder
          • Jun 2010
          • 684

          #34
          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

          Ise ka nüüd juba aasta Soomes tööl olnud, alguses ei tahtnud üldse minna aga kuna plaan ise Eestis asja ajama hakata läks pehmelt öeldes perse ja raha oli vaja mõtlesin, et tulen paariks kuuks panen raha kõrvale ja proovin uuesti.
          Paarist kuust on saanud aasta ja raha on kõrvale pandud 0€. Samas on mul ostetud auto, läpakas, telefon jne ja pole kunagi tagasi hoidnud ja ostnud kõike millele pilk peale jääb.
          Üldiselt on soome elust ja tööst korralik siiber ees ja oleks hea meelega hoopis eestis tööl aga kui vaatan töökuulutustelt pakutavat palka unustan selle mõte ja üritan hoopis raha kõrvale panna.
          Ja elukalliduse koha pealt niipalju, et viimane koht kus elasin Turu linnas siis sealne üür maksis mu ülemusele 700€ kuus, tegemist oli jh 3 toa ja rõduga korteriga aga meenutas pigem ühikat. Väljas sööma minna siis 10-15€ saad kõhu täis küll(va. muidugi mingid peened restod), see jutt et 0.4 coca maksis 8€ tundub ulme või siis vaadati et loll turist ja tehti sama nalja mis eesti taksojuhid sommidega teevad.
          Disla sama hinnaga jh umbes aga soomes disla maks ja muud verod juhul kui auto muidugi siin registris.

          Comment

          • kjmrc
            Pokkerihai
            • Aug 2009
            • 4541

            #35
            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

            No minuarust on ikka Soomes kütus nõks kallim, mingi 10-20c. Anyway, mai kujutaks ette, et põhimõtteliselt pool elu Soomes töötada. Ainuke asi on jah, et kui paned miski raha kõrvale seal Soomes ja siis aretad miskit siin Eestis iseseisvalt.

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #36
              Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

              Minu arust nii oleks mõistlik, et sa lähed sinna siiski täiskohaga elama ja proovid elada täisväärtuslikku elu nagu sa Eestis elaks, kui on naine ja laps(ed) võtad kaasa jne. Aga see pendeldamine 2 riigi vahet, 5+ matsiga väikse korteri jagamine, sitt elukvaliteet jms... See on häving long runis (isiklik kogemus 0 tho).

              Kuu tagasi Soomes käies oli 95E 1.5x, samal ajal kui Eestis 1.2x, ehk siis liiter kuskil 0.30€ ehk 4.50.- kallim.

              Comment

              • kjmrc
                Pokkerihai
                • Aug 2009
                • 4541

                #37
                Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Minu arust nii oleks mõistlik, et sa lähed sinna siiski täiskohaga elama ja proovid elada täisväärtuslikku elu nagu sa Eestis elaks, kui on naine ja laps(ed) võtad kaasa jne. Aga see pendeldamine 2 riigi vahet, 5+ matsiga väikse korteri jagamine, sitt elukvaliteet jms... See on häving long runis (isiklik kogemus 0 tho).

                Kuu tagasi Soomes käies oli 95E 1.5x, samal ajal kui Eestis 1.2x, ehk siis liiter kuskil 0.30€ ehk 4.50.- kallim.
                Jep, kuskil nii see küttehind on seal. Ja imo väga õige mõte sul see, ma läheks ka ainult niimodi Soome tööle, kui üldse kolikski perega sinna ära ja oleks seal täiskohaga.. Heaküll, pool aastat äkki tilbendad ära edasi tagasi Soome-Eesti vahelt aga mingiaeg viskab korralikult üle see edasi-tagasi sõitmine ja kobaras elamine ja siis mõtledki, et milleks.

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #38
                  Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                  Ämm ja naise vend nii aint elavadki.
                  Kuskil kuu on Soomes, siis tulevad paariks päevaks Eestisse. Obv pool raha on teepeal laevas slottide ja muu pasa peale ära raisatud.
                  Siis Eestis naise vend võtab kogu teenitud raha joomingutele kaasa. Laristab sõpradele jooke ja sööke välja. Ja kuskil nädalalõpus loeb sente, et kuidas tagasi Soome saada.

                  tra see on elu.

                  Comment

                  • kjmrc
                    Pokkerihai
                    • Aug 2009
                    • 4541

                    #39
                    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                    Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                    Ämm ja naise vend nii aint elavadki.
                    Kuskil kuu on Soomes, siis tulevad paariks päevaks Eestisse. Obv pool raha on teepeal laevas slottide ja muu pasa peale ära raisatud.
                    Siis Eestis naise vend võtab kogu teenitud raha joomingutele kaasa. Laristab sõpradele jooke ja sööke välja. Ja kuskil nädalalõpus loeb sente, et kuidas tagasi Soome saada.

                    tra see on elu.
                    LOL.. wtf?

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #40
                      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                      Eks reisimisega on veel üks probleem-väljaränne

                      Palju eesti tüdrukuid läheb väljamaale. Need oddsid, et kenal tüdruk leiab mõne latiinopoisi,rikkuri vms on suht suured. ,noored naised jäävadki väljamaale ja pm eesti meeste jaoks on nad kadunud hinged. Jah, käib ka mehi ju nn reisimas, aga selle vahega, et tullakse lontulikult tagasi
                      Tehke test. Kui palju on teie tutvusringkonnas naisi, kes on läinud väljamaale ja jäänud?Või mehi? Mina ei tea ühtegi meest, küll aga ma tean mitut naist, kes nüüd õnnelikud väljamaal abielus

                      Kuskil oli selle kohta hea statistiks, et nn 18-30 a on kuskil Eestis 6meest ja 4 naist.
                      Ehk ühesõnaga kui väljaränne jätkub, siis võib kohalikul mehepojal tõelisi raskusi olla naise saamisega. Leevendavaks asjaoluks on siiski see, et eesti mees saab jälle võtta nn vene naise vastukaaluks ja lasnamäe Ivan jääb ilma

                      Comment

                      • inward
                        Klubi Liige
                        • Sep 2009
                        • 6275

                        #41
                        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                        Väljaränne on päris tõsine probleem Eestis ja tulevikus hakkab see aina rohkem riiki mõjutama. Näiteks iive seisu kohapealt, siis teiseks inimesed, kes on saanud tasuta haridust riigilt ja oleksid potensiaalsed maksumaksjad lahkuvad riigist. Rahvastik vananeb, kuidas tulevikus pensione suudab riik välja maksta jne.

                        Sry for OT.

                        Comment

                        • alaska
                          forever
                          • Oct 2008
                          • 6599

                          #42
                          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                          Iirlasi elab väljaspool iirimaad 80 miljonit ja nad on ikkagi üdini iirlased ja selleks ka jäävad. Eestlased võiks kah sellised olla, mis selles halba on.

                          Comment

                          • peete82
                            Vana Tegija
                            • Jan 2010
                            • 1310

                            #43
                            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                            Algselt postitas alaska Vaata postitust
                            Iirlasi elab väljaspool iirimaad 80 miljonit ja nad on ikkagi üdini iirlased ja selleks ka jäävad. Eestlased võiks kah sellised olla, mis selles halba on.
                            Iirlastel on näiteks õlu ja iiri muusika, ühesõnaga kultuur. Seepärast neid maailmas teatakse.
                            Neil on ka üks "pisike" eelis, seesama rahvaarv.
                            Eestlastel pole midagi ja ei hakka ka kunagi olema, midagi sarnast. Kahju muidugi.

                            Comment

                            • Dogers
                              Pokkerihai
                              • Dec 2008
                              • 2500

                              #44
                              Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                              lol @ privador ja tema naiste probleem. :D

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #45
                                Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                                Algselt postitas vennike Vaata postitust
                                Mina olen seda meelt, et kui inimene saab endaga hakkama, siis saab ta hakkama igal pool.
                                Ma olen mõelnud selle väite peale ja ei nõustu täielikult. On täiesti võimalik, et inimene saab kodumaal väga hästi hakkama aga välismaal on täielik äpu. Siin tuleb mängu tugisüsteem, mida ka muruntau ja Tarmonator mainisid. Tugisüsteem annab võimaluse leida kiirelt töö, saada elamine jne. ehk inimesele tundub, et kõik läheb nagu lepase reega ja nii peabki. Nüüd aga kui selline inimene läheb välismaale, siis on ta pm tundmatus kohas vette visatud ja ka kaldal ei oota keegi. Kõik, mis oli loomulik elu osa on lihtsalt kadunud. Obv siis mingi aeg üritatakse, siis tullakse koju tagasi, ollakse samas ka natuke pettunud ning kõik läheb samamoodi edasi.

                                Comment

                                Working...