majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • karupoeg
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 3823

    #1981
    Re: majanduse offtopic

    oskab keegi öelda kui "kasumlik" on OEG-le online pokker ja pokker üldiselt? ei tahaks uskuda, et see väga palju sisse toob ning siin varasemalt ka räägitud, et põhiraha ikka ruletis

    Comment

    • muruntau
      • Jan 2009
      • 4325

      #1982
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
      oskab keegi öelda kui "kasumlik" on OEG-le online pokker ja pokker üldiselt? ei tahaks uskuda, et see väga palju sisse toob ning siin varasemalt ka räägitud, et põhiraha ikka ruletis
      Minu mälu järgi paar aastat peale OO loomist oli OO käive alla €2m, millest pokkeri osa oli vbla 20%. Online pokker oli siis kogukäibes paar promilli ja kuna see nii väike osa oli kogukompotist, siis selle kasumlikkust välja ei toodudki. Kuna OO pokkeri osal eriti popp ei ole, julgeks pakkuda, et see osa ei olegi kasumlik.

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #1983
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas muruntau Vaata postitust
        Minu mälu järgi paar aastat peale OO loomist oli OO käive alla €2m, millest pokkeri osa oli vbla 20%. Online pokker oli siis kogukäibes paar promilli ja kuna see nii väike osa oli kogukompotist, siis selle kasumlikkust välja ei toodudki. Kuna OO pokkeri osal eriti popp ei ole, julgeks pakkuda, et see osa ei olegi kasumlik.
        seda ma mõtlesingi jah, et pigem vist tegemist sellise vajaliku kohalolemisega turul. a la dhl-i mõistes eesti turg

        Comment

        • turusolkija
          Jube Noob
          • Nov 2012
          • 100

          #1984
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
          oskab keegi öelda kui "kasumlik" on OEG-le online pokker ja pokker üldiselt? ei tahaks uskuda, et see väga palju sisse toob ning siin varasemalt ka räägitud, et põhiraha ikka ruletis
          Minu arust nad alguses avaldasid seda, nüüd ei ole enam aruannetes sõnagi selle kohta. Pokker tõenäoliselt on rounding error, kasiino võibolla toob midagi.

          Comment

          • turusolkija
            Jube Noob
            • Nov 2012
            • 100

            #1985
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
            Riigiettevõtete börsile viimise ideega igati nõus. Aga istuv valitsus on põhimõtteliselt keeldunud seda tegemast. Kuldaktsia on EL-i õigusega vastuolus. Seega tuleks strateegiliste ettevõtete puhul jätta riigile 51% või reguleerida lepingutega mingid kriitilised aspektid.
            Kas hiljutuse EADS ja BAE liitumisega ei saand takistuseks just sakslaste kuldaktsia EADS-s. Või olid need britid BAE-s.

            Suvaline googeldatud artikkel: http://www.telegraph.co.uk/finance/n...DS-merger.html

            Comment

            • leits
              Hundinui
              • Apr 2009
              • 9562

              #1986
              Re: majanduse offtopic

              imo olympic-online puhul 2kki pokkeri osakaal 2kki topz 10% on? pigem ilmselt 5 kanti ..

              Comment

              • muruntau
                • Jan 2009
                • 4325

                #1987
                Re: majanduse offtopic

                Nüüdseks kindlasti väiksem jah kui algusajal. Tundub, et OO juhid said ka aru, et kriitilist massi pokkerile ikka taha ei saa ja enam ei üritatagi eriti.

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #1988
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas turusolkija Vaata postitust
                  Kas hiljutuse EADS ja BAE liitumisega ei saand takistuseks just sakslaste kuldaktsia EADS-s. Või olid need britid BAE-s.

                  Suvaline googeldatud artikkel: http://www.telegraph.co.uk/finance/n...DS-merger.html
                  See kuldaktsia teema on mitmes cases käinud läbi Euroopa kohtutest ja seda on peetud kapitali vaba liikumise põhimõtte rikkumiseks. Ehk siis selle praktikas rakendamine on väga probleemne, kuigi neid reaalselt veel isegi eksisteerib. Aga üldjoontes me oleme ühel nõul, et riigiettevõtted võiks kasvõi osaliselt börsile tuua.

                  Comment

                  • kallekusta
                    Grinder
                    • May 2012
                    • 603

                    #1989
                    Re: majanduse offtopic

                    Kui teemaks oli EA siis sama kontingent tagus kui rauda, et EA peabki riigi oma olema ja seda peabki miljontiega toetama (turumajanduses oleks sellel putkal juba ammu uksed kinni). Nüüd täpselt sama kontingent arvab, et kõik riigifirmad tulebki erastada või börsile viia ja et riigi omanduses firmad on halvad.

                    Eriti taibukas pakkumine oli RKASi erastamine. Ma arvan, et ei oleks normaalne olukord, kus kooli, päästeenistuse, piiripunktide,muuseumid, kohtumajad jne kuuluks eranditult mingile erafirmale või kinnisvara fondidele.

                    See, mis on toimub Eestis ntx suuremate politsei majade rentimisega ei ole ka eriti arukas tegevus (hoonete reaalne väärtus ja rendisumma). Samamoodi ka EE müüs suure osa enda hoonetest maha, kuid jätkas seal pikaajaline rentnikuna.

                    Comment

                    • turusolkija
                      Jube Noob
                      • Nov 2012
                      • 100

                      #1990
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                      Eriti taibukas pakkumine oli RKASi erastamine. Ma arvan, et ei oleks normaalne olukord, kus kooli, päästeenistuse, piiripunktide,muuseumid, kohtumajad jne kuuluks eranditult mingile erafirmale või kinnisvara fondidele.
                      Kui seda teha keskerakondliku linnavalitsuse stiilis, siis on see muidugi maffiariik ja Valgevene. Aga võib asju ka normaalselt ajada.

                      Seleta natuke täpsemalt, miks ei oleks normaalne olukord? Riik müüks näiteks 49% RKAS portfellist maha. Saaks suhteliselt suure raha. Ning rendiks tagasi mõistliku tootlusega, lepinguliselt oleks reguleeritud hooldus, remont jms. Ok stenbocki maja ja riigikogu jms võiks jah jääda sümboolselt riigi omandusse. Aga riigi asi ei ole kinnisvara hooldada ega omada. Firma oleks börsil, kuna tegemist suhteliselt konservatiivse investeeringuga, siis oleks peal korralik scrutiny ning läbipaistev corporate governance. Lisaks oleks hea investeering, mis võiks potsatada pensionifondide portfelli.

                      Saaremaa silla ja mõned muud olulisemad magistraalid tuleks samamoodi erarahastuse peal ja enam-vähem isemajandavalt teha. Eesti on vist ainuke riik euroopas, kus pole ühtegi toll-boothi.

                      Comment

                      • kallekusta
                        Grinder
                        • May 2012
                        • 603

                        #1991
                        Re: majanduse offtopic

                        Mis asi on suhteliselt suur raha? Kui saaks iga kinnistu eest 500 000 euri siis saaks kokku 130 miljonit euri. Minu arust 130 milli küll ei ole seda väärt. Kogu riigile kuuluv kinnisvara 130m ja EA kahjum 50 milli.... Suhe on paigas?

                        Comment

                        • jrgn hell
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 3328

                          #1992
                          Re: majanduse offtopic



                          Ei suutnud otsutada, kas tildi teemasse panna, või siia, kuna Kiwa sitta vist ostetakse long term kogumiseks (ehku peale investina), aga kui neid enamusi töid seal kokkuvõttes vaadata ja hindu, siis no minge m*nni. Turumajandus ja kõik, aga need tööd ja see jura, mis on pastakast sinna kõrvale välja imetud - Well played, kui ostetakse.

                          Mõned olid head ka. Elina Pähklimägi portree riputaks seina küll ja mõni maal ka normal.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #1993
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas turusolkija Vaata postitust
                            Kui seda teha keskerakondliku linnavalitsuse stiilis, siis on see muidugi maffiariik ja Valgevene. Aga võib asju ka normaalselt ajada.

                            Seleta natuke täpsemalt, miks ei oleks normaalne olukord? Riik müüks näiteks 49% RKAS portfellist maha. Saaks suhteliselt suure raha. Ning rendiks tagasi mõistliku tootlusega, lepinguliselt oleks reguleeritud hooldus, remont jms. Ok stenbocki maja ja riigikogu jms võiks jah jääda sümboolselt riigi omandusse. Aga riigi asi ei ole kinnisvara hooldada ega omada. Firma oleks börsil, kuna tegemist suhteliselt konservatiivse investeeringuga, siis oleks peal korralik scrutiny ning läbipaistev corporate governance. Lisaks oleks hea investeering, mis võiks potsatada pensionifondide portfelli.

                            Saaremaa silla ja mõned muud olulisemad magistraalid tuleks samamoodi erarahastuse peal ja enam-vähem isemajandavalt teha. Eesti on vist ainuke riik euroopas, kus pole ühtegi toll-boothi.
                            Minu jaoks on täielik müstika, et kuidas on kasulik endale kuuluv kinnisvara maha müüa ja siis hakata seda sama kinnisvara rentima kelleltki teiselt? Samas on mul meeles, et ka SEB tegi sellise lükke mõned aastad tagasi. Muidugi, kui müügist saadud raha annab rendile kuluvaga võrreldes parema tootluse, siis on asjal mõtet.

                            Comment

                            • mikk2468
                              Vana Tegija
                              • Nov 2009
                              • 1039

                              #1994
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
                              http://www.lmk.ee/oksjon_kevad2013

                              Ei suutnud otsutada, kas tildi teemasse panna, või siia, kuna Kiwa sitta vist ostetakse long term kogumiseks (ehku peale investina), aga kui neid enamusi töid seal kokkuvõttes vaadata ja hindu, siis no minge m*nni. Turumajandus ja kõik, aga need tööd ja see jura, mis on pastakast sinna kõrvale välja imetud - Well played, kui ostetakse.

                              Mõned olid head ka. Elina Pähklimägi portree riputaks seina küll ja mõni maal ka normal.
                              Vana kooliõe tööd olid isegi seal, aga tõesti peab nõustuma, suht paska müüakse seal. Kaasaarvatud tema tööd.

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #1995
                                Re: majanduse offtopic

                                Mõni aeg tagasi ilmunud hea artikkel vastuseks filoloogia magistrandile, kes arvas, et on suurema palga ära teeninud:

                                Comment

                                Working...