Re: majanduse offtopic
Njah kohe näha et siin ka tõsised tegelased koos ja ei saa levelist aru. Selle Anispi jutu tegin delfi kommentaariumust copy paste ja see liketakse iga uudise puhul mis puutub reformierakonda esimeseks.
Aga kust kokku hoida? Hea küsimus ! Parem mõtleks äkki, et kuidas rohkem teenida? Või, et nagu Ansip irvitades rahvale ütles : KÕIGE ODAVAM ELEKTER ON KOKKU HOITUD ELEKTER. Samas kui Ansipi käest küsiti, et kuidas siis kokku hoida sooja ja elektri kulusid siis hakkas Ansip jahuma mingist imelisest soojustusplaadist, mida tema väimees maale toob ning mille 1cm paksune kiht võrdub 10cm penoplastiga.
Kokku hoida annaks esialgu kasvõi sellestki, et riigikogu peaks olema 51 liikmeline. Peaaegu alati hääletab terve erakond ühtemoodi poolt/vastu. Milleks neid peaks 101 olema? Riigikogu kohvikus peaks ära keelama alkoholi müügi. Ei tea küll ühtegi töökohta kus lubatakse ennast tööajal täis tõmmata ja pärast tasuta taksoga koju sõita. Juku Kalle Raid on minu arust enamus ajast friigikogus Saku Heledats ennast segaseks joonud.
Riiki on vaja luua töökohti, mis oleks tootev töö ja toodaks stabiilselt raha ja selleks on suur tootmine ja toodangu eksport. Praeguses olukorras annab EU raha, et tehke sellega midagi ja kuna omaosaluseks raha ei jätku siis omavalitsused on ennast lõhki laenanud, et mitte euroraha raisku lasta. Selle eurorahaga võib ehitada siia kasvõi kullast teid ja pudrumägesid aga see ei too riiki raha sisse (Käisin paar päeva tagasi uues Koidula raudteejammas - miljardid on pandud kuhugi mutiauku ja liiklus 0). Miks peaks mingi välisinvestor ehitama Eestisse mingeid tehaseid kui meie maksukoormus on euroopa kõige kõrgem (itaalias on küll suurem, aga seal on maksudest kõrvale hiilimine rahvussport) http://www.eesti.ca/eesti-madal-maks...t/article38074 Elekter on kallis ja maksud kõrged. Coca Colagi vedas oma tootmise Eestist Lätti kuna seal on odavam.
Aga põhilise kokkuhoiu saaks sõjaväe laiali saatmisest või palgaarmeele üleminekuga. Praegu on meil sõjavägu olnud 20 aastat ja 99,9% sõduritest pole oma silmaga tankigi näinud. Pole Eestil ühtegi sõjalaeva, sõjalennukit, tanki ega ka arvestatavat õhu ja tankitõrjet. Kui peakski sõjaks minema siis selle vanarauaga pole midagi teha. Piisaks venelastel saata mõned pommitajad üle Eesti ja meil oleksid kõik sõjaväe baasid mõne pommiga laiali lastud. Kuperjanovis pargitakse autosidki külg külje kõrval suurele platsile ja sinna piisab ühest pommist. Ühesõnaga meie sõjavägi on mõttetu rahaauk. 20 aastaga on sinna pandud meeletu raha ja kaitsevõime on eniselt üks suur ümmargune 0 ja praeguse poliitika kursil paistab, et järgmise 10 aasta jooksul muutusi pole oodata. Sõdur kuseb ennast täis kui elus esimest korda tanki näeb. Isegi kui vaenlaselt saadaks mõni tank kätte siis ei osataks sellega midagi peale hakata.
Njah kohe näha et siin ka tõsised tegelased koos ja ei saa levelist aru. Selle Anispi jutu tegin delfi kommentaariumust copy paste ja see liketakse iga uudise puhul mis puutub reformierakonda esimeseks.

Aga kust kokku hoida? Hea küsimus ! Parem mõtleks äkki, et kuidas rohkem teenida? Või, et nagu Ansip irvitades rahvale ütles : KÕIGE ODAVAM ELEKTER ON KOKKU HOITUD ELEKTER. Samas kui Ansipi käest küsiti, et kuidas siis kokku hoida sooja ja elektri kulusid siis hakkas Ansip jahuma mingist imelisest soojustusplaadist, mida tema väimees maale toob ning mille 1cm paksune kiht võrdub 10cm penoplastiga.
Kokku hoida annaks esialgu kasvõi sellestki, et riigikogu peaks olema 51 liikmeline. Peaaegu alati hääletab terve erakond ühtemoodi poolt/vastu. Milleks neid peaks 101 olema? Riigikogu kohvikus peaks ära keelama alkoholi müügi. Ei tea küll ühtegi töökohta kus lubatakse ennast tööajal täis tõmmata ja pärast tasuta taksoga koju sõita. Juku Kalle Raid on minu arust enamus ajast friigikogus Saku Heledats ennast segaseks joonud.
Riiki on vaja luua töökohti, mis oleks tootev töö ja toodaks stabiilselt raha ja selleks on suur tootmine ja toodangu eksport. Praeguses olukorras annab EU raha, et tehke sellega midagi ja kuna omaosaluseks raha ei jätku siis omavalitsused on ennast lõhki laenanud, et mitte euroraha raisku lasta. Selle eurorahaga võib ehitada siia kasvõi kullast teid ja pudrumägesid aga see ei too riiki raha sisse (Käisin paar päeva tagasi uues Koidula raudteejammas - miljardid on pandud kuhugi mutiauku ja liiklus 0). Miks peaks mingi välisinvestor ehitama Eestisse mingeid tehaseid kui meie maksukoormus on euroopa kõige kõrgem (itaalias on küll suurem, aga seal on maksudest kõrvale hiilimine rahvussport) http://www.eesti.ca/eesti-madal-maks...t/article38074 Elekter on kallis ja maksud kõrged. Coca Colagi vedas oma tootmise Eestist Lätti kuna seal on odavam.
Aga põhilise kokkuhoiu saaks sõjaväe laiali saatmisest või palgaarmeele üleminekuga. Praegu on meil sõjavägu olnud 20 aastat ja 99,9% sõduritest pole oma silmaga tankigi näinud. Pole Eestil ühtegi sõjalaeva, sõjalennukit, tanki ega ka arvestatavat õhu ja tankitõrjet. Kui peakski sõjaks minema siis selle vanarauaga pole midagi teha. Piisaks venelastel saata mõned pommitajad üle Eesti ja meil oleksid kõik sõjaväe baasid mõne pommiga laiali lastud. Kuperjanovis pargitakse autosidki külg külje kõrval suurele platsile ja sinna piisab ühest pommist. Ühesõnaga meie sõjavägi on mõttetu rahaauk. 20 aastaga on sinna pandud meeletu raha ja kaitsevõime on eniselt üks suur ümmargune 0 ja praeguse poliitika kursil paistab, et järgmise 10 aasta jooksul muutusi pole oodata. Sõdur kuseb ennast täis kui elus esimest korda tanki näeb. Isegi kui vaenlaselt saadaks mõni tank kätte siis ei osataks sellega midagi peale hakata.
Comment