Re: majanduse offtopic
kas mitte ei ole vastavates reeglites/õigusaktides kirjas, et pank peab tagama võimaliku väljamakse n.ö. 11% kogu hoiustest any given time?
seega jah, põhjustab küll likviidsus, kuid selle teooria järgi võib korraliku massipsühhoosi tulemusena ajada pankrotti pea iga panga, sest vaevalt üheski pangas see n.ö. kättesaadav rahaline osa (sorry, ei tea terminoloogiat) ületab oluliselt seda määra (11%). Selline teoretiseerimine on aga mõttetu.
Reaalses elus sul ei ole vast vaja 3% ka, seega saab kõik imo alguse ikkagi varade kvaliteedist, mis omakorda mõjutab varade likviidsust. lihtne näide ju usa pankade näol olemas...
Ei?
kas mitte ei ole vastavates reeglites/õigusaktides kirjas, et pank peab tagama võimaliku väljamakse n.ö. 11% kogu hoiustest any given time?
seega jah, põhjustab küll likviidsus, kuid selle teooria järgi võib korraliku massipsühhoosi tulemusena ajada pankrotti pea iga panga, sest vaevalt üheski pangas see n.ö. kättesaadav rahaline osa (sorry, ei tea terminoloogiat) ületab oluliselt seda määra (11%). Selline teoretiseerimine on aga mõttetu.
Reaalses elus sul ei ole vast vaja 3% ka, seega saab kõik imo alguse ikkagi varade kvaliteedist, mis omakorda mõjutab varade likviidsust. lihtne näide ju usa pankade näol olemas...
Ei?
Comment