majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #1261
    Re: majanduse offtopic

    Pigem peaks mõtlema, et kust teenida lisa 42 miljonit.
    Hetkel riik näeb lisaraha ainult maksude , aktsiiside, trahvide, riigilõivude tõstmises. Samas ei mõelda, et kust kohast maksumaksja selle lisa 42 miljonit kokku kraabib.

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #1262
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
      Kalle.

      100€ on ka raha, millega saaks midagi teha.

      see ei muuda fakti, et 6bil€ eelarve juures 4.2 mil on nii väike summa, mis ei muuda end of the day. fookus peaks olema meedias/mõtlemises seal, kust saaks hoida kokku nt 42 mil €.

      ja siin sobib näiteks avaliku sektori vähendamine.

      Ja nagu ma ennem juba ütlesingi, siis see ajabki mind inimeste juures tilti.

      kulutatakse enda aega ja ressurssi sinna, mis ei muuda suures pildis midagi.

      nagu praegu, viimased 10 posti olnud vaidlus pseudotemaatikal, mis progressi ei tekita. Hästi, võtame 101-lt 51-le. säästame aastas 4.2, mis edasi?

      Kui nüüd avalik sektor tõmmataks koomale kaotamata oma funktsionaalsust ning efektiivsust, siis oleks juba jutt millest arutleda.
      Seda ei saa päris üheselt käsitleda, et 4,2 mil on väike summa ja seega mõtetu koht millest säästmist eeldada. Päeva lõpuks leiad 10 sellist kohta ja 42€ mil säästu leitud. Meie riigisüsteemi viga ongi selles, et väikese sissetuleku juures majandatakse ebaefektiivselt. See alaska näide ametnikest on hea. Tean isegi kodanikke, kes on amentikena väga rahul oma tööga, kuna "suurt midagi tegema ei pea". Ma usun, et selliseid töökohti on mitte sadades vaid tuhandetes ja nende koondamine annab kokku märkimisväärse kokkuhoiu. Erasektoris jälgitakse palgakulu väga täpselt ja selle pealt üritatakse võimalikult palju säästa. Keegi ei palka endale 2 inimest 1 inimese tööd tegema. Jabur ju.

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #1263
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
        Seda ei saa päris üheselt käsitleda, et 4,2 mil on väike summa ja seega mõtetu koht millest säästmist eeldada. Päeva lõpuks leiad 10 sellist kohta ja 42€ mil säästu leitud. Meie riigisüsteemi viga ongi selles, et väikese sissetuleku juures majandatakse ebaefektiivselt. See alaska näide ametnikest on hea. Tean isegi kodanikke, kes on amentikena väga rahul oma tööga, kuna "suurt midagi tegema ei pea". Ma usun, et selliseid töökohti on mitte sadades vaid tuhandetes ja nende koondamine annab kokku märkimisväärse kokkuhoiu. Erasektoris jälgitakse palgakulu väga täpselt ja selle pealt üritatakse võimalikult palju säästa. Keegi ei palka endale 2 inimest 1 inimese tööd tegema. Jabur ju.
        ma olen täiesti nõus. Ara võta seda kui mu üksikut sõnavõttu vaid arvesta tervet vestlust. Minu jaoks isiklikult on teemad nagu riigikoguliikmete arv, alkoholimüük kantseleis, kui palju on nende kuluhüvitised jne - pseudoteema, sest need moodustavad 0.001 (figuratiivselt) osa tervikust. Samas nendele 3-le teemale läheb proportsionaalselt rõhku ja pingutust palju enam. Seda nii meedias kui meie endi mõtetes ning see mind häiribki.

        Lihtne näide oli see Pevkuri näide, kus jahuti peavoolumeedias põhiuudistena mingist väiksest summast, mis maksti talle saamata jäänud puhkuserahadena välja. tõstatati ka küsimus a la "mis sa arvad, kallis lugeja, kas see aus?". No mida kuradit... Esiteks on see mõttetu summa, teiseks on loogiline, et kui inimene on teeninud puhkusepäevad, siis ta saab need tasustatud (isegi kui ta riigikoguliige) . Antud artiklite vorpimine ainus eesmärk on teenida klikke ja ainsaks tulemuseks on proletariaadi ülestõus valitsuse, riigi, riigijuhtide ja kodumaa vastu (jällegi, figuratiivselt rääkides)

        ehk siis... kuigi teatud asjad on olulised, siis peaks rõhk olema mujal.

        p.s. töötan avalikus sektoris (avalik-õiguslikus kui olla täpsem). meie offices on 10 inimest. täna tulin kell 20.30 töölt ära ning 2 töötajat jäi veel maha. See ei ole aga erakordne, vaid tavaline nähtus. Nii et ei maksa üldistusi luua. Samas olen nõus, et kindlasti on valdkondi ja ametikohti, kus nööritakse täiega

        p.s. 2 see kontekstist väljarebimine ja boldimine on minu arvates natuke tobe.
        Last edited by karupoeg; 20.02.13, 22:19.

        Comment

        • neeme
          Grinder
          • Nov 2008
          • 540

          #1264
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
          Edit: Minu arust on riigis väga palju kohti, kust säästa ja praegune struktuur on suht hull raiskamine. Aga ma tahaks teiste arvamust teada konkreetsete ettepanekute näol.
          Pole fakte kohe kuskilt võtta, aga kuidagi on meelde jäänud...
          Keegi kui viitsib võib kontrollida kas räägin õigust...

          Aga pmst, minumeelest tuleks ülevaadata invaliidsusteotuste saajad.
          Eestis peaks olema nö 1000 inimese kohta mitu korda rohkem invaliidsusteotuste saajaid kui mujal, liiga lihtsalt kirjutatakse invaliidsus välja ja jagatakse raha (paljudel ka eesmärk parkimise pärast, kuuldavasti tallinnas lihtsustab see ju linnas parkimist)...

          EDIT: viimasesse teemase riigikogu koha pealt, et mind ei häiri absoluutselt riigikogulaste palk (võib ka suurem olla), tegelikult nö äris ja üldse targemad tegelased (mitte et kõik seal targad oleksid) ei viitsiks madalama palga eest ju midagi teha... erinevalt palgast häirib just see kuluhüvitise suurus ja kuidas kasutatakse seda nö maksimaalselt ära...
          Last edited by neeme; 20.02.13, 22:16.

          Comment

          • Vandalar
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3577

            #1265
            Re: majanduse offtopic

            Mina ütlen jälle, et ei ole pseudoteema see midagi, sest alguses on mõne jaoks paar õlut pseudoteema, mõni riigikogulane ja ametnik rohkem riigis- pole probleem- see nii väike asi- pseudoteema. Kõik saab kuskilt alguse ja iga asi peab olema rangelt paigas ning kui mingist piirist üle minnakse, siis see annab kohe võimaluse uuteks ja suuremateks möödavaatamisteks ja vigadeks. Ei meeldi üldse mulle selline asi, et pseudoteemaks seda nimetada.

            Comment

            • BuildUp
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 2547

              #1266
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
              Ükski viisakas ja teistest lugupidav inimene, kes kanepit tarvitab, ei lähe vines tööle, täpselt nii nagu jääknähtudega või purjus tööle minek ei ole ok. Veel vähem ok oleks töö ajal millegi tarbimine. Seega see, mida tarbitakse ei tohiks üldse praegu jututeemaks olla.
              Mu post oli ilmselge provokatsioon. Aga üldiselt täiesti nõus.

              Keegi mainis siin kaitseväest loobumist. Asi, millele olen 100% poolt. Eesti puhul täielik prestiiži küsimus - sest, mis riik see on, millel oma kaitseväge pole?!!! Aga praktikas täiesti otstarbetu ja 100% raha põletamine (vb on tegemist nato direktiivididega ilma milleta ei ole võimalik natosse või EL`i kuuluda, kuid praktikas täiesti mõttetu).

              Ja lol, karupoeg ärkab talveunest (no offence) ning üllatub, et meedias ainult sitta toodetakse. Ei viitsi uurida, aga kindlasti mingid uuringud ka, kus välja tulnud, et negatiivsus ja hirmutamine müüb rohkem kui elu ilusama poole kuvamine. Seega tervislikum lugeda pealiskaudselt (+lisaks see, et ei saa never olla kindel info õigsuses) või seda üldse mitte teha.

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #1267
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                p.s. töötan avalikus sektoris (avalik-õiguslikus kui olla täpsem). meie offices on 10 inimest. täna tulin kell 20.30 töölt ära ning 2 töötajat jäi veel maha. See ei ole aga erakordne, vaid tavaline nähtus. Nii et ei maksa üldistusi luua. Samas olen nõus, et kindlasti on valdkondi ja ametikohti, kus nööritakse täiega
                Sinu eilse aktiivsuse tõttu foorumis paistab tõesti, et sul oli päris kibe tööpäev. Tõenäoliselt neil kahel oli lihtsalt veel rohkem tegemist.


                Ise sai ka kunagi vahel peaaegu südaööni kontoris tööd tehtud ning muidugi tuli ka nädalavahetustel käia tööd tegemas. Kodus muidugi netti ei olnud sellel ajal ja naisest ning lastest tahtsin ka puhata aga see oli pisiasi selle õige ja põhilise ehk töötegemise soovi kõrval.

                Comment

                • karupoeg
                  Pokkerihai
                  • Jun 2012
                  • 3823

                  #1268
                  Re: majanduse offtopic

                  vandalar

                  palun võta arvesse kontekst. loomulikult ei ole ükski küsimus otsene pseudo, vaid ta on suhestudes millegi teisega vähem tähtis. see on minu mõte. Ja ühiskonna heaolumõttes ei ole üksikult kuigi tähtis see, kas riigikogus müüakse alkot või ei müüda. kas kuluhüvitis on 500€ või 900€. kas Pevkur saab puhkuserahasid või ei saa. kas riigikogus on 51 või 101 liiget. need kõik on pisidetailid, mis saavad ebaratsionaalselt suurt kõneainet.

                  sama teooria mis: "miljon surma on statistika, üks surm tragöödia." Ehk siis inimene ei hooma mastaape, kuid ta hoomab üksikut juhtumit. Ja kogu mu jutu mõte on see, et üksijuhtum ei oma nii suurt proportsionaalselt kaalu kui sellele omistatakse.

                  build up:

                  miks sa "lol"-d :/ Mis sa arvad, et ma ei mõista seda, millest sa kõnelesid? Ma ju ütlesingi ainult, et minu hinnangul on see kahjuks vale mõtlemine. "müüb rohkem" - kas see ongi ainukene väärtus? Minu jaoks on see eestlust ja rahva ühtsustunnet pärssiv.
                  Last edited by karupoeg; 20.02.13, 23:26.

                  Comment

                  • karupoeg
                    Pokkerihai
                    • Jun 2012
                    • 3823

                    #1269
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                    Sinu eilse aktiivsuse tõttu foorumis paistab tõesti, et sul oli päris kibe tööpäev. Tõenäoliselt neil kahel oli lihtsalt veel rohkem tegemist.


                    Ise sai ka kunagi vahel peaaegu südaööni kontoris tööd tehtud ning muidugi tuli ka nädalavahetustel käia tööd tegemas. Kodus muidugi netti ei olnud sellel ajal ja naisest ning lastest tahtsin ka puhata aga see oli pisiasi selle õige ja põhilise ehk töötegemise soovi kõrval.
                    oled jälle jooma kukkunud? ma sinu asemel hoiaks isiklikud hinnangud enda teada. Arvestades seda, et mina olen sinu kaitseks siin foorumis välja astunud ning sina mind oled ainult solvanud (mille pärast ka hiljem andestus palunud). Meeldivam sulle endale ning ka mulle.

                    aitäh
                    Last edited by karupoeg; 20.02.13, 23:11.

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #1270
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas backdoorsex Vaata postitust
                      Ranka. Oled nõus, et ilmselt on selle lehe taga hoopis need online-casino lehed, mida OP soovitab kasutada seal?
                      EI usu küll hästi, et keegi omast heast tahtest viitsib rentida reklaampinda ja kõigiga jagada oma uskumatut tuluteenimisallikat, mis tegelikult ei tööta ka.
                      Absoluutselt olen nõus. Ma vastasin Maxile, et FBs reklaami on väga lihtne saada ja seda saavad kõik ning FB reklaami poliitika on muutunud liberaalsemaks.

                      Comment

                      • vsiu100
                        Moderaator
                        • Oct 2008
                        • 4253

                        #1271
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas BuildUp Vaata postitust

                        Keegi mainis siin kaitseväest loobumist. Asi, millele olen 100% poolt. Eesti puhul täielik prestiiži küsimus - sest, mis riik see on, millel oma kaitseväge pole?!!! Aga praktikas täiesti otstarbetu ja 100% raha põletamine (vb on tegemist nato direktiivididega ilma milleta ei ole võimalik natosse või EL`i kuuluda, kuid praktikas täiesti mõttetu).
                        Sinu jutus on väike vasturääkivus. Mõtetu vs ilma ei saa kuuluda natosse/ELi. Või arvad, et ei peakski kuuluma nendesse?
                        Kui katseväe otstarve olekski ainult see, et kuulutakse neisse, oleks juba asi mõtekas. Lisaks saab sealt siiski ka mingisuguse võljaõppe ja teadmised.
                        Minuteada pidi olema 2,... % SKP-st kaitsekulutused, et täita liikmelisuse norme.
                        Lühidalt - liige saad olla ja vajadusel saab kaitset see, kellel on endal ka huvi end kaitsta. Jutt stiilis "aga venemaa pommitab meid 2h-ga nii sodiks, et keegi ei jõuagi selle ajaga appi" ei ole ka pädev ja ei olegi asja sisu.

                        Kuidas kaitseväes raha kulutatakse on teine asi. Majandusaastate lõppudes preemiate suures osas määramine, jooksvate kuluartiklite lao suurendamine jms, et võtta eelarve täis ja saada uueks maj.aastaks sama eelarve(kindlasti ei tohi see väheneda), ei ole moraalne ja kokkuhoidlik.
                        Aga kaitseväe olemasolu on vajalik. Kohustuslik vs palga - ei oska seisukohta võtta aga kaitsevägi vs mitte midagi- ei ole imo mõeldav.

                        Comment

                        • kallekusta
                          Grinder
                          • May 2012
                          • 603

                          #1272
                          Re: majanduse offtopic

                          vsiu

                          Läti ja Leedul põhimõtteliselt sõjavägi puudub kuigi mõlemad kuuluvad EL ja Natosse

                          Comment

                          • evari1
                            Julm Donk
                            • Sep 2012
                            • 43

                            #1273
                            Re: majanduse offtopic

                            Mis puudutab kaitseväge, siis Eesti tingimustes saabki ainult olla kohustuslik. Palgaarmee korral oleks 5000 meest umbes sõjaväes ja see on sama hea, kui mitte midagi. Keegi targem võiks kirjutada, kui palju on meil ametlikult kaitseväest tankitõrje ja muid kaitsevarustust. Kui Venemaa pealegi sajaks, siis on meil vaja ju vastu ka pidada mingi periood ennem, kui NATO oma väed peale saadab.Mis puudutab tanke ja muud sellist, siis minu meelest oleks just raiskamine sellise tehnika soetamine, sest riik on meil pisike ja ründama vaevalt me kedagi läheme.

                            Comment

                            • Cash87
                              Vana Tegija
                              • Feb 2009
                              • 1402

                              #1274
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              vandalar

                              palun võta arvesse kontekst. loomulikult ei ole ükski küsimus otsene pseudo, vaid ta on suhestudes millegi teisega vähem tähtis. see on minu mõte. Ja ühiskonna heaolumõttes ei ole üksikult kuigi tähtis see, kas riigikogus müüakse alkot või ei müüda. kas kuluhüvitis on 500€ või 900€. kas Pevkur saab puhkuserahasid või ei saa. kas riigikogus on 51 või 101 liiget. need kõik on pisidetailid, mis saavad ebaratsionaalselt suurt kõneainet.

                              sama teooria mis: "miljon surma on statistika, üks surm tragöödia." Ehk siis inimene ei hooma mastaape, kuid ta hoomab üksikut juhtumit. Ja kogu mu jutu mõte on see, et üksijuhtum ei oma nii suurt proportsionaalselt kaalu kui sellele omistatakse.

                              build up:

                              miks sa "lol"-d :/ Mis sa arvad, et ma ei mõista seda, millest sa kõnelesid? Ma ju ütlesingi ainult, et minu hinnangul on see kahjuks vale mõtlemine. "müüb rohkem" - kas see ongi ainukene väärtus? Minu jaoks on see eestlust ja rahva ühtsustunnet pärssiv.
                              Sa räägid, et üksikult ei ole need üldse tähtsad. Aga me oleme ikka väga väike riik siin Euroopas ja teistega võrreldes väga väikese eelarvega. Seepärast arvan, et liites kõik need väga ebaolulised asjad kokku saame väga arvestatava kärpe.

                              Comment

                              • kallekusta
                                Grinder
                                • May 2012
                                • 603

                                #1275
                                Re: majanduse offtopic

                                Ajakirjandusest on ka läbi käinud kuidas sõjavägi ostis ca milardi krooni eest õhutõrje rakette. Mis on küll ajast ja arust tehnoloogijaga, kuid hea õnne korral on vähemalt teoreetiline võimalus ka mõni lennuk nendega alla tuua. Aga elektroonikat täis tehnika hoiustati kuhugi niisketesse keldritesse ja paari aasta pärast tuli kogu kraam põhimõtteliselt maha kanda kuna elektroonika oli niiskuse tõttu kõlbmatu. Miljard vastu taevast.

                                Aga mida arvab Rootsi Eesti kaitsevõimest.
                                Rootsis valminud uuringu kohaselt ei suudaks Balti riigid iseseisvalt Venemaa sõjalisele rünnakule või sõjalisele survele pikalt vastu panna, ent ka NATO võime Balti riike aidata on piiratud.

                                Comment

                                Working...