majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #811
    Re: majanduse offtopic

    Siingi korduvalt kullast jutt olnud. Üks kuldne tsitaat LHV foorumist: "Nii kui Karu sisenes kullaturule, sisenes kuld karuturule. True story." Suffiks

    (Teatavasti ostis Olympic mõni aeg tagasi kulda. Sai ka siin vaieldud, et see pole tingimata märk kulla tõusupotentsiaalist)

    Comment

    • eddi
      Vana Tegija
      • Oct 2009
      • 1200

      #812
      Re: majanduse offtopic

      Kuidas rahvas siin siis Olympicu kvartali tulemusi hindab, vägagi solid mu arvates. Huvitav mida ülejäänud kvartalid näitavad...

      Comment

      • ristijeesus
        Klubi Liige
        • Oct 2009
        • 2533

        #813
        Re: majanduse offtopic

        Facebooki aktsia üle 11% langenud http://finance.yahoo.com/q?s=FB&ql=1

        Comment

        • VisaHing
          mees nagu orkester
          • Dec 2009
          • 6718

          #814
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas Rage Vaata postitust
          lõpetagu leping ära ühepoolselt võlgnevuse tõttu, seejärel andku vastaspoolele ka teada, koos tähtajaga mis peavad asjad väljas olema ja peale seda on mendiga võimalik rahulikult välja tõsta kui omavoliliselt eluruumi vallutajat vms.
          Võsareporteri näide oli peris hea, kui lihtsalt on võimalik üürnikud välja tõsta.

          Comment

          • mikk2468
            Vana Tegija
            • Nov 2009
            • 1039

            #815
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas backdoorsex Vaata postitust
            Võsareporteri näide oli päris hea, kui lihtsalt on võimalik üürnikud välja tõsta.
            FYP


            Võsareporter on tõesti väljatõstmiseks "sobiv" inimene. Täiesti kohatute naljadega ja värdja naeruga mõttetu tegelane, kelle saade lihtsalt alavääristab lolle ja saamatuid inimesi. IMO võiks korteriomanikud küsida soovituskirju, teha taustakontrolli rohkem ning seda probleemi on võimalik ennetada. Mingi mikriga kloun küll suur abi ei ole.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #816
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas mikk2468 Vaata postitust
              Mingi mikriga kloun küll suur abi ei ole.
              Ma muus osas ei vaidle aga kohati on abi küll (need lehmakasvatajad palka nõudmas jms. on muidugi täiesti lol aga whatever, tasuta sirkus). Mis ma tahaksin veel öelda, et isegi suurfirmadel on tema ees väike hirm ning on välja töötatud töölistele juhendid, kuidas tuleb käituda juhul kui astub uksest sisse Võsa Peeter.

              Comment

              • eddi
                Vana Tegija
                • Oct 2009
                • 1200

                #817
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas mikk2468 Vaata postitust
                FYP


                Võsareporter on tõesti väljatõstmiseks "sobiv" inimene. Täiesti kohatute naljadega ja värdja naeruga mõttetu tegelane, kelle saade lihtsalt alavääristab lolle ja saamatuid inimesi. IMO võiks korteriomanikud küsida soovituskirju, teha taustakontrolli rohkem ning seda probleemi on võimalik ennetada. Mingi mikriga kloun küll suur abi ei ole.
                Tundub, et natuke ikka oli abi, kuna Pets viis asja kohtusse ja praegusel hetkel peaks peremees kinni istuma (kuna oli veel igast karistusi taga).

                Comment

                • masterpuppet
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 2094

                  #818
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas Rage Vaata postitust
                  lõpetagu leping ära ühepoolselt võlgnevuse tõttu, seejärel andku vastaspoolele ka teada, koos tähtajaga mis peavad asjad väljas olema ja peale seda on mendiga võimalik rahulikult välja tõsta kui omavoliliselt eluruumi vallutajat vms.
                  Politseinikul ei ole üksi sellist õigust. Väljatõstmist korraldab kohtutäitur, kes vajadusel palub politseid appi, kui kodanik ei allu avaliku võimu korraldustele.

                  Comment

                  • kaardimaja
                    FPP Pro
                    • May 2010
                    • 281

                    #819
                    Re: majanduse offtopic

                    Kas keegi oskaks väga lühidalt seletada, kuidas käib aktsiate ostmine. Kui mul tekib tahtmine osta praegu kohe mingi firma 10 aktsiat, kas ma saan sellega 5 minuti jooksul hakkama, arvestades, et ei tea sellest teemast absoluutselt mitte midagi. Mõtlen kõike, kust kuhu raha liigutada, kuidas virtuaalsed aktsiad(kui sellised on olemas) välja näevad jne. Kasulikud lingid on ka teretulnud.

                    Näiteks võiks võtta, et mul on 500 eurot SEB pangas ja ma tahan selle eest osta Facebooki aktsiaid. Mida ma teen? Mida peab arvestama?

                    Comment

                    • muruntau
                      • Jan 2009
                      • 4325

                      #820
                      Re: majanduse offtopic

                      Kaardimaja, soovitaks sul nii puudulike teadmiste puhul aktsiate ostmisest hoiduda. Eriti FB' omade ostmisest. Sama hästi võid sellega kasiinos lammutada.

                      Comment

                      • kaardimaja
                        FPP Pro
                        • May 2010
                        • 281

                        #821
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                        Kaardimaja, soovitaks sul nii puudulike teadmiste puhul aktsiate ostmisest hoiduda. Eriti FB' omade ostmisest. Sama hästi võid sellega kasiinos lammutada.
                        Ei olnudki plaanis ühtegi aktsiat osta. Lihtsalt lugedes fb'i börsile tuleku uudiseid sain aru, et teadmine selle valdkonna kohta on täielik null ja tahaks seda muuta. Alustades siis sellest, et kuidas üldse aktsiaid ostetakse. Ofc. ei hakkaks ma midagi kohe harimatult ostma.

                        Niiet kõik kasulikud näpunäited, seletused ja lingid on ikka oodatud!

                        Comment

                        • rasmer
                          Vana Tegija
                          • Oct 2009
                          • 1306

                          #822
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas kaardimaja Vaata postitust
                          Ei olnudki plaanis ühtegi aktsiat osta. Lihtsalt lugedes fb'i börsile tuleku uudiseid sain aru, et teadmine selle valdkonna kohta on täielik null ja tahaks seda muuta. Alustades siis sellest, et kuidas üldse aktsiaid ostetakse. Ofc. ei hakkaks ma midagi kohe harimatult ostma.

                          Niiet kõik kasulikud näpunäited, seletused ja lingid on ikka oodatud!

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #823
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                            Kaardimaja, soovitaks sul nii puudulike teadmiste puhul aktsiate ostmisest hoiduda. Eriti FB' omade ostmisest. Sama hästi võid sellega kasiinos lammutada.
                            Raske on anda paarisõnalist vastust? Järgmine kord kui pokkerinõu küsitakse siis viskan ka lingi ala HT HUSNG-de koha mersi e-booki ja otsi ise sealt vastus.

                            Küsimus oli aus ja ise olen samat asja tahtnud küsida aga unustanud.

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #824
                              Re: majanduse offtopic

                              Pole küll pikemat aega selle teemaga kokku puutunud, aga Swedis oli vaja avada investeerimiskonto ja LHV's oli kõik samal kontol, küllap Sebis ka midagi sarnast. Siis on vaja sisestada ostuorderisse ettevõtte sümbol (nt Facebook - FB, General Motors - GM, Microsoft - MSFT, Olympic - OEG1T) ja aktsiate kogus, soovitud ostuhind, kui tegu limiitorderiga ja sisestada turule. Samuti on võimalik ka panga maaklerile helistada, kes ostab ise soovitud koguse soovitud hinnaga sinu kontole.

                              Comment

                              • rasmer
                                Vana Tegija
                                • Oct 2009
                                • 1306

                                #825
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                                Raske on anda paarisõnalist vastust? Järgmine kord kui pokkerinõu küsitakse siis viskan ka lingi ala HT HUSNG-de koha mersi e-booki ja otsi ise sealt vastus.

                                Küsimus oli aus ja ise olen samat asja tahtnud küsida aga unustanud.
                                Link oli pigem laiema sissejuhatusena sellesse valdkonna, mille vastu küsija tahtis rohkem teada saada. Kui on ikka täiesti 0 teadmised sellest vallast, siis on paarisõnalise vastusega raske ülevaadet saada. Muruntau postitus on muidugi väga hea, aga algaja ei pruugi ikkagi aru saada erinevate orderite erinevusest jne.

                                Comment

                                Working...