majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • vsiu100
    Moderaator
    • Oct 2008
    • 4253

    #1606
    Re: majanduse offtopic

    Hinnad ka nii üüratud ei ole imo ja lennud on enamuses välja müüdud. Aru ma ei saa kuidas see kahjum nii suur olla saab
    mulle ka ei mahu pähe. isegi väike tops vett maksab 3 eur!

    Comment

    • lont
      Jube Noob
      • Jan 2009
      • 112

      #1607
      Re: majanduse offtopic

      EA ongi suuresti ärikliendile orienteeritud. Suvalise näitena SEB, Tele 2, välisriikide ametnikud jne ei istu sul easyjeti ja nad lendavad iga nädal edasi tagasi. EA ei olegi orienteeritud inimesele kes korra aastas võimalikult odavalt kusagile vahemere äärde tahab saada.

      Comment

      • tolmuahv
        Klubi Liige
        • Feb 2009
        • 2502

        #1608
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
        tolmuahv

        Sa räägid, et EA pole mõtet torkida ja et tuleb aga peale maksta ca 40 miljonit aastas. Jaga 40 miljonit aastas reisjate arvuga, mis on ca 350 000 Saame numbriks, et maksame igale piletile peale ca 115 eurot. Pilet ise maksab ca 100 eur. See ei ole ju normaalne. Parem maksta peale kalevipoegasid vedavatele firmadele, kes neid rootsi,norra,soome vahet veavad. Need 100 000 välismaal tööl käivat inimest toovad kordades rohkem raha riiki kui EAga lendavad inimesed.
        Ma ei väitnud, et tuleb maksta €40m aastas. Ma väidan, et käia ja räusata, et paneme kahjumis EA kinni, ei ole mõistlik. Praegune EA lahendus pole ka mõistlik, aga sellega tegelevad pädevad hard-nosed inimesed täisjõuga, Raasukesega eesotsas. Lihtsaid lahendusi ei ole.

        Kui selle töö tulemusena selgub, et tuleb maksa €40m aastas, sest paremat varianti pole, siis so be it. Minu teada kvantifitseeris Ernst & Young 2012 aastal lennuliikluse positiivse mõju majandusele ja jõudis ca. €80m juurde. See on kohene mõju ilmselt, ei sisalda seda, et siin käivad inimesed võivad siin tulevikus ka äri tegema hakata ja seeläbi veel väärtust luua.

        Estonian Airi 2012 tulemused pole veel väljas. 2011 aastal sai ettevõte €17m kahjumit ja see tundus maailma lõpp. Samal ajal ei koti kedagi, et riik maksab näiteks kasvõi Edelaraudteele €13m aastas dotatsiooni, et see reisijaid ringi veaks. Samas suurusjärgus makstakse Saaremaa Laevakompaniile. Umbes 3 korda suurem summa kulub pealinnas jorsside ringi vedamiseks Lasnamäelt Mustamäele. Mul pole aimugi, kui palju kulub kõikide maakonnaliinide toetuseks, aga pakuks, et €50-100m. Need on kõik tegevused, mis riiki raha ei too. Inimesed tahavad lihtsalt ringi liikuda ja ei soovi või suuda selle eest turuhinda maksta. Mispärast see lennundus nüüd mingi eriline imeloom on, et seda ei tohi ainsa ühistranspordivahendina doteerida?

        Ja nagu sulle üteldi, siis su numbrid on valed. Piletihinda tuleks tõsta ca. 20%, et kasumisse jõuda EA puhul.

        Comment

        • privador
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3951

          #1609
          Re: majanduse offtopic

          Tolmuahv aga kas sa oma Viisnurka võtaksid nt 10keurise palgaga tegija venna. Seega palgafond firmale aastas 200keur
          Kui palju selle viisnurga kasum nüüd oligi?

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #1610
            Re: majanduse offtopic

            Privador, sa ikka suudad vahel primitiivsusega üllatada. Võta aruanne lahti, vaata aastast käivet ja EBITDA marginaali. Siis vaata, kui palju peaks müük tõusma, et EBITDA tõuseks piisavalt, et lisakulu õigustada. Kui nüüd on tunne, et "tegija vend" võiks selle ära teha, siis peaks ta tööle võtma. Päriselus see umbes nii käibki, believe it or not.

            Aga sulle ka võrdväärne küsimus: Sa $15 hyperit mängiksid rämeda fishiga? Rake on vist päris tappev, eh?

            Comment

            • kallekusta
              Grinder
              • May 2012
              • 603

              #1611
              Re: majanduse offtopic

              Kui EA ga lendab äriklient, kes niikuinii on maksujõuline siis maksku parem 100 euro asemel 200 euri piletist.
              Tänavu lendas veebruaris Estonian Airiga 32 613 reisijat ja see number on vähenemas kuna EA plaanib lennukeid maha müüa. Seega on number 350 000 reisijat aastas suht reaalne. Ja piletid tõesti maksavad ca 100 eur. Enamus sihtkohtadel alates 69,90 Eur. Ernst koos Youngiga võib uuringu tellijale ka vastavad numbrid kirjutada ja see 80 mil ongi ülikaudne number. Edelaraudtee, Laevaliiklus saartele, bussiliiklus jne.. on eestlasele vajalikud. Kui EA oma tegevuse ära lõpetaks küll siis tuleks uus lennukompanii lendama kui need liinid tõesti ennast ära tasuksid. Kui on Lõunaeestist kuhugi vaja lennata siis Riia lennujaam on lähemal kui Tallinna oma.



              Comment

              • Spewmonkey
                Seina Augustaja
                • Oct 2008
                • 2293

                #1612
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                Kui EA ga lendab äriklient, kes niikuinii on maksujõuline siis maksku parem 100 euro asemel 200 euri piletist.
                Tänavu lendas veebruaris Estonian Airiga 32 613 reisijat ja see number on vähenemas kuna EA plaanib lennukeid maha müüa. Seega on number 350 000 reisijat aastas suht reaalne. Ja piletid tõesti maksavad ca 100 eur. Enamus sihtkohtadel alates 69,90 Eur. Ernst koos Youngiga võib uuringu tellijale ka vastavad numbrid kirjutada ja see 80 mil ongi ülikaudne number. Edelaraudtee, Laevaliiklus saartele, bussiliiklus jne.. on eestlasele vajalikud. Kui EA oma tegevuse ära lõpetaks küll siis tuleks uus lennukompanii lendama kui need liinid tõesti ennast ära tasuksid. Kui on Lõunaeestist kuhugi vaja lennata siis Riia lennujaam on lähemal kui Tallinna oma.



                http://www.e24.ee/1163308/estonian-a...7-9-protsenti/
                Kui eelmine aasta lendas ligi 900k reisijat, siis nüüd on 350k reaalne? Tundub ülimalt loogiline, keep up the good work, son.

                Comment

                • kallekusta
                  Grinder
                  • May 2012
                  • 603

                  #1613
                  Re: majanduse offtopic



                  Mis alusel tõsteti Taskila palka kui tema juhtimise all kahjum ainult suurenes. Samamoodi maksti tuimalt talle lahkumishüvitiseks 100K . Praegu sponsoreerib EA mingit hokki MMi Soomes kuigi EA l sihtkohana üldse soome puudub. Normaalne?

                  Comment

                  • EestiAA
                    Vana Tegija
                    • Nov 2010
                    • 1132

                    #1614
                    Re: majanduse offtopic

                    Kas on üldse vajalik EA ?.
                    Olen teemaga vähe kursis , aga tundub ,et need ei saa oma rongi mitte kuidagi jooksma.
                    Teised reisi firmad saavad Eestis hakkama ?.

                    Comment

                    • kallekusta
                      Grinder
                      • May 2012
                      • 603

                      #1615
                      Re: majanduse offtopic

                      Spewmonkey palju peale oled nõus bettima, et EA selle aasta lendajate arv ei ületa 700K reisijat?

                      Comment

                      • Spewmonkey
                        Seina Augustaja
                        • Oct 2008
                        • 2293

                        #1616
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                        Spewmonkey palju peale oled nõus bettima, et EA selle aasta lendajate arv ei ületa 700K reisijat?
                        Palju peale oled nõus betima, et jääkaru järgmine aasta kuule lendab?

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #1617
                          Re: majanduse offtopic

                          Kallekusta, sina rääkisid ju 350k numbrist, ehk palju oled sina valmis panustama väikeste mööndustega, et selle aasta lendajate arv ei ületa 400K?

                          Eelmine aasta lendas veebruaris 4,5% reisijate üldarvust või valetab Tallinna Lennujaama statistika.

                          Muide veebruaris oli keskmiselt 41 reisijat lennu kohta. Mulle tundub see number päris väike, sest 100+ on ikka keskmise EA lennuki mahutavus?
                          Last edited by Potsataja; 19.03.13, 17:32.

                          Comment

                          • kallekusta
                            Grinder
                            • May 2012
                            • 603

                            #1618
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                            Palju peale oled nõus betima, et jääkaru järgmine aasta kuule lendab?
                            Ja kui lendabki siis Estonian Airiga mitte

                            Comment

                            • kallekusta
                              Grinder
                              • May 2012
                              • 603

                              #1619
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              Kallekusta, sina rääkisid ju 350k numbrist, ehk palju oled sina valmis panustama väikeste mööndustega, et selle aasta lendajate arv ei ületa 400K?
                              350K tundub reaalne vaadates veebruari numbreid. Muidugi kui riik laseb peaaegu tasuta lennata või ostetakse mõni 300 kohaline reisilennuk, mis soomlasi, venelasi ja eestlasi odavalt egiptusesse veaks siis võivad numbrid hoopis teised olla. EA plaanib jätkata 5 väikese lennukiga ja et nendega aastas vedada 900K reisijat peaksid need koguaeg ainult täistuubitult õhus rippuma. Puusalt pakun, et max number saab olema 500 K

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #1620
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                                350K tundub reaalne vaadates veebruari numbreid. Muidugi kui riik laseb peaaegu tasuta lennata või ostetakse mõni 300 kohaline reisilennuk, mis soomlasi, venelasi ja eestlasi odavalt egiptusesse veaks siis võivad numbrid hoopis teised olla. EA plaanib jätkata 5 väikese lennukiga ja et nendega aastas vedada 900K reisijat peaksid need koguaeg ainult täistuubitult õhus rippuma. Puusalt pakun, et max number saab olema 500 K
                                sa pakud üldse palju asju puusalt. Näiteks sinu väljatoodud "enamus sihtkohtadel al 69€" on perioodilised sooduspakkumised. Samamoodi nagu ryanair pakub 10€ pileteid. Samamoodi nagu sa ei saa miinimumpalga kohta teha järeldusi keskmise tasustamise kohta, ei saa ka siinkohal.

                                lahkumishüvitis on kokkulepitud töölepingus. Mis sa nüüd arvad, kas EA omanik (riik) saab rikkuda töölepingut? Oodata, et isik ise loobuks sellest, on naeruväärne. Kas sina loobuks omale töölepingusse lisatud õigustest?

                                EA hoki sponsoreerimise leping oli sõlmitud Taskkila ajal, mil toimusid lennud Soome. Kui suur on nüüd võimalus taganeda endale lepingutega võetud kohustustest? mis sa arvad?

                                Comment

                                Working...