majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #1591
    Re: majanduse offtopic

    Kuulge matemaatikud, võtke lahti estonian airi kodulehekülg. Sealt on juhtkonna ja nõukogu nimekiri. Nende palgad on seal ikkagi ülikõrged. Liitke see summa kokku, pange sinna juurde ka sotsmaks ja muud kulud, mis kaasnevad nende ülapidamisega (autod, ametireisid jne..). Siis vaadake palju müüb EA kuus pileteid ja mis on keskmine pileti hind. Siis kui hakata mõtlema, et kui palju läheb igast ostetud piletist ainuüksi juhtkonna ülavalpidamiseks. Seega see EA ei saagi oma 5 väikelennukiga mitte kunagi kasumisse saada. Ainuüksi Jan Palmeri palgakulu on igas kuus 28 000 euri + preemiad, puhkusetasud jne..

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #1592
      Re: majanduse offtopic

      Mul on üks tuttav lendur EA. Tüübil pole pm praegu tööd anda. Tegu siis piloodiga. Istub kodus, üks sõit kuus. Palk+boonused jookseb pm(5kca)
      juhatuse tegelinskid saavad 10k+kuus
      Kui on 5 lennukit, siis ma ei tahaks küll uskuda, et palgafond oleks kulutustes "marginaalne" osa

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #1593
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas privador Vaata postitust
        Ja teiseks sa räägid, et Sandor Liive on imemees, aga kus sa tead, et tema tööd teeb, äkki tal on mingit 100 Harvardi kraadiga finantsdirektorit-nõustajat ja tüüp paneb ainult allkirju ja käib vastuvõttudel esindusmeest mängimas
        Imemehele oleks ammu erasektorist tehtud pakkumine, millest oleks pm võimatu keelduda. Kusjuures kindlasti on olnud, aga mulle isiklikult ei meenu ühtegi riigifirma juhti, keda oleks viimastel aastatel erasektori poolt üle ostetud. Viimasest ajast meenub küll kaks "pankurit", kes on erasektorist avalikku üle tulnud., kuid nende puhul olen ma üpris kindel, et tuldi väiksema palga peale.
        Last edited by Potsataja; 19.03.13, 10:03.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #1594
          Re: majanduse offtopic

          Estonian Airi ei ole mõtet eriti torkida, surnud hobune juba arutelu mõttes. See on fundamentaalselt fucked business. Nii väikesel turul ei saa kasumlikult tegutseda kui turg on selline, nagu ta täna Euroopas on. Tegu on ühistranspordivahendiga, millele peab riik peale maksma või leppima, et seda ei ole vajalikus mahus elanikele olemas. Nagu makstakse peale rongidele, bussidele, trammidele, praamidele jne.

          Netoefekt lennunduse olemasolust on riigile ikkagi positiivne, kui ka aastas €30-40m peaks peale maksma, et tänaseid ühendusi hoida. Ilmselt on täna jõutud asjaga sinnamaale, et üritatakse leida odavamat viisi, et põhisihtkohtadesse oleks normaalsed ühendused (Frankfurt, London, Kopenhagen jne), Soome kolkast reisijate peale vedamine oli küll paberil hea idee, aga praktikas feilas. Jama on selles, et EA-l on kohustusi ja riigil antud garantiisid, mida ei saa päevapealt lõpetada.

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #1595
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
            Riigikogule rohkem maksmine oleks vaid üks osa. Praegusel kujul oleks see suht ebaefektiivne, sest sinna valitakse mitte kõige mõistlikumad ja targemad tööloomad, vaid kõige populaarsemad inimesed ja kõige lojaalsemad parteisõdurid. Tõsta palka palju tahad, ikka on Yana Toom ja Priit Toobal riigikogus. Selleks peaks kogu valimissüsteemi muutma, aga ma ei oska küll mingit töötavat terviklahendust välja pakkuda. Igale parlamenti kandideerijale kohustuslik IQ-test ja veel mõni test, mis tõendaks nende pädevust vähemalt ühel erialal?
            ma enne mõtlesin sellest kirjutada, aga tundus niivõrd sürreaalne mõte, et loobusin. Aga siiski - kas mitte ei oleks üheks võimalikuks variandiks riigikoguliikme minimaalse vanuse tõstmine ning teatud erialase kompetentsi nõue a la teaduskraad või erasektoris x aastane juhtimis ning ressursside haldamise kogemus. See praegu minu puhtakujuline heietus ning kindlasti on nendele plaanidele tugevaid miinuseid. Alates vanuselisest "võrdsest kohtlemisest" lõpetades juhtimiskogemuse defineerimisega. Aga vähemalt jääks olemata toobalid-pallingud, kes otse koolipingist sattunud riiki juhtima.

            p.s. tulemustasu peaks olema 1/3ndik aastasest põhipalgast, mitte 3 kuud, kuid sisuliselt sama jah.

            Comment

            • Rigged
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 2535

              #1596
              Re: majanduse offtopic

              nvm
              Last edited by Rigged; 19.03.13, 11:54.

              Comment

              • ussdoktor
                Julm Donk
                • Apr 2011
                • 76

                #1597
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                ma enne mõtlesin sellest kirjutada, aga tundus niivõrd sürreaalne mõte, et loobusin. Aga siiski - kas mitte ei oleks üheks võimalikuks variandiks riigikoguliikme minimaalse vanuse tõstmine ning teatud erialase kompetentsi nõue a la teaduskraad või erasektoris x aastane juhtimis ning ressursside haldamise kogemus. See praegu minu puhtakujuline heietus ning kindlasti on nendele plaanidele tugevaid miinuseid. Alates vanuselisest "võrdsest kohtlemisest" lõpetades juhtimiskogemuse defineerimisega. Aga vähemalt jääks olemata toobalid-pallingud, kes otse koolipingist sattunud riiki juhtima.

                p.s. tulemustasu peaks olema 1/3ndik aastasest põhipalgast, mitte 3 kuud, kuid sisuliselt sama jah.
                No esiteks on ju meil suletud nimekirjad. Rääkimata siin mingitest vanusepiirangutest või kraadidest. Sa ei hääleta isegi kellegi poolt vaid su hääl läheb ikkagi erakonnale ning erakonna siseselt jagatakse hääled laiali.

                Et vähem offtopic oleks siis lisaksin, et imo see miinimumpalga teema on a'la, et kõik bronze star vennad tahavad kohe supernovadeks saada, aga mängima keegi õppida viitsinud pole.
                Last edited by ussdoktor; 19.03.13, 12:44.

                Comment

                • karupoeg
                  Pokkerihai
                  • Jun 2012
                  • 3823

                  #1598
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas ussdoktor Vaata postitust
                  No esiteks on ju meil suletud nimekirjad. Rääkimata siin mingitest vanusepiirangutest või kraadidest. Sa ei hääleta isegi kellegi poolt vaid su hääl läheb ikkagi erakonnale ning erakonna siseselt jagatakse hääled laiali.
                  jah, nõus, sisuliselt on sellisel kujul vaja muuta esmalt valimissüsteemi ning seejärel neid üksikuid punkte, millele ma tähelepanu juhtisin.

                  Comment

                  • kallekusta
                    Grinder
                    • May 2012
                    • 603

                    #1599
                    Re: majanduse offtopic

                    njah riik, ehk maanteedeamet tellis uuringu elektrooniliste liiklusmärkide kasutamise otstarbekusest. Uuringu hind 12 000 euri + km

                    Ei oskagi midagi öelda

                    Comment

                    • kallekusta
                      Grinder
                      • May 2012
                      • 603

                      #1600
                      Re: majanduse offtopic

                      tolmuahv

                      Sa räägid, et EA pole mõtet torkida ja et tuleb aga peale maksta ca 40 miljonit aastas. Jaga 40 miljonit aastas reisjate arvuga, mis on ca 350 000 Saame numbriks, et maksame igale piletile peale ca 115 eurot. Pilet ise maksab ca 100 eur. See ei ole ju normaalne. Parem maksta peale kalevipoegasid vedavatele firmadele, kes neid rootsi,norra,soome vahet veavad. Need 100 000 välismaal tööl käivat inimest toovad kordades rohkem raha riiki kui EAga lendavad inimesed.

                      Comment

                      • lont
                        Jube Noob
                        • Jan 2009
                        • 112

                        #1601
                        Re: majanduse offtopic

                        Riik ei saa soodustada kalevipoegi kes kusagil soomes müüri ladumas käivad.
                        Riigil siiski peaks olema enda kontrollitav õhu trasport.
                        EA ga lendab siiski küllaltki heal järjel inimene ja pilet maksab way rohkem kui 100eur ja kui riik doteerib sellest 115 siis väga tore, saaremaa praame doteeritakse ka.

                        Üldsestki riik ei pea esindama ainult vaesema elanikkonna huve vaid KÕIGI huve

                        Comment

                        • Spewmonkey
                          Seina Augustaja
                          • Oct 2008
                          • 2293

                          #1602
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                          tolmuahv

                          Sa räägid, et EA pole mõtet torkida ja et tuleb aga peale maksta ca 40 miljonit aastas. Jaga 40 miljonit aastas reisjate arvuga, mis on ca 350 000 Saame numbriks, et maksame igale piletile peale ca 115 eurot. Pilet ise maksab ca 100 eur. See ei ole ju normaalne. Parem maksta peale kalevipoegasid vedavatele firmadele, kes neid rootsi,norra,soome vahet veavad. Need 100 000 välismaal tööl käivat inimest toovad kordades rohkem raha riiki kui EAga lendavad inimesed.
                          Reisijate arv on siiski oluliselt suurem kui 350k ja peale makstav raha päris 40mln ka ei ole.

                          Comment

                          • muruntau
                            • Jan 2009
                            • 4325

                            #1603
                            Re: majanduse offtopic

                            (Kvaliteetse) lennuühenduse olemasolu tähtsamate keskustega on eelduseks üldse korralikemate välisinvesteeringute tulekuks. Tähtsamatel tegelastel pole nii palju aega, et mõne muu transpordiliigiga tulla asju üle vaatama. Kaudne kasu riigile ja tööjõuturule on küllaltki tõenäoliselt suurem kui see 30-40 milkut.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #1604
                              Re: majanduse offtopic

                              Huvitav oleks teada, kui suur osa neist küllaltki heal järjel inimestest lendab EA-ga ja kui suur osa teiste (odavamate) lennukompaniidega? Maksumaksja raha eest lendajad võiks siinkohal välja arvata.

                              Tallinna lennujaama veebileht: reaalajas lennuinfo; kuidas lennuks valmistuda; kuidas kohale tulla; ühistransport ja parkimine.


                              Samas siinsed graafikud küll kallekusta poolt väljakäidud numbritega ei kattu, lisaks polnud EA kahjum ka päris 40 miljonit.


                              Kusjuures ma poleks arvanud, et EA osakaal reisijate koguarvust oli koguni 40%.

                              Comment

                              • Maxi
                                Pokkerihai
                                • Nov 2010
                                • 1849

                                #1605
                                Re: majanduse offtopic

                                EA on tegelikult ikka ülimugav võrreldes mingi ryanairi või airbalticuga. Hommikul värsked ajalehed lennukis ja normaalne teenindus.
                                Viimane kord kui tulin Àrlandast siis istus mingi leedukas kõrval kes läks Stockist - Vilniusesse läbi Tallinna kuna otselende ei olnud. Minu jaoks täiesti müstiline, tema jaoks suhteliselt kurb kuna ta pidi tallinna lennujaamas 2,5h ootama järgmist lendu.

                                Hinnad ka nii üüratud ei ole imo ja lennud on enamuses välja müüdud. Aru ma ei saa kuidas see kahjum nii suur olla saab

                                Comment

                                Working...