majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #1831
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust


    Sõltuvalt asikohast on elukalliduse vahe maksimaalselt kahekordne, kuid sissetulekute vahe on minimaalselt kolmekordne. See Soome suhteliselt vaene leibkond maksab oma maksud ära ja ikka jääb neil rohkem raha kätte, kui Eesti suhteliselt vaesel perel üldse kasutamiseks on.

    Tulumaksuga on selline lugu, et hetkel annab see 7,05% riigieelarve tuludest. Astmelise tulumaksu juurutamisel tõuseks see protsent ehk 10% peale. Seega kindlasti ei ole tegu mingi imerohuga rahva üldise heaolu tõstmisel. Lisaks kasvaks omajagu maksupetturite arv, keda praegugi on üle mõistuse palju. Pigem oleks vaja mõnda seadusemuudatust ja "aukude" parandamist ning siis EMTA efektiivset tööd.
    Mis su point on? Eestlased ei ela nii hästi kui soomlased ja ei peagi elama, loogiline ju.

    Comment

    • ussdoktor
      Julm Donk
      • Apr 2011
      • 76

      #1832
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
      Mis su point on? Eestlased ei ela nii hästi kui soomlased ja ei peagi elama, loogiline ju.
      +1.

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #1833
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
        Kõige suurem müstika ongi peale 1MS toimunud areng. Lihtsalt müstika kuidas riik kuskilt totaalsest mutiaugust ronib 15 aastaga tippu ja seda mitu korda järjest.
        heh.. saksamaa 1MSi järgne areng on imho ajalooõpikuteski välja toodud.. peamine teema oli see, et neil ei olnud lubatud mitte mingit sõjaväge.. ainult 100000 pealine politsei armee vms.. ehk kogu see papp mis muidu sõjaväe pidamisse pannakse läks obv mujale.. mis aitas majandust kiiresti edendada..

        Comment

        • Rage
          Klubi Liige
          • Nov 2008
          • 6853

          #1834
          Re: majanduse offtopic

          astmeline tulumaks.. võtke kui palu on neid alla keskmise või kehvikute palka saavaid persesid... siis võtke ja otsige üles protsent, kes on need rikkurid keda astmeline tulumaks mõjutab olulisel määral, seejärel arvutage välja, kui palju peaks nende väikse protsendi rikkurite teenistusest ära võtma, et siis see kehvikute pere suudaks ja saaks iga kuu ca 10 € rohkem säästa.. see oli päris haigelt ebamõistlik rahade ümber jagamine.. ma kuskil nägin selliseid arvututusi ja neid oli rohkem kui üks.. ja see oli absurd..

          siinkohal oleks kõlblik üks paratsiteerimine sotsialistide rahade ümber jagamise fetishi kohta: märtsikuu oli nii külm, et isegi sotsialisti käed olid tema enda taskus...

          Comment

          • Maxi
            Pokkerihai
            • Nov 2010
            • 1849

            #1835
            Re: majanduse offtopic

            Hiljuti lugesin veidike US´is olevatest indiaani reservaaritidest. Minu pähe ei mahu, kuidas ühe maailma rikkaima riigi osadedes paikades selline vaesus ja eraldatus on. Kus selle asja taga loogika on.
            Kas keegi võiks paari lausega kokku võtta kogu selle indiaani reservaatide teema seal usas. Nii majandusliku kui poliitilise nurga, et milleks tõrjuda täielikult ühte inimgruppi ja seeläbi suurendada vaesust ja kuritegevust.

            Comment

            • rahvavaenlane
              Klubi Liige
              • Dec 2009
              • 3040

              #1836
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
              Hiljuti lugesin veidike US´is olevatest indiaani reservaaritidest. Minu pähe ei mahu, kuidas ühe maailma rikkaima riigi osadedes paikades selline vaesus ja eraldatus on. Kus selle asja taga loogika on.
              Kas keegi võiks paari lausega kokku võtta kogu selle indiaani reservaatide teema seal usas. Nii majandusliku kui poliitilise nurga, et milleks tõrjuda täielikult ühte inimgruppi ja seeläbi suurendada vaesust ja kuritegevust.
              uuri veel. äkki saad isegi teada, et austraaliaski sama asi.
              lacrimosa

              Comment

              • Maxi
                Pokkerihai
                • Nov 2010
                • 1849

                #1837
                Re: majanduse offtopic

                Aussies vist need aborigeenid ei tahagi eriti integreeruda, aga sama asi siis usas?

                Comment

                • qbj0hn
                  Auk on auk. FAKT!
                  • Nov 2008
                  • 7091

                  #1838
                  Re: majanduse offtopic

                  obv, et ei taha kui literally mingid nahad tulid ja võtsid neilt ära jõuga mis neile kuulus

                  Comment

                  • Pumper
                    Klubi Liige
                    • Mar 2009
                    • 2359

                    #1839
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas Rage Vaata postitust
                    astmeline tulumaks.. võtke kui palu on neid alla keskmise või kehvikute palka saavaid persesid... siis võtke ja otsige üles protsent, kes on need rikkurid keda astmeline tulumaks mõjutab olulisel määral, seejärel arvutage välja, kui palju peaks nende väikse protsendi rikkurite teenistusest ära võtma, et siis see kehvikute pere suudaks ja saaks iga kuu ca 10 € rohkem säästa.. see oli päris haigelt ebamõistlik rahade ümber jagamine.. ma kuskil nägin selliseid arvututusi ja neid oli rohkem kui üks.. ja see oli absurd..

                    siinkohal oleks kõlblik üks paratsiteerimine sotsialistide rahade ümber jagamise fetishi kohta: märtsikuu oli nii külm, et isegi sotsialisti käed olid tema enda taskus...
                    Aga mida sina pakuksid?

                    Comment

                    • vennike
                      Pokkerihai
                      • Mar 2009
                      • 1958

                      #1840
                      Re: majanduse offtopic

                      Austraalia pärismaalasi hoitakse nagu sitta pilpa peal. Nad ei peagi tööle minema, valitsus tambib abirahasid nii, et ninast veri väljas. Saagu kurat üle, see oli rohkem kui 200 aastat tagasi.

                      Mul üks eestlasest sõber töötas firmas mis tegi hooldust munitsipaalkorteritele/majadele. Need värdjad viskavad ju pliidi välja ja teevad sinna koha peale lõkke. Abod, kes on liiga täis, et jõuda pliiti välja visata, teevad pliidi peale või sisse lõkke.

                      Eks kindlasti on ka normaalseid, mina pole 2,5 aasta jooksul ühtegi ainult näinud. Mu kogemused piirduvad räuskavate mudalakkus tegelestaga.

                      Comment

                      • Jäämees
                        Vana Tegija
                        • Jun 2011
                        • 1182

                        #1841
                        Re: majanduse offtopic

                        Ei no obv astmeline tulumaks = riik kannab lisatulud kehvikutest persevestide pangakontole ja teeb sellest määratud makse.

                        Infrastruktuuri või haridusse investeerimine oleks absoluutselt välistatud

                        Comment

                        • tolmuahv
                          Klubi Liige
                          • Feb 2009
                          • 2502

                          #1842
                          Re: majanduse offtopic

                          Siin oli mõni aeg tagasi jutuks, et kui kallis on maaelu toetamine ja kõikide külakoolide, kultuurimajade, vallavalitsuste jms ülalpidamine. Tänases ÄP-s on artikkel, kus on toodud välja, et Tallinna SKP elaniku kohta on juba Soome keskmisega võrdsel tasemel ja üle EL-i keskmise.

                          Riikide elatustasemete keskmiste mitmekordne vahe ongi see hind, mida me maaelu eest de facto maksame. Maale "riigi" kohale viimine on väga kallis, aga maal pakutavate tööde lisandväärtus on väga madal. Obv on kusagil piir ees, aga ühiskonnas võiks palju tõsisem arutelu olla selle üle, kui palju me ikkagi oleme nõus maksma selle eest, et Maali saaks vallavalitsuses jala käia ja ühe küla mõlemad lapsed saaksid kohalikus algkoolis õppida.

                          Comment

                          • peete82
                            Vana Tegija
                            • Jan 2010
                            • 1310

                            #1843
                            Re: majanduse offtopic

                            ja mida peaks tavaline Tallinnas elav jeekim selle teadmisega peale hakkama, et Tallinna SKP jne? Nõudma Soome keskmist palka?

                            Comment

                            • vsiu100
                              Moderaator
                              • Oct 2008
                              • 4253

                              #1844
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas peete82 Vaata postitust
                              ja mida peaks tavaline Tallinnas elav jeekim selle teadmisega peale hakkama, et Tallinna SKP jne? Nõudma Soome keskmist palka?
                              Äkki aru saama, miks terve riigi oma ei ole sellel tasemel?

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #1845
                                Re: majanduse offtopic

                                Samas artilis oli välja toodud ka see, et 2010. aastal oli Euroopa rikkaim piirkond Londoni, mille SKP ulatus elaniku kohta koguni 328% Euroopa Liidu keskmist. Üleriiklik oli neil 2011. aastal 108%, seega 328/108 vs. 110/67 annab Tallinnale suht hädise tulemuse. Tegelikult oleks võinud artikli pealkirjaks panna ka "Tallinlane on rikkam, kui keskmine inglane", või siis hoopis "Tallinlane on kolm korda vaesem kui keskmine londonlane". Helsingi, Stockholmi, Riia, Vilniuse samadest näitajatest pole artiklis paraku sõnagi juttu, ehk ei oleks nende mainimine ära "tasunud".

                                Comment

                                Working...