majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • eddi
    Vana Tegija
    • Oct 2009
    • 1200

    #2506
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kõlab nagu short Groupon like there's no tomorrow.
    GRPN well done sir eile olid kvartalitulemused, feilisid kõige tähtsama näitajaga (local billings), jälle.

    Comment

    • Strawberry
      Varasemalt kasutaja "romeo"
      • Aug 2012
      • 1229

      #2507
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas muruntau Vaata postitust
      Müüt bustitud: kinnisvara ei ole pikas perspektiivis hea investeering
      http://www.businessinsider.com/why-y...estment-2014-5
      Ütelge seda inimestele, kes krooni tuleku ajal võtsid 50000 EEK-i laenu (30 aasta peale) ja ostsid selle eest tallinna kesklinna 3-toalise korteri.

      Selle korteri väärtus on nüüd 1,5mil EEK-i (100k EUR) ja need inimesed maksavad laenu tagasimakset 12€ kuus ( kui pole laenu veel vabatahtlikult ise ära maksnud).

      Comment

      • vonkartoffel
        Pokkerihai
        • May 2009
        • 1658

        #2508
        Re: majanduse offtopic

        imo sitt korter kui 100k aint maksab, peaks vb võtma laenu et remontida.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #2509
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
          Ütelge seda inimestele, kes krooni tuleku ajal võtsid 50000 EEK-i laenu (30 aasta peale) ja ostsid selle eest tallinna kesklinna 3-toalise korteri.

          Selle korteri väärtus on nüüd 1,5mil EEK-i (100k EUR) ja need inimesed maksavad laenu tagasimakset 12€ kuus ( kui pole laenu veel vabatahtlikult ise ära maksnud).
          Ainult 30-kordne kasum? Targad ostsid krooniaja algul Apple aktsiaid mitte ei jätnud raha lauale vedelema nagu korteriostjad - profit 40-kordne.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #2510
            Re: majanduse offtopic

            telge seda inimestele, kes krooni tuleku ajal võtsid 50000 EEK-i laenu (30 aasta peale) ja ostsid selle eest tallinna kesklinna 3-toalise korteri.

            Selle korteri väärtus on nüüd 1,5mil EEK-i (100k EUR) ja need inimesed maksavad laenu tagasimakset 12€ kuus ( kui pole laenu veel vabatahtlikult ise ära maksnud).
            Kus sa 100k saad pigem 150k ja 200keuri ja tõuseb veel

            Comment

            • privador
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3951

              #2511
              Re: majanduse offtopic

              THi 1998 tõusnud ca 100%

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #2512
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                Ma tõsiselt kahtlen, et RV kogu seda jama 1000€ pärast ajab
                Ma pidasin silmas seda, et 1000€+ kulub juba selleks, et pankrotiasja üldse aetama hakkaks. Ajutise halduri tunnitasu ülemmäär on 96 eurot ja see on alles halgus.

                Comment

                • privador
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3951

                  #2513
                  Re: majanduse offtopic

                  Mul naiivne küsimus. Kust leiab inimene raha kaitsekuludeks, kui arved kõik 0-s v külmutatud. Kas riik eeldab, et tüüp võtab sulli kuskilt kapi alt?Kui võtab siis on ju õigus riigil see raha konfiskeerida!
                  Maksuameti 20% viivis. Sry kui inimene on võlgu x summa ja probleeme tagasi maksmisega, siis kuidas see killerviivis veel aitab seda lahendada? 20% on sama , mis kiirlaenu % peaaegu

                  Comment

                  • Godspeed_EJ
                    Klubi Liige
                    • Nov 2009
                    • 3049

                    #2514
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                    Ma pidasin silmas seda, et 1000€+ kulub juba selleks, et pankrotiasja üldse aetama hakkaks. Ajutise halduri tunnitasu ülemmäär on 96 eurot ja see on alles halgus.
                    Kogu see jutt ei ole antud kontekstis oluline. EMTA esmane prioriteet on saada võlgnevus kätte, mitte koinida inimesi ja neid eraisiku pankroti teele suunata. Ilmselt RV-l piisab semibluffist ja saab oma maksegraafiku ilma tagatiseta. Kui öeldakse, et OK, läheme pankroti teed, siis on alati võimalus tagatis vms tee leida.

                    Suurte asutuste esmane stratt tavaliselt on ähvardades peale lennata, kui murdud, siis seda lihtsam neile.

                    Mul oli masu ajal olukord, kus jäin ühe korteri maksetega 3 kuud hätta. Esimene kõne pangast oli väga teravas toonis, miks maksmata ja võtame kohe korteri käest ära, kui x päeva jooksul makstud ei saa. Küsisin rahuliku häälega vastu, kas SEB põhitegevus on tänapäeval kinnsivara müümine ja kuhu tulema pean allkirja jaoks. Toon muutus koheselt ja märksa viisakamaks.

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #2515
                      Re: majanduse offtopic

                      Maksuamet võib ühel pool olla oma nõudmistega, samas on riigis ka käima lükatud mehhanismid inimeste võlgadest päästmiseks. Igasugused trahvide aegumised ja asjad. Sõber halas koguaeg, kuidas tal 60 000 eek trahve üleval, kui lõpuks asja kätte võttis, siis lõppkuludeks jäi 2800 eek kohtutäiturite tasusid. See polnud küll maksuametiga seotud, aga mingid aegumised ja manööverdamised on ka nendes keissides.

                      Comment

                      • rahvavaenlane
                        Klubi Liige
                        • Dec 2009
                        • 3040

                        #2516
                        Re: majanduse offtopic

                        ma olen selles mõttes rõvedalt kahvlis, et ma juba teostan ühte tööd, mis peab raudselt tulema läbi isikliku firma mul. ma ei ole veel enterit vajutanud, et oma firma toimima panna kuna tahaks enne maksuametiga oma isiklikud asjad joonde saada. kui ma vajutan enne enterit kui ma maksuametisse lähen selle jutuga, et eraisiku pankrot, siis olen ma päris perses. ma vähemalt arvan nii. äkki lähen selle jutuga, et maksan aastaga ja ilma igasuguste garantiideta oleksin nõus aastasele graafikule alla kirjutama. kuigi aastane graafik võiks hakkata mingil hetkel rõvedalt pooma mind, siis ikka ei tahaks seda. mingi 700 igakuiselt teeks aastane graafik. või mis kurat ma neile räägin seal???

                        Comment

                        • Godspeed_EJ
                          Klubi Liige
                          • Nov 2009
                          • 3049

                          #2517
                          Re: majanduse offtopic

                          Kui ise ei suuda otsustada, siis kõige kindlam on maksta sellise nõu eest advokaadile.

                          julgen soovitada

                          Comment

                          • eddi
                            Vana Tegija
                            • Oct 2009
                            • 1200

                            #2518
                            Re: majanduse offtopic

                            http://www.theatlantic.com/magazine/...ystery/361624/ about le pyramid scheme

                            Comment

                            • vennike
                              Pokkerihai
                              • Mar 2009
                              • 1958

                              #2519
                              Re: majanduse offtopic

                              Kuidas ja kas üldse on võimalik mõnest Eesti pangast saada kodulaenu välismaal asuva kodu ostmiseks ? Intresside vahe Austraalias ja Eestis on päris räme. Hoiaks kümneid tuhandeid kokku. Kui kellegil on kogemusi või lihtsalt töötab antud valdkonnas, äkki olete nii kenad ja võtate minuga näiteks pm teel ühendust.

                              Comment

                              • eddi
                                Vana Tegija
                                • Oct 2009
                                • 1200

                                #2520
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas vennike Vaata postitust
                                Kuidas ja kas üldse on võimalik mõnest Eesti pangast saada kodulaenu välismaal asuva kodu ostmiseks ? Intresside vahe Austraalias ja Eestis on päris räme. Hoiaks kümneid tuhandeid kokku. Kui kellegil on kogemusi või lihtsalt töötab antud valdkonnas, äkki olete nii kenad ja võtate minuga näiteks pm teel ühendust.
                                Arvatavasti ei anta ikka. Laenuanalüütikud pole välismaa turuga kursis (et kelle hindamisakte arvestada, likviidsus jms). Kui pole just tugevat käppa pangas sees, siis naljalt ei anta ja isegi kui saad, siis tunduvalt suurema intressiga.

                                Ja nuh, miks peaks swed sulle andma Eestist odavamat raha (millega plaanid osta Austraalias eluaseme), kui neil on ka Austraalias branch, kus on raha kallim. Üldine arvamuse avaldamine lihtsalt, sry. täpsed kogemused puuduvad sellega.

                                Comment

                                Working...