majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #1141
    Re: majanduse offtopic

    Kõike vaatavad. Küsimustikus võiks end võimalikult haigeks suitsetajast joodikuks kirjutada, kellele meeldib ekstreemsport ja narkot tarbida koos retseptiravimitega.

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #1142
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
      Kui sa nt. 65-aastaselt lähed kindlustusseltsi ja näitad neile mingi summa ette, siis küsid neilt igakuiseid makseid vastutasuks selle eest, et annad II sambasse korjatud raha neile. Kindlustusselts tahaks vastu küsida, et kui kaua sa elada kavatsed (ehk kui palju kuumakseid nad peavad tegema). Aga nad ei küsi, sest sa ei tea seda ise ka. Sellepärast võtavad nad ette mingi life expectancy tabeli ja hindavad, et keskmiselt sa peaks elama veel nt. 20a (ehk 240 kuumakset). Nüüd teevad nad sulle 2 pakkumist:

      1) Teeme sulle järgmise 20a jooksul iga kuu väljamakseid. Kui lusika nurka viskad, siis maksame pärijale edasi. Kõik selge.
      2) Maksame sulle kuni su elu lõpuni iga kuu. Kui homme trammi alla jääd, siis saab kindlustusselts kasumit. Kui sa veel 40a elad, siis on kogu leping seltsi jaoks räme häving ja nad maksavad sulle kordades rohkem kui "õiglane" oleks.

      Ise valid. Enamik valib teise variandi, sest näru oleks saada 85-aastaselt seltsilt teade, et "See on viimane makse, edasi vaadake ise, kuidas hakkama saate".

      Maksete suurus on üldjoontes õiglane, sest kõik seltsid konkureerivad samade klientide eest. Seega mingeid ülikasumeid seltsid saada ei tohiks laias laastus. Muidugi ega nad päris ilma ka ei jää. Aga kokkuvõttes pole väga tõenäoline, et keegi siit 7 nahka koorib ja alusetult rikastub.
      Tänud, tolmuahv. Asi selge.

      Comment

      • eddi
        Vana Tegija
        • Oct 2009
        • 1200

        #1143
        Re: majanduse offtopic

        Sain ühe huvitava fakti teada, vaatame, kes täppi panevad. Ei ole küll päris raamatupidamise topic, aga.... kuhu te bilansis lehma märgite?

        Comment

        • Tarmonator
          Lingiparandaja
          • Oct 2008
          • 3274

          #1144
          Re: majanduse offtopic

          bioloogiline käibevara? :D

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #1145
            Re: majanduse offtopic

            see ju oleneb mis eesmärgil sa neid loomi pead

            Comment

            • vennike
              Pokkerihai
              • Mar 2009
              • 1958

              #1146
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
              ei tea, mis palka peaks saama seal, et paari aastaga kinnisvara soetada saaks.....kohalikudki võtavad ju nagu meil laenu 20-40a peale, et londonis korter maja või siis see seal tüüpiline üksteise-otsas-olev maja osta(meil ridaelamu siis).
              Lisaks nagu sa mainisid - londoni väsitavus.
              Ära ei saa märkimata jätta ka ilma - kui sajab., siis ikka nädal jutti. Mulle meeldis Inglismaa rohkem kui Rootsi aga elada ei sooviks kummaski.
              keskmisest palgast piisab täiesti, me saame naisega kahepeale 2 keskmist palka, oleme paar aastat suhteliselt viisakalt säästnud ja pank tuli juba ise pakkuma. Ootame oma alalise elamisloa ära ja siis kohe läheb ostmiseks, saab riigi käest 9k$ esimese koduostu toetust ka. Eks esimesed paar aastat on ninast veri natuke väljas aga üüripindade hinnad on viimased 10 aastat 10% aastas tõusnud ja ei näe kusagilt aeglustumise märke. Viitsiks hullu panna ja kaks aastat 70 tundi nädalas kusagil kaevanduses betooni valada, saaks selle ajaga marurahulikult 400k$ korteri ära makstud. Aga ei tea kas viitsib.

              ja niipalju kui ma mäletan on Londonis kinnisvara ikka tüki maad soodsam. Korter kus ma viimased paar aastat elasim maksis ca 160k$£. 3-toaline, suht kobedas seisus, Victoriast 15 min rongisõitu, 3rd zone.
              Last edited by vennike; 25.01.13, 05:27.

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #1147
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas eddi Vaata postitust
                Sain ühe huvitava fakti teada, vaatame, kes täppi panevad. Ei ole küll päris raamatupidamise topic, aga.... kuhu te bilansis lehma märgite?
                Obv. bioloogiline vara jah, põhivara alla. Aga räägi parem, kuidas käib lehma amort? Või mis kanded sa teed, kui lehmal tuleb udarapõletik ja tema oodatav keskmine lüps langeb 25%? :)

                Comment

                • eddi
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1200

                  #1148
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                  Obv. bioloogiline vara jah, põhivara alla. Aga räägi parem, kuidas käib lehma amort? Või mis kanded sa teed, kui lehmal tuleb udarapõletik ja tema oodatav keskmine lüps langeb 25%? :)
                  Sul igale küsimusele vastus olemas jah :D aga yep põhivara alla läheb.
                  Haha, hea küsimus selle udarapõletiku kohta või kuidas käiks lehma amortisatsioon. Oleks pidanud seda ka küsima, kui võimalus oli ehk jään vastuse võlgu :-)

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #1149
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas vennike Vaata postitust
                    keskmisest palgast piisab täiesti, me saame naisega kahepeale 2 keskmist palka, oleme paar aastat suhteliselt viisakalt säästnud ja pank tuli juba ise pakkuma. Ootame oma alalise elamisloa ära ja siis kohe läheb ostmiseks, saab riigi käest 9k$ esimese koduostu toetust ka. Eks esimesed paar aastat on ninast veri natuke väljas aga üüripindade hinnad on viimased 10 aastat 10% aastas tõusnud ja ei näe kusagilt aeglustumise märke. Viitsiks hullu panna ja kaks aastat 70 tundi nädalas kusagil kaevanduses betooni valada, saaks selle ajaga marurahulikult 400k$ korteri ära makstud. Aga ei tea kas viitsib.

                    ja niipalju kui ma mäletan on Londonis kinnisvara ikka tüki maad soodsam. Korter kus ma viimased paar aastat elasim maksis ca 160k$£. 3-toaline, suht kobedas seisus, Victoriast 15 min rongisõitu, 3rd zone.
                    Austraalia kohta räägid seda kõike jah?

                    Comment

                    • inward
                      Klubi Liige
                      • Sep 2009
                      • 6275

                      #1150
                      Re: majanduse offtopic

                      Vennike, räägi sellest kaevanduse teemast lähemalt. Mul sõbrad mainisid ka midagi, et kui väga hullu tahad panna, siis põhjas kaevandustes lihttöölisena jne pidi kõige paremini teenima. 2 nädalat oli tööl ja 2 vaba vist.

                      Comment

                      • jrgn hell
                        Klubi Liige
                        • Oct 2008
                        • 3328

                        #1151
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas inward Vaata postitust
                        Vennike, räägi sellest kaevanduse teemast lähemalt. Mul sõbrad mainisid ka midagi, et kui väga hullu tahad panna, siis põhjas kaevandustes lihttöölisena jne pidi kõige paremini teenima. 2 nädalat oli tööl ja 2 vaba vist.
                        Ennemasti oli mingi 80k aasta ja oli 2in 1out, et kui kaevnduslinnades ei taha elada, kus peaks kõige suurem kuritegevus olema kontingendi pärast, siis pmst lennukiga tuuakse sisse ja viikase välja. Et saad kuskil normalimas kohas elada.

                        Üürihinnad palagga võrreldes aneruväärsed ja kaevanduses elukoht peaks olema tagatud, et saad ilusti out ajaks pidada korterid, kus poole jast siis ei viibi.

                        Endal tuttavad ajasid tuttavate kaudu neid kohti taga, sest kõigil olid suured laenud ja seal sai kirielt lahti sellest ja mingi kapitali, sellevõra oli ka nõudlust. Aga eestlane on hinnatud tööloom, kui mõni tuttav on, sest kohalikud tahavad surfida, kuna palk on sitt.

                        Comment

                        • vennike
                          Pokkerihai
                          • Mar 2009
                          • 1958

                          #1152
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas inward Vaata postitust
                          Vennike, räägi sellest kaevanduse teemast lähemalt. Mul sõbrad mainisid ka midagi, et kui väga hullu tahad panna, siis põhjas kaevandustes lihttöölisena jne pidi kõige paremini teenima. 2 nädalat oli tööl ja 2 vaba vist.
                          Graafikud on väga erinevaid, see polegi point. Point on ületunnid, sealt tuleb põhiraha, aga see on enda tapmine ja 70-80 tundi nädalas normaalne inimene väga kaua välja ei kannata. Ma pole võib-olla kõige õigem inimene seda teemat ehk kommenteerima, sest ma pole isiklikult selles sektoris töötanud, tean ainult seda, mis sõbrad, tuttavad ja töökaaslased on rääkinud.

                          Alalise elamisloa ja Austraalia kvalifikatsioonipaberid kätte saan siis kindlasti lähen vaatan üle.

                          Comment

                          • vennike
                            Pokkerihai
                            • Mar 2009
                            • 1958

                            #1153
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                            Austraalia kohta räägid seda kõike jah?
                            jah.

                            UK-s ka ei ole raske paari-kolme-nelja aastaga korteri või maja deposiidi raha säästa, kui normaalselt tööd viitsid teha.

                            Comment

                            • turusolkija
                              Jube Noob
                              • Nov 2012
                              • 100

                              #1154
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas vennike Vaata postitust
                              jah.

                              UK-s ka ei ole raske paari-kolme-nelja aastaga korteri või maja deposiidi raha säästa, kui normaalselt tööd viitsid teha.
                              See kehtib absoluutselt igas riigis, et 3-4 aasta jooksul tööd rabades on võimalik enda elustandardile vastava eluaseme 15% sissemaksu raha kokku saada.

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #1155
                                Re: majanduse offtopic



                                Ruutmeetri hind tõusis esimest korda kõrgemale kui kinnisvarabuumi tehingute tipp-ajal...

                                Möh?!?

                                Comment

                                Working...